Vánoční ozdoby z Číny

0
před 9 lety Dita

http://www.novinky.cz/ekonomika/246317-cina-uz-zahajila-vyrobu-vanocnich-ozdob-chce-jimi-evropu-i-usa-zahltit.html

Nevím na co lidi v diskuzi jako nadávají, tak to prostě nekupujte. Není nad naše české skleněné nekýčovité vánoční ozdoby.
Humus, jak si ty plasťáky může někdo pověsit na stromeček. Pokud nemám peníze, tak lze vyrobit i hezké ozdoby doma, třeba červené mašličky, sušená jablka a podobně.

Dokud si lidi nebudou vážit těch našich, tak se poslední fabričky co jen tak tak ještě drží pozavírají. Jo a pozor oni tyto firmičky zaměstnávají u nás lidi.

0
před 9 lety Alča

Já se konečně hecla a vyrábím si ozdoby na stromeček sama (dělám na tom už od jara)a už se těším jak se bude stromek líbit. Pokud by těch mojich bylo málo, tak dokoupím na jarmarku, ale to se ještě uvidí

0
před 9 lety Dita

Alča a z čeho je vyrábíš, nechceš dát prosím foto, ráda bych se inspirovala a nebo třeba i opičila :).

0
před 9 lety maffka

Vánoční ozdoby jedině skleněné a naše. Na jarmarcích se dá ještě pořídit a nebo v kamenných prodejnách. Na stromek bych si něco takového taky nedala, nelíbí se mi ty spoje, lesklost. Naše mají příběh, každá vznikala ruční prací a malbou, nezbývá mi nic než takovou práci obdivovat.

0
před 9 lety Alča

Dito, mám udělané zvonečky z pedigu a pár slaměných jednoduchých hvězdiček. Jinak jsem tvořivý typ, takže se nebojím čehokoliv. Hodně drátuju, korálkuju, plstím....atd. :-) takže je vždycky co pověsit :-) Odkaz na svou galerii tady nechci dávat, není to fér a nechci být odsud případně "vyhozená", protože se mi tady líbí :-) Ale zkus přes administrátory dostat třeba můj mail, ráda ti odkaz pošlu a klidně i poradím a pomůžu

0
před 9 lety Hrenbylka

Vánoce a zase ty Vánoce, letos u nás nebude žádný shon, honění se za vším možným, hromada nákupu jídla, kterou stejně nejsme schopni sníst......
Doma máme ještě ozdobičky po babičce, z každé sady se jich několik rozbilo a tak je na stromku každá jiná, oku to pravda barevně moc neladí, máme v nich však vzpomínky a vyhodit je - nikdy.

0
před 9 lety MirkaVan

Souhlasím s Ditou. Pořídila jsem si české skleněné ozdoby ze Dvora Králové
http://www.ozdobacz.cz/cz/eshop/1001-kulicky/

0
před 9 lety MirkaVan

Omlouvám se, nepodařil se mi odkaz:
Vánoční ozdoby Berger

Je to ručně vyráběné, co kus to originál!

0
před 9 lety Alča

MirkaVan - ty jsou nádherné, ještě z nich dýchá taková ta poctivá a stará dobrá česká baňka...a že my jsme v tomto bývali opravdu machři

0
před 9 lety Dita

Ty jsou opravdu nádherné, škoda, že jich mám už doma kupu, ale nákup ještě zvážím. Vánoce si bez českých koulí na stromečku nedovedu přestavit stejně tak jako bez kapra a bramborového salátu.

Alča děkuji alespoň za popis z jakých materiálu vyrábíte. Myslím, že vím co máte na mysli, už jsem zkoušela hvězdičky, ale z ruliček.

Mám ráda české výrobky a vždy mi udělaj daleko větší radost a hlavně dlouhodobě, něž nějakej krám ze zahraničí.

