Výživa kojencov + skusenosti s látkovymi plienkami

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

v poslednom čase sa stretávam s maminami, ktoré pomaly už od štrtého (AK NIE AJ SKOR )mesiaca dietata zavádzaju domácu stravu...čo si o tom myslíte? Ja mám asi na to rozporuplný názor :) dalšia vec , ktorá ma zaujima do buducnosti sa týka plienok pre mimina, kontretne látkovych,aké maju nevýhody okrem toho ,že su s nimi trošku väčšie starosti.? Silne uvažujem o tom, že jednorázové plienky nebudu mat u mna šancu :)

0
Obrázek uživatele Alča
před 6 lety Alča

Taky jsem slyšela, že se "najelo na novou módu" u zavádění klasické stravy do jídelníčku kojenců, ale myslím si, že nejlíp uděláte, když dáte na svůj cit. Nikdo neví líp než maminka miminka, co je pro její dítko nejlepší.
A látkové plenky? Odrostly mi na nich dvě děti a neměnila bych. Když je potřeba např. jet na delší cestu, tak dám ekojednorázovku, ale jinak látkujeme a je to fajn - a ta trocha práce? Když víte, že děláte to nejlepší pro toho prcka, tak vám to i tu práce bohatě vynahradí :-)

0
Obrázek uživatele Januse
před 6 lety Januse

Lucy, já začala s domácí stravou od ukončeného 6m jak se obecně doporučuje u kojených dětí, dřív bych to asi nehrotila. Látkové plenky jsem začala používat hned po příchodu z porodnice a neměnila bych. Zas tak moc práce navíc to není. Měla jsem trochu strach jak budu plíny sušit v bytě přes zimu(dcera se narodila v říjnu), ale stačí večer vyprat a pověsit, dopoledne posbírat a uklidit sušák, od jara věším na balkoně a sluníčko plenky krásně vybělí. Jednorázovky používám na cesty, ale nejsem z nich vůbec nadšená, většinou už po pár hodinách se objeví opruzeniny. Jinak okolí se na mě dívá jako na exota, ale já si to tak neberu :-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 6 lety vercounek

taky jsem pro látkovky, práce s tím není tak moc a zdravotně i finančně se to nedá srovnávat :)

0
Obrázek uživatele whoisqi@
před 6 lety whoisqi@

a nějaké zkušenosti s kvalitním sunarem? v bio kvalitě?

0
Obrázek uživatele Lucy
před 6 lety Lucy

Hipp má skvelé BIO mlieko :)

0
před 6 lety Jana

Nejvíc záleží na tom, co komu vyhovuje - mně např. období příkrmů připadá trochu otravné, vařit malé porcičky, přihřívat na cestách... První jsem kojila plně 8 měsíců a pak "rychle" konec, druhá má půl roku a zatím jsem ráda, že jen kojím. Třeba až malé porostou zuby bude dobrá příležitost začnout. Používám látkové plíny a nerozumím, v čem spousta maminek vidí problém - je fakt, že já je ani nežehlím, na sluníčku uschlé rovnou poskládám a za chvíli jsou stejně znovu v pračce... Obě holky neměly nikdy problém s pokožkou a aspoň se nemusím obávat, jaká chemie se jim z umělých plen dostává do intimních míst. Zachovat si zdravý selský rozum ve všech případech!!!

0
před 6 lety Jana

A ještě dodatek: téměř půlroční dcera právě prodělala jakousi virozu (chytla od starší sestry), měla horečku 38,5°C (starší až 39,6°), jenže druhý den měly obě jen zvýšenou teplotu a další den bez horečky. Nedala jsem jim vůbec žádný lék. Nejsou očkované a jsem přesvědčená, že jejich imunita je mnohem lepší i díky kojení než mají ostatní děti!

0
před 6 lety Marie R.

taky jsem pro látkování.Už mám výbavičku a fůru poděděných čč. Skvrn (žlutých a "stoletých" zapraných) jsem se zbavila nevzdáváním se :-)nejlíp na ně stejně opravdu zabírá to sluníčko, jinak + tuhé žlučové mýdlo z DM (asi 13 Kč :-)), 100% perkarbonát sodný (neznačkový od fichemy,10 kg za 260 kč) a jinak sluníčko,sluníčko,sluníčko :-) fakt jsou fleky pryč,až se tomu nechce věřit,když nezmizí napoprvé,z dalším vypráním a vyvěšením na sluníčko to bude lepší a lepší. Každopádně určitě na fleky a vybělení plen přidávat ten perkarbonát do každé pračky (asi 2-3 lžíce) a hlavně se na skvrny pustit co nejdřív, po pěti letech je to makačka, ale věřím, že jak budou pleny v zápřahu a skrvny se budu snažit likvidovat za čerstva, bude to o něčem jiným!! takže látkování zdar!! :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 9


Přidat příspěvek