Zateplení domu

0
před 6 lety Linda

Jaký máte názor na zateplení? Prý je nová metoda, jakýsi nátěr. Máte s tím někdo zkušnost? Opradu má stejný účinek jako klasické zateplení?

před 6 lety amerikano
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 6 lety HonzaM

Milá Lindo, žádný nátěr nemá šanci zateplit dům. :-) Vemte si, že po revoluci byla norma na tloušťku zateplení 8-12cm, dnes je 2-3x tolik, a zřejmě nejde o konečnou hodnotu. Nátěr zní sympaticky, ale je to nesmysl. :-D

0
před 6 lety Linda

No, myslela jsem si to. Jenomže to právě u nás vypadá na ten nátěr, protože je levnější. A místo toho, aby se lidi zamysleli nad podezřelým cenovým rozdílem, jsou z ceny nadšení. Je nás tu pár pro zateplení. Jak přesvědčit lidi, kteří tvrdí, že nebudou zadlužovat děti, aby to pochopili? Stejně se to bude muset udělat a ty děti jim pak opravdu poděkují.

0
před 6 lety Jana

Stačí vyžádat si od výrobce (toho, co nátěr nabízí) technická data a ta data pak porovnat s jakoukoli jinou izolací na trhu. A toto porovnání předložit lidem, co chtějí nátěr. Fakta by je mohla přesvědčit. Žádejte součinitel tepelné vodivosti (lambda) toho nátěru. A pak porovnat potřebné tloušťky té izolační složky.

0
před 6 lety Standa

Zkus porovnat tepelnou prostupnost izolace. Uvádí se ve Wattech na metr čtvereční při rozdílu teplot 1°C (nebo 1°K, je to totéž). Z něj si snadno vypočteš spotřebu celého domu.

Ta nejlepší verze toho nejlepšího známého izolantu – aerogelu – má tuto hodnotu 0,009 W/m.K, tedy jen 4× lepší než obyčejný pěnový polystyren. A nic lepšího doposud nebylo vynalezeno.

Jediné, co snad nátěr dokáže, je vracet sálavé teplo zpět do místnosti. Což sice nesníží spotřebu na dosažení určité teploty, ale zvýší to míru tepelné pohody při dané teplotě. Zvlášť pokud máte studené stěny.

0
před 5 lety Jožka

Zateplovali jste si někdo dům sami? Já nad tím uvažuju a kámoš mi řekl, ať si na to nakoupím na baushop.cz. Že to tak dělal i on sám a v pohodě.

0
před 5 lety Honza

Já jsem to tak dělal. No dělal, spíš kámoš co je na tyto věci dobrý to dělal a já jsem mu pomáhal a byl při ruce. Taky jsme nakoupili v obchodě sami.

0
před 5 lety Jožka

No já právě bych rád, aby mi s tím pomohl taky kamarád, když už to dělal. Takže normálně mám na tom baushopu nakoupit i sám? Mám spíš strach, abych neměl zbytečné věci nebo něco chybělo.

0
před 5 lety Honza

Tak pokud je to dobrý obchod, tak by ti měli poradit a být při ruce. Nebo ten kamarád, pokud to dělal, aby měl mít přibližnou představu a kdyžtak to doladit s obchodem.

0
před 5 lety Jožka

No budeme to probírat s kamarádem a pak nakoupíme. Když to dělal, tak snad to půjde a poradíme se s baushopem, prý nám poradí.

0
před 5 lety Lenka

My když jsme stavěli domek - dřevostavbu od thermohome.cz, tak jsme si ho nechali rovnou i zateplit. Bylo to normální klasické zateplení, jen nevím jak se tomu teda říká.

0
před 5 lety Mirka

Také jsme zateplovali, když jsme stavěli. To už je podle mě standart všech nových domů. Hlavně dřevostaveb, aby bylo všechno super :)

0
před 5 lety Lenka

Myslím, že každý už zatepluje je to takový standard bych řekla.

0
před 5 lety Kateřinuš

My když jsme stavěli dům, tak jsme zateplovali. Máme dřevostavbu také od thermohome.cz. Nemáme ho nijak veliký, ale jsme spokojení pro rodinu s 2 dětmi to stačí :)

0
před 5 lety Lenka

Rodina nepotřebuje extrémně velký dům. Je to zbytečné na úklid, jakmile skončíš s úklidem, můžeš na druhém konci zase začít. 4 - 5+1 so myslím, že bohatě stačí. :)

0
před 5 lety Kateřiňuš

Nám to bohatě stačí takový jaký máme.

0
před 5 lety Martina

Dům je pro rodinu s malými dětmi lepší než byt. Zateplení už je na každém, ale většinou se to na nových domech dělá co jsem viděla rozestavěné. :)

0
před 5 lety Puclik

Na vanoce dceri kupuji boty a manzelovi zatim nevim...