0
před 9 lety asmi

Tohle je docela pěkné, číno, běž se vycpat. http://kramekuberusky.webnode.cz/artycokova-metoda/zvonky/

0
před 9 lety Lucka

Určitě, číňané na každém rohu se vším všudy a jejich kýčema fakt "miluju"!:/
Co mě ale absolutně dopaluje je všudypřítomný Santa Claus! Proč?? Vždyť u nás pokud vím dárky nosí odjakživa Ježíšek a ne Santa:) A v podobě blikajícího "debílka" si rozhodně nenechám kazit vánoční atmosféru, jinak ohledně ozdob doporučuji ze zkušenosti i ty medové, vypadají moc pěkně,a le když vám pak ještě navíc medem provoní celý pokoj....no nádhera a nepotřebuji ani vonné tyčinky:-)

0
před 9 lety Dita

Přesně, nechápu jak si může dát někdo za okno Santu, se asi pomátl nadobro, kolikrát mám u toho domu chuť zastavit a zeptat se jich jestli žijí v ČR a nebo v USA.

0
před 9 lety Lucka

Přésně, ať si nějaké ubohé americké tradice nechají v Americe a netahají je sem, je to spíše smutné, hlavně i pro děti, u nás odjakživa o Štědrém dnu voní Ježíšek=) Dnes ty děti vidí jen červeno-bílého dědka Santu, který tu nemá žádný význam, jakoby nestačilo, že i pohádky jsou pak v TV převážně americké :(

0
před 9 lety petas

Taky mě vytáčí santové jak lezou do komínů nebo po balkonech.. Nejhorší je, e děti v tom už vyrůstají, obchoďáky jsou plný santů, nikde o Ježíškovi ani slech. :( v televizi taky samý santa. Je to smutný, teď přemýšlím, jestli je nějaká pohádka s Ježíškem!! Nějak si nemohu vzpomenout.

0
před 9 lety Alča

I náš kraj je Santy poznamenaný a staršímu dítku jsem prostě vysvětlila jak to je, že u nás je Ježíšek, jinde je Santa...tak naštěstí žádné další otázky nekladl a přijal to tak. Když byl malý, tak jsem říkala, že to je Mikuláš, ale to z toho ještě moc rozumu neměl.
Celkem jsem uvítala, "projekt" český Ježíšek, myslím, že se zuby nehty snaží dostat trochu našich tradic do vědomí dětem a to je opravdu potřeba

0
před 9 lety nelka

Co to je projekt český Ježíšek? Ty lidi jsou snad pitomý, když si daj za okno santu - hnus.

0
před 9 lety Lucka

Jo, já vám pomohu, protože myslím (bohužel) takpová není, zato pohádek s Santou desítky a samé americké:-( jak smutné, stejně jako Santu nesnáším různé kýčovité svítící sobíky nejen u komínů... alespoň že občas někde někdo vystaví i pěkný betlém s Ježíškem;-)

0
před 9 lety Alča

Tak musím uznat, že v tomto mám výhodu, moje děti nejsou vychovávané k "lásce k televizi", u nás se spíš čte a když už pohádka, tak klasická česká večerníčková. V této souvislosti mě ale napadla ilustrátorka Andrea Popprová, která vydala u nakladatelství Mladá Fronta krásnou knihu Čekání na Vánoce s Luckou, Jendou a Martínkem. Je opravdu nádherná (stejně jako všechny knihy této ilustrátorky/spisovatelky)a vřele ji doporučuji všem maminkám...třeba i jako dárek od Ježíška

0
před 9 lety Jirka

Pohádky s Ježíškem? Napadá mě Stvoření světa nebo Anděl páně, jinak si na pohádku přímo o Ježíškovi nějak nevzpomínám, za komoušů byl na černé listině.

