Kolik vypijete a čeho v tomhle počasí ?

0
před 9 lety Frodik

Tak mě napadlo udělat takovou rychlo-anketu na aktuální téma :-) Já například vypiju za celý den cca. 5 litrů čisté vody kohoutkové (máme z obecního vrtu velmi kvalitní) a přijde mi to jako docela přiměřené. Ale setkal jsem se i s lidmi co vypijí 1-2 litry vody za den a z toho jsou ještě 3 kafe.
Já osobně věřím a žiju podle toho, že pitný režim je naprosto zásadní při zdravém způsobu života a snažím se držet si pořád zdravou hladinu. Když nejsou tyhle vedra, tak se pohybuju někde kolem 4 litrů za den.

0
před 9 lety 6sense

Teď cca 2 litry, jindy mi klidně stačí jen litr i méně. Prostě kolik si tělo řekne, tolik má. Většinou vodu, ale trochu mě překvapil tento článek... http://www.celostnimedicina.cz/cista-voda-skryty-problem-jeji-konzumace.htm

0
před 9 lety Frodik

6sense: Ač nedoktor a výživář amatér bez oficiálního vzdělání bych si dovolil tvrdit, že to tvrzení o čisté vodě je velmi špatně interpretováno. Ten argument bych bral v případě destilované vody, ta je opravdu pro tělo vpodstatě jedovatá a při větším množství dokonce i smrtelná.

Pokud se budeme ale bavit o vodě kohoutkové, tak tam není nejmenší problém, stačí se podívat na nějaký rozbor vody na internetu (pokud nemáte přímo rozbor vlastní vody, kterou pijete) a uvidíte, že z kohoutku neteče 100% H20, ale poměrně slušný koktejl minerálních a stopových prvků :-) Obzvlášť zajímavý je pak obsah látek typu arsen, olovo, rtuť a další těžké kovy. Jsou lidi, kteří když to vidí poprvé, tak je to překvapí, že takové látky jsou v pitné vodě. Ale to už bysme byli někde jinde, to je jiné téma :-)

Ohledně kohoutkové vody, záleží na lokalitě, ale v každém případě minerálů a rozpuštěných látek je v ní poměrně dost a jako vedlejší efekt také snižují zmíněný osmotický tlak vody.

Takže závěr - článek je zavádějící, kdyby bylo jasně řečeno, že se píše o destilované vodě, tak to beru, ale ohledně kohoutkové vody jsou dost mimo.

0
před 9 lety happy.lenulka@

já to mám jak kdy... ale držím se pravidla minimálně 2 litry denně... včera bez problému přes 4 litry a pořád mi to přišlo málo, dnes jsem stěží přes 2 litry a přijdu si plná... jinak piju nejčastěji vodu, případně si udělám silný bylinkový čaj a ten rozředím na 2 litry a mám takovou lehce ochucenou, dobrou vodu... v zimě zas do sebe liju převážně jen čaje, to mi voda moc nejede...
ale je fakt že jsou dny, kdy si tělo žádá energii, tak si občas dopřeju kvalitní džus a na svátky si dopřeju nějakou ochucenou limonádu...

0
před 9 lety Jirka

Asi 3 litry, vodu z kohoutku a mléko ředěné vodou. Zeleninové polévky.

0
před 9 lety Alča

Já určitě tři, možná i čtyři litry, ale děti lumpačí a nechtějí pít

0
před 9 lety wejk@

Pít hodně tekutin je opravdu důležité ale taky si člověk musí dát pozor aby zase nepil příliš protože se tím vyplavují důležíté mineráli.. stačí pokud není teplo 2-3 litry čisté vody v létě tak 4 litry..

0
před 9 lety Danah

Nejvíc tekutin vypiju ráno: skleničku teplé vody, pak zelené čaje, rooibos, nebo maté. Přes den většinou vodu nebo minerálku ve skleněné lahvi, pár čajů. Někdy si vymačkám pomeranč nebo citron do vody. Večer zase teplé čaje. Vodu z kohoutku jsem zkoušela, ale nadýmá mě, tak ji převářím. Denně vypiju asi 3,5 litru, ale vsáknou do mě jako do houby. Až někdy pochybuju o zákonu zachování hmoty. :-))

0
před 9 lety jarin

Není voda jako voda, pro běžný pitný režim by se měla pít "lehká voda" rozhodně ne minerálky, ty tělo spíše zatěžují. Kohoutovka taky nic moc, stačí si nechat udělat základní rozbor a zjistíte, že to stou kvalitou soukromé vodárenské společnosti taky nepřehánějí. Není nad to mít vlastní úpravnu vody. Rozbor vody jsem si nechal udělat u www.centrumvody.cz kde mi i poradili jak vodu upravit aby byla zdraví prospěšná. Voda má opravdu vliv na všechno.

0
před 8 lety Jirka

35°C.

0
před 8 lety Dita

No, pěkné. U nás doma krásných 24. Venku nemáme teploměr, tak nevím.

0
před 8 lety Jirka

Dita: Doma 30°C.

0
před 8 lety Lucka

Jirka: u nás jsme naměřili i mírně přes 30°C:( Naše kočka se taky chladí, hlavně v kuchyni na studeném lině a na balkoně, lehává před větrák a vůbec se jen povaluje.

0
před 8 lety karča

u nás 36 bylo.

0
před 8 lety happy.lenulka@

ted jsem četla zajímavý článek od paní, kterou jinak dost uznávám a její názory se dost ztotožňují s mými. Ona píše že dost nemocí dneška je způsobeno převodněním organismu - že lidé přijímají strašně moc vody a přitom si neuvědomují kolik vody přijímají v samotném jídle. že při správné makrobiotické stravě stačí 3 - 4 sklenice tekutin denně. podotýkám při správné makrobiotické stravě - která je plná polévek, zeleniny,... co vy na to? konkrétně je to od p. průchové a téma rozvíjí v knize - o zdraví úplně jinak.

