Třídíte odpad?

1
před 10 lety Zdenička

Jelikož jsem docela velký zastánce přírody a všeho s tím spojené, ráda bych věděla zda také třídíte odpad. Já jsem tím docela posedlá, až se bojím zda to není už nemoc. Ještě by mohli přidat kontejner na plechovky.

0
před 10 lety Jirka

Akorát je blbý že mám doma 4 krabice navíc.
A to ještě tvrdili, že bude červený kontejner na drobnou elektreoniku.

0
před 10 lety Zdenička

4 krabice? Já mám jen dvě (papír a plast), baterie, spotřebiče a ostatní schraňuji do komory a pak to odnesu do míst k tomu určených.

0
před 10 lety Jirka

Papír, plast, sklo, baterie a zářivky.

0
před 10 lety Zdenička

U nás se zatím nestalo, že by nám zářivka praskla. Za to mobilních telefonů máme. Jen to odnést.

0
před 10 lety Tweetka

Odpad se snažím třídit velice pečlivě. Doma máme také krabice do kterých vhazujeme příslušný odpad. Horší je to pak vynášet. To už se moc nikomu nechce s tím chodit ke kentejneru.

0
před 10 lety janina88

Odpad třídíme a dokopala jsem k tomu i přítele, který dříve všechno vyhazoval do koše. Popelnice nám vyváží každý týden a nezaplníme jí ani z poloviny.

0
před 10 lety Uriel

Já teda třídím jenom papír a plast

0
před 10 lety iveta

Třídíme papír, plast, kov, a "bioodpad".

0
před 10 lety Marass

Skoro všechno, víte kam by jste měli hodit použitý sáček od čaje(ten vyluhovaný?)

0
před 10 lety Marass

Zdenička: Jak píšeš, že se bojíš, zda to není nemoc, tak to jsme na tom stejně :)

0
před 10 lety Renata

Kam bychom měli dávat sáčky od čaje?

0
před 10 lety Terezie

Ja taky tridim odpad, prijde mi to jako samozrejmost, a stve me, kdyz nekdo netridi. nemoc to urcite neni, spis je to chvalihodne:-)

0
před 10 lety Jirka

Že dost lidí netřídí bych možná ještě dokázal pochopit, ale že nedokážou ani donést odpadky do kontejneru a v potoce ležela autobaterie to už je na mě moc. A to je prosím Předmostí ne Chánov.

0
před 10 lety Marass

Sáčky od čaje jsou bioodpad :)

0
před 10 lety Milena

Kam s prázdnou plechovkou od barvy a použitým ředidlem?

0
před 10 lety Marass

Nebezpečný odpad, alespoň si to myslím :)

0
před 10 lety Jarka

Stále se setkávám s lidmi, kteří odpad netřídí a jediný co znají jsou pet láhve. Dají se však třídit i další věci jako například kartony od mléka a džusů. To hodně lidí neví.

0
před 10 lety amálka

Mě by spíše zajímalo, co se z takového odpadu vyrábí. Ve velkých městech většinou u školek mají kontejnery na použité dětské pleny. Nevidím důvod, proč by tyto kontejnery nemohli být k dostání i v každé vesnici.

0
před 10 lety Jirka

V jedné velké továrně jsem viděl, že třídili úplně všechno od hliníku až po zářivky.

0
před 10 lety amálka

A to bylo u nás nebo v zahraničí? Velký fabriky musejí vyprodukovat hodně nepotřebného materiálu, byla by proto škoda to vozit rovnou na skládku.

0
před 10 lety Jirka

AVX Lanškroun

0
před 10 lety peťka

A věděli jste, že do papíru se nesmí házet obal na vajíčka? Ve velkých městech u super, hyper už dávají i kontejnery na oblečení, to pak dávají organizacím na charitu a ještě ho může někdo nosit, proto se vhazuje jen čisté oblečení, bez mastných skvrn a krve. Ostatní oblečení se vozí do sběrných dvorů.

0
před 10 lety Megi

Jo no, ten papír od vajíček jsem kdysi nevěděl, snad jsem tím nezpůsobil nějakou ekologickou havárii :-) Dost mě ale vytáčí, když vyhazuji směsný odpad a vidím, kolika lidem je stále líno ujít těch 20 metrů ke tříděným kontejnerům. Jsme údajně jako národ dobří v třídění, ale já vidím obrovské nedostatky. Je to v lidech..

0
před 10 lety Pavel

Ano máte pravdu, je to v lidech, jako národ jsme Češi asi nějak od narození lenoši. Takže nezbývá, než tomu trochu pomoci "silou". V jednom menším městě zavedli vážení směsného odpadu a výpočet ceny za odpad podle váhy popelnice. Což automaticky vedlo ke zvýšení pálení odpadu v domácích kotlech. Po té, co se začalo s kontrolou a pokutováním černého kouře z komína, tak najednou všichni začali třídit. Jde to, ale musí někdo ty lidi co jsou líní zvednout zadek, k tomu dokopat.

0
před 10 lety Dita

Proč někoho vychovávat? Je to sobecký počin a chování. Pokud někdo netřídí, jen proto, že je líný nebo že je prachatý a může si klidně dovolit tři popelnice je bezohledný sobec, který myslí jenom na sebe.

0
před 10 lety Jirka

Pro Pavla: A jak by ste si představoval vážení směsného odpadu z paneláků? Vlastní nálepky na pytlech? To by se zase někdo vezl a vyhazoval neoznačené.

