Tyčinky (špunty) do uší

0
před 7 lety Tereza

Ráda bych se zeptala jak si správně čistit uši. Doteď jsem kupovala takové ty vatové tyčinky v plastové krabiččce. Já tomu říkám špunty. Nedávno jsem si všimla, že je na krabičce znak přeškrtnuté ucho, oko. Jinými slovy, neměly by se tyčinky strkat do uší, jen kolem záhybu ucha.
Čím a jak si čistíte vnitřek ucha. Nebo proč by se tyčinky neměly podle výrobce takto používat?

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

Takové tyčinky také používám pro hygienu uší a také jsem si již všimla toho obrázku. Nevím, jak si ho mám vysvětlit, každopádně je všeobecně známo, že čištěním vnitřní části ucha dochází k nahrnutí ušního mazu více dovnitř. To pak může způsobit jev "pískání uší" (odborný název si už nevybavuji). To se však dá odborně odstranit tzv. "profouknutí uší". Od jednoho známého, jehož dcera pracuje jako ušní doktorka, jsem se dozvěděla, že by se na tuto "operaci" mělo chodit pravidelně. Ale když půjdete k ušnímu s tím, že vám prakticky nic není, bude na vás koukat poněkud divně...

0
před 7 lety Lisa

Pískání v uších se nazývá Tinitus. Profouknutí uší nic neřeší. Dělá se v případě, že jsou vpáčené bubínky. Do nosu se foukne prudce vzduch a bubínky se vrátí na své místo. Když je v uších špunt z mazu, musí se odstranit mechanicky u ušního, a to buď tyčinkou nebo výplachem. Pokud se ještě špunt nevytvořil,je možné používat ušní spreje, i když v efektivitu moc nevěřím.

0
Obrázek uživatele Eva
před 7 lety Eva

Vatové tyčinky ty co jsou k dostání v obchodě jsou na čištění ucha nevhodné, protože Vám toho moc nevyčistí a naopak si tam dusáte špunt. Jsou na čistění moc tlustý. Já používám vatu namotanou na sirku, dávám slabou vrstvu, jen tak aby mě to nepoškrábálo a nebolelo, zajedu poměrně daleko a nestačím se divit.

0
před 6 lety zuzu

nejlepší je na to AUDI SPREJ,ten je ke koupi v lékárně,stříknete do ucha a ono to vyšumí.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Já teda, pravda, stále používám klasické vatové tyčinky, ohledně Audispreje, když jsem o něm přemýšlela ani nevím, co vlastně obsahuje a samotná reklama na něj mě moc nezaujala, tam je muž, co si to nastříká do ucha a špína mu jakoby vytekla z ucha do pryč:)
Nechápu tedy, na jakém principu přesně funguje:)

0
před 5 lety Kollie

Tyjo, tady by člověk čekal spíš tu diskuzi o špuntech a ne o čištění uší. Jinak za mne - na čištění klasické tyčky, do uší spirálové špunty proti hluku ;) Klasické gumové/vatové fakt ne.

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Vatové tyčinky se mají používat jen k vytírání v boltci a kolem zvukovodu a jen z kraje zvukovodu. Aby se předešlo zatlačování mazu do větší hloubky zvukovodu a nevznikl tak špunt. Skutečně je ale komické,proč se některé vyloženě jmenují tyčinky ušní a na obalu je piktogram ucha zaškrklý :-D A z mé zkušenosti - z těch levnějších hůře namotaných kousků vaty na tyčce často vata sjede a ta buď v uchu zůstane nebo se kvalitně plastovou tyčinkou škrábnete :-D

0
Obrázek uživatele Jana
před 5 lety Jana

Jak píše Dalibor, vytírat jen kolem zvukovodu. Proto je to na krabičce napsáno, výrobci si kryjou záda, aby je někdo nesoudil za problémy s infekcí uší apod., kousky vaty se mohou dostat dovnitř a může nastat problém...
Já si myslím, že není důvod nic strkat do ucha, maz vždy postupuje směrem ven a až bude u toho okraje zvukovodu, použijeme tyčinku. Jakékoliv čištění hluboko v uchu není dobré, ať už se jedná o sprej či mechanicky. Nebojte, tělo je konstruováno tak, aby přebytečný "odpad" dokázalo samo vyloučit.

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Ikdyž sám se přiznávám-já mám vatové tyčinky spíše pro svoji neřest - zahnat někdy až krutý nával svědění v uchu :-D  Ale jak píše Jana - ucho i maz v něm má samoočistný efekt,tzn. maz vytéká i s nečistotami sámovolně. Nejvíce ve spánku,kdy je zvukovod ve svislé poloze.

0
před 4 roky Josef Havlík

Příspěvek Jany je asi to nejrozumnější, co se dá v případě vytvořeného mazu v uchu udělat.Dík za názor. Se "špunty" mám stále potíže....posledně je odstranila lékařka výplachem.

0
Obrázek uživatele verafojtu
před 4 roky verafojtu

Ne nadarmo se u čištění uší říká "čím méně, tím lépe"

0
před 4 roky Michal

Tycinky miluju je to zavislost) naštěstí sem s nimi ještě neměl špatnou zkusenost 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 - 7


Přidat příspěvek