Databáze nebezpečných výrobků

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Třeba bude někoho zajímat, že před nějakým časem spustila společnost vydávající časopis D Test databázi nebezpečných výrobků. Vím, že tady se objevují informace o výrobcích, které ČOI donutila dovozce/prodejce stáhnout z pultů, ale na stránkách http://www.dtest.cz/nebezpecne-vyrobky je toho spousta a možná zaujmou. A máte nebo měli jste doma nebezpečný výrobek a jak jste s ním "naložili"?

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

To je pěkná databáze, díky za odkaz. Zaujala mě i ta upoutávka: "Levnější znamená- neznamená horší." Šalamounsky podané. Za závažnější ale považuju to, že dražší neznamená vždy kvalitnější!! Pokud kupuji levně- ok, nemůžu čekat zázraky. Ale pokud zaplatím velký peníz za něco, co se mi brzy rozpadne nebo porouchá, to je pak k vzteku. Pryč je doba, kdy pračky našich maminek a babiček vydržely 25 let! Dnes když vydrží 5 let, můžeme si gratulovat. Kšefty se přece musí hýbat. A tak se cíleně vyrábí odpad. Spotřebitel ho rád zaplatí.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

My na ty plasty dojedeme. o)))Až dojde ropa, přejde se ke klasickým a historií osvědčeným přírodním materiálům- jako je železo, dřevo, kámen ... a zase nám jízdní kolo vydrží půl století. :-)))))

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Já jsem to prošla celé a musím konstatovat, že Čína prostě vede. "Líbila" se mi tam jedna polévka, ve které byly kovy...už podle obalu bych se jí nedotkla ani pohrabáčem. A taky byl fajn přípravek proti molům (myslím, že to byly kuličky), které byly 100% nebezpečnější než sami moli :-D Proč se kvůli molům neotrávit, že? Ale samozřejmě mě těší, že ani jeden z oněch několika desítek/stovek výrobků nevlastníme...i když si nedělám iluze, že se nějaký podobný nenajde v každé domácnosti, ono už to svinstvo je prostě všudypřítomné :-(

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Čína je bohužel teď velmoc č.1. Ale je zajímavé, že pro sebe si vyrábějí kvalitně. Co jde na vývoz, asi nepodléhá žádným pravidlům. Jen víc, levněji a za každou cenu prodat. Dnes jsem musela koupit varnou konvici- a světe, div se, i pod tzv. spolehlivou západoevropskou značkou se objevil štítek "Made in China". To poslední, co bych v domácnosti chtěla, je čínský plast, denně louhovaný vařící vodou. :-))

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

No mě by spíš zajímalo co ještě není Made in China, obávám se, že těch "značkových věcí" z této země je už 99% a něco rozumného, aby člověk pohledal :-( Je to smutné...a ještě o to smutnější, že jsme si dokázali vyrábět kvalitní a dobré věci a teď přivážíme šmejdy

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Přesně tak. Máme dobu šmejdů, náhražek, padělků...však i v češtině je nejužívanější slovo "JAKO" :-)). Máloco je opravdové.

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Danah, souhasím. Trhy jsou zaplavovány šmejdy, aby se pořád kupovalo. Pamatuju, když naši měli v pohodě pračku 20 roků a celou dobu prala! Teď ji musíš po pěti letech vyměnit...a to je člověk ještě rád, když aspoň těch pět let vydrží.
Je to šílené...a hlavní surovina - plast. Ten je i tam, kde by ho člověk v životě nečekal. Už jsem jak blázen, když občas na nějaké věci ťukám, jestli to není zase plast.
Trochu odbočím od tématu, ale nemohla jsem si nevzpomenout - byli jsme v létě s dětma na hřišti přebudované díky všemohoucí Evropské unii. Krásné dřevěné moduly s houpačkami, houpacími koníky a pejsky. Chvíli jsme stáli než se dítko vyblbne, bylo krásně a já jsem pořád čichala jak honící pes. Mám nos hodně citlivý a pořád mi tam něco smrdělo. Nakonec jsme s manželem zjistili, že podklad pod těmito dřevěnými věcmi jsou plastové dlaždice (nejspíš tak, jako všemohoucí EU nařídila) a ten smrad šel z nich. Takže děti si sice hrály na věcech ze dřeva, ale čichaly přitom na slunku pražící se plast...ale už mě to nepřekvapuje, tady je všechno postavené na hlavu

