Jaké litinové nádobí?

0
před 6 lety Jarka

Chceme si koupit kvalitu, která by vydržela. Ale jaké, prý je všechno z Číny?

0
před 6 lety Jana

Nádobí je jedno velké téma, jsem ráda, že mám hrnce staré 15 let a stále funkční, dnes něco koupit je jedna velká obava. Bála bych se, různých levnějších přísměsí, které tam výrobce může z důvody ceny přidávat, aniž by to uvedl.

0
před 6 lety Michal

Le Creuset, Staub, Carl Victor.

0
před 6 lety jerry

A co třeba toto? ;) www.litinive-nadobi.cz

0
před 6 lety jerry

A co třeba toto? ;) www.litinove-nadobi.cz

0
před 6 lety Šéfkoch

k Michalovi: to je právě všechno Čína.

0
před 6 lety Macháček

Když litina tak z Belgie BERGHOF
mam a je vynikající

0
před 6 lety Luboš

Macháček: Berghof je také Čína ;-) Navíc je to smaltované(tedy nevhodné např. na grilování). Smalt není moc vhodná volba, co do kvality a trvanlivosti ale i se zdravotního hlediska.

0
před 4 roky Martina

Sice stará diskuze, ale abych to upřesnil. Pravé litinové nádobí je opravdu jen jedno a to od firmy Skeppshult http://www.skeppshult.cz/?p=p_2&sName=Uvod  U této firmy máte jistotu, že je nádobí vyrobeno ve Švédsku. Všechno ostatní může být vyrobeno prakticky kdekoliv.

0
před 4 roky Lucka

Zdravím,
také sháním kvalitní litinové nádobí. Zaujalo mě poslední dobou nádobí Netherton Foundry - článek o něm je tady: https://www.dommo.cz/Magazin/Clanky/Netherton-Foundry-litinove-nadobi-od-mistru-britskeho-zelezarstvi  Znáte ho někdo? Máte doma? Nerada bych kupovala něco drahého na základě jednoho článku. Prosím o osobní zkušenosti a názory. Díky! 

0
před 3 roky Bohunka

Jediné litinové nádobí, které je vyráběno v evropě je značka SKEPPSHULT - http:/www.svedske-nadobi.cz a také to je jediné nádobí, které je vyráběno pouze z přírodních surovin a né ze železného šrotu, takže je jistota že v tom nejsou žádné škodlivé látky.

0
před 3 roky Milda

Pro porovnání se zkus podívat na  www.inadoma.cz

0
před 3 roky eva

Musím odporovat Bohunce. Česká firma SMALT www.smalt.eu jako kediná v ČR dělá velice kvalitní nádobí, které je navíc na rozdíl od SKEPPSHULTU kryto atestovaným  potravinářským smaltem.

0
před 2 roky Janina N.

A proč to musí být zrovna litina? Vždyť je strašně těžká. Kdo se s tím má tahat... U nás vede hliník s keramickým povrchem od Royaltyline. https://www.royaltyline.cz/keramicke-hrnce/sada-hrncu-rl-es1014c-s-keramickym-povrchem/
Nis se nepřipeče, myje se to jedním tahem a hlavně je to lehké, vaření jedna báseň.

0
před 2 roky Verunka

Dporučuju nákup na i-domacipotreby :) Super ceny, kvalitní zboží :) Mám tuhle sadu a jsem nadmíru spokojená! http://www.i-domacipotreby.cz/sada-nadobi-s-mramorovym-povrchem-9-ks-burgundy-metallic-line.html

0
před 2 roky Anna

tak si zajdi do nějakcý spešl prodejen..:)

0
před 11 měsíci Veronika

To tedy není pravda, že je všechno z Číny. Já mám litinové nádobí od SKEPPSHULT a tady se můžeš na kvalitu opravdu spolehnout. Litinové hrnce z pravé švédské litiny. Vlastním od nich čtyři hrnce a nemohu si je při vaření a mytí vynachválit. Pravá litina je velice dolná a vydrží dlouho velice dobře odvádí teplo. Jídlo mě přijde mnohem chutnější.

0
před 11 měsíci Valerie

V jakém typu nádobí se vaří nejlépe?

0
před 10 měsíci Tereza

Ahoj, co se týče originálních skleněných dekorací, tak se mrkni na https://www.sklenene-talire.cz/dekor/. Určitě si vybereš. Mají také krásné skleněné talíře a misky. Pro každou příležitost.

0
před 10 měsíci Petra

Taky mohu doporučit nákup na http://www.i-domacipotreby.cz/. Mají tam snad úplně všechno...Ještě jsem nenarazila na něco, co jsem potřebovala a oni by neměli :)

0
před 9 měsíci Lenka

Kupujeme do kuchyně jen kvalitní litinové nádobí To se pak opravdu vaří s radostí a láskou :-)

0
před 8 měsíci Martina

Dle mého názoru jedině litinové nádobí od značky SKEPPSHULT. Pravdivé porovnání litinového nádobí zde http://litinove-nadobi.nazory.cz/ Vařím v něm již pět let a je stále jako nové.

0
před 4 měsíci pavel omo

ahoj, souhlasím se slečnou nademnou - proč litina ?? máme také keramiku, dříve jsmě měli litinu a musím potvrdit, že keramika vede ve všech směrech ... můžu případně doporučit tuto: https://www.bonino.cz/sady-nadobi/10-ti-dilna-sada-nadobi-metallic-burgundy/ 

0
před 4 měsíci Karolka

Na litinové nádobí SKEPPSHULT nedám dopustit. Tím že nemá žádný umělý povrch, tak je prakticky nezničitelné. Žádná sebelepší keramická pánev nevydrží desítky let. Mám už skoro celou kuchyň vybavenou z www.svedske-nadobi.cz a určitě v tom budou jednou moct vařit děti a nejspíš i vnoučata. A navíc jistota zdavotní nezávadnosti a toho že se mi do jídla žádný povrch nemůže oloupat je taky dost podstatná.

0
před 3 měsíci Luban

Ahoj Karolko, určitě máš s nádobím SKEPPSHULT zkušenosti. Chci si od nich zakoupit hrnec 6L. Můžeš mi prosím poradit, jak s takovým nádobím před prvním použitím a jak dál opečovávat? Díky moc. Pokud se rozhodneš podělit se o zkušenosti, prosím emailem na: lubomircina804@gmail.com. Děkuji moc.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 6


Přidat příspěvek