0
před 10 lety Pavel

Jirka: no to máte pravdu, v tom městečku nejsou paneláky. Popravdě nevím jak to řešit u těch paneláků... Každopádně, lidi co netřídí mě štvou a něco by se s tím dělat mělo...

0
před 10 lety leontina

třídit odpad je určitě správná věc, jen jestli se zrecykluje, slyšela jsem, že se zrecykluje jen malé množství odpadu a zbytek stejně skončí na skládce, jednak je málo firem, co odpad zpracovávají a je těžké z toho něco vyrobit,aby to bylo pěkné a žádané

0
před 10 lety syraell

já třídím už automaticky, doma jsem udělala speciální krabice na třídění a naučila jsem to i ostatní z rodiny.. ale chodím to vyhazovat jen já :-P

0
před 10 lety uzree-l

:) taky to znám, s odpadem do kontejneru chodím z rodiny jenom já. Jediný kdo odhodlaně se mnou jde je pejsek, ovšem ten by šel rád kamkoliv, hlavně když má čmuchandu

0
před 10 lety Hanka

Odpad třídíme a rádi. Mám malou dcerku předškolního věku, kde na škole probíhala akce sběr hliníku, takže jsme doma sbírali víčka od jourtu, smetany,..
Třída, která nasbírala nejvíce, měla školní výlet zadarmo.

0
před 10 lety Hanka

:), koukám, co jsem napsala, má být školního věku dolního stupně, a jogurtu,

0
před 10 lety Tomáš

Třídit odpad mě naučila moje drahá polovička, do té doby jsem byl spíš línej a třidil jen pet láhve. Teď třídim i papír, kelímky, kartony od džusů a mlíka, plechovky, a odpad na kompost.

0
před 10 lety Karel

Na celém světě se ročně vyrobí 260 miliónů tun plastů, z toho se podle statistik OSN zrecykluje pouze každá 5, :(, jelikož se s tímto problémem začíná bojovat, lze předpokládat, že se číslo zmenší , už aby to bylo

0
před 10 lety Gertrúda

Dobrý den
Chtěla bych se zeptat, zda vhazujete sklenice i s víkem do kontejneru tomu určeném nebo vez víčka a kam s ním potom?

0
před 10 lety Jirka

Víčka do konrejneru na sklo nepatří a samostatné kontejnery na hliník,případně železo nejsou.

0
před 10 lety Gertrúda

Tak to dělám správně, sklo vhazuji bez víčka do kontejneru, jenže víčko se mi nechce házet do popelnice, myslím, že by šlo taky zrecyklovat, a jet s pár víčky do sběrného dvora, není moc motivující.

0
před 10 lety Gertrúda

Tak jsem si vytvořila prostor pro třídění odpadu, přidala jsem krabici i pro plechovky a víčka od sklenic a až pojedeme okolo sběru, tak je tam hodim.

0
před 10 lety Jirka

To jste teda dobrá, já byl ve sběrném dvoře naposled se starou baterkou, co mi ve sklepě zapoměl syn.

0
před 10 lety Gertrúda

Já to také moc růžově nevidím a obávám se, že v té krabici zůstanou tak dlouho až nás nakonec zavalej :)

0
před 10 lety ejmi

Ahojte prosim vas a jak je to s plastem od samponu nebo sprchoveho gelu? to mam hazet kam? a pripadne to mam vymyt nebo to jen tak nechat? dekujiii :-)

0
před 10 lety Jirka

U nás se smí dávat mezi plast, ale nevím jak je to jinde.

0
před 10 lety Tweetka

A jakým způsobem jsou označeny? Já je vhazuji k plastu společně s pet lahvemi, a jedníné nálepky, které tam jsou, jsou nakresleny kartony od mléka a džusu

0
před 10 lety Jirka

U nás je to stejný, ale v místních novinách psali, že se tam může dávat všechen domácí plast a polystyren.

0
před 10 lety JANA

Ahoj,když jsme se z paneláku přestěhovali do domu, začali jsme intenzivně třídit odpad. Papír, petky, kelímky od jogurtů, atd. Asi po měsíci jsme s tímto roztříděným odpadem zajeli do sběrného dvora. K našemu velkému překvapení, to obsluha hodila vše do jednoho kontejnéru a když jsme se ptali na důvod, bylo nám řečeno, že města která mají spalovnu( jsme z Brna), vše pálí. Tak jaký má třídění odpadu smysl?

0
před 10 lety Gabriellka

ročně je v ČR Vytříděno přes půl miliónu tun odpadu, myslím, že smysl to určitě má, stále více přibývá firem, který tento odpad zpracovávají, dokonce je v ČR postaveno asi 10 nemovitostí z kartonů od mléka, džusů, ..., pořizovací cena nemovitosti výjde o dost levněji než dům cihlový, dále se z toho vyrábí plastová okna, podšívky do bund, a mnoho dalšího

0
před 10 lety Jirka

V našem městě byly umístěny červené kontejnery na drobný elektroodpad od baterií až po videa.Podle informací společnost která je provozuje má celostátní působnost.

0
před 10 lety masska

Tak to jsem zvědavá, kdy se takový kontejner objeví i u nás, kolik lidí se v nich bude asi přehrabávat :)

0
před 10 lety Jirka

Přehrabávat se v něm nedá, zadejte si ve vyhledávači červený kontejner.

0
před 10 lety masska

zadala jsem do googlu a mimo jiné jsem narazila i na vánoční stromek v červeném kontejneru, by se možná vyplatil koupit, v létě by zase udělal parádu venku či na balkóně.

