Zdravé stravování v restauracích

0
před 7 lety Frodik

Docela by mě zajímalo, jak ostatní, co se snaží jíst dle svých možností zdravě, řeší stravování v restauracích. Samozřejmě doma má člověk možnost ovlivnit co jí, co si koupí, co si uvaří. Ale v restauraci má možnost volby omezenou jen na konkrétní jídlo, tím, že odfiltruje ty, které jsou z podstaty nezdravé. Ale problém je, že i u těch jídel, které člověku přijdou "nezávadné", tak stále neví, jaké suroviny restaurace používá. 

Jde totiž stěží předpokládat, že restaurace bude používat kvalitní a prémiové suroviny. Spíš čekám horší variantu, že v obchodě nakoupí podle ceny. Takže kyselá okurka se sacharinem, kečup bez rajčat, obarvený sýr, atd...  

Řešíte to nebo v restauraci zavřete oči ? Nebo se ptáte z čeho co je ? Zkušenost z lepších restauracích je, že se snaží docela komunikovat a odpovídají poctivě na otázky, jestli je česnačka z česneku a káva je opravdu káva, apod. Ve slabších restauracích má spíš člověk strach, že za takovou otázku dojde k fyzickému napadnutí obsluhou :-) Nebo chodíte jen do několika vyzkoušených restauracích a s neznámými neexperimentujete ? No jo, ale co když je člověk na cestách, to je potom oříšek co vlastně jíst, když nemá zásoby z domova... 

0
před 7 lety Irča

Když už jdu do restaurace, což je vyjímečná situace, tak se snažím si to "vychutnat", že mě někdo obslouží a já nemusím - mýt nádobí jako doma a stát u plotny. Zase tak často nikam nechodím a když už, tak tam, co mám tak nějak odzkoušené - ikdyž i tam se mi stalo, že stejné jídlo chutnalo pokaždé jinak - může to být i výměnou kuchaře, a pokud se dostanu někam, kde to vůbec neznám, řídím se tím, na to mám chuť. Ani ve snu nepřemýšlím v tu chvíli, zda to dělají tak či onak a co používají, jak jsem psala, je to pro mě vzácnost a tak si raději využívám toho, že o mě někdo "pečuje". A pokud někdo při vstupu do restaurace už předem řeší, jak to tam kuchtí, tak s prominutím - "ať tam neleze". Jde totiž také o to, si posedět a užít si pěknou chvilku.

0
před 7 lety Frodik

No ale ta restaurace tak trochu s tím jídlem souvisí, ne ? :-) Pocit, že o mě někdo pečuje je fajn. Ale když v česnačce mám místo česneku solnou pastu, tak to je aspoň pro mě spíš pocit, že jsem dostal mokrým hadrem na nádobí přes obličej než známka péče.

0
před 7 lety Anywetta@

U mě záleží, proč se jdu najíst do restaurace. Mám takovou práci, že se občas reatauracím/hospodám nevyhnu. Maso nejím a kolikrát se mi stalo, že nic "bezmasého" neměli. Tak jsem to řešila jen přílohou. Naštěstí tyto případy jsou výjimka, ale nijak to nehrotím. Pokud jdu do restaurace ve svém volném čase, tak si vyberu takovou, kde v kvalitu věřím. A ideálně vegetariánskou restauraci. Jednou se mi stalo, že jsme byli na obědě a byl tam číšník mladý kluk (tipuju na prázdninového brigádníka) a i když jsem si objednana bezmasé jídlo, přinesl mi obdobnou masovou variantu. Napřed mě napadlo, že to jíst nebudu, ale klukovi bych přidělala akorát problémy a jídlo by se stejně vyhodilo. Maso jsem nechala a snědla jen to ostatní a při placení jsem mu to řekla, ale s nadhledem. :-) 

0
před 7 lety Irča

Frodik: Když máte nedůvěru v restaurace, tak tam nechoďte a vařte si doma nebo když jste na cestách, si zabalte obložený sendvič vámi doma připravený. Ale myslím si, že pokud někdy do restaurace zajdete a dáte si něco, co neodpovídá stravovacím normám, tak ono Vás to také nezabije a příště tam už prostě nepůjdete. Přece mi netvrdte, že po jednom " nezdravém" jídle to s Vámi švihne. Je to také trochu o "hlavě".

