ecka v KOSMETICE atd..

0
před 8 lety filip

ha..ted jsem se dozvedel o tom..ze se ecka pridavaji i do kosmetickych prostredku a podobnych veci...sranda na tom je ta...ze u takovych vyrobku se nemusi psat slozeni ze? :) ... nebo alespon jsem to uz zadneho doma nenasel

0
před 6 lety Ilči

Nepřátelé Vaší pleti:

Formaldehyd deriváty, o kterých je známo, že způsobují stárnutí pokožky a že mohou eventuálně způsobit i rakovinu kůže. Formaldehyd deriváty se skrývají pod následujícími popisy: Imidazolidinyl urea, Bronopol, 2-Bromo-2Nitropropane-1, 3-Diol, Bronidox, 5-Bromo-5-Nitro-1, 3-Dioxane, Diazodinyl-Urea a DMDM Hydantion.
tzv. PEG/PEG deriváty, polyethylenglycoly a jejich deriváty (ve formě emulgatorů), které činí pokožku pronikavější a které mohou vnést škodlivé látky do těla. PEG/PEG deriváty nalezneme pod popisy, které obsahují PEG jako součást názvu složky, nebo s koncovkou „eth“ v souvislosti s čísly jako např. „Ceteareth 33“. Nazývají se také Polyglycol, Polysorbate či Copolyol.
Halogenorganické sloučeniny, které se používají jako konzervační látky a jež vyvolávají podráždění a alergické reakce pokožky. Halogenorganické sloučeniny poznáme podle toho, že součástí názvu je Bromo, Jodo nebo Chloro.
Parafíny, které ucpávají póry a omezují přirozené funkce potních žláz. Kritické chemické tuky a ropné látky se popisují jako Parafín, Microcristalline Wax nebo Ceresin.
Nitro nebo polycyklické mošusové sloučeniny, syntetické vonné látky a syntetické parfémy, které mohou způsobit rakovinu.

0
před 6 lety Jitka

Je to síla. Používám nějaký čas už jen kosmetiku Alverde. Nejdřív jsem se vyhýbala parabenům, ale po přečtení několika článků jsem zjistila, že se nedá vybrat kosmetika bez nebezpečné chemie. Tak jsem přešla na Alverde a musím říct, že se mi zlepšila pleť.

0
před 6 lety Pavla

http://www.puvabna.cz/lavera-prirodni-krem-na-nohy-basis-sensitiv-75-ml-p1341

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Na kosmetických výrobcích je uvedeno složení stejně jako na potravinách. Naštěstí. Druhá věc je, že je to obvykle velmi smutné čtení pro běžného spotřebitele. :-((

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 10


Přidat příspěvek