Jakou ústní vodu používat?

0
Obrázek uživatele Daniel K.
před 4 roky Daniel K.

Zdravím všechny,
mám problém se zánětem dásní. Navštívil jsem dentální hygienistku kvůli čištění a vytkla mi používání ústní vody Listerine a to hlavně kvůli alkoholu a vysokému obsahu silic. Že je alkohol na dásně příliš agresivní a spíš uškodí než pomůže.Doporučila mi Meridol (ten,ale kvůli obsahu fluoridu používat nechci) a nebo šalvěj lékařskou (nať) vyluhovat,zcedit nálev a kloktat + vyplachovat.
Nemáte nějakou další dobrou radu či zkušenost s ústní vodou,která je šetrná a bez alkoholu nebo fluoridů. Nějaký domácí recept nebo tak něco?

0
Obrázek uživatele carme
před 4 roky carme

Mě pomohlo si čistit dásně normálně pastou - používám středně tvrdý kartáček. Čistím si i jazyk.

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Co ústní voda od Odolu - Stoma paradentol, je nově i bez alkoholu, dělají i pastu s obsahem Tea tree přímo proti zánětům? Pastu ani vodu přece nepolykáte, tak se nemusíte bát předávkování fluoru, pokud tedy nemáte alergii.Jinak bez fluoru je výborná také pasta od Plevy- obsahuje včelí propolis, což je také dobrá dezinfekce.Šalvěj se dá koupit v lékárně za dobrou cenu, je dobrá i na bolení v krku a při angíně. Stačí pár kapek do teplé vody a vykloktat si. Nebo přírodní Tea tree, nanášet na dásně.

0
Obrázek uživatele mumunka
0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Myslíte asi Florsamin- bylinný roztok ze šalvěje :) Jenže taky má alkohol. Jinak na kvalitě zubů se dost podílí i způsob čištěnía výběr kartáčku. Pokud jsou dásně citlivé, měl by mít měkké štětiny, nikdy ne tvrdé, a to i když máte zuby v pořádku. Čistit se doporučuje 2x denně ne více, a na zuby moc netlačit - stírá se pak zubní sklovina. Dobré je také pravidelně čistit mezizubní prostory. To asi ale víte od paní dentální hygienistky.

0
Obrázek uživatele Daniel K.
před 4 roky Daniel K.

Děkuji všem za zajímavé tipy :) zatím jsem si koupil v lékárně šalvěj tak si vyplachuji šalvějí... ale některé tipy v budoucnu rád prověřím ;-)

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Mně se osvědčil zředěný peroxid vodíku. Vyčistí a vydesinfikuje perfektně mezizubní prostory, takže si můžu občas dovolit vynechat čištění kartáčkem, za což jsem ráda. Ústní vody jsou obvykle chemické koktejly, mají za účel možná jen na okamžik provonět dech. :-))

0
Obrázek uživatele Dita
před 4 roky Dita

Já bych se chemickým ústním vodám vyhýbala, někde jsem četla studuji, že při dlouhodobějším užití mohou způsobit rakovinu.

0
Obrázek uživatele Anywetta@
před 4 roky Anywetta@

Co vyzkoušet roztok s extraktem z grapefruitového jádra, třeba http://eshop.nobilis.cz/24/etericke-oleje/extrakty/grapefruitove-jadro.html

0
Obrázek uživatele roztomilymedvidek
před 4 roky roztomilymedvidek

Pouzivam MMS ale mozna bude vhodnejsi CDS..

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 4 roky Dalibor

Hřebíček.Odvar a celý sušený hřebíček působí antisepticky a analgeticky,svíravě. I při bolesti zubu je velmi přínosné na zubu zlehka jazykem jeden přidržovat. Slutečně umírňuje bolest.A jen pro zajímavost,účinnek a to vonný,používali už před tisíci lety v Číně,kdy v přítomnosti císaře musel každý povinně požvykovat kousek hřebíčku. Aby císař  nebyl zamořen zápachem z úst svých poddaných :-D

0
před 2 roky marta

Ja pouzivam ustni vodu elmex popripade listerin, objednavam z internetove drogerie ageo. :)

0
před 2 roky justyna

Zdravím, vím že to nepatří k danému tématu, ale potřebuji poradit. Jsem sama se synem a nevyšla jsem tento měsíc s penězi. Nemáte některá z Vás zkušenosti s půjčkou www.penizeprolididneska.cz/a/br3 ? Známá půjčku zkoušela a byla velmi spokojená. Peníze jí přišli na účet hned a dokonce prý neplatila žádné úroky. Má někdo z Vás s nimi ještě nějakou zkušenost? Moc děkuji za jakékoliv informace

0
před 10 měsíci jarka

Ja mam ustni vodu colgate a jsem spokojena :) bez alkoholu

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 2


Přidat příspěvek