Calcium - Caltrate

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Nemáte někdo zkušenost s tímto výrobkem? Jedná se o vápník obohacený o vitamín D. Předepsala mi ho paní doktorka na osterporózu než se zahájí léčba v osteocentru.

0
Obrázek uživatele Dita
před 4 roky Dita

Já bych to vyhodila do koše. Toť můj názor, ještě jsem neslyšela, že by tyhle preparáty na klouby skutečně pomáhaly.

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Souhlasím s Ditou. Určitě je to zase normální anorganický uhličitan vápenatý, těžce vstřebatelný.

0
před 4 roky Marta

Osteoporóza ale není onemocnění kloubů, takže tento preparát není určený na klouby. Osteoporóza je onemocnění kostí, způsobující řídnutí kostní tkáně a jak psala Stáňa ve vedlejší diskuzi: paní Irču čeká ještě dlouhá cesta při boji s touto nemocí. Člověk nemůže doktorům důvěřovat ve všem, ale při některých nemocech se na ně nemůže ani úplně vykašlat.
Jinak Irčo: zkušenost s tímto výrobkem nemám, ale přeji Vám co nejúspěšnější cestu při léčbě.

0
Obrázek uživatele Dita
před 4 roky Dita

klouby a kosti, vzala jsem to pod jedním slovem, jsem myslela že to bude pochopeno jako celek, příště budu podrobnější, děkuji za lekci

0
před 4 roky Marta

Dito samozřejmě jsem to nemyslela nijak zle, jen jsem teda nepochopila, že to myslíte v celku. Jinak já osobně si myslím, že zrovna tuto nemoc není vhodné brát na lehkou váhu (mám s ní zkušenost v rodině) a pro zdárnou léčbu je Ca důležitý, stejně jako jiné vitamíny. Je dobře, že se Irča zajímá i o doplnění Ca ve stravě. Podle mě by o tom měli informovat i doktoři, ale to se většinou bohužel neděje.

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Ano Marto, souhlasím s vámi. Ono, se to lehce říká někomu, kdo to nemá a radí vyhodit a podobně, ale když už tu ta nemoc je a běžná strava to nepokryje, asi si musí pomoci uměle. A tohle je nemoc, která se nevyléčí rychle, bude to běh na dlouhou trať. Sama vím, že tyhle umělotiny nejsou to pravé ořechové, že pokud to člověk nepotřebuje, tak to do sebe nemá zbytečně cpát, ale když už není zbytí, není asi dobré se na to vykašlat.

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Na sportovních webech se píše o preparátech s uhličitanem vápenatým, že je vápník vstřebatelný pouze ze 4 až 8 %. To je bída. Přes 90 % je nevyužitelný balast, se kterým si tělo neví rady.

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Včera jsem si vzala poprvé tu pilulku, docela jsem se přemáhala, zda to otevřít či ne, to víte, moc se mi do těch umělých věcí nechce, ale řekla jsem si, že ho budu obden užívat. Stejně si myslím, že nejvíce toho pravého vápníku získá člověk stravou.

0
Obrázek uživatele Dita
před 4 roky Dita

Jen jsem psala co bych udělala já, co s tím udělá jiný je jeho věc. Jak píše Danah, tělo si z toho prakticky nic nevezme, raději si k obědu udělejte nudle s mákem a dostanete do sebe více vápníku než z pilulky. Moje mamka brala na klouby (ne na osteoporózu) Condro f... a pomohlo jí to akorát odtučnit peněženku. Jí chrupavky a jak píše Ondra v jiné diskuzi o kloubech, začala dělat co píše o své babičce on a zlepšilo se to. Nejvíce získáte stravou. Mě prostě prášky nepřesvědčily a jestli Vám pomůžou s osteoporózou, jedině dobře. Jen by jste byla první, kterou znám, protože babičce na osteoporózu nepomohly a ba je na tom možná ještě po práškách hůř.

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Irčo bylo by dobré sem napsat složení výrobku. Ono to může být obohacené o vit. D, ale na to aby se Ca vstřebal vit. D nestačí, a jak píše Danah záleží na plnidlech apod. Jestli je to takový ten šumáček do vody, jsou to spíš vyhozené peníze. Ogranizmus si vždy vezme množství které aktuálně potřebuje. Takže i když je obsah Ca např. 1500mg, záleží na jeho původu, organické aktivitě a plnidlech, výsledně se může opravdu vstřebat jen 8%, pokud je to lepší výrobek tak třeba 30%, ale těch 1500mg nebo kolik tableta má se nevsřebá najednou nikdy.

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Jedná se o kapsli s vitamínem D. Tableta obsahuje 600 mg CA 400 IU vitamínu D. Jedná se o produkt Caltrata a je na lékařský předpis.Užívat by se měly dvě denně, já zatím vzala vždy jen jednu.

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Podívala jsem se na složení: Tabletka obsahuje 600 mg uhličitanu vápenatého: i kdyby byl čistý,bez plnidel a přísad pro postupné vstřebávání apod., obsah vápníku-tedy jen kalcia Ca, je z výpočtu 240 mg. Pro zajímavost- kdyby těch 240 mg vápníku představovalo 8%, které se vstřebají, potom 100% by bylo 3000 mg, tedy 3 gramy vápníku- což znamená 7,5 g uhličitanu vápenatého! Pro hypotetickou 100% ní vstřebatelnost byste museli spolykat 7500 mg uhličitanu (děleno 600 mg, což je 1 tableta = výsledek 12,5 tablety denně).

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Bohužel to tak je, lepší bude upéct si makovec, nebo si dát oříšky:)mák má přibližně 1262mg Ca ve 100g, lískové oříšky 177mg/100g.

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Uhličitan vápenatý je ta nejnešťastnější forma příjmu vápníku. Ostatně z pitné vody ho ochotně odstraňujeme, abychom ho pak získávali draze a neúčinně zpátky?

0
před 2 měsíci Andrea

Používám lék Vigantol. Předepsal mi ho lékař. Mám teď zlomeninu. A samotný vápník by se do kostí neukládal bez vitamínu D.

0
před 2 měsíci Simona

A jak se lék užívá? Dobře? Děkuji předem za odpověď.

0
před 2 měsíci Johana

Jako každý lék má tyto všechny informace povinně předepsané. http://www.sukl.cz/modules/medication/detail.php?code=0012023&tab=info A jelikož je to lék na předpis on ti i lékař sám poví. :-)))

0
před 4 týdny Monika

Chtěla bych se zeptat, jeslti někdo užíváte tekutý vápník a jestli ano, tak který?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 12


Přidat příspěvek