V jaké společnosti to žiju?

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

Poslední dobou mě šokuje tolik věcí. Nejvíce jsem se zaměřila na zvířata a jsem opravdu znechucena. Ze všech stran se hromadí různé zprávy o týrání, ubližování a jiném trápení zvířat - ať už jde o psi, kočky, domestikovaná zvířata, ale třeba i divokou zvěř.
Nevím jak vy, ale já nemám pocit, že bych byla jako člověk něco víc, než ostatní zvířata. Podle mě jsou si všichni rovni. A je jedno jestli je to beruška, křeček, kočka, pes nebo srnka. Proto nechápu jaké dokážou být lidi svině :-( a je mi z toho šíleně smutno :-( stačí si na chvíli zapnout animal planet např. zvířecí policie, nebo podobně... zůstává mi nad tím hlava stát... co vede ty stvůry k tomu, aby tak šíleně týrali zvířata. i když se jedná o zvířata chovaná na maso tak se s nimi může zacházet slušně, ne? prostě nechápu... :-/

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Já nevím jestli je to odpad, pokud se zamyslím, z živočišných tvorů co jsou na zemi se nikdo takhle nechová. Když zvíře zabíjí, není to z nudy či pro radost, je to hlad. Už jste někdy viděli, že by se šimpanzi navzájem týrali a podobně. Toho je schopen bohužel jen člověk.
Nevím zda je to tím vším co denně slýcháme ve zprávách nebo pc hrama.
Ono to taky může být vyspělostí národů. Např. v At - to jsou ty nejštastnější krávy na planetě. Lidé se o ně starají jako o své vlastní děti. Chodí si na pastvu ven a když prší můžou jít pod stříšku.
To by čechoj upadly ručičky, kdyby se o ně měl takhle starat.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no myslím, že týrá jen zakomplexovaný člověk, co sám sebe a všechny okolo nenávidí. A vymlátí si to na němé tváři, vskutku ubohý

0
před 7 lety grutka

Když jsou lidi schopní zavraždit (jít na potrat) vlastní nenarozené dítě kvůli pohlaví, tak se není čemu divit.

0
Obrázek uživatele Lucka
0
Obrázek uživatele scorpion
před 6 lety scorpion

Jsou si všichni rovni? To jsou jen líbivé řeči. Nejsou si rovni ani lidé natož nějaký hmyz se savcem. Pro mě je obrovský rozdíl už mezi zabitím ryby a ptáka. Patrně jsi moc toho nezabila, to by jsi nikdy něco takového nenapsala. Ty jsi nějaká hodně věřící nebo co? Už přece ze základky víme z biologie o tomto mnohé...

Mě už nešokuje nic od doby, co jsem viděl, co se děje ve světě. Na jatkách automat neomráčenou krávu rozřízne, vyvrhne, vyplivne a ona se pak bez vnitřností několik minut belhá, než vykrvácí.

Víte jak šikmooký prasata smaží ryby? Vezmou třeba kapra přes mokrý hadr za hlavu, ponoří celé jeho tělo do vroucího oleje... pak hned podávají. Hosté v restauraci dostanou částečně živého kapříka, berou si z něho maso, zatím on svou neusmaženou hlavou ještě lapá po vzduchu a rozevírá skřele... jak zvrácené... takových věcí je ale strašně moc. Je to jiná kultůra... to jako Evropani nepochopíme...

Tady je video z Asie, kde do hromadného hrobu nahánějí přes 2000 prasat nakažených prasečí chřipkou... prasata se tam začínají vrstvit a strašně kvičet... pak je údajně zaživa zasypali patrně po překrytí plachtou.

http://www.youtube.com/watch?v=CGWWKp99rTM&feature=related

Rozhodně naše společnost je velice dobrá a jsem šťasný po otevření očí, že tu žiji. Mnozí tady nemají ani nejmenší páru o tom co se děje ve světě a jak je společnost v některých končinách krutá a bezcitná. Hlavně ženy se často moc i v těhlech věcech vznášejí a nejsou nohama na zemi... často ani tu realitu nechtějí vidět (ono je to asi i tak lepší).

