Fluoridové tabletky pro děti

0
před 8 lety Martin Malý

Ahoj chtěl jsem se zeptat jestli vám taky ve školce dávali takové malé tabletky, údajně abysme měli lepší zuby. Do školky jsem chodil v půlce 80.let, nevím jestli to byla nějaká módní věc a nebo jestli se to praktikuje ještě dnes. A hlavně mě štve, že ani nevím co tobylo. Vím, že nám říkali, že to je abysme měli zdravý zuby a vím že to bylo takový nasládlý a chutnalo mi to :-)
Pokud někdo víte co to přesně mohlo být tak budu rád když dáte vědět.

0
před 8 lety Pavla

Tabletky nám taky dávaly, pamatuji si to jako včera, ale moje maminka řekla ve školce, aby mi je nedávaly, a já všem ostatním záviděla.

0
před 8 lety JANA

Ahoj,jsou to floridové tablety a moje dcera si dokonale po nich zničila sklovinu. Je ročník 2000 a dostávala je ve dvou letech na posílení skloviny. Dřív se dávaly, protože bylo v potravě nedostatek fluoru a jodu. Teď je ho všude dost a ona se tím předávkovala. Teď má zuby pruhované žluto- bílé a nejde s tím nic udělat, jedině vybělit a to v jejím věku nejde.

0
před 8 lety Irena

Byly to floridové tablety a jsem je dávala svým dětem pravidelně a dnes je jim 26, 25 (adoptovaný - takže žádné geny) a 23 let a nemají jediný kaz. Myslím si, že to byla dobrá věc.

0
před 8 lety Zdeňka

Se zubama je potíš, někdo má geneticky dobré zuby po svých rodičích a někdo jiný má zuby samej kaz. Myslíte, že ty tablety měli dobrý vliv na zuby, když tady čtu dva protikladné příklady, tak to moc dobře nelze posoudit. Já je v dětství neužívala a zuby mám špatné. Na proti tomu přítel je také neužíval a zuby má velice v dobrém stavu, bez kazu a jeho otec už v důchodu má stále zuby vlastní.

0
před 8 lety Zdeňka

tablety měly, omlouvám se

0
před 8 lety Katka

Můj osmiměsíční syn je taky dostal, ovšem po prostudování webu snad ze všech stran jsem se rozhodla mu je nedávat. Je prokázáno, že by se flor neměl polykat, pze způsobuje rakovinu, tak mi nejde na rozum, proč je dávají dětem, aby je polykaly. Ano, fluor zabranuje vzniku zubního kazu, ale raději kaz než ...

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

Škoda je, že tohle jde špatně ověřit. Když by malému dítěti ty tabletky dávali a mělo by dobré zuby, tak se řekne, že to je díky těm tabletkám. Bohužel už ale nejde zpětně ověřit, zda kdyby ty tabletky nejedlo, jestli by ty zuby byly horší a nebo by to na ně vůbec nemělo vliv.
Můj názor je, že je to uplně jedno zda je jí nebo ne. To pro mě platí na všechny tzv. "doplňky" všeho druhu.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Přidávání fluoridů do zubních past vzniklo tak, že v jedné továrně kde se dělníci pohybovali v prostředí s fluoridy docházelo ke zbytńování kostí. Tak někoho napadlo, že by fluoridy byly dobré na zuby.
Já sám jsem na fluoridy alergický a přesto mám v 52 letech vlastní zuby a docela dobré.

0
před 8 lety Helena

Dříve jsem měla velké problémy s kazivostí zubů, a pasty s fluorem jsem kupovala po balení, teď už vím, že je to blbost.

Protože, aby jste měli dobrý a zdraví chrup, nepotřebujete k tomu fluoridové pasty. Stačí správná technika čištění. Zuby se kazí od spodku, proto je důležité čistit také dásně, nejenom, že je promasírujete, ale zbavíte se, tak z větší části bakterií, které vám po čase udělali kazík. Čistěte si taky jazyk.

Dříve jsem si zuby čistila špatně, teď už vím jak na to, jenže ty plomby co mám v puse se už nezbavím. Aspoň, že mi nepřibývají další.

