Vychytralí výrobci a jejich špeky

0
před 6 lety Dita

Ráda bych založila diskuzi ve které budou příspěvky tipu na co si má dát člověk při nákupu pozor, aby nebyl ošizen a nekoupil tak zajíce v pytli. Připadá mi, že jsou supermarkety s výrobci vždy před spotřebitelem napřed a když se davově něco objeví, hned příjdou s jinou ojebávkou. Voda napěchovaná v mase je už poměrně známe věc, nenakoupíme levně, nýbrž draze. Máte nějaké podobné hity se kterými jste se v obchodě setkali?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Dito, další fenomén, který ale nelze na první pohled odhadnout je šizení co do obalů, mega velký obal nepěchovaný vzduchem a uvnitř nakonec jen bidná 1/4 obsahu toho, co tam být má...Jenže v krabici nebo jiných balení to kolikrát nelze poznat, dokud to člověk nekoupí a doma nerozbalí:(
A s tím mě napadá i šizení gramáží, ať už úmyslně vyrábí menší hmotnosti nebo šidí přímo (např. místo 500g > 440g apod.)...

0
před 6 lety Jana

Já se často setkala s neodečítání slev u pokladny, kontrolujte si účtenky, někdy i věc namarkují dvakrát.

0
před 6 lety Bledá Tvář

No, ten problém s menší gramáží a koncentrací je celosvětový. Jen, jestli to statistický úřad správně hodnotí do inflace. Vsadím se, že ne! Vitamín R místo 40% bývá 37,5% a i méně!


0
Obrázek uživatele Raskenius
před 6 lety Raskenius

Ano SLEVY - to je ovšem kapitolasama pro sebe. Obecně když chtějí "supermarkety" něco prodat bývá oblíbenou taktikou za A) nejdřív to na nějakou dobu zdražit, aby to pak mohli dát jako velkou akci a slevu, ale v podstatě to pak s tou slevou prodávají o něco dráž, než když se pro toto rozhodli. a nebo za B) přelepí to rovnou cedulkou výhodná cena, akce, sleva atd. a rovnou tam nastřelí vyšší cenu než tam je.
Ale to je jen ve zkratce neb jak jsem napsal tohle by mohlo být samostatné téma...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Taky jsou oblíbené ještě zejména letákové sváděcí akce, kdy za přitažlivou cenu nabízí zboží, ale výhodná cena platí jen při nákupu 3 či 5 kusů nejméně a více...

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Supermarkety mi hodně vadí z mnoha důvodů, ale nejvíc ta nekvalita a zboží od anonymních výrobců, vyrobené čertvíkde, a prodávané pod hlavičkou daného supermarketu.

0
před 6 lety Dita

Danah to mi taky vadí, člověk nemůže pak napsat výrobci a hlavně ten původ je pro mě taky důležitý znát.
S těmi obaly je to pravda, koupíte krabici a na dně lovíte, člověk už prakticky kupuje jen obaly :), vše se tak nějak zmenšuje.

U toho původu si taky myslím že si dávají záležet, aby se výrobek tvářil česky, div ne farmařsky a poctivě ale pravda je jiná.

0
před 6 lety Bledá Tvář

Dnes bylo na webu http://www.potravinynapranyri.cz/ zveřejněno http://www.potravinynapranyri.cz/Detail.aspx?id=1309〈=cs&archive=actual&listtype=tiles. Datum odběru vzorku:13.2.2013.
Proč až dnes po měsíci? Aby to zákazníci stihli sníst!!!!

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Bledá tvář: myslím, že tady jde hlavně o to, aby měli 100% jistotu, že šlo o falšování apod., i když třeba na 99% tuší, že je to falšované nebo nějak závadné, dokud to nedokážou přímým dosvědčením (testy apod.), nemohou do té doby takovou věc označit jako nejakostní - zkrátka dokud to není černé na bílém... :/ Ale je pravda, že já bych to také zveřejnila hned i při pouhém podezření :)
Přesně s těmi obárzky a nápisy, všude se na nás culí farmáři, slepičky na pastvě, kravičky v horách, venkovské motivy, jen aby to vypadalo co nejvíc poctivě a domácky...to je ale tak strašně trapně laciný trik:D Škoda, že na něj pořád spoustu lidí dá (viz např. Vocílka a jeho megaúžasné uzeninky,jak z domácí výroby a přitom je to úplně stejná bída jako všechno ostatní:(

0
před 6 lety Bledá Tvář

Lucka - kdyby tam našli psí DNA, tak aby měli jistotu jestli je to štěně (on) nebo štěnice (ona), tak to bude tzvat ...

Ty reklamy ve mě vybudovaly takovou asertivitu, že je sleduji, abych věděl čemu se vyhnout. Myslám, že to byl Kostelník (vl.jménem Churchil), který řekl, že zná 3 druhy lžé: předpověď počasí, REKLAMY a v tom třetím si nejsem jistý.