0
před 9 lety Alča

Ruku v ruce s touto diskuzí mi jde myšlenka i na provonění vánočních svátků. U mě už nastaly v plné síle, protože jsem motala medové svíčky. Škoda, že vám nemůžu trochu té vůně poslat...normálně nejsem čuník, ale když dělám tady ty svíčky, tak si ruce potom nemyju a čichám a čichám a čichám :-D jako nějaký narkoman :-D

0
před 9 lety Lucka

Jirka: to je pravda, ale my ač pohádky milujeme a vždycky se na ně těšíme, osobně rozhodně preferujeme ty klasické, české, staré:-) Anděl páně apod. jsem viděla a snad ani nedokoukala, vůbec se mi to nelíbí, je to takové už moc "moderní", zkrátka stará klasika rozhodně vede:)

Alča: vím přesně o čem mluvíš:P sama takhle "fetuju" svíčky, sice si je nevyrábím, jsou koupené, ale ručně dělané přímo od včelaře a ta vůně...panečku, já mám celou sadu medových svíček ve tvarů betlémů, vánočních postaviček atd. už rovnou koupené se zlatou šňůrkou a už se těším, až je pověsím na stromeček, asi so dokážeš představit tu nádhernou vůni, která se medově line přímo ze stromečku a ještě ho krásně zdobí:-) Pokud máš možnost taky zakoupit, určitě doporučuju;-)

0
před 9 lety Lucka

Jinak ještě taková perlička - včera (18.11) jsem si z našeho okna všimla, že nějací sousedé v protější bytovce mají doma již ozdobený vánoční stromek! No asi se tam Ježíška už nemohly dočkat, i když těžko říct, jestli něco pod stromečkem mají:-D

0
před 9 lety Alča

Lucko, to věřím, já si ale většinou takovéto věci dělám sama, Betlém jsem si dělala plstěný z ovčího rouna, ale ozdoby znám. Se starším dítkem jsem zkoušela tento vosk i odlévat a bylo to moc fajn :-) Je to něco úplně jiného než když je svíčka cítit vtíravou nepřirozenou vůní, že?

0
před 9 lety Lucka

Určitě, já bych mohla mít medové všechno a jen čuchat a čuchat...nejen třeba medové perníčky:) ale ohledně výroby - jste moc šikovné, že to zvládnete vyrobit, já bych to asi zkonila, jak se znám, jinak používáte běžný vosk nebo nějaký spešl?:))

0
před 9 lety Alča

Používám přímo včelařské mezistěny...a určitě nezkonila, je to opravdu jednoduché a svíčky motá i starší syn, kterému je pět let, nic na tom není. Jen se položí knot na jednu stranu a ruluje a ruluje

0
před 9 lety marka

Fuj Santu za okno v Čechách, nechápeš. Máme přeci Ježíška i malé dětsko to ví, jen ty dospěláci to kazí.

0
před 9 lety Lucka

No, bohužel bych řekla, že už ta malá dětska vlivem dospěláků za chvíli nebudou vědět, kdo Ježíšek byl.

0
před 9 lety Dita

To jsem se zase rozčílila, ach jo. Fakt jak na hlavu už tady. Kdyby se také našel někdo kdo by chtěl napsat do nákupního centra galerie-vankovka.cz, před tím je jen info a zavináč,. Když nás bude víc, tak se třeba někam pohneme. Jde o to, že jejich výzdoba obchoďáku je nevhodná. Ať s těma amíckýma sobama táhnou, nebo je to všem jedno? Máme přece Ježíška.

0
před 9 lety Danah

Santa Claus měl nehodu- kolizi s dopravním letadlem. To se všem uleví. Hlavně rodičům. :-))

0
před 9 lety Lucka

No já se bojím že by jsme toho moc nezmohli - je smutné, že kamkoliv tu zavítáte straší tam JENOM Santové:/ Vím, že je sice jednodušší pověsit na každý metr Santu, než vystavit Ježíška, ale to není důvod, zkrátka lidi asi zapomínají, že Vánoce nejsou o humusáckejch Santech z Ameriky, ale o našem Ježíškovi, nechápu proč úplně mění tradice a motají tím i dětem hlavy... A když už musí mít v každém obchodě nějakou vánoční postavu, tak ať tam raději vystaví čerta nebo sněhuláka, ale ne Santu! Já bych je tu úplně zákazala:-)

0
před 9 lety Dita

Je smutné, že proto nikdo nechce nic udělat, aby to tu nebylo....tak se budeme bát a raději nedělat nic, že. No nemá to cenu řešit, napsat mail nezabere ani minutu ale zjišťuji, že je to pro řadu lidí problém. Tak si pak ty keci, že je smutné že tu Santové straší nechte pro sebe. Já jsem se snažila proto něco udělat, jenže ze známých nikdo,...raději otevřou lahváče u TV. Je mi z toho faktu špatně.

