Čištění zubů u dětí

0
před 6 lety Jíťa

Nemáte někdo nějakou fintu, jak pečovat o zoubky dětí? Konkrétněji - jak vštípit čtyřletému synovi, že se to prostě musí dělat dvakrát denně a pořádně. U nás je to boj...

0
před 6 lety karča

Čistím dceři zoubky od prvního zoubku a to tak, že ji mám položenou na klíně jako mimino ať nevynechám jediné místečko. I přesto je má špatné - dědičnost. Budou jí čtyři, je na to zvyklá, bere to jako samozřejmost a neprotestuje. Občas ji nechám samotnou, ale vždy pak na to najedu já! Když je k tomu vedete od mala, neměly by protestovat.

0
Obrázek uživatele anabela0@
před 6 lety anabela0@

v tomhle mi hodně pomohl sonicare kids. malá ho používala už krátce před čtvrtými narozeninami. nejdřív prskala, že to šimrá atd., ale zalíbila se jí melodie, kterou hraje a navíc si může měnit kryty. čištění hrou:-)

0
před 6 lety Jíťa

Holky, děkuju za tipy. Od mala ho k tomu samozřejmě vedeme, ale on má stejně nějak dojem, že je to zráta času, se mi zdá. Zatím problémy nemá, ale s tímhle přístupem, bojím bojím. Nad elektrickým jsme taky uvažovali, ale nevím, jestli to není k dětským zoubkům moc agresivní...

0
před 6 lety zuzka

Důležité také je, aby samo dítě na vlastní oči vidělo, že si zoubky čistí i jeho rodiče. Obvykle tuto možnost nemá (odlišná doba čištění). To pak brání učení se nápodobou (včetně správné techniky) a zautomatizování návyku. U nás se společné čištění osvědčilo, občas je u toho dost legrace :)

0
Obrázek uživatele anabela0@
před 6 lety anabela0@

to je opravdu dobrý nápad! je fakt, že když si čistíme dohromady, rychleji to běží a protestů je ještě míň. taky jsem si kvůli malé pořídila elektronický - perfektní!

0
před 6 lety Stela

Tak to je rozhodně pravda, my jsme si kvůli společnému čištění pořídili dvojumyvadlo :-D. Každý má svůj philips a čistíme.

0
Obrázek uživatele anabela0@
před 6 lety anabela0@

svů philips a své umyvadlo - to je komfort:-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 12


Přidat příspěvek