0
před 10 lety masska

ale video se tím otvůrkem asi neprotáhne, myslím, že třeba s varnou konvicí bych měla taky problém,

0
před 10 lety Jirka

Projde tím video, tiskárna, žehlička i konvice, ten kastlík má 30x 50 cm, akorát počítač tam nenacpete.
Video: přerovské akruality 24. 11. kabelová televize přerov na netu.

0
před 10 lety masska

já jsem se koukala na jinej červený kontejner,s tím kulatým otvorem, jako je třeba na sklo, tak jsem zadala do vyhledavače ještě jednou, a už jsem se snad dívala na ten správný :)).

0
před 10 lety Gabriellka

To je dobrá zpráva, snad tyto kontejnery na elektroodpad budou postupně přibývat. Někde jsem nedávno o tom četla, co se z toho vše dá získat, až jsem byla překvapena, například z 27 mobilů se dá získat myslím 1 gram zlata.

0
před 10 lety Karlos

Netřídím odpad, nemá to cenu stejně to nakonec vysypou někam do řeky a řeknou že se to zreciklovalo já to znám. Mayslim si že, kdo třídí odpad tak je hodně naivní a nebo nějakej hipísák. Kdyby jezdilo jedno auto místo čtyřech (jedno na sklo, jedno na papír atd.) tak by se ušetřilo hodně nafty. Ať se ten odpad dává rovnou někam na skládku a neříká se tomu třídit jenom pro to že na to jsou různobarevné popelnice.

0
před 10 lety Jana

pane Karlosi, naprosto s Vámi nesouhlasím, pravda je že se něco vrátí na skládku nebo skončí ve spalovně, ale většina odpadu se zrecykluje a vyrobí nový výrobek, například jedna pardubická firma, zpracovává plast a vyrábí z něho např. zatravňovací dlaždice, okapy, roury, a podobně, z papírů a z kartonů, se vyrecykluje opět na výrobu krabic, nebo letáků, které vám chodí do shránek, myslíte si, že kdyby se papír netřídil, že koupíte noviny za 10 kč, ani náhodou, všechny tyto aktivity lidí, kteří třídí odpad se podílejí na tom, že nepadne další strom, takže pokud Vám borde nevadí, navrhuji udělat u Vás doma skládku odpadu.

0
před 10 lety Jirka

Poměrně často mi odcházely zářivky, tak jsem si poznačil kdy jsem kterou koupil a kam jsem ji našrouboval. Osram dulux superstar mi v kuchyni vydržela 3,5 roku, záruka je 5 let, su zvědavý jestli mě ji vymění když nemá žádné výrobní číslo?

0
před 10 lety Dita

Tak pak prosím dejte vědět, jak jste dopadl, docela by mě to zajímalo

0
před 10 lety Jirka

Zářivku jsem musel poslat firmě Osram,(obchod vyměňuje jen do 2 let) bez problémů vyměněna.

0
před 10 lety happy.lenulka@

Mě docela vadí, že např. já bydlím v Brně, ale ještě jsem tu neobjevila jiné kontejnery, než na sklo, textil, plast a papír, nebezpečný odpad. Ráda bych třídila tetrapaky, plechovky atd:... ale kam s tím???

0
před 10 lety Frodik

Happy lenulka: to se docela máte, jestli máte i speciální kontejner na textil a nebezpečný odpad. Taky by se mi moc líbilo mít to více rozdělené, přesně ty tetrapaky i plech. Ale běžná praxe, hlavně na venkově je žlutý kontejner na plast a občas nějaký na sklo. Papír málo a ostatní jsem ani neviděl..

Má to asi několik důvodů, hlavně rentabilita pro obec, která dostává nejvíc za vytříděný plast, ale za ostatní minimum, takže se to ani BOHUŽEL nevyplácí provozovat.

0
před 10 lety Jirka

U nás se tetrapaky dávají mezi plast.

0
před 10 lety Frodik

Jirka: No to mě taky děsně zaráží, protože to je na kontejneru přímo napsané, ale nedává mi to moc smysl, když si vezmu, z čeho je ten tetrapak vlastně vyrobený - papír, hliník, fólie, plast a trocha lepidla. Neumím si to dost dobře prakticky představit jak tohle někdo recykluje, když je to navíc ještě zahrabené v haldě PET lahví..

0
před 10 lety Jirka

No oni to potom tříděj a z těch tetrapaků dělaj stavební panely. Teda jako stavař musí říct, že bych se do takového baráku nenastěhoval, myši totiž rozkoušou všechno s vyjimkou minerální vaty.

0
před 10 lety Frodik

Jirka: Teď si vzpomínám, že jsem to vlastně někde viděl, že na to má nějaká česká firma patent a dělá speciální panely právě z těch tetrapaků a zmiňovali tam zrovna dobré tepelné vlastnosti díky obsahu hlíníku a papíru či co ...
No ale copak tohle je jediný způsob jak se dá ten tetrapak recyklovat ? Tomu já pak neříkám recyklace, ale správně by se tomu mělo říkat "druhotné použití". Protože pod slovem recyklace si představuji mnohonásobné (ideálně nekonečné) použití materiálu. Ono udělat z tetrapaku panel je sice lepší než ho vyhodit na skládku, ale není tam ten koloběh a nešetří to výrobu dalších nových tetrapaků ....

0
před 10 lety Jirka

Ekonomice vůbec nerozumím, takže nevím jak si vede tetrapak proti sklu, ale když si můžu vybrat beru sklo.

