Udělat první krok lepším směrem

0
Obrázek uživatele Zdeňka
před 7 lety Zdeňka

Po několik týdnů jsem navštěvovala tyto zajímavé stránky, které mě svou myšlenkou na počátku velmi zaujaly, v mnohém byly poučné či inspirující. Aniž bychom to zamýšleli, zvolili jsme s manželem pro náš život venkov, s vlastním zdrojem pitné vody na relativně prostorném pozemku obklopeném lesíky a potokem. Je možné, že nás toto prostředí přinutilo se více zamýšlet nad způsobem žití v tak krásném prostředí. Protože denně strávím dojížděním za prací do velkoměsta více jak 4 hodiny, velice si všímám a vážím každé chvíle doma. Z toho se odvíjí i uvědomění si, že se dá a je slastnější žít úplně jinak než ve městech. Nepovažuji se za vyznavače nějakého konkrétního životního stylu, jako je např. vegetariánství, přirozeně ctím pestrost. Nejen v jídle. Moc bych přála všem, aby toto mohli v sobě objevit i ostatní lidé, kteří si svůj současný pokroucený stav žití možná neuvědomují. Pod slovem „pokroucený“ si můžete představit jakékoli nepřirozené návyky, slepotu k tomu, co jíme nebo co děláme. A nyní se vracím na začátek mé motivace napsat tento námět k diskuzi. Postupem času jsem čtením různých témat diskuzí nabyla dojmu, že zde chybí snaha ukázat řešení těm, kteří si ještě neuvědomili, jak moc si sami sobě škodí. Chybí mi tu nadšení podělit se o přínosné informace. Zklamaly mě kritiky této skupiny lidí. Z kritik občas cítím něco jako pocit nadřazenosti. Má otázka pro diskuzi tedy zní „napadá vás, jak otevřít oči a poradit ostatním?“ Nepovažuji se za typ člověka, který by dokázal ovlivňovat davy, ale je možné, že někdo takový zde je a má odvahu nebo poradí.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Dobrý večer,Zdenko, otevřela jsi zajímavé téma. Děkujeme. Doufám, že se tu scházejí lidé s podobným náhledem na svět a řekla bych, jestli ta kritika nepramení z normálních štiplavých charakterových vlastností. :-) Já už dávno nemám energii na to někoho vychovávat a z hořkých zkušeností vím, že udělat krok správným směrem je na každém jednotlivci zvlášť. Zkušenost je nepřenosná. Nejen v mé rodině, ale i v rodinách přátel vidím, jak jeden z partnerů žije zdravě a pečuje o tělo i mysl, a druhý se potácí od choroby k chorobě a nedá si vysvětlit, že doktoři mu nepomůžou, když on sám se nepohne ke změně. Mám přátele, rodinu se třemi dětmi. Tatínek měl nepříjemnou chorobu, dokud neobjevil vegetariánskou cestičku. Děcka bývají nemocná, ale to málo, co pro ně mohou rodiče udělat, je zdravé jídlo. Ovšem zde to ztroskotalo na mamince: ač byla očitým svědkem tatínkova uzdravení a přímo rozkvětu, vůbec se z toho nepoučila. Takových příkladů znám plno. Přeji ti pěkný život a doufám, že se tu spolu budeme potkávat.

0
Obrázek uživatele vojtano
před 7 lety vojtano

Určitě zajímavý námět, ale spíš na takové komorní zamyšlení se každého sám nad sebou. Za "pokroucené" považuji už to, že namísto abychom šli ven, udělali si radost apod., se na internetu (např. zde) snažíme najít jídlo nebo zubní pastu, která nás nezabije. Až sem nás dohnala naše "civilizace" se všemi svými výdobytky. To nezmění žádná vůdčí osobnost. Jak píše Danah, naučit se žít zdravě nebo alespoň ve vnitřní pohodě je nepřenosné a každý je v tomto smyslu sám sobě vůdcem.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Zdravím Zdeňko, rád uvítám každou diskusi. Že se občas trochu popichují všežravci s vegetariánama nebo se objeví někdo kdo sveřepě obhajuje chemii mě nevadí. Většině lidí tady jde o zdravý životní styl a to že si navzájem vyměňujeme informace je nakonec prospěšné všem.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

přesně tak, sice si tu každý pod pojmem zdravá výživa představuje něco jiného, ale základ máme stejný :) a cenných informací je tu opravdu hodně