0
Obrázek uživatele Raskenius
před 6 lety Raskenius

Lidi a na co si vlastně stěžujete + MŮŽEME SI ZA TO SAMI. Dokavaď jim to budeme kupovat, tak to budou dělat. Takže nechte jim to ležet v regále a informujte jak nejlépe umíte své okolí (nikoli násilím :-D )

0
před 6 lety Bledá Tvář

Ale teď k tématu diskuse. Víte jak chutné kečup? Nevíte, znáte jen humus (Hamé, Otma, Kand aj.), který jsem donedávna i já bral za Kečup. Nedávno jsem koupil německý kečup (ze složení uvedu 76% Tomatenmark a zbytek 24% = Branntweinessig, Zucker, Salz, Gewuerze, Zitronensaftkonzentrat a bílkoviny 2,6%, sacharidy 21,8% v tom cukr 21,3%). Perfektní chuť po rajčatech, takže Hamé a jiní alchymisté (výstižnější výraz mě teď nenapadá) mají u mě útrum. Myslím, že Němci nevědí o žádných tupých 7%!!!

0
před 6 lety Bledá Tvář

Doplnění.

1) Nedávno v obchodě jsem viděl rádoby kečup: Kand-Hurvínek a co obsahoval navíc? Dle etikety ŠKROB!!!! FUJ!!!!

2) Rajčata mají asi 1,1% bílkovin. Kečup jsou zahuštěná rajčata, oslazená a drobet naředěná octem s macerovaným kořením. Výsledný produkt musí mít tedy bílkovin více než 1,1% a nikoliv 0,2%, 0,5% či 0,9% jak je uváděno na kečupech. Možná, že ty švindle v kečupech nejsou zdraví škodlivá (ve složení nejsou uváděná). Takže kečupy jsou pajcované nebílkovinnou složkou, možná vodou a škrobem.

3) Předpisy o min. 7% rajčat mezi řádky říkají českým a polským výrobcům ŠVINDLUJTE, ale aby tam krapet rajčat byl!!!

4) Nekupuji Heinz kečup, protože se vyrábí v Polsku, teď píšou v EU. Polsko je také v EU?

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Nekupuji žádný kečup a žiju :D (Když už, je lepší nakoupit sezónní rajčata, doma si dát tu práci, uavařit a používat vlastní - oslazený tak akorát a bez všech šmakovních přísad kolem navíc) :)
PS-do Německa to máme sakra daleko:)

0
před 6 lety Bledá Tvář

Lucka - já, nemusím do Německa (mohl bych, ale jsem líný). Já to kupuji u nás v Karlovarském kraji (nikoliv v SM!!!). Lze nakoupit v Rakousku, Polsku (k nám dováží šmakulády na požadavky supermarketů).

0
Obrázek uživatele Monika
před 6 lety Monika

Kupujeme kečup Kand, vyhrál v D testu a je vyráběný v Čechách. Obsah rajčat je psaný 200g na 100g kečupu. Domácí také děláme, ale nestačí..

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Pozor taky na končící akce, často se mi stalo, že jsem udělala nákup večer - v den konce akce a oni už si účtovali plnou cenu, ačkoli stále měla platit ta akční...

0
před 6 lety Bledá Tvář

Nekupuji v SM maso. Jednou, před léty, jsem ho v kaufu koupil, přišel domů, otevřel jej a byl na mě spáchán atentát nějakým asi bojovým plynem. Párkrát sice jsem jej koupil, než jsem se dověděl o napíchání masa vodou za pomocí chemikálií, ale to jsem kryt ochranné atmosféry prstem prorazil ještě v SM a pořádně očichal...

0
před 6 lety Bledá Tvář

Nekupuji ani zeleninu na polévku na polystyrenovém táck,u protože je odkrájená. A hniloba není jenom v odkroji, ale v celé, i když není ještě vidět...

0
před 6 lety Bledá Tvář

On by měl být název diskuse spíše "Vychytralí obchodníci a výrobci - špeky výrobců". Hodně výrobků je na cenové požadavky obchodníků, ale jsou i "aktivní" výrobci.
Požadavky obchodníků respektují i zahraniční výrobci, takže v SM (!) nelze kupovat výrobky ani Německé (!) a jiné.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

V supermarketech kupuji jen ohnivou vodu, pokud ji ve vesnickém obchůdku vyprodali. :-)))

0
Obrázek uživatele Lucka
0
před 6 lety Dita

Myslím, že jednou nastane doba, že budeme už kupovat jenom tyto potraviny. Rozmach šmejdů potravin se tak rychle rozrůstá, že pomalu není před tím úniku a z čeho vybírat.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Dito souhlasím,že situace se jen zhoršuje,a nenasytný byznys baží po stále větším zisku. Vždycky mě dojme, jak někdo přijde a prohlásí: Vždyť to nemusíte kupovat, je to ve vašich rukou...proboha, jako by si zákazník mohl něco na zakázku objednat, třeba ovoce, které zrálo na sluníčku!! Zákazník je malý pán a nerozhodne vůbec nic. Velkým byznysem rozhodně zákazníkovo rozhodnutí nekoupit neotřese.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 3


Přidat příspěvek