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Nikdo nikoho nenutí ty šmejdy kupovat, nicméně někdy i po měsíčním pátrání vám nezbyde nic jiného než si šmejd koupit, protože prostě takový výrobek, který nepochází z číny prostě není, neexistuje. Moje mamka má ještě tu krabicovou pračku a pere jí dodnes. Robot má Eťáckej, ještě ten co se vyráběl u nás a ještě funguje a fungovat bude. Dnes co prodává bych si už nekoupila. Vrtačky, šrouby a jiné nářadí takové kvality už dnes snad ani neseženete. Tesla, kde je ta naše Tesla.
Ráda taky vzpomínám na dobu, kdy můj děda rozvážel Avií boty z Botany a babička pro ně sešívala na chatě na koleni pantofle.

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Dito, máš pravdu. Dám krk na to, že ani Eta už nemá výrobu tady, popřípadě alespoň součástky má z Číny. Je to opravdu hodně smutné.
Za svých mladých let kdy jsem myslela na budoucnost, jsem si říkala - podpořím českou firmu a budu si postupně kupovat do "výbavy" věci od Tescomy - radši dražší, ale kvalitní...no to jsem se pěkně spálila. Jeden šmejd vedle druhého, kolik už toho neprošlo ani v D Testech...no opravdu smutné, brečela bych nad tím jak jsme blbý stát, že pořád podporujeme někoho jiného než sami sebe

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Nevyrábí, kvalitní stroje byli rozprodány a linky taky, tady to maximálně dají do krabic a tvrdí, jak je to vyrobeno v ČR. Tady už je jenom nějaký to vedení a pár jedinců, kteří nevědí za jak dlouho přijdou na řadu s výpovědí. Na to že to překupují tak jsou drahý s porovnáním s konkurencí, která je i tou kvalitou lepší a levnější. Není už co bývala.

Ta už to taky vozí. No prostě takovýhle věci se už u nás nevyrábí.

I když mamka my koupila k narozeninám výrobek ze Svitav na výrobu špeclí a ještě před tím formu na bábovku, taky uplácanou u nás. No sehnad se něco málo dá, ale je to rok od roku těžší, protože jak píšeš jsme blbý stát, nepodporujeme se a řada lidí se dívá jen na ušetřenou 5 kč, aby si pak mohla koupit o jeden šunt víc a dokázat si tak že asi není socka.

Alča dáváš mi sílu, protože už jsem s podporou českého průmyslu chtěla několikrát praštit. Je nás prostě strašně málo a tak si říkám jestli to má vůbec cenu.

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Dito, vytrvej, třeba se v těch našich českých palicích dubových rozsvítí a konečně zase začnou vyrábět zlaté české ručičky.
Já teď skoro brečela, když jsem zjistila, že firma, od které kupuji na děti oblečení je v konkurzu. Další padající česká firma s českými výrobky - a že jich těch s oblečením pro děti je opravdu, opravdu mizivě málo

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Svět se zatraceně globalizuje. Dokonce to, co vypadá jako konkurence, je za hranicemi jediný majitel, jedna stejná firma. Před pár léty jsem byla na výletě za polárním kruhem, a 200 km severně od něj, u velkého jezera, uprostřed země nikoho, bylo pár domků, laponské muzeum a Lidl!!!:-(((((

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

lidl se evidentně na.ere všude

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 7


Přidat příspěvek