Umělé vitamíny

0
před 7 lety Jana

V mém okolí snad každá třetí ženská do sebe pere umělé vitamíny. Chtěla jsem se zeptat zda jsem normální já, která po shlédnutí složení by si nikdy taková obarvená svinstva slazená umělýma sladidlama nejedla. Nebo nejsem in a ochuzuju se o něco.
Opravdu jsou pro organismus tak přínosné? Jaký je Váš názor, užíváte taky něco.
Není lepší za ty 100kč utracené v lékárnách jet raději do hor na dovolenou přes víkend nebo si koupit raději ovoce?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no mě tyto umělotiny tedy taky přijdou krajně podezřelé. Raději čerstvé ovoce :)

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

Já beru jenom Chlorellu a piju mladý ječmen (snažím se) a bylinný sirup z grepového jadérka. Malé dcerce dávám od narození probiotika a Colostrum. Občas vystřídám Colostum s Multi-sanostolem nebo bylinným sirupem (teď v zimě dávám z Echinacey). Jinak se snažím hodně ovoce a zeleniny.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

chlorella je super, ječmen jsem tedy ještě nepila. Ale jak píšete o Colostru a probiotikách, doktor jedné mé známé jí řekl, že má pít zakysaný mlíko (kojí), jako že místo probiotik :D

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

já kojit nemohla, malá měla zdravot.problémy od naroz., taky problémy se zažíváním, vyprazdňováním. Teď jí budou 3 roky a dávám probiotika pořád a problémy nemá, nemocná nebývá skoro vůbec. Zakysané nápoje piju já, to jo, často:-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no já se zas menohla rozkojit, měla sem těžkej porod, no tak malá byla na falšce a nutrilonu a doma sem jí to odnaučovala, no ty dny prořvaný s nafouklym břichem to byla síla. Taky sem jí tenkrát rvala probiotikama a dost to pomohlo. Teď jí je teda nedávam, ale uvažuju o tom colostru taky. Je jí 8 měsíců a mam jí dávat jogurt, tak sem z toho šílená, protože sama kravský mlíko nepiju už několik let a jí to mám dávat, aby si zvykla na tu bílkovinu, no tak to holt budu dělat velmi výjimečně. A to colostrum, to je od jaké firmy? Vím, že je jich víc, ale nevím kterou vybrat

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Význam vitamínů se podle mě silně přehání: ty výsledky jsou popsány v prvním příspěvku.:-)) Spoustu vitamínů si tělo vyrobí samo. Důležitější jsou minerály. Hodně jich je ve spirulině a chlorelle. Umělé vitamíny jsou izolované chemické sloučeniny, co nemůžou nikdy nahradit přírodu a fungovat jako přírodní vitamín. Je to spíš zátěž a balast pro tělo. Protože vitamíny v potravě působí v komplexu, tím jsou cenné- ne jako izolovaná chemikálie.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Danah: taky si myslím, že jich nepotřebujeme tolik, jak nám všude říkaj. Stačí vyvážená strava, trochu přemejšlet a tělo má vše co potřebuje :)

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Vercounek:přesně tak: základem je správné jídlo. Ćasto tohle říkám o beta-karotenu, pro představu, jaký je to nebetyčný rozdíl: barvivo beta-karoten v mrkvi bylo už popsáno a jeho pozitivní účinky na lidské zdraví vychváleny a prokázány. Ovšem beta-karoten, vyrobený v chemičce, a přidávaný do másel, aby měly pěknou žluťoučkou barvu, jsou normální umělé chemikálie, se kterými si naše tělo moc dobře neporadí. Ćlověk chtěl být zase chytřejší než příroda, což nikdy nefunguje. .-))

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

Danah: tak ono se barví i máslo? No teda...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Jediné co si s klidem duše dám z vitamínků je Spirullina (BIO) a Pangamin, ostatní mi přijde spíš jen jako zdroj peněz zdravotnickému průmysli, než zdroj prospěšných vitamínů:) Takže asi tak:)

0
před 7 lety Jitka

Beta karoten se nepřidává do másla,ale do margarínů. Ten je sám o sobě umělý, takže nějaký ten umělý betakaroten tam nehraje roli.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no tak margaríny mi domu nesmí :) je to prapodivná hmota bez barvy chuti zápachu :) lepčejší je pravé máslo

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

vercounek: dcerce dávám Colostrum v kapslích (vysypávám do jídla)od firmy Pharma Activ - je to ta nejlevnější varianta, na kterou jsem přišla. Jinak jsou to pálky jako blázen.

0
před 6 lety Snipp

Vercounek: S tím colostrem nešilte, ať dceři neuškodíte. Je malá a zatím se nemůže sama rozhodovat a bylo by škoda abyste jí poškodila život nějakými vlastními módními výstřelky. http://www.pharmaactiv.cz/produkt.php?id=9 colostrum se doporučuje až od tří let. A je to výtažek z kravského vemene, vemte si že sama nepijete mléko, tak to nedávejte ani dceři.

