Jak posílit ledviny

0
před 7 lety Dita

Chtěla jsem se zeptat na nějaké zaručené tipy, jak posílit svoje ledviny. Nohy v teple se snažím mít neustále a daří se. Jsou nějaké potraviny, které jsou pro ledviny úplný balzám a naopak potraviny, které ledvinám nedělají dobře a škodí jim? 

0
před 7 lety Dalibor

Určitě dostatečné oblečení zad v oblasti ledvin..dostatek tekutin na vyplavování nečistot..zlatobýl působí na ledviny, příznivě na močové cesty působí i heřmánek..Snad by mohl přijít vhod i zelený čaj nebo kávovina Melta. Neprospívá určitě nedostatečný pitný režim a nebo zase přílišné pití minerálních vod...

0
před 7 lety Danah

Myslím že jogurty jsou špatná volba- hlavně ráno, kdy tělo potřebuje do žaludku něco teplého. Nejlepším doplňkem stravy pro ledviny, který znám a mám vyzkoušený, je kordyceps. 

0
před 7 lety Sunriska

Na posílení ledvin jsou výborné fazolky adzuki společně s řasou kombu. Velká zátěž pro ledviny je samozřejmě sůl, pokud se vaří 10 - 20 minut, je pro ledviny únosnější..Jinak málo se ví, že pro ledviny jsou zátěžové obecně lilkovité rostliny jako brambory apod. z toho důvodu, že obsahují velké molekuly. Jinak pít a jíst před spaním se také nedoporučuje z hlediska zátěži na ledviny..

0
před 7 lety Dita

Fazole adzuki mám právě doma, přemýšlím co s nimi. Nějaký tip? 

Danah: kordyceps slyším skutečně opravdu poprvé a tak jsem se dívala co to je, vypadá to teda úplně strašidelně. Nevím , jestli bych něco takového i ve formě tablety vůbec pozřela. To je teda, taková nepěkná věc. 

Zlatobýl čaj si určitě koupím. Děkuji moc za informace.

0
před 7 lety Peta

+DitaZkuste pročíst toto: http://www.jimejinak.cz/2013/12/jak-si-chranit-a-zahrivat-ledviny/a toto: http://www.jimejinak.cz/2013/12/vyvar-z-fazoli-azuki/Jinak nepít ani moc ani málo, být v teple, nejíst příliš bílkovin a jak psala Sunriska, se solí velmi opatrně, měla by se do pokrmu jakoby zabudovat již na začátku vaření

0
před 7 lety Dita

Peta, tak pročteno. Mamka si teď jeden pytlík se solí šila, asi jí poprosím, aby si to zopakovala a ušila i pro mě. Jinak mamka zjistila od sousedky (doktorka, nyní dělá celostní medicínu), nějaké cviky, denně cvičit, jsou to cviky asi na 10 až 15 minut, tím cvičením si posilujeme nejen ledviny. Má to nějaký název, o který se podělím, až se přeptám, jak že se tomu říká.

0
před 7 lety Dita

peta, po přečtení odkazu jsem si vyrobila ledvinový pás z košilky co je mi velmi těsná a nějak jí nenosím. Je bavlněná a hřeje, zrušila jsem ramínka a mám v podstatě to samé. Neshrne se a je hezky přilnutá. Člověk si připadá jak blbec, že ho to nenapadlo samotného a za tento tip bych vám chtěla moc poděkovat. Večer už nemám nateklé nohy, je mi krásně teplo a je to velice příjemné. Cítím, jak to ledvinám náramně pomohlo. 

0
před 7 lety Peta

+DitaJsem ráda, že se cítíte lépe ;) Ono tyto solné zábaly opravdu pomáhají, vychází to z tradiční východní medicíny.

0
před 7 lety pavlata

Na ledviny je několik receptů. Třeba celou pampelišku, kořen nat i květ, dát do hrnce s 2 litry vody, povařit 7min, a to pít celý den. Před jídlem 10min. vypít čas z celíku zlatobýlu 3 díly, přesličky 1 díl, vrbice bílé 1 díl a truskavce 1 díl. Místo ovoce pít spíše ovocné štávy ředěné vodou. Nejíst moc brambory, papriky a rajčata. Na ledviny dát na 2 hodiny obklad z 10dkg tvarohu, 10 dkg cibule a dvě lžíce křenu. Ledviny energeticky ovlivnují plíce a tak nekouřít a procházky v lese a přírodě. Dobrý je i čaj z lipových větviček, jedna polévková lžíce na půl litru vody, vařit 7minut a pít 3 týdny. Zároven zevně natírat ledviny slivovicí. 

0
před 7 lety Dalibor

Já ještě mám dobré zkušenosti, a v konkrétním případě tchýně, EPAM 24 ledvinový a jsou epamovské i nějaké bylinkové čaje. Lehce se dá na netu najít - www.epam.eu . Jde o čistě přírodní tibetskou medicínu, propolisové, bylinové přípravky....j..Pak ještě když jsemdělal po stavbách elektoinstalačky,nosívali jsme v zimě "ledviňáka" nebo tady se říká "kočičáka". Což byl pás s králičí, ale i umělé kožešiny uvázaný právě kolem ledvin..

0
před 7 lety Stana

Epam je opravdu výborný, na ledviny i záněty mám v rodině odzkoušeno. Velice dobře a rychle zbaví zánětu močového měchýře apod.

0
před 7 lety Danah

Dita: Kordyceps je opravdu na pohled nehezký a má zvláštní zatuchle houbový zápach. Ale proč by měla být medicína chutná? Má být ještě víc hořká a odporná, aby se s ní neplýtvalo a aby ji pacient polykal jen někdy, "svátečně". Ta se přece nemá jíst jako bonbóny- to jen ta komerční medicína nabízí obarvené a pocukrované tabletky, aby si chudáček pacient snad ani nevšiml, že je nemocný?.

0
před 7 lety Dita

Danah, krásně jste to napsala. Ovšem chuť konzumovat kordyceps se mi nějak nezměnila. Možná časem. Zároveň chci poděkovat za seznámení se s něčím co jsem neznala a nikdy neviděla. Určitě je to dobrý tip. 

0
před 5 lety Sebastián

Hezké tipy, určitě pomohou :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 7


Přidat příspěvek