Intolerance na "éčka"

0
Obrázek uživatele Zdeňka Terezie
před 6 lety Zdeňka Terezie

Již od puberty jsem měla vyrážky, svědila a pálila mne kůže. Neustále jsem si myslela, že to tak prostě je, protože mi žádnou alergii nezjistili, pominu-li tedy alergii na TTC a acylpirin. Letos jsem ale skončila s Quieckeho edémem (snad jsem to napsala správně) v nemocnici poté, co jsem vypila skleničku šumáku.
A diagnosa? Intolerance na chemii v jídlech. Do té doby jsem netušila, že něco takového vůbec existuje. Takže teď zkoumám po čem mě kůže pálí a po čem natékám a marně bojuji s restauracemi. Prosím všechny, kdo mají podobnou zkušenost, aby se se mnou podělil. Především s komunikací s kuchaři a číšníky.
Přeji hezký den a zdravé jídlo :)

0
před 6 lety Olga

Dcera ma bezmlecnou dietu, ale snese syry. Taky se osypava po jahodach, kiwi a nejakych chemickych barvivech - vim jiste o cervenem (to si v krouzku dala s ostatnimi detmi sklenicku skvele levne cervenoucke limonady a hned bylo co pul roku resit na koznim a na alergu..) Po tech letech mi to uz neprijde jako narocna dieta a v hospode uz se musi sama ptat a vybirat si jen o cem se da predpokladat, ze tam mlecny vyrobek zadny neni. Ale v restauraci jime jen vyjimecne nekolikrat za rok. Brzy to budeme zase resit v nove skole, kde jeji dietu nevari..

0
před 6 lety Hana

Bych si uřízla ruku, kdybych dala svému dítěti levnou barevnou limonádu a je jedno zda má po vypití viditelné problémy či ne.

0
před 6 lety Olga

No, krouzky nijak vyrazne neovlivnim a ani mne nic takoveho nenapadlo, ze by je necim takovym napajeli.. Uz si nosi vodu nebo pije vodu z kohoutku a uz se sama poucila, ze ji jen nestrasim, ze si musi naucit vybirat rozumem.

0
Obrázek uživatele Zdeňka Terezie
před 6 lety Zdeňka Terezie

Paní Olga má pravdu. Mohu vysvětlovat, že jsou některé věci špatné, ostatně vidí to u mne, ale aby si kluci vzali od kamarádů Haribo, to už neovlivním, a přitom tamje barviv a kdoví ještě čeho nejvíc.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 7


Přidat příspěvek