0
Obrázek uživatele Mritamira
před 6 lety Mritamira

Telo s umelymi vitaminy umi poradit celkem jednoduse: vyrobi z nej drahou moc :o)
Cast vitaminu telo skutecne umi vyrobit samo, ovsem za podminek, ze je spravne vyzivovano. Napriklad nektere vitaminy skupiny B se syntetizuje v tenkem strevu. Pokud ovsem je strevni mikroflora narusena, pak narusena i vyroba vitaminu skupiny B.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Snipp: Tak z Vašich příspěvků soudím, že veškeré tyto diskuze jsou vlastně špatně. Všechno, co považujeme za škodlivé, doporučujete a obhajujete a naopak. Jste nejspíše velmi vzdělaný, informovaný nebo pracujete v nějakém "molekulárním" odvětví, ale z Vašich příspěvků cítím tak trochu i zaujatost vůči těmto stránkám a zdravému životnímu stylu nejspíš také.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Také si nemyslím, že by Colostrum mohlo dítě nějak vážně ohrozit, leda že by vyrážka byla tak závažná. Ono všechno nechávat na době, kdy se dítě může samo rozhodnout, zvláště co se týče vitamínů, životosprávy apod..., to dost dobře nejde. To by se mohlo taky samo vychovávat. Stejně tak jako probiotika, ani Colostrum rozhodně nepovažuji za něčí módní výsřelek. Je to hold jedna z mála kvalitních věcí, která má pozitivní ohlas, tak jste proti. Omlouvám se, že reaguji, ikdyž Váš příspěvek nepatřil mně.

0
před 6 lety Věrka

Už slovo umělé zní velmi chemicky, některé umělé vitamíny taky obsahují barviva, například vitamín b komplex, jedná se o žlutou piluly barvenou žlutí SY, jestli konzumuje někdo umělé vitamíny jí produkty z chemické továrny. Kdyby se více vědělo z čeho jednotlivé vitamíny vyrábí šlo by jednodušeji selským rozumem rozpoznat zda jsou vitamíny pro tělo užitečné nebo jen přítěží.
Ječmínek je z přírodních velmi dobrých zdrojů a chlorella taky - jen potřeba si hlídat za jakých podmínek se pěstují a zda se zpracovávají tím správným postupem, aby jste pak nejedli jen mrtvou nebo znečištěnou hmotu.

0
před 3 měsíci Erika

Pěkný den, ráda bych se s vámi podělila o své poznatky a zkušenosti... Osobně jsem vitamíny nikdy nebrala... tato zima mě ale už několikrát schvátila... Doktorka mi proto doporuila užívání vitaminů. Začala jsem tedy pátrat, jaké by byly nejlepš a narazila jsem na tyto vitamíny - http://www.bion3.cz/ Jsou to vlastně multivitamíny, protože obsahují jak vitamíny, tak minerály a taky probiotickou složku, takže po všech stránkách velmi vhodné...

0
před 3 měsíci Vendula

Ahoj, chtěla bych se zeptat jak zjistím, že mám nedostatek vitamínu D a jak ho případně doplním ? Stačí, když upravím jídelníček a budu ho do sebe dostávat tímto způsobem ?

0
před 3 měsíci Jana

Toto vám zjistí doktor a co se týče doplnění, tak vitamín D koupíte normálně v lékárně. Moje mamka bere vigantolvit, protože má taky nedostatek vitamínu D a ještě k tomu je v přechodu.

0
před 3 měsíci Monika

http://vegall.cz

0
před 2 měsíci Vendula

A je potřeba jeho užívání konzultovat s lékařem ? Dřív jsem totiž mívala zdravotní potíže a cokoliv chci brát, tak radši konzultuji s doktorem, ale nevím jak je to z hlediska vitamínů.

0
před 2 měsíci Jana

S lékařem jeho užívání musíš konzultovat pokud máš problémy s ledvinami a nebo máš vysokou hladinu vápníku v tomto případě je na místě konzultace. Tady je kdyžtak víc informací www.vigantolvit.cz

0
před 2 měsíci Denisa

A není lepší déčko doplnit díky potravinám ?

0
před 2 měsíci Dorota

Hele, já si myslím, že jako všechny vitamíny se dají doplnit stravou... ale někdy je to prostě problém, no... takže ty vitamíny jsou někdy prostě potřeba...

0
před 2 měsíci Simona

U vitamínu D to tak ale není. Vitamín D, který je třeba ve vajíčkách, rybách a dalších potravinách, tak tělo musí nejprve metabolizovat, což nějakou chvíli trvá a až potom teprve je účinný pro kosti a svaly, takže je to nějaký proces, kdežto přímo u doplňku to probíhá mnohem rychleji a vyživují se už přímo kosti a svaly. Když se podíváš na tyto stránky, tak to tam mají všechno popsané www.vigantolvit.cz

0
před 3 týdny Debora

Jak dlouho je potřeba vigantolvit brát ? Může se brát nějak dlouhodobě ?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 10


Přidat příspěvek