Zateplení domu

0
Obrázek uživatele Linda
před 3 roky Linda

Jaký máte názor na zateplení? Prý je nová metoda, jakýsi nátěr. Máte s tím někdo zkušnost? Opradu má stejný účinek jako klasické zateplení?

před 3 roky amerikano
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 3 roky HonzaM

Milá Lindo, žádný nátěr nemá šanci zateplit dům. :-) Vemte si, že po revoluci byla norma na tloušťku zateplení 8-12cm, dnes je 2-3x tolik, a zřejmě nejde o konečnou hodnotu. Nátěr zní sympaticky, ale je to nesmysl. :-D

0
Obrázek uživatele Linda
před 3 roky Linda

No, myslela jsem si to. Jenomže to právě u nás vypadá na ten nátěr, protože je levnější. A místo toho, aby se lidi zamysleli nad podezřelým cenovým rozdílem, jsou z ceny nadšení. Je nás tu pár pro zateplení. Jak přesvědčit lidi, kteří tvrdí, že nebudou zadlužovat děti, aby to pochopili? Stejně se to bude muset udělat a ty děti jim pak opravdu poděkují.

0
Obrázek uživatele Jana
před 3 roky Jana

Stačí vyžádat si od výrobce (toho, co nátěr nabízí) technická data a ta data pak porovnat s jakoukoli jinou izolací na trhu. A toto porovnání předložit lidem, co chtějí nátěr. Fakta by je mohla přesvědčit. Žádejte součinitel tepelné vodivosti (lambda) toho nátěru. A pak porovnat potřebné tloušťky té izolační složky.

0
Obrázek uživatele Standa
před 3 roky Standa

Zkus porovnat tepelnou prostupnost izolace. Uvádí se ve Wattech na metr čtvereční při rozdílu teplot 1°C (nebo 1°K, je to totéž). Z něj si snadno vypočteš spotřebu celého domu.

Ta nejlepší verze toho nejlepšího známého izolantu – aerogelu – má tuto hodnotu 0,009 W/m.K, tedy jen 4× lepší než obyčejný pěnový polystyren. A nic lepšího doposud nebylo vynalezeno.

Jediné, co snad nátěr dokáže, je vracet sálavé teplo zpět do místnosti. Což sice nesníží spotřebu na dosažení určité teploty, ale zvýší to míru tepelné pohody při dané teplotě. Zvlášť pokud máte studené stěny.

0
před 2 roky Jožka

Zateplovali jste si někdo dům sami? Já nad tím uvažuju a kámoš mi řekl, ať si na to nakoupím na baushop.cz. Že to tak dělal i on sám a v pohodě.

0
před 2 roky Honza

Já jsem to tak dělal. No dělal, spíš kámoš co je na tyto věci dobrý to dělal a já jsem mu pomáhal a byl při ruce. Taky jsme nakoupili v obchodě sami.

0
před 2 roky Jožka

No já právě bych rád, aby mi s tím pomohl taky kamarád, když už to dělal. Takže normálně mám na tom baushopu nakoupit i sám? Mám spíš strach, abych neměl zbytečné věci nebo něco chybělo.

0
před 2 roky Honza

Tak pokud je to dobrý obchod, tak by ti měli poradit a být při ruce. Nebo ten kamarád, pokud to dělal, aby měl mít přibližnou představu a kdyžtak to doladit s obchodem.

0
před 2 roky Jožka

No budeme to probírat s kamarádem a pak nakoupíme. Když to dělal, tak snad to půjde a poradíme se s baushopem, prý nám poradí.

0
před 2 roky Lenka

My když jsme stavěli domek - dřevostavbu od thermohome.cz, tak jsme si ho nechali rovnou i zateplit. Bylo to normální klasické zateplení, jen nevím jak se tomu teda říká.

0
před 2 roky Mirka

Také jsme zateplovali, když jsme stavěli. To už je podle mě standart všech nových domů. Hlavně dřevostaveb, aby bylo všechno super :)

0
před 2 roky Lenka

Myslím, že každý už zatepluje je to takový standard bych řekla.

0
před 2 roky Kateřinuš

My když jsme stavěli dům, tak jsme zateplovali. Máme dřevostavbu také od thermohome.cz. Nemáme ho nijak veliký, ale jsme spokojení pro rodinu s 2 dětmi to stačí :)

0
před 2 roky Lenka

Rodina nepotřebuje extrémně velký dům. Je to zbytečné na úklid, jakmile skončíš s úklidem, můžeš na druhém konci zase začít. 4 - 5+1 so myslím, že bohatě stačí. :)

0
před 2 roky Kateřiňuš

Nám to bohatě stačí takový jaký máme.

0
před 2 roky Martina

Dům je pro rodinu s malými dětmi lepší než byt. Zateplení už je na každém, ale většinou se to na nových domech dělá co jsem viděla rozestavěné. :)

0
před 2 roky Puclik

Na vanoce dceri kupuji boty a manzelovi zatim nevim...

0
před 3 měsíci Eliška

Zateplení obecně je podle mě jeden z nejlepších vynálezů. Když jsme rozjížděli náš eshop, uskladňovali jsme věci v místnosti v bytě, kde ale bylo bohužel dost vlhko a produkty strádaly. Nechali jsme si nedávno postavit menší montovanou halu (sklad) od firmy http://www.mojehala.cz/, kteří se mimo jiné specializují i na zateplování. Během celé stavby byli moc ochotní, pomohli nám vyřídit stavební povolení a vytvořili projekt podle našich představ. Super zkušenost :)

0
před 2 týdny Lenka

Doma jsme taky dlouho uvažovali o nějaké izolaci a nakonec jsme zvolili foukanou vatu od firmy Foukaná vata - Michal Došek. Je to lepší než obyčejná pokládaná minerální vata. Hezky se nafouká do všech skulin a mezer bez jakéhokoliv nepořádku - to na tom bylo snad to nejlepší :D. Taky je nehořlaná a odolná proti škůdcům...

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 2


Přidat příspěvek