0
před 8 lety scorpion

Co vím, tak Herbalife doporučuje 8 sklenic. Osobně piji 2-3 l a plně mi to vyhovuje. Když někdo pije málo, tak tělo pak vodu zadržuje... a méně se nepročišťuje. Prej člověk má pít takové množství vody, aby sem tam měl čirou moč (bez odpadních produktů).
Také lidi co málo pijí musí pít při jídle, což je špatně (ředí si žaludeční kys.).

0
před 8 lety Lucy

karča
taky tady bylo tolik :D

0
před 8 lety Lucy

happy.lenulka@

a inak suhlasím,ale zavísi to aj od toho,kolko toho človek vypotí ...4 litre je na mna extrém, velké množstvo vody zatažuje ladviny

0
před 8 lety karča

Myslím, že vypitím průměrně 2 litrů tekutin za den se nic nepokazí. Nešla bych do 4 litrů ani 4 skleniček. Prostě zdravá střední cesta a rozum k tomu.
Já zase slyšela teorii, že všechny nemoci a problémy způsobují plísně, které jsou všude kolem nás, v nás, prostě všude.

0
před 8 lety scorpion

Doporučuje se vypít za normálních podmínek 4 dl vody na 10 kg váhy. Při vysoké teplotě a sportovních aktivitách to může být klidně dvojnásobek... Také se nemá pít večer, jelikož ledviny pak musí ject na plnej výkon a nežádaně se zatěžují. Ideální je vypít 2/3 dopoledne.

0
před 8 lety Michal

Scorpion má pravdu. Výborné je zařadit jako základ svého pitného režimu harmonizační a jemně detoxikační čaj z květů aloe. Ten kromě květů aloe obsahuje i dalších 11 zdraví prospěšných rostlin. Nekoupíte ho nikde v lékárně. Dostanete ho, tak jako mnoho dalšího přes zdravotní poradnu Harmonie. Kdo chce mít jistotu dobrého zdraví, kondice, vitality, navíc posílit svůj imunitní systém, zbavit se škodlivin, z nichž mnohé naše tělo bez naší pomoci nedokáže vyloučit a tak je v sobě hromadí, kdo chce zlepšit funkci kteréhokoli orgánu svého těla, zbavit se alergických reakcí a zdravotních problémů nejrůznějšího druhu, podívejte se na Facebookovou stránku HARMONIE - zdravotní poradna. Cesta a způsob jsou poměrně jednoduché, milionkrát vyzkoušené a osvědčené. Dostanete 100% záruku.

0
před 8 lety Aria

Tak, snažím se od pohádek o minimálně 2l vody oprostit, protože se jedná o naprosto nedostatečnou informaci, protože neřeší druh stravy.
1. Každý člověk je jiný, takže ani při naprosto stejném stylu života nebude potřeba tekutin dvou lidí stejná.
2. Kdo jí hodně pečiva a jiných pečených věcí, bude potřebovat mnohem více tekutin, než člověk konzumující denně polévky, kaše a dost zeleniny.

Stejně jako ledviny trpí nedostatkem tekutin, trpí i jejich nadměrným přijmem.

Jak to mám já:
cca 1 l (v zimních měsících) - 2 l či 2,5 l v letních vedrech. V zimně piji teplé čaje (ať žije termoska) a postupně přidávám s přicházejícím teplem čaje a vodu při pokojové tepletě. V létě je to naopak, menší množství teplého čaje (ale s chutí si ho dám) a jinak voda při teplotě okolí (vychlazené nápoje piju vpodstatě jen v jedné situaci - když doběhnu k prameni s kanystrem, tak si na cestu zpět dám pár doušků chladné vody).
Když mluvím o čajích, mám namysli nejen pravé čaje obsahující kofein (ty piji minimálně), ale i jiné verze jako je třeba rooibos, listy maliníku, povařené ovoce (např. šlupky a ohryzky jablek), bylinky.
Proč mi stačí z pohledu klasické medicíny tak "málo"? Jím hodně "mokrého" jídla, používám minimum soli, nejím téměř žádné pečivo a jen minimum pečených věcí (většinou je to stejně zelenina), ke každému jídlu mám hromadu zeleniny. Spoustu tekutin tedy naberu z jídla a nepotřebuji je pak tolik doplňovat bokem.

0
před 8 lety JV

Mě vždycky všichni říkali, že piju hrozně málo a že z toho budu nemocná atd.., tak jsem se s tím snažila něco udělat a výsledkem bylo jen to, že jsem chodila na záchod 5x častěji a žbluňkalo to ve mě šíleně..
Pak jsem zjistila, že je pro mne opravdu nejzásadnější, jak moc, který den solím..jakmile jím přes den slanější než obvykle, potřebuji i víc pít..příjde mi, že si tělo vždycky samo řekne, co potřebuje...pokud už ho člověk teda důkladně neumlčel.
V létě piju také o něco víc, ale to už tu všechno padlo a je to logické..
Ale mám něco přes 50 kg a čisté vody vypiju tak 1litr za den(+něco v jídle) a stačí mi to.

0
před 5 lety Petr Sudar

tělo si řekne samo, kdy má žízeň, takový ty rady minimálně 2 litry denně v létě 4 jsou o ničem, někdy vypiji v zimě daleko více, než v létě - to záleží na momentálním stupni dehydratace, ale nelze to nařídit žádnými tabulkami   Petr

0
před 5 lety Danah

Obavam se, ze mnoho lidi nepozna, ze ma zizen, hlavne stari lide ne. Byvaji dehydratovani i dlouhodobe. 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 1


Přidat příspěvek