Dita: Krom hladu je to i instinkt. Vzpomeň si na případy jak vlci na Slovensku zadávili opakovaně za jednu noc mnoho ovcí ze stáda, přitom sežrali jen část z jedné. Také loví do zásoby. Zvířata sice svou kořist netýrají, ale mnoho zvířat jí zabijí dost krutým nebo bezohledným způsobem. Týrání mezi zvířaty běžně existuje!!! Třeba i u šimpanzů v souvislosti s hierarchií.. jedna samice ubližuje klidně mláděti níže postavené samici, která to jen sleduje z povzdálí...

0
před 6 lety Mína

Scorpione, po přečtení vašeho přízpěvku mě začala bolet hlava...
Píšete že ženy u nás jsou bezcitné. Tomu ale nevěřím. Alespoň podle sebe. Na krutosti, ať jde o lidi či zvířata se nemohu dívat, nemám na to prostě nervy, třeštila by mě z toho hlava...
Na druhou stranu máte pravdu, co kultůra to jiné zvyky...
Ale jedno je jisté, hodně záleží na tom jak se vychovávají děti, to je základ v každé kultůře.

Ale u nás v Česku, v této nemorální době, která u nás trvá již cca 22 let,se není čemu divit...
Je to u nás čím dál tím horší a horší a nejen co se týká zvířat...
Morálka u dospělích lidí pomalu žádná natož u dorostu a atd...

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Mína: Téda,to jsem netušila, že socializmus byla morální doba.:-( Myslím, že ta novodobá morálka, která se nikomu nelíbí, měla podhoubí v socializmu. 20 let není žádná doba pro nějakou změnu v lidských hlavách. Lidé se nemění, mění se jen technologie.

0
před 6 lety britlinka

Můj osobní názor je takový, že spousta lidí je zvyklá spoléhat na někoho kdo za ně něco udělá aniž by sami museli hnout prstem. Jenže tím někdo neexistuje, jinak by jsme nebyli tam kde jsme. Na internetu netrávím mnoho času, když ale zabrouzdám do nějaké diskuze každý jen nadává na vládu a přesto tyto strany co jsou u moci mají velmi slušnou voličskou přízeň, pak někdo napíše defenestrace, příspěvek má nejvíce souhlasů a dotyčný čeká, že se asi objeví nějaký hrdina co vše vydefenestruje sám. Nikdo z těch kdo dal souhlas se nezvedne a nejde, asi tím že dal hlas má splněno a odpracováno. Dnes jsou možnosti vyjet za hranice a vydělat si tam, tady vás to jen zadupe a peníze jsou od výplaty k výplatě. Řada lidí se taky o sebe nezvládne postarat, a čeká že se o ně stát bude starat, nemyslím tím důchodce, postižené, myslím tím ty co pobírají 5-10 let dávky a už nikdy pracovat nebudou i přesto že by mohli.
Morálka lidí - morálku lidí tvoří každý z nás, jsme to my, pokud je špatná můžu být tím špatným třeba já, soused, sousedka nebo všichni dohromady.

0
Obrázek uživatele scorpion
před 6 lety scorpion

Mino to jste špatně pochopila. V tom odstavci se neskrývá žádné tvrzení o bezcitnosti žen. Co si vzpomínám, tak jsem tím chtěl sdělit asi toto: Lidé u nás (subjektivně bych řekl, že převážně ženy) nemají dle mého názoru patrně dostatečný nadhled a řeší strašně ojedinělé týrání nějakého zvířete, ale nad masovým týráním hospodářských zvířat už se ani nepozastaví. Právě u těch hospodářských zvířat to může nějakým způsoběm do budoucna ovlivnit (zmírnit i zredukovat). V některých případech lehce, v jiných hůře, ale jde to.

Také je třeba si uvědomit jak lehce se u nás dají popravovat a týrat zvířata, tak lehce se dají v některých státech popravovat a týrat lidi. Ono neuškodí se alespoň jednou podívat na video, jak člověk zabije člověka jen tak pro zábavu nebo aby si něco dokázal. Člověk si pak ledacos uvědomí... Zajímavá je taková poprava na veřejném místě, kdy lidi z davu popravu (bez použití zbraně) vidí, ale nikdo nic neudělá...

