Jakého lékaře chcete mít ?

0
Obrázek uživatele Mirek
před 6 lety Mirek

Ve staré Číně žil věhlasný lékař TienShi, léčil nejvýznamější pacienty, poradil si i s těmi nejtěžšími chorobami ... o jeho úspěšnosti se vědělo v celém okolí ...
Bylo by fajn, být v péči takového lékaře ?

TienShi měl ještě dva bratry, oba to byli lékaři, avšak nevěnovali se léčení těch nejkomplikovanějších chorob...

Mladší bratr léčil jen menší nemoci, doporučoval bylinky a nemoci se postupně vytratily ... lidé si ho nevážili tolik jako jeho slavného bratra, domnívali se, že vážné nemoci snad ani léčit neumí...
Chtěli byste raději péči tohoto lékaře nebo jeho slavnějšího bratra?

A starší bratr, ten rozeznával vznikající nemoci z výrazu tváře a následně doporučil tomu člověku úpravu stravy, užívání bylinek a změnu životních stylu - tím zabránil nemoci , aby vůbec vznikla ... vlastně ani neléčil a lidé ho za lékaře snad ani nepovažovali ...
TAK KTERÉHO Z TĚCH TŘÍ BRATRŮ BYSTE SI VYBRALI ZA RODINNÉHO LÉKAŘE ?

Moje volba je jasná,využívám přístup toho nejstaršího z bratrů ...

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

Najlepšie by bolo, keby človek nikdy nemusel lekara potrebovat :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Tak, jak jasně je položená otázka v titulku, tak jasnou a rychlou odpověď mám: žádného. Když jsem se ale začetla do příspěvku Mirka, musím uznat, že uznávám postoj toho posledně zmíněného. Z toho ale logicky vyplývá, že mohu docela dobře být sama sobě lékařem a spoléhat na sebe. Zvlášť po vynálezu knihtisku a internetu, kde informace jsou dostupné. :-))Kdo chce vědět, dozví se.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Naprostá většina lékařů co znám z doslechu neléčí, ale jen "tvoří" nové seznamy svých pacientů - běžný proces, proto jsou pro mě takoví doktoři naprosto nepotřební.

Občas je dobré si uvědomit, jak já říkám, že někdy možná lékař léčí, ale jen příroda uzdravuje.

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

Príroda je mocná čarodejka , o tom som mala možnost sa už velakrat presvedčit na vlastnom tele :) Z tabletiek som za posledných desat rokov mala asi max. paralen alebo ibalgin ( ale nie ten ružový ,lebo ten ružový povrch je samý jed

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Svoji doktorku vůbec neznám. Někde v sešitku mám napsáno její jméno a příjmení. Leží mi tam moje dokumentace, a tak to i (vřele doufám) zůstane.:-))

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 6 lety happy.lenulka@

přítel chodí k doktorovi, který jde proti proudu. předepisuje minimum léků a když už tak jen když je to opravdu potřeba. doporučuje bylinky, různé metody,... :-) je moc fajn :D ale nejlepší je nemít žádného doktora, ne? :-)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 6 lety Sunriska

Doktor by měl být každý sám sobě, ne se spoléhat na někoho cizího. Každý by měl znát svoje tělo a vědět, co mu dělá dobře a co ne.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

"Umění uzdravování pochází z přírody, ne od doktora. Proto by měl doktor s otevřenou myslí začít od přírody." Řekl Paracelsus.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Danah: navážu na vaše moudro a jen dodám, že "lékař léčí, ale příroda uzdravuje" ;)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Lucko, je to přesně tak. Děkuji. I když přísloví nemám ráda, protože můj život šel vždycky nějak úplně jinak a jinudy, tohle je moudrost, se kterou souhlasím.:-))

0
před 6 lety Dita

Právě jsem četla docela pěkné motto: "Ať už otcem nemoci bylo cokoliv, její matkou byla jistě špatná strava."

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Lékaře k životo potřebujeme. Kdyby lékaři nebyli, lidé by se nedožívali v současnosti věku, kterého se dožívají. Už jenom objev toho, že existují určité bakterie a je nutné dodržovat hygienu nám prodloužilo život o desítku let, a ukončilo dříve nevysvětlitelné umírání žen po porodu na "horečku omladnic", když si porodníci začali mýt ruce. Při autonehodě asi nebudete chtít aby vám natrženou ledvinu a vnitřní krvácení léčil bylinkář nebo lékař čínské medicíny. Je ale pravda, že se zapomíná na liskou duši, která s nemocí souvisí. Lékaři na vše hned píšou léky, aniž pátrají po příčině. Pro mě je dobrý lékař, ten, který se zajímá o mne a můj stav. Ideální by bylo propojení léčení těla, duše a toho co jim poskytujeme či neposkytujeme. Výživu jak pro tělo, tak pro naši duši, protože i ta potřebuje určitou "stravu a hygienu".

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Stana: A co teprve až doktoři přestanou lhát, že strava a zdraví spolu nesouvisí!! To pak lidstvo udělá obrovský pokrok, a přestanou se prokopávat slepé uličky dnešní medicíny, které stojí tolik lidských životů! Nemluvím tu o úrazové chirurgii, transplantacích a amputacích: to totiž nelze nazvat léčbou.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 9


Přidat příspěvek