anorexie

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Dobrý den,kamarádka se přes 13 let léčí s mentální anorexií, prodělala i nějaké ty hospitalizace, ale přesto má stále strach z jídla. V nemocnicích se vždy jednalo o přehnaný výkrmný program, nyní by potřebovala nějaký návrh jídelníčku na mírné přibírání, aby toho jídla bylo přiměřeně a nevyděsilo ji to a zároveň něco přibrala a aby to bylo i trochu zdravé. Zkoušela kontaktovat i nutriční specialisty, ale tam to bylo vždy jen o penězích než o tom, člověku pomoci. Pomozte, jestli má někdo nějaké návrhy nebo pomoc, není na tom nejlépe, ale chce svůj jídelní režim změnit.

0
Obrázek uživatele amazonit
před 5 lety amazonit

Dobrý je portál idealni.cz
jsou tam fora holek s poruchami příjmu potravy, dělí se o své jídelníčky - píší je tam, a pak si je navzájem hodnotí, radí, kde přidat atd. Také jsou tam adresy na odborníky aj.
Podobně server anabell.cz
Hlavní je, že s tím chce něco dělat, že se chce uzdravit, doufám, že jí to dobře dopadne!

0
Obrázek uživatele elllzi@
před 5 lety elllzi@

Prej na bribrani je dobre mango

0
Obrázek uživatele kemarka
před 5 lety kemarka

Hezký večer, nejsem odborník na jídelníček, ale mám tip, co užívat k němu. Sama mám výbornou zkušenost s přibýráním na váze po porodu a kojení pomocí doplňku stravy Emulips Forte. Stala jsem díky této a dalším zkušenostem distributorem a díky "forťáku" má chuť k jídlu a více přibývá od kamarádčin postižený syn, kterýho kvůli váze čekala operace žaludku, naštěstí se zatím tak nestalo! Mrkněte na zdravi-krasa.sluzby.cz :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Nejsem si jistá, ale myslím, že tady jde spíš o opačný problém a můj názor je, že Emulips tady opravdu není nejlepším řešením (rozhodně ne trvalým).

0
Obrázek uživatele amazonit
před 5 lety amazonit

kemarka, anorexie není jen o váze, je to především duševní nemoc, tudíž léčba musí být komplexní naučením se jídlo nejen jíst, ale i přijímat a s ním i své tělo, sebe... to žádné kapky nedokážou...

0
Obrázek uživatele Irča
před 5 lety Irča

Vy máte amazonit nějaké zkušenosti s touto nemocí, příjde mi, že víte o čem mluvíte. Byla bych ráda za jakoukoliv radu.

0
Obrázek uživatele kemarka
před 5 lety kemarka

Souhlasím, že to chce pracovat hlavně s psychikou, aby měla ráda sama sebe. Doplněk stravy je jen další (dočasný) pomocník, když se bavíme o příjmu potravin, k dodání chuti k jídlu..

0
Obrázek uživatele amazonit
před 5 lety amazonit

Katlie, jsem bývalá, i když u této poruchy nic jako bývalá neexistuje, ,,áčkařka". Je to podobné jako s alkoholem, jeden se bude do smrti v podstatě hlídat. Stačí dostat se do stresu, párkrát vynechat jídlo a už to zase nabírá směr, jakým se člověk rozhodně už vydat nechce...
V první řadě musí chtít ta osoba, pokud nechce ona, je v podstatě jakákoli pomoc marná. Zní to děsně, ale je to tak. Klidně se ptejte, nyní nevím, zda mám mail viditelný i v profilu, pokud ne, tak klidně písněte na amazonit@atlas.cz

0
Obrázek uživatele amazonit
před 5 lety amazonit

kemarka, ale ony ti anorektici nechtějí povzbudit chuť k jídlu, to oni ji mnohdy mají, a kdybyste viděla jakou. Jedli by, až by brečeli, a mnohdy to i dělají, tedy ne že by jedli, brečí. Není to totiž nechutenství v tom pravém slova smyslu, i když u některých ano, a později, když si zvyknete na hlad, tak také. Chápu, že chcete prodat Vaše zboží, ale zde jste zcela mimo mísu.
Už z principu Vám tyhle kapky anorektik brát nebude, jedině byste mu je lila do krku, dobrovolně ani náhodou.

0
Obrázek uživatele kemarka
před 5 lety kemarka

tak to je pro mě překvapení, měla jsem to domnění, že anorektici mají odpor k jídlu. Chci prodat své zboží, to ano, však pro to, abych pomohla dalším lidem. A přitom se dozvídám mnoho zajímavých informací o zdrav.problémech, které mi pomáhají při poradenství, za což jsem ráda :-)

0
Obrázek uživatele amazonit
před 5 lety amazonit

kemarka, nemůžu mluvit za všechny, to je jasné, ale většina holek má z jídla spíš strach než odpor. Často anorexie přechází v bulímii, která je naopak o přijímání velkého množství jídla. Anorektici o jídle často mluví a velmi rádi vaří - pro někoho, sbírají recepty atd.
Nechuť k jídlu mají často lidé nějak fyzicky nemocní, tam bývá ta klasická nechuť. Anorexie je spíš o sebekontrole a poručení si - NEJEZ, není to nechci jíst, jako spíš nesmím jíst. Samozřejmě, když někdo dlouhodobě hladoví, tělo si zvykne a dostaví se i to - nechci jíst, nemám hlad, potřebu i nemůžu jíst, protože trávicí systém nedokáže pak dodanou potravu zpracovat a člověku je po jídle špatně, nejen že má výčitky, že ho snědl, ale má i fyzické obtíže po jídle.
Ale hlavně je ta nemoc prostě o tom zákazu jíst.

0
Obrázek uživatele Stana
před 5 lety Stana

katie: myslíte opravdu, že nutričním specialistům šlo pouze o peníze a ne o pomoc? Nemyslíte náhodou výživové poradce? Je v tom veliký rozdíl a
mluvíte tu o zdravotnících, kterých je u nás poměrně málo a většinou si ani nedovolí říct ani o polovinu částky, jakou chtějí poradci na výživu.
Nutriční terapeut- jediná profese s oprávněním radit lidem ohledně zdravotního stavu a sestavovat jim jídelníček se studuje na VŠ a VOŠ.
Tito lidé mají kvalifikaci.Ale výživový poradce je kdokoli s kurzem.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 7


Přidat příspěvek