Alergie na pomeranč

0
před 8 lety Šárka

U mého 10letého syna se objevila občas vyrážka na kůži. Vypozorovali jsme, že to je po snědení pomeranče. Dříve pomeranče jedl bez problémů. Zajímalo by mne čím to najednou vznikne, že organismus takto reaguje. Dříve jedl pomeranče téměř denně, nebo minimálně dvakrát týdně. Nemůže to být, že jsme to přehnali a jak se říká všeho smírou jsme vlastním přičiněním nastartovali tuto alergii?

0
před 8 lety Jirka

I pomeranče jsou stříkané, může to být reakce na ten postřik.

0
před 8 lety Tweetka

také pomeranče stříkaj barvou, aby tím zakryli vady a nedostatky a aby byli snáž prodejné

0
před 8 lety Jirka

Myslel jsem pesticidy, herbicidy a postřiky proti hnilobě.

0
před 8 lety Šárka

Zkusím tedy sehnat pomeranče v biokvalitě, ty by měli být bez chemických postřiků a uvidíme, zda musíme pomeranče natrvalo z jídelníčku vyloučit.

0
před 8 lety Jirka

Potravinová alergie není tak častá jako potíže s cizorodými látkami, já o tom něco vím, nesnáším skoro všechny, dokonce i fluoridy v zubních pastách.
viz. Příběhy z éčky.

0
před 8 lety Jirka

Oprava: s éčky.

0
před 8 lety Jirka

Alergické reakce se většinou neprojevují hned, ale až po dosažení určité hladiny látky v organizmu. Pokud Váš syn nejí pomeranče najednou po kilech tak nic nepřeháníte.
I to už jsem viděl, jeden silný kuřák si vzpoměl, že udělá něco pro své zdraví a narval do sebe najednou kilo pomerančů a kilo kivi, bylo mu potom hůř než po těch cigaretách.

0
Obrázek uživatele Klarish
před 7 lety Klarish

Má reakce pouze na pomeranče nebo i na jiné potraviny s obsahem vitaminu C? Pokud ano, mohlo by se jednat právě o alergii na vitamín C, což je antioxidant a pokud jej tělo odmítá, je na čase nasadit detoxikaci

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 2


Přidat příspěvek