Zavržení vs. tolerovaní rodinou a přáteli

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Zjistila jsem, že asi víc lidí bylo kvůli svým zvykům, jídlu, názorům a životnímu stylu zavrhnuto rodinou, přáteli nebo širokým okolím. Jak to přijali lidí kolem vás? Odráželo se to i na vaší psychice stejně jako u mě? Bojovali jste s tím nějak?
Pojala jsem tuto diskuzi trochu jako "zpovědní" a pomocnou, někdy je mi líto, že jen kvůli mé snaze žít zdravě a podle svého svědomí mě rodina i přátelé mají za blázna.

0
Obrázek uživatele Peta
před 6 lety Peta

Rodina mě doufám bere, sama mamina se občas ráda přiučí a nechá se poučovat. Říká, že se jí líbí, že mam jinej pohled než všichni ostatní a že se vždy dozví něco nového. Z mých blízkých většina ví, že si dorta opravdu nedám, i kdyby mě přemlouvali sebevíc. I v rodině mám ale i rýpavé jedince a v okolí jich je nepočítaně. Ze začátku chce člověk všem ukázat, že má pravdu, a že ostatní to dělaj špatně, ale už jsem se přes tuto fázi dostala. Jednoduše se "neprojevuju naplno", beru to s nadhledem a myslím si svoje... Když nevidim zájem od druhých, tak proč jim vtloukat svoje pravdy...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Péto, to vám trochu závidím, u mě nemá nikdo ani závan snahy se dozvědět trošíčku víc, možná je to i tím, že jsem hodně mladá a pochybují, že bych mohla umět něco lépe nebo více než oni po letech zkušenostech...
Beru to podobně, raději zmlknu, ať si myslí své i já mám na ně svůj názor, ale nevnucuji nikomu nic tak, jako ostatní mě. Dřív jsem si to hodně brala a nemyslela na nic jiného, nevěděla jak to řešit, začít jíst a žít zase jako oni a 99% naší populace? Nebo zatnout zuby, obětovat pár "přátel", rodinu a blízké, ale v rámci možností si žít podle svých potřeb?
Za ty roky si troufám říct, že jsem kvůli nim prošla docela náročnou a nelehkou cestou, než jsem skutečně našla asi sama sebe a rozhodla se.
Vím, že zdaleka nemám vyhráno a v životě mi to bude asi ještě spousta lidí vyčítat, posmívat se a rozmlouvat, ale čím dál tím víc v sobě posiluji pocit, že kvůli nikomu a ničemu nebudu měnit sebe ani svůj život (a už vůbec ne k horšímu).

0
před 6 lety Gábina

Je zajímavé jak se pak někdo nečekané ocitne v nemocnici, tak se kolem něho příbuzný sesypou, nosí mu do nemocnice ovoce, kompoty, citrusy, a hlavně aby se uzdravil. Když chce člověk jak je v jeho možností a znalostí tomuto stavu předcházet a v lepším případě se nemocem vyhnout úplně je u spoustu lidí za blázna. Tak jako co chtějí, přejou ti cukrovku, rakovinu, alergie, ucpanou cévku a jiné vytříbenosti. Nenapadá mě jiná odpověď než že jsou strašně jednoduchý v myšlení.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

No, to je fakt, s tou nemocnicí mě to nikdy nenapadlo, možná to příště použiju jako dobrý argument:D Vlastně bych mohla napsat, nechápu, proč oni nechápou. Když nechce žít člověk zdravě a nechce o sebe nijak moc pečovat, je mu jedno co dělá se svým tělem, tak ať si tak žije, ale burcovat a předělávat i lidi kolem...co jim to dává, nenacházím důvod toho, proč nemůžou přenést přes srdce, že jsem se prostě rozhodla jen žít jinak. Navíc mi přijde, že v dnešní době se takto mění čím dál víc lidí, což je pro mě jen dobře:)

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Já vím že jíst relativně zdravě se vyplácí a možná to bude znít hnusně, ale mě tak nějak nabíjí a přesvědčuje to, jak čím dál více vnímám, jak je okolí nemocné. Můj taťka je v současné době v nemocnici, už je z nejhoršího venku naštěstí, měl ucpané střevo kameny a kdo ví čím ještě, vůbec nemohl na záchod zvracel a bylo mu strašně zle a měl strašný bolesti. U našich to mám docela v pohodě hlavně u mamky, u taťky to je trochu horší, pamatuji si ještě jako včera, jak mi taťka říkal ta kejta na grilu ti neublíží, sice nenutil nějak zle, nic nerýpal nebo podobně, ale slyšela jsem během hodiny asi tak 2xkrát, musíš jíst taky maso, to ti neublíží. Pak řekne mamka ona to jíst nebude a je klid.
No uvidíš kdo z Vás pak bude mít pravdu. Nic si z toho nedělej, protože ty víš proč to děláš a hlavně chceš, není to žádné utrpení nebo se obětování, pokud ti to chutná tak proč se vzdávat věci co ti chutnají jen proto, že druhý mají jiný názor. A věř, že ukáže jedině čas, možná to bude trvat 10 let, možná 20 let,....


0
před 6 lety lenka

Luci mě prostě přijde, že většina lidí jsou ovce, které jdu se stádem.... a jak jí většina? nezdravě, slaně, masitě, bílé pečivo, cukry, tuky,... a proč se nad tím zamýšlet, když tak jí všichni???
a hlavně... je jednodušší kupovat, vařit to co většina, než si jít vlastní cestou a hledat zdravé recepty, zdravé postupy,.... já radši čas investuji do nákupu správných potravin, do vaření zdravých jídel a tak, než do vysedávání po čekárnách u doktorů...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Dita: tak popravdě, jsem ráda, že se trošku k tomu "přiznal" i někdo jiný, taky mě někdy hnusně řečeno potěší, když vím, že dotyčný má zdravotní problém(y), říkám si, že si to za to asi zaslouží, ale jinak nejsem ten, kdo by přál ostatním jen vše zlé.
Já si dokonce prošla tím, že jsem jednou jedinkrát (a už nikdy víc!) vyhledala i pomoc "psycholožky", z prvního a naštěstí posledního setkání jsem měla pocit, že mi ještě víc vymejvá mozek. Dokonce mě tak nějak donutili i k docházení za nutričními specialisty, prostě jsem si od nich nechala do hlavy vsugerovat, že já jsem ta nemocná a já bych měla něco změnit a dělat pro to, abych byla "zase normální". Nejednou mi nabízeli pomoc v podobě odborníků a skoro psychiatrů...poslechnout je ve všem, možná jsem dnes někde přikovaná na lůžku s doktory za zadkem:(

Lenka: to jsou hotové kolony ovcí:)
I díky lidem a infrmacím tady jsem se do dnešního dne naučila víc si věřit, házet jejich řeči za hlavu a dneska už by mě snad nikdo nedostal do pozice, jako před lety, kdy jsem se doslova naočkovala jejich řečma a málem na to doplatila. Jsem ráda, že i přes ty problémy, hádky a potíže mi to stálo za to, jím dnes opravdu zásadově-zdravě, to co chci a chutná mi a už bych se nikdy nevrátila do stejné kolony ovcí, jako oni pokračují, ač to stálo, stojí a stát bude asi další přátele, rodinu a možná další lidi, ale jsem rozhodnutá a snažím se vše ustát. Vím, že v rodině budu stále já tou černou ovcí a u všech lidí v okolí nemocný blázen do zdravých potravin, ale dokud není důvod, není proč měnit.