0
před 9 lety Alča

Myslím, že podstatný problém je v tom, že narozdíl od Santy, Ježíšek nikdy neměl jaksi "hmatatelnou podobu". O to se teď alespoň trochu snaží projekt Český Ježíšek, ale ten je zase podstatně míň rozšířený jako všudepřítomný Santa

0
před 9 lety Lucka

Kéž by se něco dělat dalo...:-( Co by skutečně situaci změnilo, já když ale zmíním můj "problém" se všudypřítomným nasomrovaným Santou, tak se mě ještě ty lidi ptají - A co mi na něm vlastně vadí? (!!!) I když možná Ježíšek vyloženě nemá hmatatelnou postavu, tak to přece neznamená, aby si náš stát hned "přivlastnil" přiblblýho Santu a beztak jen kvůli reklamě...:-(

0
před 9 lety Dita

Asi teda koupím domů taky toho Santu jako jo, abychom byli hezky v davu a nevyčnívali jsme. Co na tom, že po staletí tu byl Ježíšek.

0
před 9 lety Lucka

Dita: no jo=( a k němu ještě soby a sáně, protože dárky nám přece budou lítat komínem...

0
před 9 lety btgreen

no Evropané zahltili celou Ameriku, od severu po jih, křesťanstvím, tak nám to vracej zpět. Nevím čemu se tady divíte.
Manie zdobení, je mi cizí, nic vyumělkovaného ke štěstí netřeba, víra, naděje, láska by měla stačit.

0
před 9 lety Dita

Samozřejmě bych nic takovýho nekoupila, pro mě je to kýč a prostě si myslím že do Čech nepatří, raději si za ty peníze koupím kvalitní čokoládu.
Není nad vlastní výrobu (tenhle mám od mamky) šišky, skořice, semínka,....viz foto.

0
před 9 lety Lucka

Wow, klobouk dolů, ten je opravdu nádherný, já mám podobný, akorát tedy koupený, ale ten váš vypadá snad ještě lépe;-) Dnes jsem ještě na trzích pořídila krásné ručně vyráběné slaměné a ani trošku mě nelákal hned vedlejší vietnamský stánek s příšernýma umělohmotnýma ozdobama, ač byly o víc jak polovinu levnější, nikdy bych nic tak příšerného na stromeček nepověsila..

0
před 9 lety Dita

Jupíííí

http://www.novinky.cz/vanoce/253084-akce-za-zachranu-jeziska-bojuje-za-zachovani-ceskych-tradic.html

Kdo by chtěl podepsat petici na záchranu Ježíška. Více informaci v odkazu.

0
před 9 lety Lucka

Konečně nějaká smysluplná akce:-) Jen tak dál.

0
před 9 lety Jirka

Jo, hodil jsem na Zachraňte Ježíška tu fotku od Danah.

0
před 9 lety Lenka

Tuhle mi říkal kamarád, jak šel v globu a paní povídá svému ufňukanému dítěti, že mu dárky přinese Santa, myslel že se neudrží a babu kopne dozádele.