0
před 8 lety Ondra

Fluor je jedna z nejhorších substancí co do sebe (a svých dětí) můžete dostat. Jediná věc z čeho se dělal/-á jed na krysy byl/-je fluor, za války byl podáván lidem v koncentračních táborech, to proto, že ovlivňuje činnost epifýzy a lidé jsou potom lépe kontrolovatelní/otupení (proč ho asi mají v USA v 65% jejich vody uměle přidaný)
Na to aby měl člověk zdravé zuby si je dokonce ani nemusí čistit (lidé žijící na ostrovech v tichomoří a dalších částech newesternizovaných oblastí na Zemi mají výskyt zubního kazu v celé populaci 0,1%) stačí strava. Důležité je dostatek minerálu hlavně Mg a Si v přírodních vazbách!

0
Obrázek uživatele maca.lvz@
před 8 lety maca.lvz@

Fluoridové tabletky se dávají dětem od prvních zoubků i v této době např. Natrium Fluoratium, dávala jsem se dětem dle doporučení dětské lékařky, starší dcera má v 5 letech 2 kazy, druhá 3-letá žádný. Zubní lékařka doporučovala vařit pití z Dobré vody (což o to, ale balená voda se mi příčí, těch "sajrajtů") takže voda z kohoutku převařená určo lepší, aspoň u nás v Liberci. Nyní dávám dětem bylinný produkt 100% přírodní nez chemie OK Gama+, která dodává mnoho potřebných vitamínů, je zdrojem Omega 3 NMK (rybí olej), organicky vázaného vápníku a křemíku, atd. pro děti i dospělé rozhodně super. V mém profilu je odkaz na web, můžete nahlédnout :O)

0
před 8 lety Jana

Jana: bohužel Vaše dcera to nevybělí, ptala jsme se na bělení a ty fluoridové skvrnky nejdou vybělit. Když má ty zuby skvrnité - tak jsou prý pevnější a odolnější proti kazu. Odolnější ! ale pořád pokud si bude zuby špatně čistit, tak to nepomůže. Myslím, že nejdůležitější je technika čištění + genetika (ta umí ovlivnit také velmi hodně).

0
před 8 lety Eva

HELENA: jsme na tom stejně, taky jsem si zuby špatně čistila, ještě je to rok zpátky, moje čištění spočívalo spíše přejet zuby párkrát sem a tam a je hotovo. Co rok to kaz. Když jsem začla chodit k jiné zubařce, říkala mi, že si špatně čistím zuby, že ikdyž je mám vyčištěné- mám na nich plak a zbytky jídla. Byla to pravda, odbívala jsem to, a pak ikdyž jsem se snažila, neuměla jsem si ani pořádně vyčistit zuby. Teď se snažím... i jednosvazkovým kartáčkem, ten mi hodně pomáhá, chci i navštívit zubní hygieničku. Začla jsem používat nitě( a teprve jsem zjistila kolik jídla mi zůstává mezi zubama). Ale nevím proč s mezizubníma kartáčkama mi to nejde. Ale až teď cítím, že zuby jsou čisté. Chce to ještě se zubní hygienistkou vyladit. Předtím jsem si čistila zuby spíše naoko ani ne minutu.

0
před 8 lety Renata

To eva, to že sem si celé roky zuby čistila špatně, jsem zjistila až náhodou, někde jsem viděla video, jak si správně zuby čistit, tak aby jak píšete zmizel i ten plak, dříve rok co rok jsem měla kaz, teď už přes dva roky nic, byla jsem z toho zoufalá natoli, že jsem si i někdy zuby čistila po každém jídle. Někdo si může čistit zuby minutu a někdo 5 minut, jde o to aby se ten plak opravdu ze zubu dostal, teď mám krásně bílé zuby, a nikdy jsem nevěřila tomu, že bych to z těch nažloutlých mohla někdy získat. škoda, že jsem to nevěděla dřív, mohla jsem mít stoličky bez plomb.

Po každém čistění si zuby pořádně osvítím, abych viděla, zda tam ještě něco nemám a případně je ještě přejedu jednou, i když si myslím, že je mám vyčištěné dobře po nasvícení zjistím, že třeba špičák ještě není vyčištěnej.

0
před 8 lety Eva

Renata: fakt je že z plombama už nic nenaděláme, já mám plomby skoro všude kromě těch předních zubů do 4. Začali se mi dělat i mezizubní kazy. Ani se nedivím, když vezmu nit tak zjistím, že mezi zubama mi zůstávají i kusy masa. Kdysi jsem to nedělala vůbec. Teď taky koukám do zrcadla a někdy i pod to světlo. Ale na světle mi šel vidět hodně plak na osmičce- stříbrné plombě, tu už nemám, a na těch bílých plombách plak moc nevidím.