1
před 7 lety Dita

Česnačka má být z česneku, stejně tak jako např. opečené brambory mají být opečené, nikoliv z friťáku. Od toho to jsou restaurace, pak ať se nazývají třeba hospoda. Tam bych tuhle alternativu čekala, ale ne v restauraci. Když dávali ano šéfe, kde byla jedna restaurace, kde jsme se jednou při cestě zastavili, zvedl se mi potom žaludek, protože, když jsem viděla z jaké růžovky dělají základ. Chtělo se mi po shlédnutí pořadu opravdu zvracet. 

1
před 7 lety Suzynka

Dobrý den Frodíku, zdravě stravovat jsem se začala na začátku září a tenhle "problém" taky tak trochu řeším. Ale funguju na principu - nejmenšího zla. Záleží o jakou příležitost najíst se jedná. Pokud chodíte v práci na obědy - je dobré si v okolí práce najít veganskou, vegetariánskou restauraci, makrobio - bud tam docházet, nebo si nechat vozit jídlo. Pokud jdete někam s někým posedět - tak vybírejte tip restauraci - veg, nebo doporučuju indické restaurace, nebo vietnamské. Tyto dvě kuchyně mají ve svém repertoáru bezmasá jídla a asi nejvíce splňují ideál zdravého stravování. Pokud jdete někam, kde hospodu někdo vybíral - to je asi nejkomplikovanější, ale zkuste si vybrat i z omezeného výběru, po čem nebudete mít nějaké výčitky. Pokud se zdravujete pravidelně zdravě, tak jednou za čas vás to "nezabije" :-). A to i přesto, že zeleninové rizoto - (jediné bezmasé jídlo, co bývá mimo smažáku s hranolky) posypou tvdým sýrem :-). Ale nejhorší je stres z jídla a ne to, že se někde "špatně" najíte. P.S. Jsem z Prahy, takže výběr restaurací je lepší, o to hůře to jde v malém městě ...

0
před 7 lety iva.porto

Dobrý den, mám to podobné, jako Irča - užívám si možnosti najíst se bez práce a pokud už jsem v restauraci, moc neřeším, z čeho a jak vaří (asi bych měla zkažený požitek, kdybych pátrala). Nicméně, pokud mám možnost volby restaurace, hledám takové, ve kterých je větší pravděpodobnost, že praktiky kuchařů a majitelů budou v normě. Dívám se na celkové vzezření restaurace, na míru profesionality obsluhy, menu apod. Víc ovlivnit nemohu a pak už jen: "Děj se vůle boží" : ) Taky se mi líbí různé blogy s hodnocením restaurací, vždy si vypíšu rest. z mého okolí, co dopadly dobře a když se chystám zajít na jídlo "ven", dívnu se do mého diáře a vějakou tu oblíbenou si vyberu. Fajn web je např. SCUK.

0
před 6 lety Alikček

Ano, souhlasím...je dobré si jídlo v restech hlavně užít,..  sama jsem pro případ vyhoření sepsala kuchařku,..zhruba vím jak by ta česká kuchyně měla chutnat, ovšem stále se zajímám co s čím kombinovat,...proto si jdu do restu vychutnat servis a dobrou náladu.Mám velmi ráda i čínu i veget.Dlouhá léta jsem si vychutnávala možnosti bezmasé kuchyně.Chodím tam kde to mám ráda já i blízcí, neodolám třeba sýrům, ...konkrétně vím, že ikdybych si vařila sama, kombinaci některých poživatin neumím napodobit jako v restech, ...pokud bych kuchaře měla před jídlem podezřívat ze špatné stravy, tak prostě nejim a piji co mě chutná.A ráda si užívám svatební hostiny, tam je šéfkuchař předem známý...a pak si dát i půst.Jim proto,abych žila a né žiji proto abych jedla...

0
před 6 lety zdena.havlickova

Řeším, když můžu, tak jdu do restaurace zdravého životního stylu. Byla jsem tam v rámci studia i na exkurzi, kde jsem nakoukla tzv. za oponu a myslím, že jim můžu v tomto důvěřovat. Problém je spíš v tom, že před nějakou dobou změnili kuchaře a jídlo už není tak chutné, jako dříve. Ale o složení bych se nebála.