0
před 10 lety Frodik

Ono s tou ekonomikou recyklace to není zas tak jednoduché, záleží hodně na pohledu. Když se na to budu dívat čistě z pohledu materiálu, tak na plné čáře jasně vyhrává sklo. Bohužel, ale z finanční stránky vychází BOHUŽEL levněji vyrobit méně ekologický(slušně řečeno) PET nebo tetrapak obal než zpracovávat a recyklovat sklo. To je taky jednoduchý důvod proč se dnes všechno cpe do PET lahví, například tak tradiční nápoj jako je české pivo. Výrobci na to šli velmi pomalu a nyní, to co bylo před 10 lety ještě nemyslitelné je realitou - čeští tradiční pivaři si už kupují pivo v PET lahvích jako by to tak bylo vždycky. A výrobce si potichu mne ruce, protože už nemusí nákladně řešit výkup obalů..

0
před 9 lety Jirka

Třídíme odpad a takhle to dopadá. Areál v Chropyni. Naprostý binec, nedodržování bezpečnostních předpisů, zrušení závodních hasičů a následný obrovský požár.
A znovu se tam navážejí tisíce tun "zboží".
To není továrna na zpracování odpadu, ale gigantická skládka. Bydlím od toho 13 km a měl jsem obrovské štěstí, že nefoukal jižní vítr.

0
před 9 lety Dita

Zřejmě nový druh podnikání. V této zemi žije snad už jenom dobytek. Kam se vytratila z lidí nějaká slušnost a taky ohled na druhý.

0
před 9 lety Jirka

Ano máte pravdu. Jiná firma zaváží nejhezčí místa na přerovsku stavební sutí a říká tomu revitalizace území.

0
před 9 lety Dita

A co na to ochránci přírody. Vlastně nic, vždyť je to ekologické, že. Nějaké fotky jsem viděla, nevím kde to přesně bylo, z pneumatik a popelu z tepláren vytvoří hráze a taky se tomu tak nějak říká.

0
před 9 lety Jirka

Jasně že nic, jedni se přivazují ke komínům a druzí se handrkují o Šumavu a odpadková mafie má volné pole.

0
před 9 lety Dita

Právě hoří skládka plná pneumatik u Jihlavy, zřejmě se to bude stávat běžnou praxí. Není normální, aby každou chvíli zde hořela nějaká skládka. Vypadá to jako levný způsob likvidace odpadů, zkasírovat,....a že to přiotráví lidi a zvířata nikoho asi nezajímá.

0
před 9 lety Jirka

Zrovna jsem o tom psal na Facebooku, že odpadková mafie zase řádí, začlo pořádně pršet, třeba to při hašení trochu pomůže.
Ovšem Farmářské trhy vzdávám, při takovém lijáku, králík na oběd dneska nebude.

0
0
před 9 lety Alča

Jirko, souhlasím, k tomu fakt není ani co dodat

0
před 9 lety valerij

----------- to do smišeneho odpadu :D :D
Sprosté slovo odstraněno správcem.

0
před 9 lety Pavel

netridim a nikdy nebudu! nejsem blazen abych pomahal namastit si kapsu kdejaky soukromy firme co recykluje odpad

0
před 9 lety rancenka

tady nejde o maštění kapes, ale taky třeba o přírodu a tu potřebujete k životu, jestli jste si toho nevšiml, až bude každej pidi kousek na této zemi zamořen a hlavně pitná voda, tak chcípnete mezi prvními a pokud si myslíte, že je to maštění kapes tak proč už se tomut podníkání nevěnujete a nebo proč je teda tak strašně málo firem co odpad zpracovávají

0
před 9 lety ggita

Tipický sobecký Čech, když nemám já, tak ať nemá ani druhej, že? Pane vše není jen o penězích a v tomto případě jde o ně až na posledním místě.

0
před 9 lety Lucka

Já tedy třídím rozhodně-alespoň základní plast/sklo/papír, bohužel u nás je popelnic na bioodpad žalostně málo a když už je tedy někam postaví tak jsou tak plné, že stejně veškerý bioodpad konči vedle a mimo popelnice...no a pak už je jen na dobré vůli popelářů, zda jsou ochotní posbírat i to kolem:-)

0
před 9 lety Lucka

A v návaznosti ještě na téma - dva dny už doma diskutujeme, kam patří správně polystyren (z nové pračky)? :-D

0
před 9 lety Jirka

Lucka: V Přerově patří obalový polystyren do žlutého kontejneru na plast, ale každé město to má jinak.
Děsivá byla včerejší reportáž o zářivkách, třídí je málokdo přitom jsou velmi nebezpečné, podobné je to s baterkama.

0
před 9 lety Frodik

Lucka, Jirka: Obecně polystyren patří do žlutého kontejneru na plast. V případě, že na to není speciální vlastní kontejner, ale ten jsem ještě neviděl, jenom o tom slyšel....

0
před 9 lety Naďa

My plast dáváme do žlutého, tam kam petky a je to na něm i napsané, dávám tam i obalový materiál - bublinky,... Kam dáváte baterky a zářivky. Baterek mám doma už plnou skleničku a dvě odsloužilé žárovky. Kam s tím?

0
před 9 lety Jirka

Na baterky, videa, tiskárny, žehličky a pod. máme kontejner na elektroodpad, ještě máme kontjner na oblečení a hračky, budou se sbírat i DVD. Pokažené zařivky odnáším do obchodu se zářivkama, tam je musejí brát, staré televize, pračky a ledničky patří do sběrného dvora nebo do obchodu, ale to se neujalo a tak nakonec vždycky skončí ve velkém kontejneru očesané od bezdomovců.

0
před 9 lety Jirka

Obyčejné žárovky na rozdíl od zářivek nejsou nebezpečný odpad, mám jich do koupelny a na záchod zásobu nadosmrti a EU úředníci mě můžou vlézt na hrb.