0
před 8 lety Eva

sory píšu ve 4 ráno, tak tam vidím spoustu chyb

0
před 8 lety Renata

To eva, koukám, že jsme na tom skoro podobně, já niť zatím nepoúžívám, protože nevím jak se s ní správně pracuje, někdo mi říkal, že se rozhodně nití nesmí tahat sem tam, ale jen nahoru a dolu, vložit mezi zuby a zase vyndat, prosím jak si s nití čistíte zuby vy? nebo jak je to správně

0
před 8 lety Eva

zkusím se večer podívat, teď to nemůžu najít, dívala jsem se předtím na dobré video s nití. Mě to moc nejde s mezizubím kartáčkem, nejen, že mi nic nevytáhl, ale pracuje se mi s ním podstatně hůře.

0
před 8 lety Eva

To Renata: tak to video, které jsem chtěla najít jsem už nenašla, ale na tomto videu je také hezky ukázané, jak používat dentální nit. Já bych se bez ní už neobešla.
http://www.drlanda.cz/ustni-hygiena/

0
před 8 lety Renata

Eva, moc děkuji za video, tak jsem dostala správnou informaci, že se s nití nemá tahat sem tam. Jen ještě k tomu mezizubnímu kartáčku, ten štětec se nemá dávat mezi zuby jak je na videu, ale dávat podél chrupu a jakoby zamačkávat ty štětiny mezi zuby pomocí prstu, to mi říkala ta samá osůbka, ona byla u zubní hygieničky. Tak jsem z toho jelen, podle mě ten drát ti musí poškrábat sklovinu, když se zasouvá mezi zuby.

0
před 8 lety Eva

no mezizubní kartáčky jsem si kupovala, zkoušela jsem to a nešlo mi to. Tak je nepoužívám, neporadím. Někam se mi ani nevlezli- ani ty nejmenší. Dole mám třeba větší díru u zubu a nahoře už ne, takže mi ten kartáček vyčistil jen spodek zubu. Prostě jsem jim nepřišla na kloub. Ale nit tu používám. Ale jen tu expanzivní. K vůli tomu, že nahoře zubu je třeba úzká škvíra, dole větší, a přez tu úzkou se dolů normální nití nedostanu. Tou expanzivní jo. Ta se jakoby zuží a vleze tam. Je fakt, že se mi hodně ukládá jídlo mezi zuby, až se divím. Takže po jídle používám nit, aby tam bylo čisto. Chci taky na jaře k hygieničce, ať to vypilujeme, ale s těmi mez. kartáčky mi to fakt nejde.

0
před 8 lety Renata

Mezizubní kartáčky mají různou velikost a tu by ti měl doporučit zubař, já nechápu, jak se ten kartáček mezi zuby může dostat, protože ty mezery by musely být opravdu veliké, právě proto mi přišlo logičtější, když mi říkala, že se dávají podélně co nejvíce k dásním a prstem se štětiny zastrkávají do mezer zubu.

0
Obrázek uživatele Argolim
před 8 lety Argolim

Já bych dětem vůbec žádný tablety nedával...
Někdo si zuby pomalu nečistí a nemá ani jeden kaz a naopak někdo si je čistí pečlivě a často a má kazů jak naděláno- je to v genech každého člověka.

0
před 8 lety Jana

Argolim : ano opravdu bych to také viděla na geny, já znám člověka, který si tak jednou za 14 dní vyčistí zuby a nemá kazy, na svůj věk 54 má krom jednoho zuby všechny zuby ok.
Já kdybych si čistila zuby jednou za 14 dní tak už ve svých 30 bych jich neměla ani půlku. Je to o genech asi jako všechno u nás. Ale stejně by se hygiena neměla podceňovat, ale říkejte to pak člověku, který si podctivě čistí zuby a má furt kazy... a pak vidí člověka, který si je nečistí vůbec a zuby ho nebolí.

0
před 8 lety Mrki

Fluoridové tabletky i zubní pasty s fluoridem škodí zdraví. Respektive tato chemická látka je biologickou zbraní, která způsobuje "stádovitost a poslušnost" obyvatelstva. Se zdravými zuby to nemá nic společného, ale nějak se to prodat musí, takže tak.

0
před 8 lety Jana

Mrki: myslíš že škodí i aminofluorid jak je v Elmex gel?

