Vodní kohoutek

0
před 7 lety LunčaMak.

Dobrý den,

ráda bych se poradila, čím nejlépe a nejšetrněji umýt vodovodní baterii, zbavit se kapiček a vodního kamene, problém mám i s varnou konvicí, ne a ne ji vyleštit. Nechci použít drastické čistící prostředky.

0
Obrázek uživatele Alča
před 7 lety Alča

Napadají mě věci jako ocet apod., ale já jsem si koupila eko univerzální mycí prostředek a jsem spokojená. Rychlovarku jsem čistila třeba sodou, ale to chce opravdu dát si pozor, aby nezůstaly bílé mapky, potom by vypadala hůř než před čistěním :-) (i to se mi povedlo)
Jinak pokud je kohoutek suchý, tak se dá pěkně vyleštit obyčejným hadříkem (není-li špína nějaká drastická)

0
Obrázek uživatele jenny.zx@
před 7 lety jenny.zx@

Konvici občas vyvaříme kyselinou citronovou. Krásně se vyčistí. A potom ji ještě jednou vyvaříme čistou vodou, kterou vylejeme.

0
Obrázek uživatele vigi@
před 7 lety vigi@

Já nedám dopustit na ocet. Vyvářím s ním konvici, pak horký ocet naleji do WC(nechám přes noc) a srazím dvě mouchy jednou ranou. Mám ocet i v rozprašovači a v kuchyni s ním desinfikuji dřez, prkénka,..., ve sprše si s nim desinfikujeme nohy(bezva např.po návštěvě veřejného bazénu).

0
před 7 lety LunčaMak.

obyčejným hadříkem čistím téměř obden, jenže tam časem vzniknou takové duhově zabarvené skvrny, který mi nejdou vůbec vyčistit. Není to kámen. Nakonec pomohl ten ocet, namočila jsem hadřík do octu a přes noc kohoutek tím hadrem omotala. Kohoutek je jako nový - super. Díky moc za rady.

0
před 7 lety Jitka

Měla jsem na baterii vodní kámen. Namočila jsem hadřík do citronové štávy, omotala s ním baterii a nechala působit. Kámen šel pak lehce odloupnout.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

taky doporučuju ocet... je to nejlepší čistič na jakýkoliv vodní kámen... :-¨)

0
před 7 lety Míša

Ocet je fajn a na běžné čištění je dobrá pravá švédská utěrka (ne od vietnamců, já ji mám třeba od tchiba), ta vyčistí taky moc hezky i nerez troubu a sklo ..

0
před 7 lety

Moje kamarádka mi poradila například dávat ocet do pračky na vodní kámen. Místo super drahejch přípravků na odstranění vodního kamene nalít jednou za čas celou láhev do pračky a vyprat (vyvařit) samotné (bez prádla).

0
před 3 měsíci kellyf

Ocet je velmi dobrý V kuchyni mám granitový dřez ( https://eshop-sinks.cz/464-granitove-drezy ), a octem se to čistí jedná báseň, i když občas je potřeba na to použít speciální přípravky.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 5


Přidat příspěvek