0
před 9 lety Lucka

Frodik: super, děkuji, tak to aspoň budu moct konečně vynést do správnýho=) jinak i kdyby nějaký spešl na polystyren existoval, tak u nás široko daleko určitě stát nebude:-D

0
před 9 lety Jirka

Tak je to v Přerově.

0
před 9 lety Jirka

Tak je to v Přerově.

0
před 9 lety Naďa

A neberou baterky v obchodě s žárovkama? tam baterky taky prodávají. Kontejner na elektroodpad u nás nemáme. Jinak díky i fotoo.

0
před 9 lety Jirka

Naďa: Baterky v elektroobchodech berou.

0
před 9 lety Lucka

Jirko, děkujeme za krásnou a názornou ukázku:) Měly by si vzít příklad i u nás:)
PS: nevím jak by tady na mě koukali, kdybych si u nás fotila kontejnery narvané k prasknutí :-D

0
před 9 lety Jirka

Lucko u nás to taky není ideální, někomu je srdečně jedno jakou má kontejner barvu a pak jsou tady tlupy zběračů a lovců které se v tom všem přehrabují a neváhají nacpat pětileté děcko do konejneru který nejde otevřít, ale na to byc musel mít teleobjektiv, fotit to zblízka se rovná sebevraždě.

0
0
0
před 9 lety Lucka

Zajímavé, je fajn ale, že také někdo něco koná pro naše prostředí, než že se tím jen zabývá jako tady u nás...U nás se sice neustále omývá jak prostředí ulehčit, ale vše je to jen teorie a teorie a teorie ale jak se říká - skutek utek - v tomto případě asi hodně daleko až do Asie:-)

0
před 9 lety Lucka

Třeba zde, nepotřebuje to komentář, ale líbí se mi na konci věta doslova: "O něm se však v Česku zatím jen uvažuje." (jde o zálohování PET lahví) :) opět úvahy a spekulace...

0
0
před 9 lety Frodik

Lucka: Já mám skoro strach, že se tohohle chytne nějaký český "podnikavec" a začne levně recyklovat odpad tak, že ho naháže do Labe. Je to šílenost, ale v zemi, kde je zcela normální, že někdo podniká provozováním skládky na pneu a ta mu pak "náhodou" vzplane, tak bych se ničemu nedivil. Konkrétně s těmi skládkami tady těch případů je hodně - viděl jsem jak v Praze mají prima nelegální skládku kam každý den přijede hromada aut vyložit odpad, na kapotě mají i název firmy, ale žádný úředník se na nic nezmůže, jen televize o tom natočí reportáž....

0
před 9 lety Jirka

Frodik: Takových podnikavců je spousta, současný trend je zavážet lomy, doly a jezera odpadem pokud možno nebezpečným, poslední případ valy na Libavě. Tahle firma měla stejných průšvihů několik a u soudu jsou jako doma.
http://zpravy.idnes.cz/armada-se-zdraha-priznat-celou-pravdu-o-jedech-v-libave-ppt-/domaci.aspx?c=A111004_212031_domaci_brd

0
před 9 lety Lucka

Taky bych se tomu nedivila...u nás není nic nemožné, a zrovna dnes jsem si na to vzpomněla, když jsem po cestě kde široko daleko kromě stromů a přírody nebylo nic uviděla pod keříkama "zapomenutá" křesla, no očividně v obýváku nikomu nechybí :-) jen jsem zvědavá, jestli, tak jak je tam v té pustině někdo "zlikviduje" tak jak se sluší a patří

0
před 9 lety Dita

Takže se do pitné vody dostávají samé kvalitní chutě, výborně, jen tak dál. Nee, teď vážně neměl by za to znečišťování pitných zdrojů někdo viset?

0
před 9 lety Jirka

V neděli jsem v našem Kaufkandu koupil pórek, chutnal jako kdyby vyrostl na skládce, potvrzeno i sousedkou ta ho musela vyhodit taky.

0
před 9 lety Dita

A odkud byl? z ČR?

0
před 9 lety Jirka

Nebyl českej, českej jsem koupil v pondělí a chuť byla nesrovnatelná.

0
před 9 lety Lucka

Jirka: podle mě je to v Česku takhle už poamlu se vším:( Poslepu bychom dneska už ani nepoznali, co vlastně máme v puse...:-)

0
před 9 lety Jirka

I když se to sem moc nehodí a dělám to na tomhle serweru nerad musím dát něco z politiky.
Čím déle sleduju dění v politice, tak začínám mít dojem, že skuteční vládci Evropy nejsou německé a francouzké nadnárodní koncerny, ale ropní šejkové.

0
před 9 lety Dita

To by dávalo smysl. Alespoň jste mi odpověděl na jednu otázku na kterou jsem neznala odpověď, nicméně si myslím, že ti dva z těch dvou zemí co jste jmenoval vládnou taky hodně. Němci jen čekali až nás tady zaplavej prodejníma sítěma a zkoupěj a my jak volové jim to jejich zboží ještě kupujeme. Já teda pokud můžu, tak jedině české potraviny, dnes kupujeme kamínka české výroby, a už jsem dokonce objevila i prací prášek gel, šampóny a kosmetiku české výroby a není nijak drahá, jen nemá reklamy a načinčané obaly.

