Je nějaké lepidlo na dětské hračky?

0
před 7 lety Frodik

Chtěl bych se zeptat, zda někdo neví o nějakém speciálním - bezpečném lepidle pro děti ? Ideálně s nějakým certifikátem, testem ze zkušebny, že je pro děti bezpečné. Asi nějaké musí existovat, protože jej řemeslníci na dětské hračky používají. Jen nemám nikoho takového v dosahu, aby mi poradil. Asi ty lepidla moc nelepí, protože dětský vláček se velmi rychle ocitl bez všech koleček :-)

0
před 7 lety Frodik

Hledal jsem hledal a odpovím si sám, třeba se to bude hodit i někomu dalšímu. 

Jako vhodné barvy se jeví ty, které splňují evropskou normu EN 71-3, u nás je vyrábí česká firma Sokrates, která má barvy certifikované i pro děti mladší 3 let. A jako lepidlo jsem našel italské Toy color, které splňuje EN 71-5, takže se dá použít k lepení dětských hraček. Určitě jsou i jiné výrobky, pokud jste na ně narazili, dejte vědět. 

0
před 6 lety Jana

Frodiku, zkuste domácí - nebude na lepení dětských hraček, ale na papír bohatě postačí:
http://delamesitosami.cz/2013/02/23/domaci-lepidlo-na-papir/

0
před 4 roky Lada

Diky ti dobry muzi usetril si mi spoustu prace

0
před 3 roky Dominika

Díky, zatím jsme to nepotřebovali, ale určitě se bude hodit. Naší Adélce jsou teprve necelé dva roky, tak se snažíme kupovat buď celistvé hračky nebo takové, co jsou z velkých dílů, aby náhodou něco nevdechla. Za týden bude mít narozeniny, tak jsme jí koupili tyhle dřevěné kostky - https://hrackyzadobrekacky.cz/drevene-hracky :)

0
před 8 měsíci Anička0258

Ahoj, my dětem slepujeme dřevěné hračky poměrně často. Syn se vším pořád ještě hází, takže každou chvíli je nějaká část hračky upadlá. Koupila jsem speciální lepidlo na dřevo z https://www.adamos.cz/prumyslova-lepidla a krásně to s ním drží. Vždy pak upadne zase jiná část, ale ne ta zalepená.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 6


Přidat příspěvek