Často jsem si říkala, že se nepotřebuji dožít 100let, ale ta léta, co už žít budu nechci prosedět v čekárnách, proležet v nemocnicíh a propracovat v zaměstnání, jen abych mohla splatit dluhy za léky či operace...

0
před 6 lety lenka

no já se nejvíc děsím reakcí okolí, až budu mít děti a budu je vést taky ke striktní zdravé stravě... to asi bude problém :D

0
před 6 lety Dita

Lenka: to budeš zlá macecha, která nedopřeje svými dítěti zmrzlinu nebo lízátko či jiné barevné sladkosti plné cukru. Uplně si to dokážu živě představit.

Lucka: to mě netěší vůbec, pokud někdo onemocní, jestli to tak vyznělo, tak jsem to napsala špatně, spíše mě to utvrzuje, že já mám pravdu ne oni a nenechám se od nich vrkat.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

lenka:O tom už jsem taky přemýšlela.U mě půjde o vnoučata.Ještě není na cestě ani jedno,ale už teď poučuju dcery,aby do dětí necpaly maso a mléko a aby sledovaly složení dětských pokrmů.Asi jim pěkně polezu na nervy. :o)

0
před 6 lety lenka

Boo67: a to mám v plánu kvůli tomu, abych udělala vše proto, aby děti po mě nezdědili atopický ekzém, jíst 4 měsíce před plánovaným početím makrobioticky, v těhotenství se vyhnout všem alergenům způsobující atopák a během kojení postupně přidávat jednoduchá jídla... takže víceméně pořád makrobioticky, sezonně,... to už tuplem neskousnou... už ted mají problém, když nejím maso... co teprve přijde pak, až nebudu jíst mléčný výrobky a tak

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

lenka:No,tak to si nejspíš "užiješ".Tak to aby si své okolí a hlavně rodinu začala připravovat už teď... :o) To budou diskuze s dceřinou tchýní.Na to se taky těším. :o)

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Přátelé, je mi moc líto, že vám ti nejbližší dělají problémy a co všechno musíte od svých drahých skousnout. Je to zoufale smutné čtení.Co teprve realita. Přeji vám,ať vše zvládáte s jistotou, elegancí, vtipem a úsměvem na rtech.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Přeju pevné nervy!:-) Myslím, že veškeré diskuze a rozhovory jsou zbytečné, já osobně bych všechny nechala vykecat a zařídila se stejně pode svého. Ono by je to časem přestalo bavit, když by viděli, že vás to nechává chladné a děláte si stejně po svém. Každopádně držím palce, budete mít jednou obě veselo! :-(

0
Obrázek uživatele Mirek
před 6 lety Mirek

Musím přiznat, že i já jsem byl onou ovcí ve stádu. Až když mne skolily záněty ledvin, které mi ani po roce braní úžasných farmaceutik nezabraly, pochopil jsem, že chci změnu, čínská medicína mě naučila co potřebuji. Od té doby se u mne změnil postupně veškerý přístup ke stravování, bylinám atd. Už několik let neznám únavu. Měl jsem štěstí, moje mamka byla od dětství nakloněna tímto směrem. Tatík ne.. ale asi po roce tajně jí to, čemu se před rokem vysmíval. Sestra ta uznává všemocné doktory, zbytek rodiny sestřenice, bratranci, přátelé ap. jsou tímto stylem nepolíbení krom jedné kamarádky. Ten kdo se vydá cestou zdravé stravy, musí pochopit, že to má smysl. Každý to musí na svém zdraví poznat. Jen je málo těch, kteří se nebojí změny. Dnes jsem dovezl 50kg brambor od blízkého bio zemědělce, už hodně dlouho jsem nejedl tak fantastické brambory. Dělá to již přes 10 let, jeho pole neznají žádné postřiky, vše dělá dle měsíčních rytmů. To kdy má orat, kdy kypřit, kdy sázet či sít má vše podřízené měsíčním rytmům, a to nemluvím o mrkvi,cibuli, celeru ap. ta šťavnatost a sladkost... Je až k nevíře, že právě tyto metody napomáhají i k minimálnímu zaplevelení políček, mám to štěstí, že kolem jezdím často tak to mám šanci vše vidět....... (Nevěřím tomu, že velkokapacitní farmy či jzd řeší to, že na poli kde budu příští rok sázet brambory nejprve rok předtím zasejí jetýlek který půdu provzdušní a dodá jí dusík. To raději kukuřici řepku ať to sype. Vemte si jaký boom zažívají bioplynky, ale to že odpad z oné bioplynky je pouze mrtvá hmota, která se poté rozlévá obrovskými fekály do našich polí.... No tomu říkám ekofarmaření, je to zabíjení naší půdy ve které už prakticky není žádný dusík fosfor draslík atd.)...... Jen chci říct, že tenhle přístup mi dává smysl a má budoucnost a dává to vše rozum. Jen my si myslíme, ono to kolečko v noci na obloze dělá jen příliv a odliv.

0
před 6 lety Něvka

Lenka: prosím nenapsala by jste jaké potraviny mohou být příčinou dědičnosti ekzému? Jaké alergeny máte na mysli, moc děkuji za odpověď.

0
Obrázek uživatele Peta
před 6 lety Peta

Lucko, podle diskuzí, které tady počítám, si myslím, že máte dost znalostí a zkušeností... A jestli jste mladá? No a co? I mladý člověk může být silná osobnost, ne? Taky patřím k mladší generaci a učím příbuzné vařit zdravě.. Proč? No protože mají zdravotní problémy, které si přivodili konvenční stravou... A hle, najednou nejsem ta špatná...
Také je důležité si ze sebe umět udělat trochu srandu, aby nás ostatní neviděli jen jako zaťaté vyznavače zdravé výživy, kteří jen někoho poučují... A ukázat, že i zdravé může být dobré. Ráda pro ostatní připravuju různé ňamky a ten pocit, že jim to chutná, stojí za to :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Tak sice ještě mám děti asi hodně daleko, vlastně si ani neumím představit, že ještě existuje chlap, který by byl ochotný zkousnout můj styl života nebo lépe, když by měl podobné zájmy:) (To závidím zde zadaným, važte si vašich mužíků;))
Ale v rodině jsem tak 2. nejmladší a navíc s "narušeným myšlením", takže je pro ně ani naprosto nepochopitelné brát si byť jen v něčem u mě příklad, možná by to pro ně bylo i obtížné po tom, co neustále propagují maso, uzeninky a vše podobné, co dnes Češi tak milují. Kdyby totiž vyzkoušely něco zdravějšího, mohlo by to třeba vyznít tak, že jsem v tom měla pravdu i já a bylo by to pro ně třeba ponižující.
Je to vlastně přesně případ té mojí sestry, i u ní jsem naprostý cvok, co by se měl dát dohromady a jíst "normálně" a přitom by jste u ní našli spoustu zdravých potravin, které si také kupuji a dokonce ne málo. Proč ale za to odsuzuje druhé vážně nechápu.