0
před 9 lety maťule

Ahoj, taky třídím jak to jde. Vedu k tomu děti i manžela , ale občas opravdu nevím kam s tím . Jako např. šlehačka ve spreji, kysané nápoje navrchu s plastem(to musím vzít nůž a odříznout vršek ) .Moc se divím ,že není nikdo kdo by kontroloval do čeho to ti výrobci dávaj a jak je složité to pak třídit. Pokud nebude zdravý na prvním místě budou to ti parchanti dávat do čeho se jim bude chtít!!!!!!!!!!!!

0
před 9 lety Jirka

Viděl jsem reportáž, že v nějakém našem městě dostanete pytle na tříděný odpad s vašim kódem a to co natřídíte vám odečtou z účtu za odpady. Pokud by ten systém byl ekonomicky návratný, tak je to výborný nápad.

0
před 9 lety Danah

Třídím odpad, a spíš mě zajímá, jak si vedou spalovny. Moderní spalovna je asi nejlepší dosud řešení likvidace odpadů, pokud provozovatel používá vysokých spalovacích teplot a nešetří palivem, jak to tak u nás chodí.

0
před 9 lety Jirka

Se spalovnou bych souhlasil jen v případě, že by se z odpadu napřed vytřídilo všechno co se dá použít, pálit petky se mi vůbec nelíbí.

0
před 9 lety Jirka

Zrovna u nás chtějí jednu stavět a to by znamenalo svážet odpad z celého kraje.

0
před 9 lety Danah

Dokonalým spalováním PET lahví při vysokých teplotách vzniká jen oxid uhličitý a vodní pára. Není to krásné? Jen musí být splněna ta teplota!!

0
před 9 lety Jirka

Danah v odpadu je spousta druhů plastů, tomu maprosto dokonalému spalování moc nevěřím, už se v praxi několikrát ukázalo, že firmy nedodržovaly technologický postup a bezpečnostní předpisy. Poslední obrovský požár byl ode mne 12 km, spalovna má být 3 km daleko.

0
před 9 lety LukinoL

Už netřídím a třídit nebudu!
Od okamžiku, kdy město Ústí opět zavedlo nemalé poplatky za svoz odpadu a doprovodilo tyto změny výhrůžkami o trojnásobném navýšení poplatku a exekuci v případě nezaplacení, kašlu na to!

Dříve jsem poctivě nosil skleněné lahve, PET-lahve, papír, plasty atd. do celkem vzdáleného místa s nádobami na tříděný odpad a měl jsem dobrý pocit, že dělám něco pro ekologii, ale teď? Jestliže si město řeklo o 2000 Kč jen za naši 4-člennou rodinu (z toho 2 dětí!), nemůže očekávat jakoukoliv vstřícnost z mé strany. Pracuji v dopravě a vím , jaké jsou náklady na svoz a likvidaci. Poplatek je přemrštěný a jeho zjednodušená kalkulace podle počtu členů domácnosti je nesmyslná.

Od zavedení poplatku proto všechno vyhazujeme rovnou do popelnice a rozhodně na tom nehodlám nic měnit. Jsem rád, že v okruhu mých známých a sousedů je spousta lidí, smýšlejících naprosto stejně. Dává mi to jistotu, že v tomto názoru nejsem ani zdaleka sám.

Poplatky platím, ale ať si to páni radní v Ústí n.L. třídí třeba sami. Howgh.

0
před 9 lety Dita

Neuvěřitelné jak si necháte sr.t na hlavu a kvůli tomu, že netlačíte na město platíte jak mourovatý. A proč to má odprdnout jako příroda, jen kvůli nenažranosti a pohodlnosti několika lidí. Oni dělají pro Vás a ne naopak. Nechápu, proč se nedomluvíte a nevyjdete. U nás platíme za rok 500,- a věřte, že kdyby to zvedli jen o 100,- kolik lidí zde by si to nenechalo líbit.
Pokud si tím ulevíte, tak prosím, účet vám to nesníží a proč myslet na další generace, že?

0
před 9 lety vercounek

přesně tak, vždyť ono je to jedno, že naše děti budou vyrůstat v haldách odpadků, jen kvůli takovým, jako jste vy. Akorát umíte nadávat na to, jak je všechno drahý a obhajujete se tím, že máte dvě děti. Já mam tedy dítě zatím jedno, za které taky platím, ale třídím poctivě, přestěhovali jsme se na vesnici, takže si musíme chodit pro pytle a musíme je naplněné dávat dost daleko od domu, také se tu platí nemalé poplatky za odvoz, ale třídit budu vždy, protože mi záleží na životním prostředí a hlavně půjdu příkladem mým dětem! Pokud se vám něco nelíbí, tak se braňte, domluvte se se svými přáteli, kteří taky odmítají třídit a stěžujte si společně!

0
před 9 lety Jana

Pane LukinoL mě to příjde strašně primitivní řešení. Pokud máte v okolí lidí, které tak vysoké poplatky štvou, proč nevěnujete každý půl hodiny svého času na podepsání petic. To je způsob jak dosáhnout možného snížení za poplatek. Tím, že budete dávat do popelnice od petek, skla až papíru finanční úspory nedosáhnete.

0
před 9 lety Danah

LukonoL: Magistrát se chová represivně. Ale ne ke všem! Sociálně nepřizpůsobiví zase platit nebudou, jako vždy, tak se ty peníze navýší těm, co platí a poctivě třídí. Jasně,že dobré skutky musí být po zásluze potrestány: trest za to, že chodím do práce, vydělám peníze a jsem slušný člověk je ten, že za všechno tvrdě platím. Pokud vím, Magistrát si najímá firmu, je to s.r.o., která svoz odpadu provádí, a dobře jí za to platí. Takže s tím tříděním bych nebyla tak militantní, že se zboří svět, když třídit nebudu: od toho je velmi dobře placená firma, za kterou konají práci občánci, a ti ještě za to zaplatí. Firma má v popisu práce třídit odpad. Občánci to dělají dobrovolně.

