Zvýšené DPH na potravinách

0
před 7 lety hlanetka16

Dobrý den,
jak všichni už víme od nového roku nás čeká zdražení snad úplně všeho co se hýbe i nehýbe včetně zvýšení DPH na potraviny. Jaké myslíte, že to bude mít důsledek. Můžeme očekávat další kvanta nekvalitních potravin jak uvedl Fuksa v pořadu Moravce, opravdu se vybere více na daních. Osobně si myslím, že nikoliv a bude to stejné jako u benzínu, čili že se vybere daleko méně.
Nebude dalším důsledkem, že lidé budou méně nakupovat potraviny a potravinářské firmy budou hlásit menší tržby a propouštět. O co jim jde. Co si o tom myslíte.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Vlády dělají všechno pro to, aby se lidem žilo hůř. Nevím, proč si myslíme, že evropské vlády jsou lepší než ty africké nebo asijské, co nechají vlastní národ zmasakrovat armádou nebo vyhladovět k smrti. Evropské vlády to dělají jen nenápadně, přes daně, absolutní kontrolu potravin a zdravotní péče.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

hlanetka16: Přesně to si myslím taky. Za rok bude nejlepší ministr financí v Mléčné dráze a přilehlých galaxiích fňukat, že vybral málo, zemědělství je téměř zničené, firmy zase propouštějí, odkud si myslí, že ty peníze vybere.
Jestli budou mít lidi sotva na jídlo a bydlení, tak už nebudou kupovat nic jiného, takže může DPH zvýšit, ale stejně víc nevybere.

0
před 7 lety Hana

Já bych řekla, že po Novém roce si budeme kupovat pouze obaly, potraviny se zmenší, tak jako už se to stalo několikrát. Jogurt bude mít velký kelímek, ale uvnitř najdete sotva lžíci jogurtu, který bude nastaven zahušťovadlem. Rohlíky budou více nakynuté,v mase bude zase voda.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 7 lety 6sense

Asi bych to řekl schrnutě :) - bude hůř :)
Před pár dny napsal na jeden skype chat (asi 50 nás tam je, parta známých) zastánce volení topky text o tom jak bude jeden pracovní den zaměstnance v čechách v 2047, text byl převážně v duchu toho, že se bude pracovat v sedmdesáti atd.

Těžké to probuzení toho, kdo volí pravici a jeho mylná volba se stává skutečností...

Nemohl jsem na to reagovat jinak než vyplodit typicky (pro něho možná přívětivější) pravicovou budoucnost. - ee, to je moc optimistické :D. Protože lidi zanevřely na české výrobky, tak se do čech vše dováželo a česká výroba "krachovala". Po zavření hranic po rozpadu EU počínaly boje o jídlo, protože se v čechách již nic nevyrábělo. Protože nebyly prachy ve státní pokladně protože se trh zastavil, tak se zruší důchody, že pokuď chce někdo ve stáří nepracovat a mít prachy, tak musí mít potomky, který je budou živit, jinak musí makat až do smrti. Nebudou ani prachy pro pojišťovny, zruší se a tak většina lékařů se stane bezdomovcema, protože neměly dostatek pacientů, který by jim zaplatily. Přeživší lékaři budou mít takový ceny za léčení, že léčení se stane nadstandart, takže lidstvo začne pomalu vymírat na obyčejný nemoci.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

6sense: Když se odprostím od politicky zabarveného komentáře (nehodlám tady to příjemné místo na internetu špinit bordelem jménem česká mafie, ehm, politika), tak bych jenom podotknul, že se nemůžu ubránit dojmu, že ten váš druhý odstavec popisující situaci v roce 2047 v ČR je víceméně přesný obrázek jak vypadá dnes situace v některých rozvojových zemí. Napadá mě třeba Vietnam, kde sociální systém funguje tak, že vlastní děti opravdu živý svoje rodiče a ostatní pasuje taky poměrně dobře.

Takže se máme na co těšit :-) Pojeďte příští léto na dovolenou "do budoucnosti" - třeba do Vietnamu a jiných zemí, ať už si zvykáme :-) ..... Ono to zní vtipně, ale já se reálně bojím, že přesně takhle to dopadne ...

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

no víc rozumu než politici mají snad i děti ve školce. jak jinak si vysvětlit, když asi 5ti letý klučina v obchodě říká mamince "Mami, ale jak na tom může pán, který má obchod vydělat? Když to stojí tolik korunek, tak si to přeci žádné děti nekoupí."

ANo to je styl naší vlády - propustíme lidi, abychom ušetřili. ale co ty výdaje pro nezaměstnané? Budou vyšší. No co, tak zdražíme jídlo, energii, léky. No a co až na to lidi nebudou mít? Budem dávat větší sociální dávky a tak. No ale na to nejsou peníze. Tak zvednem ceny léků, potravin a energie dvojnásob jo a ještě nezapomeňme na dopravu, benzín apod. Hlavně hoši pozor, hlídat to, aby nám vyšlo na 16., 17., 18. plat a odměny!!!!