Mirek: na brambory už se také těším! Bohužel máme zatím jen kupované z obchodu, protože známí kteří nám dodávají teprve třídí:) Ten první měl prý brambory tak rychle rozebrané, že nezbylo ani na nás, na známé!:D Naštěstí si bereme ještě od jednich manželů, tak ty mají vždy dva druhy, klasické žluté a takové načervenalé, ty bych řekla, že vydrží i déle než ty žluté. Tak se těším, až zase budou.

0
před 6 lety lenka

Něvka: ono je toho celkově dost, neříká že to stejné vyvolává ekzém i dalším, ale u mě je to mléko a mléčné výrobky, jahody, exotické ovoce, bílá mouka a výrobky z ní, cukr, jakékoliv více kořeněné jídlo, vše kde jsou konzervanty, éčka,... víceméně vše nesezonní, výrazné, nezdravé ;) (zmrzliny, polotovary,...) je toho spousta ;-)

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 6 lety Sunriska

Nemáme to jednoduché, to je pravda. Moje rodina (mamka a sestra) jsou maximálně tolerantní, mamka se vždycky zajímala hodně o bylinky a alternativní léčbu, takže já jsem po ní tuto lásku zdědila a ještě více rozvinula. Menší problém nastal u přítelových rodičů (maminka se obává, že jejímu synáčkovi ani pořádně nenavařím, zdravé jídlo se pro ně rovná žádné jídlo)...
Když někomu řeknu, že se vyhýbám masu, mléčným výrobkům a pečivu, vyvalí na mě oči a diví se, že ještě žiju. :))) Pro mě je to úsměvné, mám svůj nadhled, každý je svým štěstí strůjce a každý tady je sám za sebe.
A v rodině by se měli všichni vzájemně tolerovat, ať už jde o odlišné stravování, nebo cokoliv jiného...

0
Obrázek uživatele austinp
před 6 lety austinp

Každý by si mal hľadieť svojho. Väčšina ľudí si viac všíma druhých a kritizujú keď možu, keď niekto podľa nich vybočuje z rady...
Mali by si všímať viac seba... to je žiaľ myslím ďalšia civilizačná choroba :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

austinp: tak s tou chorobou jsi to vystihl asi přesně, chová se tak snad 80% lidí obecně a 99,9% v mém blízkém okolí:)
Já mám navíc tu nevýhodu, že žiju na malém městě, lidi se teda znají každý s každým a přijde mi, že jsme taková klasická maloměstská drbárna, v krámě musí vědět vše z první ruky a nic nikomu neuteče. Takže řeči, co třeba kdo zrovna co koupil, udělal, kam šel, no jak ve sledované reality show:/
Uvedu příklad, při krásném podzimním počasí jsem si dovolila udělat procházku sama (s kým jiným tady,že:p) a zdroje, které mě náhodou cestou viděli se hned pídili, proč chodím sama po lesních cestách, co jsem tam dělala v takové "zimě". Řeší úplné malichernosti druhých a rozvíjí je v hrozitánské důležité drby a domněnky.

Si pak tak pomyslím, že už mají asi tak chudý život oni sami, proto řeší ty druhé...

0
Obrázek uživatele austinp
před 6 lety austinp

Lucka: Mne je jedno kto si čo hovorí.. nezaťažujem sa tým, mám dosť svojich vecí, ktoré si vyžadujú pozornosť, nechcel by som mať "chudý" život :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

austinp: ano a je to tak správně, jen mě trochu déle trvalo, než jsem se naučila i já házet ty lidi za hlavu, i když šlo kolikrát o dříve dobré kamarády. Vlastně tím člověk pak tak nějak zjišťuje, že to možná ani takoví přátelé nebyli, když mě nedokážou brát takovou, jaká jsem.
A zařadit se mezi to hejno drbalů, kteří denně řeší ostatní nechce asi nikdo z nás.
Není lehké žít mezi těmi, kteří vámi opovrhují, ale těžší by pro mě bylo žít se sebou, když bych se tím příčila sama sobě.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Lidi dokážou být hnusný,to je fakt přátelé.V pátek jedu do Itálie a moje dlouholetá kamarádka,která ví že nejím živočichy se mě dneska s ironickým úšklebkem zeptala "a co tam budeš jíst?"Přiznám se,že o svým způsobu stravování nerada někomu říkám.

0
před 6 lety klokýtka

Já si myslím že k tomuto stavu přispívají sami i média, neustále nás masírují a poštvávají proti sobě, levice proti pravici, mladý proti důchodcům,.. . Tady je to něco obdobného. Co kdyby jste se měla lépe než oni. Je to smutný.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Určitě je to i o tom, možná špetka závisti - nejsme nemocní, jsme spokojení, nemáme zdravot. problémy... lidská nepřejícnost často nezná meze a třeba by byly radši, kdyby jsme na tom byli minimálně tak, jako oni, možná ne-li i hůř...

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Na té závisti možná něco bude Lucko.Zmínila jsem se před tou samou osobou,že chodím na H.E.A.T.a trošku posilování.No a když jsem si postěžovala,že mě bolí záda(z práce-stojím celou šichtu na nohou 16 let)tak jsem si vyslechla,že to mám z toho cvičení.Ona sama se k jakémukoliv pohybu nikdy nedokope.

0
před 6 lety Adeeelka

tak som si precitala diskusiu a prispejem svojou trochou, rovnako uz takmer rok nejedavam maso, pred par tyzdnami som vylucila aj mliecne vyrobky. Moj priatel je v tomto smere tolerantny a sam tak trochu pod mojim vplyvom sa tiez snazi stravovat zdravo. Horsie je to s mojou rodinou. Mamka to chape a akceptuje, otec (mimochodom v juni prekonal mozgovu prihodu) len rype, ked mu poviem co vsetko je v jeho oblubenom vlasskom salate kupenom v hypermarkete. Jeho teoria je ze som zblbnuta z clankov a studia, nakolko studujem molekularnu biologiu, poznam mechanizmy a procesy. Na vacsinu argumentov mi povie: raz za cas mi to nemoze uskodit.