0
před 9 lety Jirka

Vracíme se do sedmdesátých let.

Poslanci právě schválili odpuštění poplatků za znečišťování ovzduší velkým průmyslovým podnikům. A to v době největšího smogu. Stát ročně příjde o půl miliardy. Je to nehoráznost. Více zde http://1url.cz/5zkV, seznam 77 poslanců, kteří to zařídili (A) je zde http://1url.cz/Czk3

0
před 9 lety Jirka

Začínám tu sebranku nenávidět.

0
před 9 lety Lucka

Jirka: já už tuhle sebranku nenávidím dávno:-)

0
před 9 lety Dita

Já nenávidím jejich voliče

0
před 9 lety Lucka

Jo to je možná ještě přesnější.

0
0
před 9 lety Jirka

Jo kšeft s odpadama patří mezi ty nejvýnosnější, zrovna nám v Přerově chtějí postavit obří spalovnu, údajně na 150 000 tun ročně, když jsem zpočítal kolik směsného odpadu vyprodukují města a vesnice v Olomouckém a Zlínském kraji, tak mě vyšlo, že toho Otesánka ani nenasytí.

0
před 9 lety Michala

Byznys s odpadama je opravdu drsný. Nevím jestli vám říka něco místo Mydlovary, ale je mi z toho úplně zle, že se tam do rybníků sypou stovky tun pneumatik a nikdo s tím nic nedělá. Stát o tom ví a nic. Proč by taky něco dělal, když někdo za to dostane pěkně namazáno... je to hnus. Ty svině berou za likvidaci neuvěřitelné částky a nejsou schopni to ekologiky zlikvidovat.

0
před 9 lety Hana

Kam s prázdnou náplní od tiskárny?

0
před 9 lety vojtano

Nedělám si iluze, jak ten "tříděný odpad" skončí, obávám se, že v nejbližší spalovně. Kdyby ne, tak města budou vydělávat na tunách vytříděného odpadu a následně ekonomicky motivovat i své občany k třídění, což se neděje. Takže třídím na
a)kompost
b)zbytek
Třídění by nebylo tématem, kdybychom nenakupovali k jídlu sajrajty v plastech a tetrapackách atd.

0
před 8 lety Lucka

Tak dnes ráno jdu vyhodit odpadky, spoustu lidí se mi možná směje, že lítám po celé ulici zvlášť s PET flaškama, odpadem, sklem atd., protože je máme rozmístěné bohužel na různých místech, takže než obejdu jednotlivé kontjnery chvíli trvá:)
S nahnilými švestkami jsem si to štrádovala k BIO odpadu a vidím, jak nějaký pán ve snaze zřejmě o správné třídění hází do popelnice slupky od melounu, chvályhodné, ale při pohledu, jak to tam souká i s igelitovými pytlíky jsem si říkala, když už se rozhodne třídt, proč to nedělají lidé pořádně?
Protože takových je spoustu, papír nasoukají do igelitek a vyhodí i s tím, snad by nebyl takový problém to jen vyndat nebo vysypat...

0
před 8 lety Dita

Taky jsem dřív takhle lítala, jednou jsem obcházela snad všechny místa než jsem našla na baterky. Bílé sklo se mi taky nechtělo házet do barevnýho, tak jsem zase šla hledat bílej kontejner, ale teď už kontejnery přidaly a tak je vše na jednom místě.

0
před 8 lety Lucy

triedime plasty, krabice (na to máme pytle ktoré raz za 14 dni vyvážaju ), sklo vyhadzujem do určeneho kontajnera, papier a pod spalime v krbu. Velký odpad ako elektro dávame do elektro kontajneru ktorý služi obci.

0
před 8 lety Lucka

Dita: no, to my ani nemáme bílý kontejner, je tu jen pro všechno sklo, přes silnici jsou ostatní na běžný ostatní odpad, o kus dál na další straně máme zase ty hnědé BIO a takhle se nalítám zvlášť s odpadky, sklem, papírem i plastem:D Ale nejsem líná dojít třeba 10x přes silnici, než to všechno nacpat do jednoho, aspoň mě může hřát dobrý pocit, že něco dělám pro naší chuděrku přírodu.

Třeba takový elektro odpad by tady nebylo kam vyhodit, vsázím, že v 99,9% to lidi stejně vyhodí do zelených pro běžný odpad, tam totiž nahází od krabic, oblečení, bio odpadů až po sklo i baterky...:/

0
před 8 lety Renda

Přidám další tip. Třídím vše. Opravdu. PE,FE,ALU,GL,LDPE,HDPE,PAP,no prostě vše co jde vrátit a prodat. Do popelnice jde jen odpad jako popel,některé uzávěry,shnilé potraviny a podobné věci které nelze zkompostovat.

0
před 8 lety Renda

Nechápu lidi,kteří hází něco někam,kam to zdaleka nepATŘÍ.

0
před 8 lety vojtano

A za to všechno lítání za popelnicemi všech barev nás město odmění...
...áááno, zdražením odvozu komunálního odpadu. Ať mám v Litoměřicích popelnici poloprázdnou nebo naplním dvě denně, platím zde "za hlavu" hlášenou trvale na adrese - a čím dál tím víc. Litoměřičtí radní evidentně nechápou, že motivovat k třídění požadovanou naprostou většinu obyvatel lze jen ekonomicky. Nehodnotím, zda je to dobře nebo ne, protože to je na jinou diskuzi.