0
před 7 lety Renata

Zdravím, úplně náhodou jsem narazila na tyto stránky a nový příspěvek. Musím je prostudovat podrobněji. Ale i já, po narození dcerky /dnes již 18 let/ se zabývám zdravou stravou, čtením různých knih a časopisů /Meduňka, Regenerace/. Mám 3 děti. Nejsem taky striktní vyznavač vegetariánství, ale paní doktorka mi řekla, že z rozboru krve to vypadá na veg. Děti mi marodí jen malinko a vždy se z toho ihned vyhrabou. Maminka mi nyní onemocněla rakovinou a tak jsem jí doporučila makrobiotiku. Vždy se smáli mně a mým dětem, že to museli jíst. Nyní jsem se rozhodla své znalosti trochu využít a rozhodla jsem se, že budu vyrábět přírodní kosmetiku a potravní doplňky /bylinné tinktury a sirupky/. Vše z bylinek a krémíky z kokosového oleje s přídavkem esenciálních olejů /silic/. A takové podobné věci. Vůbec nevím, zda mi to půjde, ale nějak mne to láká si to zkusit. Hodně mne baví vyrábět mastě.

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Renata držím palce ve výrobě mastiček, jestliže se Vám podaří nějakou vyrobit, doveďte svůj sen do konce. Budu ráda, pokud se zde podělíte o své výrobky, případně kde by se daly zakoupit.

Jinak co má člověk udělat více, v lese jsou odpadky od zvířat asi těžko, u nás je venku každou chvíli smrad jak lidi spaluji odpadky, jednomu dohoří a druhý začne, volí se tu na střídačku už 20 let stejně, asi si myslí, že teď když vyhrajou čssd, že teď jako bude vše konečně jiný a lepší, po kolikátý že jsou už moci a co udělali pro tuto zem? proč teda nevyhráli další volby, když jsou tak dobří. Hodnocení národu nerozumím, Bárta je darebák protože dal ze svého peníze, údajně jsou proto nevolitelní, na druhou stranu tu máme kauzy z jiné strany, např.nefunkční předražené padáky a další, to nikomu nevadí. Nechápu to měřítko, kde se pro lidi stává strana volitelná a po jakým činu nevolitelná.

Mám kupovat české výrobky, když vidím narvané parkoviště u lidlu (německý obchod, německé zboží)?
Určitě stojí za přečtení sponzoruj si svého němce
http://marekvolf.blog.idnes.cz/c/254917/Nova-forma-adopce-na-dalku-zasponzoruj-si-sveho-Nemce.html

Co je tedy správné a v čem si otevřít oči? Každý to vidí asi tak trochu jinak. Někdo odpad třídí a někdo ne, se slovy když platím tak drahý odvoz, tak se nebudu dělat se tříděním. Někdo je ochoten přejít na šetrnější prací prostředky k přírodě někdo ne. Někdo jí zdravěji někdo až jakmile mu zaklepe zubatka na rameno, začne se po zkušenosti dívat na věc jinak.
Jak už tu bylo napsáno třeba u Danah, řekla snad vše, hezky a výstižně.

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Nejen pro Renatu: Mám kamarádku, kterou v minulosti postihla rakovina, měla sarkom: velmi agresivní nádor. V té době jí bylo něco přes 30. Po úspěšné operaci jí nabídli chemoterapii, jako každému. Ona se jim vysmála, protože přesně věděla, že na její typ nádoru se žádná chemoterapie neaplikuje. Řekla, aby jí nehonili po kontrolách, že sama přijde za půl roku, a bude se léčit sama. Nashledanou! Nasadila tvrdý dietní režim- celozrnné pečivo, žádné "bílé jedy" apod. Za půl roku na kontrole byli doktoři překvapeni, v jaké je dobré kondici. Jeden z nich jí dokonce řekl: "Ty ještě žiješ?" Potom jsem ji delší dobu osobně neviděla, až jsme se setkaly po osmi letech. Povídaly jsme si při kafíčku a ona mi řekla věc, která pro mě byla obrovské překvapení: týkalo se jejího vyléčení před 8 léty: "Dano, kdyby se mi to stalo teď, už bych neměla sílu projít tím znova. Asi bych to vzdala." Bylo jí jen kolem 40 let! Znala jsem ji jako bojovnici a silnou osobnost , a nad tímhle jsem musela hodně přemýšlet. Je pravda, že s věkem člověku ubývá síly a spoustu věcí už nezvládá- aspoň ne tak rychle, a obvykle je stále víc pohodlný. Mluvím za sebe, už chci mít klidný a spokojený život a stále jen "nebojovat" každý den. Někdy se musím velmi přemáhat k tomu, co bych v mládí zvládla úplně samozřejmě. Stojí mě to čím dál více sil, kterých čím dál více ubývá. Proto lidičkám tak ráda přeji "Hodně sil"!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 + 11


Přidat příspěvek