0
před 8 lety hejkalll

JJ Mrki ma samozrejme pravdu!A je opravdu k smíchu,jak spousta ovecek a poslusneho obyvatelstva teto krasne zeme se tráví spokojene dál :) viz treba: http://druidova.mysteria.cz/ZDRAVA_VYZIVA/FLUOR.htm

0
před 8 lety Aneta

V tomto případě málo, která ovečka dokáže posoudit co je pravda, jelikož lékařům a zubařům lidé věří, když ani jim už nelze věřit, tak komu. Obyčejný člověk bez chemického vzdělání těžko může toto posoudit selským rozumem, nezbývá proto lidi v okolí přeinformovat, děkuji za zaslaný odkaz, je velice hodnotný.

0
před 8 lety Mrki

Jana: jakýkoliv fluorid nebrat

0
před 8 lety Jana

Mrki: díky, a sakra mám nakoupeno asi 10 past Elmex :-( s aminfluoridem a dost úsních vod Elmex. Jakou používáte pastu? Lacalut by mohla být v poho ne?

0
před 8 lety Jana

hlavně že doktoři doporučují Elmex :-(
sem i teď dostala na objednávkovém listě u zubaře bylo z druhé strany - doporučujeme Elmex :-)

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Stoma Paradentol je bez fluoridů.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

Jirka: A je ta Stoma i bez sladidel ? To by potom bylo dobre, ale mam pocit, ze zubni pasty v beznych komercnich retezcich pasta bez fluoridu a sladidel asi neexistuje...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Ti parchanti to napsali latinsky, čtu tam benzoan sodný a sacharin, posílám foto.

0
před 8 lety Mrki

Používám pastu od Weledy. Mají asi tři druhy, oblíbila jsem si slanou :-)

0
před 8 lety Mrki

No, ale Weleda je v hliníkové tubě, takže to budu muset přehodnotit...

0
před 8 lety Eva

tak jsem dneska četla, že už i hodně škodí bazény :-(
No všem škodlivým věcem se určitě nevyhnu, zachvilku bude škodit i mořská voda.

http://www.super.cz/clanek/45586-casta-navsteva-bazenu-zvysuje-riziko-rakoviny.html

0
před 8 lety Dita

tak super tečka cz je ten poslední server, jakýmu bych věřila

0
před 8 lety Iveta

tak dnes tu máme pro změnu radioaktivní spad :-)

0
před 8 lety Jesika

to se mate ja nemam zuby vporadku mam tam dva kazy

0
před 8 lety Jesika

a docela dost to boli

0
před 8 lety Jesika

jsou to fluoridové tablety ne floridové tablety

0
před 8 lety Jesika

odpovezte mi

0
před 8 lety Jesika

to neva

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

http://www.bylinky.eu/hrebicek-lecive-koreni-s-vuni-dalek-a-vanoc.html http://www.organictime.cz/blog/clanek/bylinky-pri-bolesti-zubu-a-dasni/

0
před 6 lety Klecanda

přečtěte si pozorně tento článek, je sice delší ale stojí za to: http://matrix-2012.cz/index.php?option=com_content&view=category&layout=blog&id=61&Itemid=85

0
před 6 lety Hela

Fluoridove tabletky meli zcela jiny ucel, nez napomahat zdravi nasich zubu. Fluor je lidem, kteri se probouzeji vuci okolnimu deni znan pro vsechno, co tady vyse zminil Ondra a vic. Jeste dnes vetsina lidi bezmezne duveruje kazdemu, kdo am titul, nebo jen bily plast, nebo se jen tvari dulezite.. (nejspis nasledek uzivani fluoru), a uz vubec by se nedalo ocekavat, ze v 80. letech by nekdo zpochybnoval pocestne umysly jakyhkoli autorit. Nasteati ale opravdu pocet lidi, kteri si uvedouji, jak svet okolo nas funguje a jaka role je nam prisuzovana, takze doufam, ze veci se budou dal vyvijet v tomto duchu, pro dobro nasich deti a dal...

0
před 6 lety hela

*se zvysuje.... (no, je cas jit na kute.. )

0
před 6 lety Jitule

O fluoru je pěkný článek v knize od prof. Strunecké Doba jedová. Sama jsem zubní pasty vyházela a nakoupila jiné v obchodech s přírodní kosmetikou. Dítěti bych fluoridovou tabletu v životě nedala. Díky bohu, že nám tu zatím nefluoridují vodu.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 9


Přidat příspěvek