Alergie na kravské mléko ale zakysané nevadí

0
Obrázek uživatele koalaskytarou
před 6 lety koalaskytarou

Hezký den,
zajímalo by mě, jestli existuje něco jako alergie na kravské mléko? Po mléku se cítím unavená, hrozně mě nadýmá a prohání, ale zakysané výrobky jako jogurty, kefíry, acidka, tvarohy a podobné mi problém nedělají. Možná je to intolerance na něco, co obyčejné kravské mléko obsahuje, ale kysáním se ztrácí. Googlím, googlím, ale nemůžu nic podobného najít. Většinou narážím na články o intoleranci laktózy, ale to nesedí, když mi ostatní produkty z mléka nedělají problém.
Děkuji

0
Obrázek uživatele Stana
před 6 lety Stana

Alergii můžete mít na cokoliv. V mléce působí problém nejčastěji laktóza nebo kasein. Váš problém odpovídá intoleranci neboli nesnášenlivosti na laktózu (alergie to není, nehrozí vám anafylaktický šok)ale problém způsobuje. A to právě nadýmání, průjmy a s tím je spojená i únava. Laktóza se v zakysaných výrobcích nevyskytuje, je zde totiž rozštěpena mléčnými bakteriemi. Proto lidem s tímto problémem vadí mléko ale zakysané výrobky ne. Máte totiž nesnášenlivost laktózy 1. stupně.
Takže vynechte mléko a měla byste být v pořádku.

0
před 6 lety Kuba

Jinak v Intersparu se dá sehnat mléko a i další mléčné výrobky bez laktózy, jsou to jejich výrobky (značka Spar) nazvané "free from". Tak můžete zkusit konzumovat tyto.

0
Obrázek uživatele koalaskytarou
před 6 lety koalaskytarou

Moc děkuji za odpovědi a tip na náhradu mléka =o)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 10 - 7


Přidat příspěvek