0
Obrázek uživatele mona047@
před 6 lety mona047@

Já jsem se dala na zdravou stravu jako jediná z naší rodiny. Ostatní od nás jsou na to sádlo,prorostlou slaninu, přeslazené sušenky, bílé pečivo atd atd..Jsem celkem hubená, a proto mi většinou táta nadává co jím za blafy.Například,že to je jídlo pro ptáky(ovesné vločky),že to není normální strava, ať se kjoukám najíst normálně...Většinou když děláme těstoviny tak si dělám zvlášť celozrnné..atd..
..Kvůli tomuhle jsem se s rodiči často hádala, ale teď si už snad zvykli ;)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

mona: jako bych popisovala i já svůj příklad...jen možná s maličkým rozdílem, že u mě jsou oba rodiče celkem tolerantní a (už) nijak nerýpou, to se ale o zbytku rodiny rozhodně říct nedá...

0
Obrázek uživatele mona047@
před 6 lety mona047@

Lucka: To u mě rýpe nejvíce táta s bráchou. Naše rodina má tradici že musí být každou neděli omáčka s knedlíkem,které já nemusím. Moje mamka zahušťuje omáčky a polévky umělou jíškou ,používá worcester,sojovou omáčku. :-/:-! Proto si dělám někdy jídla uplně sama, a to už na mě mají nadávky.. :(...
Já jsem s našima uplně v jídle rozdílná oni jsou na českou a já třeba na italskou atd.. Takže lasagne,mořské plody, ryby atd.. se u nás skoro vubec nevaří :(
...Ale za to, když něco upeču a přesto je to zdravé, tak mi každý říká jak je to výborné :)

0
Obrázek uživatele Surimi
před 6 lety Surimi

U nás doma pořád nějak nerespektují, že jsem "vegetariánka" . Naštěstí už s rodiči nebydlím,ale když tam 1x v měsíci přijedeme tak mi mamča vždy koupí třeba rybu apod. nesmysly s argumentem: "Třeba jsi si to už rozmyslela" (před pár lety jsi to jedla normálně). To mě vždycky dokáže vytočit doběla. Pokaždé stejný scénář. Stěžují si, že neví co pro mě mají uvařit a jediné co je vždy napadne jako první je smažený sýr. Ale snaha se něco o vegetariánské stravě dozvědět je nulová. Prodejnu zdravé výživy přitom mají asi 15 min. od domu, že by tam třeba zašli a zeptali se co by se dalo koupit pro někoho stravujícího se jako já je pro ně asi hodně těžké. Nikdo z rodiny to nějak nechce pochopit a berou to spíše jako věčný problém a starost navíc (hlavně co se třeba oslav týče atd.)..Ale už jsem si celkem zvykla i když mě to docela mrzí hlavně tedy ze strany rodičů..

0
před 6 lety Marta

Jak to čtu, tak si říkám jaké mám obrovské štěstí. Možná je to tím, že problém s jídlem mám už od malička. Už od mala nesnáším třeba tučné maso a celkově maso moc nevyhledávám. Párkrát mamka zkoušela, že mi třeba do jídla namlela rybu, ale stejně jsem to poznala a pak dělala příšerné peklo. Došlo to až tak daleko, že jsem doma odmítala cokoliv jíst, protože jsem měla panickou hrůzu z toho, že tam ta ryba nebo něco jiného co nemám ráda, bude. Tak se mamka naučila, že tudy cesta nevede a přestala mi to dělat a k jídlu mi vždy raději dala něco, co mi nevadilo. Teď, když jdu k našim na oběd, tak je to úplně bez problému. :) Občas taťka rýpne, ale jen ze srandy, nic mi nevyčítá. A aby mamka vařila a pekla aspoň trochu zdravěji, tak jí některé věci sama kupuji a dávám jí je, jakože na vyzkoušení a pak mamka přijde a řekne třeba, že ta mouka, kterou jsem jí dávala, byla fakt super a jestli jí ji seženu znovu. Nebo uvařím doma a rodičům jídlo přivezu...a to když taťka neví, jak zdravé to je, tak to zblajzne, až má boule za ušima. :) Takže u nás to po divokém nejedení v dětství začalo fungovat. :)

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

Můj manžel stojí naštěstí za mnou a je rád, že jíme zdravě. Nejsme vegetariáni, sledujeme složení potravin, jíme hodně ovoce, zeleniny, luštěnin, ryby,.. atd
Bohužel většina okolí a zbytek rodiny názory na zdravou výživu nepřijímá.
Moje mamka mi dokonce řekla " Chudáci děti. To jsi to tedy dopracovala! " a to jsem jen po ní chtěla, aby dětem nevařila pouze sladká jídla např. nudle s cukrem, kakaem a máslem, lívance s marmeládou apod. Mamka vaří jen sladká jídla a peče buchty a to je např. posypává obarveným sypáním ( ani nevím, jak se to jmenuje ). Posledně jim tyto obarvené šílenosti nasypala do misky.Pravidelně kupovali ty nejlevnější obarvené limonády z Coopu, tak teď je sice kupují dál, ale mým dětem koupí jiné. Jestli to tak chodí, i když tam nejsme pochybuji.
Sestry s rodinami mými názory opovrhují, protože kdyby to bylo špatné, tak to přece neprodávají a když to jedli doteď a nic, tak proč by to nejedli dál.
Pro většinu je nejdůležitější cena, že jim to chutná a zbytek neřeší.
Nikomu nic nevnucuji, ale dělám, co se dá, abych ochránila svoji rodinu, hlavně děti.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Přesně tohle považuji za důležitý fakt- že většinou platí,jak vařila maminka, vaří i dcera. Potom se různé zdravotní neduhy přenášejí z jedné generace na druhou a s oblibou se tvrdí, že jsou genetické. :-)))

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

Naštěstí jsem ta výjimka, která potvrzuje pravidlo :)

0
před 6 lety Renata

U nás byl největší problém s babičkou. Moje babička, tedy prababička pro naší ratolest dávala potají za mými zády ty nejlacinější blafy hrůzy sladkosti, bohužel aby to skončilo pomohla k tomu těžká nemoc v rodině. Jedině pod tímto tlakem se nechala přesvědčit, bohužel. Říkala jsem ji vidíš takhle chceš, aby dopadlo tvoje vnouče?

0
před 6 lety Danah

Moniko, tady jste samé výjimečné osobnosti. Proto je mi líto, (jak jsem napsala výše kdysi)že musíte neustále svádět boj místo spokojeného života.

0
Obrázek uživatele Adeeelka
před 6 lety Adeeelka

to Monika: tak moj otec ma tiez pre mna same "extra" poznamky. Naposledy mi povedal citujem: Lutujem Tvoje deti, ty im snad nedas ani normalne najest.
To bola jeho reakcia na to, ze som mu napriamo povedala, co si myslim o jeho stravovacich navykoch a la: salaty so supermarketov a vecerne pojedanie kolacov a udenin. Ironiou bolo, ze tri dni na to ho odviezla zachranka s diagnozou lahka mozgova prihoda. Dnes to vyzera, ze sa poucil, len neviem ako dlho mu to vydrzi.....