0
před 6 lety Darina

MInulý týden jsem byla pracovně v Olomouci. Náhodně jsem vybrala restauraci na jídlo... Vybrala jsem Blues rock cafe a prekvapili mě mile. Mají každý den výběr 6ti jídel a musím říct, že si vybere asi každý. Od klasiky po zdravé saláty. Takovýchto restaurací se moc nevidí

0
před 6 lety Madla

Na výběr tolik meníček? mají to tam podle fotek hezký

0
před 6 lety Darina

mají to tam příjemný prostředí. Chtěla bych tam někdy zajít posedět večer, ale jelikož nejsem z OL nevím kdy, ale při první příležitosti toho využiju.

1
před 6 lety adelaflickova

Nechodím do restaurací, nemyslím, že se tam dá vařit zdravě.

0
před 5 lety jarka.modra

ja jsem moc spokojena jak vari v pankrackem rynku :) maji vyber z hodne jidel a opravdu zdrave jidlo+krasne prostredi. stoji za to to vyzkouset :) chodim tam ji rok a jsem moc spokojena

0
před 5 lety mahull

Ahojky kdo z Vás má zkušenosti s touto stránkou www.bookio.cz? Moc ráda bych se dozvěděla, co nejvíce informací..

0
před 5 lety majjka

Nazdárek, taky tu moc ráda zamlouvám místa v restauracích, hlavně tam, kde je neustále plno…když máme s přítelkyní výročí, musím i tři měsíce dopředu v jejich dvou oblíbených restaurací..

0
před 5 lety romčča

Ahojky já jsem měla kolikrát problém se jít luxusně najíst do nóbl restaurace, jelikož tu bylo vždy plno, dokud jsem nenarazila na www.bookio.cz jsou to bezva stránky…

0
před 5 lety naibrtova

 Máte někdo zkušenosti s touto stránkou www.bookio.cz? Moc ráda bych se dozvěděla více informací od Vás…

0
před 5 lety rolinka

Znáte www.bookio.cz/restaurace? zákazník si zadá, kdy má čas a pro kolik osob. Potom se mu zobrazí nabídka restaurací a volných termínů.  

0
před 5 lety pajja

Já jsem na ně narazila úplnou náhodou a konečně jsem se dostala do mé oblíbené restaurace..

0
před 5 lety johnova

Dobrý den, objevila jsem jsem skvělé stránky a towww.bookio.czmají tu luxusní výběr ,opravdu je z čeho si vybírat, nikdy jsem nic lepšího neobjevila. A ráda bych je všem doporučila jsou opravdu skvělé!

0
před 5 lety alla89

 Je to tak trošku můj koníček, neustálé ochutnávání nových a nových jídel odkudkoliv, hlevně kvqlitních restaurací.

0
před 5 lety Janička

Taky raději chodím do stylových a dražších restaurací. U mě většinou rozhoduje první dojem a tím je interiér restaurace,pak už jen záleží na obsluze, zda si dám jen pití nebo okusím i jídlo:)  A pokud jde o zdravé jídlo, ráda navštěvuji sushi restaurace, opět raději ty dražší.

0
před 5 lety elizz

. Jsem milovníkem dobrých jídel a to především v Praze! Přemýšlím jakou lnovou restauraci bych navštívila, kam by jste mi doporučovali vyrazit?

0
před 5 lety rollinka

 A jakou by jste mi doporučovali? Jsem milovníkem dobrých jídel a ráda zkouším nové restaurace, které jsou skvostné. Ale občas se mi stane, že restaurace, co bych chtěla avštívit jsou plnééé…

0
před 5 lety ercakova

 Pak jen hurá do dané restaurace, pak stačí pouze  jméno. Potom při platbě je o 30% levnější voucher.

0
před 5 lety verra

Ano já tyto skvělé stránky znám, jsou úžasné! Moc ráda bych je všem doporučila..

0
před 5 lety noha78

Mám neustáý problém se zamlouvání míst v restauracích, jak to řešíte? Mohl by jste mi tu někdo poradit? Budu mít oslavu narozenin, tak bych to ráda naplánovala..

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 4


Přidat příspěvek