Naše společnost často nasazuje lidem klapky na oči a co je horší, že spoustě lidem ty klapky vyhovují.

0
před 6 lety mína

Scorpion, ano v tom máte pravdu, myslím že si toto neuvědomuje více lidí,jak se jedná se zvířaty které se chovají pro maso atd...Ale copak tohle ovlivní jedinec??? Takové krutosti a nejen na zvířatech, by měli potírat zákony!!! Ale vidíte sám jak to tu jde od 10 k 5. Zákony si tu
utváří vláda jen k obrazu svému, ostatní ji nezajímá...

Danah, já o socializmu nic nepsala ale když už jste to nakousla, tak v té době toho nebylo tolik
jak nyní,ano děli se různé politické nemorální špinavosti, ale dnes se dějí ve větší míře a ve větším rozsahu!!!Korupce,zlodějny,vraždy,sebevraždy,rychlozbohatíci se přiživují na těch nejslabších a právě tuhle špínu tu zavedla dříve rudá ale po sametce převlečená do MODRÉ, ODSka!!! Níní v tom pokračuje RUDOModrá trojkolka!!! Tomu všemu Vy říkáte, jen změna technologie??? Ano, dřívější komouši začali Česko po sametce rozkrádat ve velkém a to si myslíte že je v pořádku, paní Danah???


Britlinka,ten kdo nechce hnout ani prstem by podle toho měl mít i plat.

Tady se ale podporují nejen vládní žvanilové a nemakačenka a těm slušným pracujícím se tu podrážejí nohy a utahuje opasek do nekonečna!

Morálka upadá v celé Evropě, všem jde jen o prachy!
Jak tohle skončí...

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Mína: 1.Stanovila jste hranici cca 22 let, tak jsem ji posunula. Ostatně sama teď píšete, že to pokračuje z minula a rudá se přebarvila na modrou,takže jste mi dala za pravdu.2. Za totáče jsme nesměli vědět vůbec nic, jen že je jaro,léto, podzim, zima a žně. Lidi, kteří si jen mlaskali, po listopadu už můžou hlasitě chrochtat: jsou to ti stejní. Komunistům se nestalo nic, jen opustili politiku a vlezli do ekonomiky,a zase tahají za nitky. Na takovéhle jednoduché pravdy nemusím denně koukat na zprávy a vztekat se nad něčím, co nezměním. Každá vláda decimuje vlastní národy- podívejte se do světa, a už se nedivte.

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Dita: Vcelku souhlasím, ale i zvířata jsou neuvěřitelně krutá, a nezabíjí jen z hladu, jak si myslíme: liška vyvraždí celý kurník nebo zadáví všechna jehňata,a sežere sotva jedno. Včera jsem sledovala dokument o Patagonii-žijí tam kolonie tuleňů. Obrovské kosatky připluly ke břehům zabíjet, nejdřív si ale s chycenými tuleni krutě pohrávaly celou půlhodinu- házely si je vzduchem a pinkaly jak tenisáky, než je polomrtvé strachy a utrpením sežraly. Byla to šílená podívaná.

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

No tak vidíte, když jsem to psala žádné zvíře mě vůbec nenapadlo, ani ta kosatka. Ale spíš jsem to myslela že nezabijí z nudy nebo jen tak pro radost. Lev když loví kořist instinktivně jde po krku aby ji zadávil, ale když člověk strčí kapra do oleje jak píše scorpion a nechá mu venku jen hlavu, to je teda hnus. Protože člověk si moc dobře uvědomuje nebo měl by si to uvědomit, jak kapr musí trpět.

Co si u nás říká pravice není vůbec pravice nebo snad takhle má vypadat pravicová vláda, vláda co podkopává pracujícím nohy, likviduje střední třídu a vysává je jak jen to jde, pracující člověk by si měl žít trochu lépe než jak je u nás zvykem. Také souhlasím, kdo nepracuje ať se podle toho taky má a né že bude dostávat větší dávky než člověk co má minimální mzdu (myslím lidé co mohou pracovat a nechtějí pracovat, postižení a nemocní ať dostávaj patřičný obnos peněz).
Danah taky si už nedělám iluze, je to tak vlády decimují vlastní národy.