0
před 6 lety Dita

Mě zaráží kolik lidí si myslí, že pořádné jídlo je ošizený salám, smažená a tučná jídla,hranolky s tatarkou řádně osolené, obarvené laciné limči nebo třeba tyhle majonézové saláty. Copak se o tom dá říct pořádné jídlo?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Taky přesně tohle nechápu, zřejmě už touhle dobou jsou ty lidi tak oblbení, že jim to prostě připadá ok...
Možná uznávají raději jiné hodnoty a kvality v životě, než se zabývat jídlem a potravou, třeba je pro ně prioritou jak mít peníze/úspěch/krásu...nevím, ale kdyby jim šlo i o zdraví, nemohli by jíst a kupovat to, co tady v Česku pořád frčí...

0
před 6 lety Neregistrovany uzivatel

Tak se na Mikulase pobavte. Babicka, ktera me dceri vegetariance neustale vnucovala maso a tajne ji ho davala a navadela ke lhani, ze nic nejedla, zakoupila perniky k Mikulasi. Obavam se, ze ji je pujdu vratit. Seznam Ecek na obalu, velmi dlouhy, s poznamkou 'Barviva mohou nepriznive ovlivnovat cinnost a pozornost deti'. Jedno Ecko je dokonce v Nemecku zakazane. No nepodekovali byste za takoveho Mikulase :-).

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

To mi připomnělo " Srdce z pouti " Babička byla s dětmi na pouti a koupila jim tam srdce, naštěstí jsem je zabavila včas ! složení : mouka, cukr med ev. glukosa, suš. vejce, pern.koření, amonium, barvivo : E110, E122,E124, E132, E133, E151, bílky a : Přítomnost použitých barviv, může nepříznivě ovlivnit činnost a pozornost dětí :( Srdce mám doma schované...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Já myslím, že ať už je doba Mikulášů, Velikonoc nebo jen narozeniny, svátek...je to (pro mě nepochopitelný) důvod nejen pro obchody, ale i babičky a rodiče kupovat dětem nejlépe plnou igelitku těch nejlevnějších čoko náhražek a jiných paskvilů. Třeba takové Velikonoce, vajíčka už pomalu nikdo nedává/nevěnuje, raději koupí čoko baránka nebo postavičky zajíčků apod., protože dětem to udělá radost víc a hlavně - slevy na veškeré čokoládové figurky, to samé Vánoce, Mikuláš, kdo proboha "určil" tu tradici, že děti mají dostat plnej pytel sušenek a čokoládovejch postaviček Mikulášů, čertů a nepostradatelný adventní čoko kalendář...
Jistě, obchody v tyhle doby skoro nic jiného nenabízejí, ale nebylo by (hlavně pro děti a jejich zdraví) lepší upéct třeba společně doma perníčky, ozdobit je čísly a každý den místo čokosra*ek sníst jeden domácí perníček?
Nejen že to udělá radost, potěší chuťové buňky, ale věřím, že chvíle společného pečení přinesou i pohodu a tu pravou atmosféru, než společná návštěva obchod.center, kde navíc člověk nechá půl výplaty jen za zbytečnosti a tyhle nechutné výmysly.

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

To máte Lucko pravdu, nezbývá mi, nic jiného, než po Velikonocích, Mikuláši, atd.. vše roztřídit a většinu naházet do popelnice. A vysvětlujte prarodičům, a´t to raději nekupují...? Vždyť v Coopu měli letos " čokoládový" kalendář za 8,90 Kč nebo 9,90...

0
před 6 lety Dita

Lucka vidím to úplně stejně, mám na to stejný názor. Nevím kde se v národu to syslení bere, proč toho musí být hromada, ale aby se zase moc neutratilo tak vše nejlevnější, já osobně bych dala přednost raději koupit 1, 2 věci, ale kloudné.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Je to takový jedno velký mlejnský kolo - lidé nevědí,neznají,nečtou,nezajímají se,neřeší...a to co mají za dobré a skvělé musí být automaticky skvělé i pro druhé...Prostě nevím proč, ale nevěřím, že takoví lidé by časem sami pochopili princip zdravého života. Kdybych měla děti a měli dostat Xkrát do roka plný tašky tohodle...bylo by mi toho líto, ale asi bych to raději vyhodila nebo věnovala někomu, kdo by si to jinak stejně koupil...
Mě osobně už by snad raději víc potěšily ty brambory s uhlím, které bych aspoň využila k užitku:-D

A to jsem si vzpomněla, že jsem v obchodech zahlédla už dokonce i to uhlí z čokolády...opravdu, svět se zbláznil:)

0
před 6 lety karča

Lucka: moje slova co píšeš, výše, o těch plných igelitkách. Rodina je obeznámena už od narození dcery, většina respektuje, dává ovoce, nějakou hračku-maličkost, perníčky. Přesto jsme jednoho Mikuláše jedné babičce vraceli. Myslela si, že když sladkosti zamaskuje na dno tašky a nahoru přihodí ovoce, že už si to doma necháme. Sladkosti fičely obratem zpět k babičce. Jsem v tom neúprosná a důsledná, možná až moc, ale stojím si za svými pravidly a stylem výchovy a vyžaduju od rodiny stoprocentní respektování, jinak mají smůlu. Mí rodiče mě a manžela v tom podporují a co si říkají ostatní za zády, a že si klepou na čelo, je mi ukradené. Taky občas udělám výjimku, i teď na Mikuláše jsem malé nějakou tu sladkost vybrala, i jeden kalendář se našel, všude ale koukám na složení a volím co nejmenší zlo, i co se toho kalendáře týče. Nechápu rodiny, kde vládnou babičky a tetičky se sladkostma a rodiče se tomu podvolují se slovy "co máme dělat?". Jde přece o MOJE dítě a já zodpovídám za jeho zdraví, na kterém by mi mělo záležet nejvíc ze všeho!