0
před 4 roky Eliška

Zateplení obecně je podle mě jeden z nejlepších vynálezů. Když jsme rozjížděli náš eshop, uskladňovali jsme věci v místnosti v bytě, kde ale bylo bohužel dost vlhko a produkty strádaly. Nechali jsme si nedávno postavit menší montovanou halu (sklad) od firmy http://www.mojehala.cz/, kteří se mimo jiné specializují i na zateplování. Během celé stavby byli moc ochotní, pomohli nám vyřídit stavební povolení a vytvořili projekt podle našich představ. Super zkušenost :)

0
před 4 roky Lenka

Doma jsme taky dlouho uvažovali o nějaké izolaci a nakonec jsme zvolili foukanou vatu od firmy Foukaná vata - Michal Došek. Je to lepší než obyčejná pokládaná minerální vata. Hezky se nafouká do všech skulin a mezer bez jakéhokoliv nepořádku - to na tom bylo snad to nejlepší :D. Taky je nehořlaná a odolná proti škůdcům...

0
před 4 roky Libor

Zdravím, my byli velice spokojení s prací firmy http://www.sharpmetal.cz/, dělali nám teda zateplení střechy pomocí termoizolačních desek a následné pokrytí plechem. Výsledek na jedničku :)

0
před 3 roky Jaroslav

S nátěrem zkušenost nemám, ale mám zkušenost s klasickým zateplením fasády a naprostá spokojenost. Od té doby, co jsem na svůj dům nechal udělat zateplení fasády, nám náklady za vytápění klesly snad o 25 %! Určitě doporučuji a zároveň moc děkuji profesionálům z http://www.ekisys.cz/

0
před 3 roky Karla

Bezpečnostní dveře, protipožární dveře - BEDEX

0
před 2 roky Eliška H.

Já bych obyčejnému nátěru nevěřila, přece jen je tam potřeba nějaká minimální vrstva materiálu, který dokáže udržet teplo a zároveň je odolný vůči plísním, škůdcům a tak podobně. Na to podle mě nějaký speciální nátěr nestačí. Pokud ale chcete, aby to bylo rychle hotové, tak by se vám mohla líbit foukaná tepelná izolace. Nám ji konkrétně dělala tato firma - http://www.tepelna-izolace.com/ . Zateplení bylo hotové v řádu několika hodin a výsledek byl znát prakticky hned, jak přišla zima.

0
před 2 roky Petr

Díval jsem se, že se teď dají lehce čerpat dotace na zateplení domu, poradíte mi prosím kde si vzít úvěr, když se chystám zateplovat?

0
před 2 roky Daniel

Osobně jsem si vyřizoval velice rychle úvěr na bydlení od Modré pyramidy, mají rychlé vyřízení a možnost rozložení splátek až na 15 let.

0
před 2 roky Petr

Jaké jsou jinak podmínky? Účtují si něco za zpracování úvěru?

0
před 2 roky Daniel

Za zpracování úvěru si nic neúčtují a pokud vás zajímají podmínky, tak doporučuji se podívat na jejich kalkulačku úvěrů https://www.modrapyramida.cz/produkty/financovani-bydleni/male-a-stredni-uvery/rychlouver-na-lepsi-bydleni

0
před 2 roky donlabuznik

Tak o této nové metodě nic nevím, když jsme minulý rok zateplovali náš dům svépomocí my. Půjčili jsme si pouze z https://www.scaserv.cz/ lešení a ve stavebninách koupili polystyrén a další potřebné věci. Za měsíc pak bylo hotovo a my tak teď ušetříme několik tisíc za topení.

0
před 6 měsíci Karel

I když je v dnešní době celá řada vychytávek, tak jsem postavil náš dům postaru. Staré osvědčené metody a materiály jsou zkrátka nejlepší. Dnešní doba přispívá jen k tomu, aby se dělali věci nekvalitně a jejich životnost tak není taková. Kvalitní zateplení a poctivá plastová okna, která máme z https://www.jis.cz/ pro nás byly základ.

0
před 4 měsíci Aleš

Ahoj, já jsem zateplil náš dům klasicky polystyrenem. To je podle mě pořád nejlepší způsob zateplení. Nezapomeň taky na kvalitní okna. Jimi z domu utíká velké množství tepla. My jsme chtěli ušetřit a koupili jsme si nekvalitní okna a stalo se nám, že nám okno prasklo. Byli jsme doma, takže se k nám nemohl nikdo vloupat a ani my jsme ho nerozbili. Na internetu jsem našel tento článek https://www.dumabyt.cz/rubriky/stavba/okna-dvere/muze-okno-prasknout-samo-od-sebe_27108.html a dost mě to překvapilo, že může okno samo prasknout.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 4


Přidat příspěvek