0
před 7 lety Dita

Pro ty, kteří chtějí koupit něco krásného českého a vyrobené s láskou, nikoliv z norem čínskými dělníky. A jelikož se tyhle české hračky špatně hledají, dávám tipy. Cenově super.

http://www.makovsky.cz/cs/drevene_hracky_a_vyrobky/http://www.hrackysykora.cz/hracky

0
před 6 lety Klára

Vánoce by se měli oslavovat takže já bych na stromek nikdy nedala nic než skleněné ozdoby. Děti jsou od mala naučené a nehrají si s nimi. http://www.glassor.cz/ tady mají podle mě nejkrásnější a za dobré ceny. Zlaté české ručičky

0
před 4 roky luciexova

Ano souhlasím, www.glassor.cz má nádherné ozdoby no a ty letošní kolekce...no wooow :-)

0
před 4 roky luciexova

U mě teda vedou ty veselé hrátky ta kombinace barev je nádherná, no už se těším až je pověsím :-)

0
před 3 roky Kristýna56

Zdravím, my jsme si vloni objednávali nové vánoční ozdoby na eBayi a vypadají parádně, trošku jsem se bála jak budou vypadat ve skutečnosti, ale nezklamaly. Na nákupy tam navíc využíváme cashback, konkrétně tento - https://www.ziskejte.cz/cashback-sleva/vsichni-partneri/obchody/ebay.com - takže pak máme nákupy výhodné dvojnásobně :)

0
před 3 roky Gabča

U nás pořád používáme ozdoby, které jsme dávali na stromek, když jsem byla ještě malá, takže už mají víc než 30 let! Zatím jsou furt hrozně pěkné a s těmi novými, co mají v obchodech, se vůbec nedají srovnat. Jen osvětlení máme nové.. letos jsme zrovna kupovali nové, a to z https://www.t-zbozi.cz/vanocni-osvetleni, takže pokud byste sháněli, můžete zkusit mrknout :)

0
před 3 roky Petra78

Dobrý den, my to máme podobně, akorát ta světýlka, ale to vždycky koupíme těch klasických obchodech se zbožím pro dům a zahradu. Zrovna jsem koukala, že budou mít nějaká v akci v Baumaxu, tak když tak mrkněte do letáku - https://www.letakomat.cz/baumax/akcni-nabidka-od-pondeli-16-10-2017/ :)

0
před 3 roky Martina

Jsem blázen do Vánoc a Vánoční osvětlení. nejsou to Vánoce, když by náš baráček nebyl ze vnitř i z venku ozdoben :-) Vánoční osvětlení tip https://www.vanocni-osvetleni-retezy.cz/

0
před 3 roky Kamča

K oblíbeným dekoracím moderních Vánoc patří LED vánoční osvětlení padající sníh, nazývané také světelný déšť.

0
před 3 roky Elena

Ahoj všem, tak za prvé bych se ráda vyjádřila k t vánočním dekoracím z Číny... Za mě ne a u vietnamců bych vůbec nekoupila. Světýlka jako vůbec a ozdoby teda asi taky ne. Já kupuji u osvědčených prodejců. Nechávám se insipirovat na Biano - https://www.biano.cz/produkty/vanoce-2 Doporučuji se mrknout, mají krásný výběr. Dívala jsem se i na jiné, podobné stránky a Biano má zaručeně největší výběr... Takže to je můj tip :)

0
před 2 roky Janka

Byl jste někdo v Číně? Uvažujete tam jet třeba na dovolenou? Mě tam láká se jet podívat

0
před 2 roky alex

Jinak doporučuju tenhle článek o výzdobě! Jsou tam fakt skvělé tipy a třeba vám dá i něco novýho- já jsem například nevědela, že barevná světýlka nejsou vhodná do ložnice.... https://www.matracetropico.cz/magazin/vanocni-vyzdoba-loznice-ano-i-ne

0
před 4 měsíci Alena

Já bych se teda vánočním ozdobám z číny určitě vyhla. My třeba každý rok používáme ty, které jsem před pár lety sehnala v Albertu za pár korun a ty bohatě stačí. Akorát teda letos je poprvé nebudeme dávat na živý stromek, ale na umělý. Máme jeden z https://www.nejstromky.cz/ a musím říct, že je mnohem praktičtější, než ten živý. Alespoň z něj nepadá jehličí.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 8


Přidat příspěvek