0
před 6 lety Dita

Karča a nevíte proč mají potřebu neustále a opakovaně v jejich očích ty velmi dobré a kvalitní potraviny, ty co jsou pro dítě nějlepší propašovávat za zády, proč je pro ně tak těžké koupit za ty samé peníze kloudnou věc ač v menším množství.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

A myslíte že je to takhle třeba i v jiných zemí? Třeba v Rakousku, Německu, věřím, že i tam děti dostanou sladkost, ale taky to jsou tyle příšerný rádoby čokolády nebo dostávají třeba aspoň něco "lepšího"? Přesně jak píšeš, děti sice nemám, ale kdybych jednou měla, stavěla bych se stejně, proč nechávat ničit jejich zdraví už odmala, když bude chtít, jednou si může tyhle čoko srajdy kupovat sám do aleluja, ale když bude od dětství správný pohled, nebude k tomu mít důvod a nezařadí se snad tak mezi ty, pro které jsou tyhle svátky už jen o nakupování zbytečností a laciných jídel...
U mě třeba rodiče a ostatní vědí, že i když čoko si dávám, tak prostě kvalitnější, s více % a ty v těch postavičkách opravdu nenajdu, často to není ani samotná čokoláda:) Takže kdybych místo 3 Mikulášů dostala třeba 1 lepší čokoládu, neměla bych důvod nic vracet a ještě měla radost z "pořádné sladkosti":-)
Jenže možná ty 3 Mikuláši vyjdou pořád o 2 kačky lacinejš než ta jedna čokoláda....:D co si budem my tady povídat:D

0
před 6 lety Dita

Já proti sladkostem dětem celkem nic nemám, ale taky bych šílela když by někdo z rodiny mým dětem cpal obarvená lízátka barvivy vyrobené synteticky. Pokud je pro rodinu takový problém najít na trhu bonbón obarvený koncentráty z mrkve, aronie a podobně, výslovně bych to zakázala. Ale raději bych osobně třeba viděla koupené jablečné křížaly v bio kvalitě, než bonbon obarvený přírodními barvivy.
Co se týká výrobců v Rakousku, tam vím, že lidi zajímají co jedí a na jídlu si opravdu chtějí pochutnat. Co jsem četla nedávno v jednom časopise (ne tipu blesk), tak údajně jedna poměrně velká rakouská firma zjistila, že u nás když nápoj obarví a přidá aroma češi mu to kupují dál, s tím by u nich v zemi neuspěl, takže na tom vydělá, protože jablečný koncentrát nahradil chemii, aromatem a barvivy, za stejnou prodejní cenu s menšími náklady pro výrobce. Tak kdo je tady blbej.

0
před 6 lety Šárka

Chtěla bych Vám všem moc poděkovat za ty Vaše názory a zkušenosti, je to moc milé. S manželem jsme začali také žít zdravě i s dcerkou 4,5 roku. Souhlasím s Vámi, je to velmi těžké a o mé tchýňi bych mohla napsat román - dcerky Mikulášská nadílka doslova praskala ve švech - horší sladkosti jsem neviděla, tak to šlo pryč. A nějaké domlouvání, to už jsme s manželem dávno vzdali-nerespektují nás a prý si dcerce můžou kupovat co oni chtějí... Šárka.

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

To je mi líto, Šárko,bohužel to někdy po dobrém nejde. Asi jim rovnou říct, že to stejně vyhodíte. také jsme se párkrát s rodiči rozešli ve zlém...

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Myslím,že už spousta lidi ví o škodlivých zvýrazňovačích chuti,stabilizátorech,emulgátorech,umělých sladidlech atd.ale je jim to jedno.Většinou říkají,že je všude něco,že by nemohli jíst nic a že na něco umřít musí.Já už mám v rodině klid.Dokonce i brácha si ze mě přestal utahovat.Všichni blízcí si zvykli a cizí mě nezajímají.Ještě že už mám holky velký.Nechtěla bych se dohadovat s tchýní. :o)

0
před 6 lety Šárka

Děkuji Mončo, je to tak,asi jí to příště řeknu, že to vše vyhodím - u nás ty vztahy s tchýní být horší už nemůžou. Naštěstí jako rodina (manžel, dcerka a já) držíme při sobě a moji rodiče jsou v pohodě - ty to respektují. Dřív jsem si kladla otázku, proč to jedna strana chápe a respektuje a druhá ne? Teď to fakt neřeším a říkám si, asi mají hodně peněz na vyhazování, ale přece co by pro svoje vnouče neudělali!!!

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

Nejdůležitější je, Šárko, že Váš manžel stojí při Vás. Bojujete přece společně za zdraví svoje a své dcery.
Manžel stojí také při mně, není nic důležitějšího. Protože jako rodina společně nakupujeme a jíme. A komu není rady, tomu není pomoci, ať si okolí, když nechce raději nic vědět, kupuje a jí, co chce. Je jednodušší jít se stádem než proti nim. Takže to musíme překonat.

0
před 6 lety Šárka

Ano, to jsou má slova. Díky za ně. Jsem opravdu ráda, že nepatřím do toho stáda... Nejlépe se pobavím v supermarketu, když je akce, lidi jsou jak kobylky, jen mě baví to pozorovat a když se podíváte, co mají lidi ve svých nákupních vozíkách, tak to mluví za vše.

0
Obrázek uživatele Boo67
před 6 lety Boo67

Přítel je v pohodě co se týká mé stravy,ale sám jí zeleninu jen když mu jí vnutím,moje jídlo by nevzal do pusy a často si kupuje ty hnusný,kuřecí,levný proužkatý párky.Kolikrát i študuje složení na obalech,sleduje "Peklo na talíři"ale jen tak pro zajímavost.Nutit ho k ničemu nemůžu,ale mrzí mě to.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Šárko, na tchýni musíš tvrdě! :-)) U nás to nešlo, tak jsme přerušily kontakt (já-ona) a mám klid, ikdyž bydlíme kousek od sebe. Rodině jsem stanovila pravidla (týkající se stravování a výchovy naší dcerky)a řekla narovinu, že při nedodržování se hold s dcerou nebudou stýkat nebo aspoň ne beze mne. Toho se lekne každý, jen to chce tu odvahu, tvrdost a upřímnost, což mi problém nedělá, ale chápu, že jiným třeba jo. Stojí to ale za to. Párkrát napomenete, připomenete, vrátíte sladkost a ono je to fakt přejde a máte klid. Ikdyž tu frašku s tím Mikulášem u nás nechápu (sladkosti na dně tašky, navrchu ovoce), asi ji tchýně chtěla jednou v životě dopřát, chudince dceři:-))

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Zjistila jsem asi tohle: hodně lidí je vychovaných v "klasické" stravě a pochutinách. No, vzpomeňte si,co nám vařily maminky a co nám dávali mlsat babičky? Nyní jsou naše maminky babičkami a v tradici se pokračuje. Takže my musíme udělat STOP (viz kačka) a naše děti potom půjdou v našich stopách.
Ale jak podotkla dcerka (salámy nejíme a jiné sr-blé a maso jsme začaly po roce jíst až teď v zimě a zjara to zase utnem na vege): co když si najdu muže, který bude jíst maso? nehodlám vařit 2 jídla! Tak jsem jí řekla, že na 80% to bude asi masožrout. Naštěstí jí je zatím 14 let tak doufám, že to do její svatby vyřešíme ☺ jinak - já fakt vařím 2 jídla denně, pokud muž chce maso. Ale už mne toleruje.