Přitom já jsem toho názoru, že kdyby dali potraviny klidně bez DPH, tak by lidé neutratili tolik za jídlo a mohli by víc utrácet za jiné věci, které si dnes nemohou dovolit - elektroniku, dovolené,...

0
před 7 lety Mrki

jj, pracujme na sobě, abychom se stali soběstační a nezávislí na okolí. Ze začátku je to trochu dřina, ale když se to rozjede, tak je to paráda a stojí to zato ,-))

0
před 7 lety Jitka

Já si už nějakou dobu všímám, že kdykoliv přijdu do obchodu, jsou nějaké potraviny dražší. Syn chvíli pracoval v obchodě, takže mám obrázek o tom, jak to chodí. Vždy v neděli přeceňovali nové akce. Jednou tam byl opravdu hodně dlouho, tak jsem se ho ptala, jestli toho tolik zlevňovali. Prý jen pár věcí, ale spoustu toho zdražovali. Takže nečekali na zvýšené DPH, to se bude muset stejně odevzdat státu. Pěkně nám všechno zdražili už teď. A výsledek? Když se kouknu do košíků jiných zákazníků, chce se mi zvracet. Levné limonády plné sladidel a barviv, maso plněné vodou honosně nazývané křehčené, párky bez masa. Oni prostě na nic jiného nemají peníze, protože jsou buď bez práce nebo jim zaměstnavatel platí minimální mzdu. Při té příležitosti mě napadá další absurdita. Nezvýšila se minimální mzda, ale životní minimum ano. Proč by tedy někteří pracovali,když na dávkách dostanou víc jak v práci?

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

A zamyslela jste se nad tím někdy proč tomu tak je?

Je také zajímavé jak každý se stejným obnosem peněz dokáže s penězi naložit jinak. V bývalé práci kde jsme měli postejné platy někdo už týden před neměl peníze na život. Někdo z té částky šetřil až v současné době staví barák. Ty co chodili každý víkend do hospody kalit nemaj nic ani po 5 letech (vše v chlastu a cigách) a plazmovka na splátky. Pak máme další skupinu lidí - holky. Ano pokoukání pro chlapy - všechny prachy v hadrech a v smínkách. Mě osobně nejsou k ničemu 30 párů bot,150 triček na jedno použití a hory kosmetiky, kterou bych nevyplejtvavala ani do konce života. Důvodem není to, že nemaj na džus za 30 kč nebo na párek z masa, problém je v tom, že mají potřebu si pořád dokazovat, že nejsou takové socky v množství nakoupených kravin. Kdyby raději koupili 1 kvalitní věc české výroby, nemuseli by nám třeba zvedat DPH a třeba by nebyla ani taková nezaměstnanost.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Dito já ekonomice moc nerozumím, někdo napsal, že kdyby obchodní řetězce danily své zisky u nás, tak máme po státním dluhu. Na cílenou likvidaci našeho zemědělství jsem upozorňoval už před 20 lety, před 5 lety na předraženou fotovoltaiku a dnes na vysoké dotace na štěpku.
Tady je všechno postavené na hlavu, politici nepracují pro stát, ale pro sebe. Nevím jak u vás, ale já poslední roky pozoruju, že dost lidí má opravdu hlouběji do kapsy. Sice to podle počtu aut tak nevypadá, ale třeba rekonstruovaných bytů na našem sídlišti je tak 15% a hromady odpadků se letos po Vánocích nekonaly. I velký kontejner na starý nábytek, který býval plný za 2 hodiny se letos plnil 3 dny.

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Vidíte, teď jste to krásně napsal. Je to jen důsledek tohoto marastu a pokud to bude takto pokračovat, za pár let už ani nemusí žádný kontejner město přistavovat. Čech zoufale šetřící 5 kč na českém másle, kupuje máslo z Belgie, které nemá s máslem nic společného. Obchodní řetězce kam lidé chodí utrácet ty své mizerné korunky, které dosahují ročně miliardové obraty posílají hezky do zahraničí, a do státní kasy nejde ani koruna, proto se musí zvednout DPH. Dokonce je i takový obchodní řetězec, kde by jste české potraviny jen těžké hledal a vozí si do svých prodejen zboží vyrobené ve své zemi. Pak si hezky v médiích přečtěte, jak se jejich ekonomika zvedá a má snad upadat?
Kupuješ naše výrobky, podporuješ naši zaměstnanost. Co se stane, když by alespoň 30.000 lidí koupilo třeba právě nějaký ten výrobek z Otradova. Co se stane, kdyby alespoň polovina domácností začala prát v pracím prášku české výroby......