0
před 6 lety Pepa

Jestli chcete slyšet pokroucenou morálku lidí, tak v noci mi někdo zklidil ze zahrady úrodu. Člověk se s tím piplá aby pak nějakej nemakačenka mu sklidil rajčata a papriky. Kde to sakra žiju, chce se mi z lidí blejt, krade se tu už snad úplně všechno jak někde v necivilizovaný zemi. Jsem tak naštvanej že už raději budu končit.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 6 lety happy.lenulka@

Pepo, pořiďte si psa a husy :-) Husy ochrání přes den, pes v noci... Je mi líto vaší úrody... :-/

0
před 6 lety Renča

Opravdu hnus. Učím své děti nekrást a k poctivému životu, ovšem zamýšlím se nad tím jestli je to dneska vůbec výhoda, aby na tom v budoucnu nebyly nejhůře.

0
před 6 lety mína

Jsem ráda že všichni, co sem píšete víte že v Čechách bylo za komoušů hodně věcí špatně ale po sametce je v této ZEMI úplně vše naruby!!!
Ano, vidím co se děje ve světě, ale taky vidím že si tu špínu někde nenechají házet na hlavu...
V Česku, bohužel, každé svinstvo projde a právě to se mi nelíbí...

Měla by se udělat druhá OPRAVDOVÁ SAMETKA,
která by uvedla do života Přímoou Demokracii.

Já se nedivím paní Hanach, jen mě štve co tu po nás zbude, pro naše vnoučata, pravnoučata atd...

0
Obrázek uživatele bartson
před 6 lety bartson

Jano opravdu děkuji za váš odkaz, na těchto stránkách se jistě dočkáte spousty následovníků. Do života vám přeji co nejvíce nemocí, úrazů, plísní nohou apod ať po zemi chodí co nejméně takových prasat jako jste vy:)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

:D ...věřím, že se najde spoustu zájemců o tak skvělý job, vždyť je to tak snadné, výhodné, prosperující...:D

0
Obrázek uživatele scorpion
před 6 lety scorpion

Dita: Příliš si tu přírodu idealizujete :), ona až tak svatá není. Zvířata z nudy i pro radost určitě zabijí. Neberou to negativně jako vraždění, ale jako hru popř. cvičení. Třeba kočky, které žerou jen granule, chodí také lovit myšky, myšice, hrabošky, ptáčky zpěváčky, aj. V přírodě se toto moc často neděje ne proto, že by to ty zvířata nebavilo, ale spíš protože instinktivně se snaží šetřit energii… si myslím.
Je mnohokrát zdokumentované, jak delfíni pro radost zabijí jiné méně obratné mořské savce. Úzkým „čumákem“ jim nárazem do boku lámou žebra a způsobí poranění vnitřních orgánů…
Je o tom spoustu videí, článku např:
Gang delfínů zabíjí…
http://www.rozhlas.cz/leonardo/zpravy/_zprava/902767
Vraždící delfíni
http://ekolist.cz/cz/publicistika/nazory-a-komentare/ivan-brezina-vrazdici-delfini
Pro zábavu zabíjí delfín, ne žralok ...
http://www.rozhlas.cz/praha/radiozpravy/_zprava/pro-zabavu-zabiji-delfin-ne-zralok-rika-r-jaronek--763496
Na českého turistu zaútočil delfín. Nikdo neví proč
http://cestovani.idnes.cz/na-ceskeho-turistu-zautocil-delfin-nikdo-nevi-proc-f81-/kolem-sveta.aspx?c=A080707_145750_igsvet_tom

Lev instinktivně jde po krku, ale třeba medvěd už ne. Srazí kořist, uzemní a žere jí za živa. Nějakou dobu zpět v asijské zoo medvěd snad přes mříže si vtáhl nějakého člověka a začal ho požírat. Než ho zastřelili, tak tomu člověku minimálně nohu sežral, co si pamatuji z videa… to musel bejt zážitek… prostě standardní asijská bezpečnostní (ne)opatření… to by se u nás nemohlo stát.