0
před 6 lety Šárka

Karčo,máš pravdu, ale já jsem vychovaná tak, že jsem tyhle věci neuměla řešit takhle rázně, ale dcerka a manžel mě naučili. Řekl, mě to problém nedělá, já jim to řeknu na rovinu. Máme s nimi už delší dobu spory, nejenom kvůli jídlu, takže se to postupně vrší a vrší a postupně, až přijde ta pravá chvíle, shrnu to úplně všechno, včetně stravy. Jo a dneska jsem se od manžela dozvěděla, že na Mikuláše jeli tajně do školky, aby dcerce předaly další várku těch s*aček - pardon, ale je to tak. Ještě víc to ve mě vře - oznámili jsme jim, že na Vánoce nepřijedeme a pokud nás nebudou respektovat, dcerku už neuvidí. Uvidíme, co bude dále. Mám takový pocit, že tohle jsou zrovna takový lidi, kteří jsou stále v minulých dobách, stále si kupují ty sekané, párky, různé pochoutkové saláty - zkrátka vše, co je v akcích. A to je přeci pro ně tak výhodné! Jo a jak píšeš, taky máme tchyni blízko nás...

0
před 6 lety Naďa

A pak takový Polreich a peklo se snaží o osvětu, ale nechápou, že lidi ty laciné náhražky chtějí jíst a žádají si kečupy, smažáky a instantní umělá dochucovadla v uho. Kdo vám dneska ocení když v restauraci výjimečně udělají domácí knedlík a nedají vám ohřátý polotovar z mikrovlnky. Rozhodující je pro ně cena. Holt my co se chceme najíst poctivějším jídlem narážíme dnes a denně.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

šárko, úplně to ve mně vře, nemáš to lehké, držím palce!

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

naďa: svatá pravda.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

karčo, přesně jak píšeš - kámen úrazu začíná to už vlastně od úplného mládí, aneb, co se v mládí naučíš, ve stáří.......a jde to generace po generaci=(
Je to jako bludný kruh nebo jojo efekt při hubnutí, dokud se člověk natrvalo a správně nerozhodne, budou se (zlo)zvyky vracet pořád:)
Ještě my už tady máme jasno!;)

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Holky, také patřím k těm "měkkčím povahám". Jíme se sklony ke zdravé výživě,ani manžel nereptá, chválí si to, že není nafouklý :-) (klasickou českou kuchyni také vařím a ráda) snažím se, ale někdy se prostě nedá nesníst to nezdravé. Např. školní jídelny, naše závodka (někdy tam prostě zajdu zdraví nezdraví, hlad je hlad)jogurty ve školce, polívky... Já se docela na klasický bramborový salát na Vánoce těším (dělám jej bez salámu, ale s majonézou a ještě jeden jen se zeleninou bez majonézy. Neumím si představit pře s rodiči - opravdu by Vás ten jeden oběd na Vánoce přepral? Nebo cukroví od babičky zabilo? Já jsem se kvůli své zdravé stravě na jedné dovolené skoro nenajedla, měli jsme polopenzi. A tak jsem jedla "normálně" a bylo mi dost zle. Žaludek to prostě neunesl. Takže vím, že všeho moc škodí. A na lyžáku měla dcerka také problém, prože na celodenním výletě byl u sjezdovky jen bufáč (párky, smažák, buřt, klobása, polívka, hranolky) to jsem doma brečela, co jí to učím, jíst zdravě, že se přes poledne nenají. Naštěstí to vyřešila, koupila si tatranky a sušenky, šikulka moje. Kuchařky ji vyšly max. vztříc, to jo, ale pokud se jinde nevaří tak jako doma, je to problém. A velkej! A kamarádky dcera? Ta si začala sladkosti a slanosti kupovat z kapesného už v 9 letech. Hodně záleží na výchově, je to těžké, taky nad tím dost přemýšlím. A nyní chce dcerka na tábor do zahraničí. No mysylíte, že tam budou vařit jako já doma?!?

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Koukám, že můj příspěvek je trošku zmatený. Kolikrát to ve mně vře také, nyní mám takové klidové a tolerantní období :-)

0
před 6 lety Šárka

Karčo, díky za podporu. Mám takový pocit, že stejně domluvy nepomůžou a udělám rázný krok (jako ty)-přeruším styky a bude svatý klid. Já už na to fakt nemám. Komu není rady, tomu není pomoci.Stejně si z nás dělají srandu, nebo co. Mrkvičko, také se mi jednou stalo, že jsem si vzala jídlo "abych neurazila" a pak jsem večer skučela, jak mi bylo zle, takže zaplať pánbůh, stojím si za svým a slušně odmítám a držím se svého zdravého stravování.A je mi výborně! Karčo, jak si dcerce vysvětlovala, že právě ty sladkosti nejsou zdravé a kdy to pochopila, nebo obecně, jak jsi úspěšná? Protože já stále vidím, že ve školkách mají na jídelníčku denně maso, i k Mikuláši dostala adventní čokol.kalendář a perníčky. Pí.učitelkám jsem na začátku školního roku sdělila, že bych prosila, aby Natálce nedávaly sladké nápoje, pouze vodu a to celodenně. Dneska měli k obědu Kovbojské fazole, párek a chleba. Jsem z toho nešťastná. Naštěstí párky nejí z domova, tak dneska uvidíme,s čím přijde domů. Holky, máte také podobné zkušenosti a jak to řešíte? Díky moc za rady.

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Šárko, malej je v 1. třídě a za odměnu dostávaj bonbony. Ve školce to bylo také tak.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Šárko, malá byla od narození hodně špatný jedlík, odmítala mléko, pila jen ve spánku...trpěla hodně na bříško...Takže naše stravování bylo od začátku odlišné. Už dávno předtím jsem ale byla rozhodnuta, neučit ji na sladké (já sama mám závislost na cukru a bojuju s tím už roky, mlsám potajnu) a vést ji ke zdravějšímu stravování. Nestraním ji sladkému úplně, ale kupuju zdravější varianty ve Zdravé výživě a dostává vždy jen malinké množství "za odměnu". Od mala ji vykládám, že reklamy jsou kraviny a tahají z nás peníze, abychom pak neměli na výlet, na bazén, na divadlo...., že sladkosti jsou nezdravé a koupím ji raději zdravou sladkost, abysme nebyli nemocní. Tím, že jí to tluču od malinka, bere to tak, nepochtívá, nepřemlouvá v obchodech, nedělá scény (to vše ale ještě může přijít). Navíc ji k uspokojení stačí jeden malinký čtvereček čokoládky, ne jako mne, celá tabulka. Nejsme stoprocentní, to vůbec (to ale rodině neříkám), často taky ujedu nebo povolím (např. ten adventní kalendář), taky školku neřeším - je tam, zdá se, celkem ucházející strava a je tam jen na dopoledne, do oběda. Taky pití neřeším, asi by tam nechtěla být výjimka (je jich tam málo dětí), doma už na ní pak čeká voda nebo čaj s medem. Taky tam nejspíš občas dostanou sušenku nebo bonbon, to už neovlivním a nechcu, aby se cítila díky tomu divně a získala pak na celé "zdravé stravování" averzi nebo dělala v budoucnu pravý opak. Takže zatím se mi, s malými výkyvy as výjimkami, daří, aůe každý máme laťku zdravého stravování někde jinde, u mne to je hlavně to sladké, co se dcery týká. Maso a spoustu dalších věcí nejí sama o sobě, takže je spousty nezdravých věcí prosta:-) PS: mě to přerušení styku ušetřilo obrovskou spoustu nervů a sám manžel uznal, že když se lidi prostě nesnesou, je lepší se nestýkat, než se hádat.... Hodně štěstí!