Politika to už je věc jiná, když je národ volí už 20 let a střídají dvě velké strany v naději pro lepší budoucnost, ...kdo jim věří. Jenže tam není asi koho volit, jedině vyházet, nic jinýho s tím asi nejde udělat.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No smutná pravda, jenže na to, aby lidé konečně začaly (aspon postupně) kupovat a preferovat českou výrobu, by tu asi musely být úplně jiní lidé, než je náš český národ:-( Obávám se, že takového "osvícení", kdy by došlo k tomu, že logicky v Česku bude vévodit česká produkce se asi nedožijeme nikdo z nás:-(

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

http://www.novinky.cz/zahranicni/254577-zprava-o-stavu-sveta-lidstvo-je-na-tom-lepe-nez-by-se-mohlo-zdat.html
Inu vždyť to vypadá, jakoby to naše lidstvo kvetlo, méně chudoby, více peněz...No co víc si přát...zkrátka mi přijde toto jako dost ironický a hodně objektivní názor na současný stav lidstva. Ještě nedávno jsme se mohly dočíst, jak je na tom lidstvo ve světe špatně a dochází veškeré zásoby a hle, po pár měsících, jak se nám "daří".

0
před 7 lety Lenka

A to jsou přesně ty důvody proč novinářům nevěřím. Píši si jak jim fantasie skáče.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Já když to vidím, jako hlavní články, tak se někdy divím, že na tohle lákají lidi. Normální člověk s rozumem by to nečetl vůbec nebo jen proto, aby si našel důvod k pobavení (jako já) :)

0
Obrázek uživatele davy
před 7 lety davy

Frotík:dnes přiletěla dcera z dovolená ve Vietnamu, tak až se setkáme, budu informovat, co nás v budoucnu čeká.

0
Obrázek uživatele davy
před 7 lety davy

Snad se blýská na lepší časy. Začali jsme nakupovat český česnek, no uvidíme, třeba budeme tímto způsobem pokračovat dále.

0
před 7 lety Lenka

Že se začal kupovat český česnek je opravdu dobrá zpráva, nicméně tak jak se vždy někdo někde najde cenu našponuje tak vysoko, že zase kvůli tomu bude neprodejný (hlavně že si nahrabe). Je to děs co to tady žije za parchanty, až zase budou rýt rypákem o zem, tak budou nadávat. Trochu mi to připomíná situaci v Krkonoších, taky nadávají, že jim tam nikdo nejezdí. Jenže hoši kvalita a ceny se nedají srovnat a pokud tam nepotkáte Čecha můžete si klidně odložit lyže a nikdo vám je tam neukradne, prostě neukradne a auto taky najdete na parkovišti a za parkovné nevybírají (parkoviště vždy vyhrnuto) a za jídlo normální ceny, žádný hamižný přirážky.

0
před 7 lety Barchen

Lenko, to je přesně ono, rychlý výdělek a okamžitě. V roce 2010 jsem začala kupovat bedýnky. Český česnek byl nedostatkové zboží. V roce 2011 v létě jsem se po pár měsících vrátila k bedýnkování (bohužel už jenom bio bedýnky a ne jenom české, z důvodu vysoké poptávky) a nestačila jsem se divit. Cena bio českého česneku byla na 370 Kč/Kg. Na internetu jsem našla, že doporučená cena čes. česneku pro rok 2010 byla 160 Kč/Kg. (Samozřejmě ne bio). Podnikatel s bedýnkami tento česnek brzo vyprodal s důvodem, že byla špatná úroda a začal nabízet bio zahraniční česnek za cenu 390 Kč/Kg. S tímto bedýnkovaním jsem skončila, protože jsou neskutečně drazí. V současné době bych ráda kupovala české ovoce a zeleninu, jsem ochotná si za to připlatit i si pro to dojít autem, ale nemám odkud.

0
před 7 lety Dita

Tak jsme nakoupili v tomto roce poprvé žitný chléb v pekárně a můžu Vám, řici, že je to první potravina u nás koupená, která se odrazila i na kvalitě. Sice zdražili, ale proč i šidili, když navýšili cenu, tak nemuseli šidit, tak ať nechaj cenu stejnou, když šiděj. Už před tím to s žitným chlebem nemělo moc společného , jenže teď už bych tam žito nenašla ani pod lupou. Normální pšeničná buchta, druhej den tvrdá.
Z pečiva už fakt nevím, kde kupovat, prostě v našem okolí není ke koupení chutnej žitnej chleba. Chjo.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Žitný chleba kupuju německý, balený, z celozrnné mouky, protože přesně tak- všecko ostatní zklamalo. I jakýkoliv "žitný chleb" byl vždycky z pšeničné mouky. Už jsem to vzdala. Němci ho vyvážejí i do Evropy a fakt je nejlepší.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 7 lety 6sense

Žitný chléb mají v globusu - složení : žitná mouka, voda, chlebový kvas, sůl, droždí. půlka (480g) za 16, celý za 30. Vím že i v kauflandu prodávají celožitný (složení také u chleba vypisují), ale o dost vysší cena.
Ty balený celozrnný německý z žitnýho šrotu znam, maj je v kauflandu, jsou takový kyselejší a zabalené vydrží několik měsíců, občas koupím.
Před pár dny jsem chtěl v jednom pekařství žitný chleba, složení není, a všude uvnitř byly takový divný černý hrudky. Trochu to vypadalo jak rozemletý starý připečený chleby nebo s mravenci??? :D. Mno možná se tam zastavim znovu a poptam se na složení, jestli ho teda někde mají napsaný.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 - 1


Přidat příspěvek