Výrobce na obalu potravinového výrobku

0
Obrázek uživatele Radim ek
před 6 lety Radim ek

Dobrý den,
zda-li se nemýlím mělo by být na každém obalu potravinového výrobku uveden výrobce (a nebo prodejce). Kód výrobce je např CZ XXX. Mne jen zajímá jediné.

Mrkněte sem: www.chemievjidle.cz/majonezove-salaty/parizsky-salat-tesco a zhlédněte fotografii obalu potraviny: www.chemievjidle.cz/foto_chemie/31/26027_650.jpg

Na této potravině je CZ 6045 62 (je to zakryte zrovna (C) www.chemievjidle.cz pod písmenem "ch").

Dal jsem hledat tohoto výrobce (http://www.svscr.cz/p_zavody_e_client.php [6045]) a nic nebylo nalezeno.

Proto se ptám. Je výrobce pouze v elipse, nebo může být napsán i takto? Pokud jen v elipse, je tedy toto jiné označení ane označení výrobce!(?) Pokud mé myšlenkové pochody jsou správné: "Výrobce neexistuje." Musí mi TESCO, jakožto prodejce, dodat informaci kdo je výrobce?

Děkuji za uvedení do problémů s označování potravin, ve kterých se neorientuji.

EDIT: Nelze zde dávat odkazy, tak si vyheldejte potravinu : "Pařížský pochoutkový salát" z Tesco Stores ČR a.s.

0
před 6 lety Dita

Odkazy mi vždy vložit šly, ale vy to máte nějaké vložené dohromady.

Nevím proč se raději nesoustředíte na dané složení výrobku, k čemu vám je výrobce, když jíte takový humus. Není lepší si ten salát udělat doma? no ale to je vaše věc co jíte.

Co se týká oválku a čísla v něm, myslím si že to znamená od koho potravina naposledy odchází, může to tedy být i výrobce. Například mořská ryba, je jasné, že je dovezena ze zahraničí, ale rybu zabalili například v nowacu a už tam je ovále s cz a pod tím číslo této firmy.
Dříve jsem si myslela, že to znamená původ, ale stalo se mi, že jsem už i na potravině viděla oválky dva.

0
Obrázek uživatele Radim ek
před 6 lety Radim ek

Dito, dekuji za prispevek. Ano o jidlo a jeho slozeni se zajimam. Duvod proc jsem si tento salat doma neudelal je prosty. Doma jsem nebyl (ne pouze ten den). Duvod proc jsem koupil prave tento salat je take prosty. Chtel jsem vedet jak to chutna a hlavne to z ceho se sklada, sem vlozit (abych se zdesil nejen ja).

Vim o rozdilu mezi puvod a vyrobce. Jenze zde u teto potraviny neznam ani jeden udaj a mne opravdu zajima vyrobce i puvod vseho obsazeneho.

Co se tyka vlozeni odkazu zkousel jsem to petkrat ... opravdu se to takhle zmrsi samo. Zapomnel jsem napsat majitelum tohoto webu. Jdu tak ucinit nyni. Dekuji za dalsi prispevky.
—---------
@vlozeno z mobilniho pristroje bez diakritiky.

0
před 6 lety Dita

Pod registrací CZ 6045 jsem nikoho nenašla, možná vám to řeknou v tom tescu, za zeptání nic nedáte.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 10


Přidat příspěvek