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

uf.

0
před 6 lety Šárka

Měla jsem Karčo také období, kdy jsem byla závislá na čokoládě a to na střední škole, nejvíce, když jsem měla být zkoušená, nebo jsme psali nějakou písemku. Bylo to ze stresu - postupem času jsem zjistila, že pokud si koupím kvalitní čokoládu, tak mi stačí velmi málo, takže takto to aplikuju i teďka.Chtěla jsem se Vás ještě zeptat, potřebovala bych doporučení na kvalitní med (nemám bohužel žádné zdroje od známých, kteří ho mají) a minulý měsíc nám došel -získala jsem přímo od včelaře, ale teď je zima, jedině asi koupit v Bio krámcích? Děkuji.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Šárko, co se medu týče, nechcete-li opravdu klasickou směsku "medu" z obchoďáku, já bych doporučila určitě buď ty bioobchody a nebo možná ještě lepší, když se podíváte na internet, nabízí tam opravdu spoustu výrobců svůj vlastní domácí med. Je tam velká šance, že objevíte i někoho z blízkého okolí, o kom jste třeba ani nevěděla, ceny jsou také fajn, kolem 100,-/kg, takže i v případě, že by jste třeba hradila poštovné to myslím stojí za to;) A za podívání nedáte nic:)

0
před 6 lety dadulkax

Ahojky, náhodou jsem narazila na tuto diskuzi a chci přidat svou zkušenost, jsem černou ovcí rodiny a navíc,, chudáci moje děti,, toť slova okolí, jíme s manželem zdravě, sledujeme složení a snažíme se aby naše děti znali jiná jídla než to co jsme my jedli jako děti, moje mamka s tím má problém,nechce malej raději knedlíček a omáčku než to co jste měli( třeba rybu a bulgur se zeleninou) no ale pomalu si zvyká. Horší že kamarádky to nepřijaly ani náhodou a nechápou to, přijdou na hřiště cpou děti párkama a perníkama politýma nějakým hnusem a cpou to i mým dětem, když jsem je odmítla koukaly na mě že se jako povyšuji nebo co, tak jsem se jim to ze začátku snažila vysvětlit, že dám dětem raději jablíčko. Časem jsem zjistila že se nám za tento přístup smějí a že z nás mají srandu, naprosto je nechápu, je mi to líto už se s nima nestýkám, protože jsem pro ně jiná a nějaká divná:-) Což mimochodem i proto že nepomlouvám svého manžela, chválím ho, a jsem šťastná. Jako perličku napíši, že jedna s těch ,,kamarádek,, se mě jednou za čas ptala na otázky typu: ještě jíte zdravě? Ještě ti doma manžel pomáhá? Ještě se nehádáte?....

0
před 6 lety Šárka

Díky Lucko, už jsme se s manželem na internet dívali a asi vezmeme z jedné farmy kousek od Prahy, cena myslím taky slušná.
Dadulko, někdy mi přijde, že u lidí kolem nás, kteří se nestravují jako my všichni je cítit taková závist. Ono totiž to, že se odlišujeme od těch ostatních je velká výhra a pokud se včas neprobudí, je to jen jejich chyba, ale ať si pak nestěžují. Určitě je to super, že už od malička vedeš děti k dobrému stravování.Také to nemám lehké, ale to už jsem tu psala.Držím palce!

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Dadulko, tak tě naprosto a plně chápu, já to mám dá se říct ve 100% stejné, pouze s rozdílem, že mě se smějí i přímo v rodině, ale s (>bývalými

0
před 6 lety dadulkax

Šárko, jojo o závisti to je, my jsme s manželem hodně zhubli, byli jsme dost obézní, ještě nejsme tam kde by jsme chtěli být, ale zdravou stravou to jde pomalu samo, hlavní důvod ke změně bylo uvědomění si toho že máme dítě a nechceme aby skončilo tak jako my, pak jsem otěhotněla znovu a to byl další důvod zhubnout. Lidé v okolí se samozřejmě ptejí, ale nevěří, řeknou ,,ále stejně prostě nejíte,, a je cítit závist a hodně lidí okolo nás, včetně rodiny čeká kdy to zase naberebe zpátky a vyloženě se těší až nám budou moci říci že jsme přibrali....já prostě nějak ten dnešní svět nechápu:-( a to nejsem nejmladší

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

lidi sou na sebe zlí, myslím hlavně proto, že sou nešťastní. Často slýchám v okolí, jak jsou pořád unavení, mají mizernou práci apod...no a když se zeptáte proč s tím něco neudělají? Odpověďi jsou vždy stejné, nechce se jim nic měnit, je to jistá pohodlnost a jak už tu někdo psal, jsou to ovečky, kde žádná nevybočuje z řady. U mě už poznámky na to co jím skončily a docela se mi ulevilo. Ale paradoxně čím víc keců jsem poslouchala, tim víc mě to utvrzovalo v tom vydržet přechod na zdravé jídlo :) hlavně vydržte a z těch keců si nic nedělejte :)

0
před 6 lety Mirek

Jak říká Veronika. Měli by jste mít ze sebe radost, že jste dokázali něco změnit a vidíte na sobě samých, že to má svůj smysl.Pro každého takového člověka musí být tato zkušenost velice cenná, protože jen on sám ví jak dlouho se načekal, než se mu splnilo, že váží tolik kolik váží. Nemluvě o psychice, kdy převážně u něžného pohlaví to má velice blahodárný dopad na sebevědomí. V mém případě znám člověka, který trpí nekonečnou arytmií kterou nikdy neměl, začala mu po podání špatných léků na tlak kdy mu místo léků na snížení předepsal Pan dokonalý praktický lékař léky na zvýšení, jen se spletl pan dokonalý vševěd. Od té doby už nikdy nebude mít srdce takové jako měl. Navíc tloušťka dělá své, kdy i jedno poschodí je velký problém. Na celé této smutné události je zarážející fakt, že onen muž cca 47 let, věří stále jen doktorům, specialistům z Brna a Prahy. Jenže ani oni prý už neví co s ním. A to co nepochopím, proč onen muž stále věří bílým plášťům? Proč ho nikdy nenapadla myšlenka, že existují i jiné cesty? A když se jen zrnkem zmíníte... hned pochopíte, že takový člověk bude stále věřit jen té jedné myšlence bílých plášťů a ta ho nakonec dostane.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 3


Přidat příspěvek