Vegetariáni a boty steel??

0
před 6 lety Michala

Jak vnímáte vegetariána s koženou obuví? Jde o názor, je lepší zabít zvíře a nosit obuv z něj několik let a nebo si koupit boty (víceméně made in china) a podporovat tak zlo při vznikání této obuvi?? Přece jen vznikne více škod při dělání boty z umělotin než-li z kůže přece. Nemluvě o tom že 99 procent obuvi vzniká v Číně a to se mi také moc nelíbí, tam ty podmínky jsou strašlivé. 
Tak mě zajímá Váš názor na danou věc. 

1
před 6 lety Slunew

no jde o to zda chcete zachoval myšlenku, že maso se nejí aby jste nezabíjela zvířata, pak promiňte, ale jaký je rozdíl jestli zabijete pro jídlo nebo pro parádu? pokud by to byla kůže přirozeně uhynulého zvířete, tak asi ano, ale to není případ běžných kožených bot. Pokud hodnotíte podmínky v Číně nebo obecně používání umělých hmot...tak jsme spíš v eko-biu než vegetariánství....

0
před 6 lety Anywetta@

Já se koženým věcem obecně vyhýbám a dnes bych si nic koženého nekoupila. Takže koupit si boty je občas náročné. :-) Ale přiznám se, že steelky mám ještě doma, koupila jsem si je před více než 8 lety, kdy jsem ještě vegetariánkou nebyla. Boty se mi nechce vyhodit, i když v nich normálně nechodím. Občas je používám jako pracovní, kdy na stavbách musím mít boty s kovovou špičkou. Teda jen při špatném počasí, jinak mám pracovní plátěné s kovovou špičkou. :-)

Dnes se v Asii vyrábí téměř vše a je těžké koupit něco odjinud. Někdy musím při zkoumání původu zboží "zavřít oči". Ale veganský životní styl je komplexní a tudíž se vegani vyhýbají i koženým věcem, hedváví, ...

0
před 6 lety Valerie

http://store.veganessentials.com/airseal-steel-toe-20-eye-boot-by-vegetarian-shoes-p2831.aspx ? : D Třeba najdeš i nějaké fair-trade, nebo soukromou firmu s dobrým zázemím, když hodně prohlédáš internet?
Podle mě je nejlepší to koupit z druhé ruky, protože jak u koženého, tak u oblečení/obuvi se vznikem ve špatných podmínkách už nepodporujete zdroj.
Ale obecně si myslím, že lze dohledat firmu, která steelky vyrábí za dobrých podmínek, a že bys neměla podporovat kožedělnický průmyl.

1
před 6 lety Peta

Ono jsou dva typy vegetariánů/veganů.Ti, kteří to mají z etických důvodů asi těžko budou nosit kožené věci, protože jim to je proti srsti. Já jsem se "prala" za nekožený volant a ani si nedokážete představit, jaký může být problém objednat si auto, které nějak vyčnívá z nastavené sériové výroby, byť je to taková malichernost jako volant... (a ne, nespokojila bych se s tím, že by mi ho jen zpětně "vyměnili")A ti, co nejí maso ze zdravotních důvodů asi kožené výrobky neřeší. Také znám takový případ... Ale neodsuzuji to, stále snižuje alespoň spotřebu masa a každý takový krok je chvályhodný... Kdybych měla doma staré kožené boty, tak to nejspíš neřeším, kdyby byla možnost, někomu je dám, (ale vyhazovat je je podle mě horší než je donosit) , při nákupu nových už bych volila nekožené ;)

0
před 6 lety Martin Vozka

Alternativ ke kůži je více...
http://www.ahinsashoes.cz/obuv-boty-vegetarian-vegan/
http://www.slap.cz/boty/macbeth-matthew-black-black-cement/
Sám si kožené věci už nekupuji, ale z minulosti jich pár ještě mám. Nevyhazuji je a boty i nosím, ale koženou bundu jaksi už na sebe dát nemůžu. Vím, že není rozdíl mezi těmi botami a bundou, ale je to o psychice, asi, že je ta bunda blíž k srdci... Nevím.

0
před 6 lety Anywetta@

Taky mi přijde lepší kožené věci někomu věnovat než úplně vyhodit. Jinak já bych zrovna boty přes eshop kupovat nemohla. Musím si je vyzkoušet a musí mi sedět (mám dlouhou a úzkou nohu, tak ve spoustě širokých bot "plavu"). Ale dají se sehnat i v běžných prodejnách nekožené. Mám několik bot např. od firmy Salomon - jsou pohodlné a mají boty i bez kůže (i když jen některé)...

0
před 6 lety Martin Vozka

Tak já měl outdoorky od Merellu a taky nebyly z kůže, akorát za 2.500,- se mi rozlepila Vibram podrážka, tak teď sháním jiné.

0
před 6 lety Dalibor

Též bych neuznal zabití zvířete jen pro módu. Pokud už se zabilo pro maso, samozřejmě využít z něj vše, když už se to muselo stát.....ale kabáty a bundy rozhodně jedině koženku. Ikdyž proti kožené botě nemám celkem nic..A nakonec co se bot týče - nejpřirozenější a nejpřínosnější je chůze bez bot..

0
před 6 lety Martin Vozka

+Dalibor "Pokud už se zabilo pro maso, samozřejmě využít z něj vše, když už se to muselo stát...."
To je právě to, s čím vegani a v tomto případě ani vegetariáni nesouhlasí, respektive hlavně s tou poslední částí věty.

0
před 6 lety jurajdob

Když tu je (přesněji řečeno byla před několika měsíci :)) řeč o nekožených botách, mohl by tu někdo doporučit nějaké značky/obchody, kde se takové prodávají a je jich solidní výběr?
Dík za odpovědi.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 7


Přidat příspěvek