Člověk si těžko může uvědomit, jak kapr trpí. Ryby mají jinou nervovou soustavu… cítí/trpí nesrovnatelně méně než člověk, ale jak???

mína 6.8.2012 01:19: Záleží jak který jedinec. Pokud si ten jedinec řekně „Já nic neovlivním. Kašlu na to, budu se chovat tak jak dosud“, tak určitě nic neovlivní. Pokud bude aktivní, bude úspěšný, tak může strhnout masu, dostat se do vlády a tam se postarat o nějaký ten §. Pouhé pácání na diskuzi těžko může něco ovlivnit, ale může, i když to není zrovna efektivní způsob. I mávnutí křídel motýla v Africe může vyvolat v konečném sledu událostí tornádo v Americe ;)
Základ je v přístupu, pokud se pořád budeme všichni chovat alibisticky, tak se ledy těžko pohnou. Kdo si uvědomuje, že už jen využíváním tohoto webového serveru přispívá ke globálnímu oteplování, jehož následkem už začalo nevratné vymírání některých méně adaptabilních druhů živočichů? Lidi se mají hrozně rádi a to je asi nepřekonatelný problém. Raději svou činností vyhubíme mnohé živé, stupňovitě vytváříme problémy následným generacím své vlastní rasy a jinak ničíme svou matku Zemi, než abychom změnili životní styl a snížili svou životní úroveň na trvale udržitelnou míru, apod. Hlavně, že uděláme vše pro své potomky a milujeme zvířata… jak povrchní… du blejt

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Scorpion: Také se divím, proč takové přeposílání alarmujících emailů někdo nepošle poslancům, aby věděli, co lidem hýbe žlučí: to se radši budou vymýšlet poloilegální akce, ke kterým stejně nedojde, ale poslance nechá národ v klidu. Předem rezignují na výsledek. Stačí Jméno@psp.cz. Na globální oteplování nevěřím- poslední zimy tady byly úplně kruté a netypické proti předchozím, letošní léto tu prolomilo deštivý rekord. Globálně se klima mění, ale neotepluje. To je jen takový tahák na peníze daňových poplatníků, kteří překvapivě vydechují CO2.

0
Obrázek uživatele ivanabub76@
před 6 lety ivanabub76@

ano jak je možné že lidé jsou tak agresívní špatní ve všech směrech já na to odpovím jsou to lidé kteří přemýšlí jen hlavou zdroj všech špatností dale život každého naučil se starat jen o sebe ale neuvědomují si že strácí jen sám sebe měli by používat i jiné ctnosti

0
Obrázek uživatele scorpion
před 6 lety scorpion

Myslím, že posílání mailů by nemělo kýžený efekt :) Tak trochu vím, jak to tam funguje. Mamka v PSP snad už 20 let pracuje, také má mail …@psp.cz. Jako malý jsem bývával v PSP, či v těch médii kritizovaných rekreačních střediscích poměrně často, běžně jsem se potkával s různými politiky, třeba jsem i kamarádil s dcerou Grosse v době, kdy byl předseda vlády… Je fakt, že tam umí dobře rozpouštět peníze, až z toho kolikrát zůstává rozum stát. Oni třeba oproti ministerstvu vinitra aj. si umí zařídit dobrý rozpočet, tak pak ani šetřit nemusí i v době krize, naopak musí utrácet, aby jim nic nezbylo a měli i příští rok:)
O globálním oteplování také nic nevím, ale nějaké poslední zimy u nás nemají o něm žádnou vypovídající schopnost. Už roky staré predikce varovaly před významnými výkyvy počasí, které přijdou s glob. oteplováním. Jak kteří daňový poplatníci. Takové právnické osoby CO₂ přímo nevydechují, přitom stojí téměř za všemi emisemi.

0
před 6 lety Dita

Jiří :), koukám že vám smazali příspěvek na novinkově, jsou prostě věci které se říkat nesmějí, je v určitých věcech a tématech jenom jeden oficiální názor.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 5


Přidat příspěvek