0
před 8 lety Jitka

Já třídila do minulého týdne. Pak nám někdo opět zapálil kontejner na papír a plast, tak pro jistotu odvezli všechny a nové nám nedali. Takže házím vše do smíšeného odpadu, protože nemám kam třídit.

0
před 8 lety Ivanqa

Tak my se taky snažili třídit. Sklo a podobné nosíme do popelnic k tomu určených. Ve sklepě máme pytle na papír a plast a vždy, když jsme je naplnili, dovezli jsme je na separační dvůr. Tam nám pán řekl, co kam hodit a bylo. Před 2 dny partner opět pytle vyvezl a prý mu nový chlápek na separáku řekl, že to máme různě pomíchané (v plastu třeba sáčky s kelímky od jogurtu apod.), ať to hodí rovnou do směsného. Partner se s ním hádal, že to tam nedá, když se s tím doma třídíme a že není problém, aby to na místě ještě přebral. Pán se s ním odmítl vůbec bavit, chytil pytle a hodil je do směsky, že to je zbytečné třídit. Partner se naštval a prý tam už v životě nepojede, protože to nemá žádný význam, když tam to stejně hodí na jednu hromadu. A abysme v bytě 2+1 měli 40 pytlů na každý jeden obal, to bysme si museli postavit barák.
Stejnou zkušenost mám s tím, jak jsme nedávno vyklízeli půdu u rodičů. Doma jsme pytlovali, třídili, na separáku nám pán řekl, že je to všecko směska (kromě sklenic, nevypotřebovaných barev a dřeva), ani se na to pořádně nepodíval. Nějak mě ten elán k třídění úplně přešel, když vidíte, jak lidé pracující na separačních dvorech na všecko kašlou. Stejně i tu vaši přetříděnou popelnici hodí beztak na jednu hromadu...hnus!!!

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Mě štve špatný přístup průmyslové výroby. Když oni kašlou na třídění obrovského množství materiálů. Člověk si připadá jako nejen jako blbec, když množství které pracně třídí třeba i klidně rok v průmyslové výrobě netřídí, jelikož to zabere o nějakou tu minutu více času – a za to ty dělňasové přece už nejsou placený, tak proč by to dělali... Vedení má jiné starosti, ty tohle často vůbec neřeší.
Jednou jsem viděl, jak jedna Ukrajinka v knihařské výrobě dává PE fólie do kontejneru s papírem, když je kousek popelnice na plasty..., že v papírně budou nadávat... Ona na to, že tyhle věci nevěděla... Takovéto nešťastné přístupy jsou bohužel naprosto běžné.

0
před 8 lety Jana

Lidi ve většině případů nic nezajímá jen sebe sama, mají krátkozraké obzory.

0
před 8 lety Olga

Prosím o radu, jak zlikvidovat staré poloprázdné prošlé krémy na opalování. Nevím, co s obsahem uvnitř. Nechce se mi je vylít do kanalizace (kvůli znečištění nebo tak něco). Díky za odpověď.

0
před 8 lety Danah

Olgo, nejlepší bude vrátit je do lékárny. Pak se dostanou do spalovny, což je ideální.

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Jana: Nevím co Vaším tvrzením >>… z papírů a z kartonů, se vyrecykluje opět na výrobu krabic, nebo letáků, které vám chodí do shránek, myslíte si, že kdyby se papír netřídil, že koupíte noviny za 10 kč, ani náhodou, všechny tyto aktivity lidí, kteří třídí odpad se podílejí na tom, že nepadne další strom, …>uměle

0
před 8 lety ◄skarabeus►

... strom, …>uměle

0
před 8 lety ◄skarabeus►

Jana: Nevím co Vaším tvrzením "… z papírů a z kartonů, se vyrecykluje opět na výrobu krabic, nebo letáků, které vám chodí do shránek, myslíte si, že kdyby se papír netřídil, že koupíte noviny za 10 kč, ani náhodou, všechny tyto aktivity lidí, kteří třídí odpad se podílejí na tom, že nepadne další strom, …" chcete říct, ale ta cena papíru by byla z krátkodobého hlediska (dokud je co těžit) stejná, nebo spíše nižší. Je to dáno náročnější technologií nejspíš jako je deinking (zpravidla proces využívající flotaci), náročnějším tříděním, přesnějším mletím a kontrolou vláken buničiny plynoucí z již mletím zkracovaných vláken, aj. Nejsou vzácné případy, kdy byl kvůli vyšší žádanosti (patrně pro lepší pocit zákazníků a trendu doby) vyráběn recyklovaný papír "uměle". Nejlepší papír není recyklovaný, ale je to ten, který se nevyrobí. Papírny jsou, pokud si pamatuji správně, řazeny mezi velké znečišťovatele. Můžeme být kvůli Labi rádi, že před pár lety společnost Norske Skog u nás ukončila výrobu novinového papíru po přesycení trhu. Většina lidí jsou jen uživatelé, nevidí krom stromů dopad výroby papíru. Není to jen o stromech, ale je to i o mořích a řekách…

0
před 8 lety Jitka

Vím,že to sem nepatří. Ale zítra je Silvestr a já jsem docela proti střílení petardami. Toho odpadu,co se vyprodukuje. Je to nechutný. Navíc každý rok se něco podpálí, někdo přijde k újmě na zdraví, zvířata trpí. Podle mě by se dal Silvestr slavit i bez toho. Kdyby to bylo na mě, tak i bez alkoholu. Lidi se opijí, pak vezmou petardu a pustí jí mezi lidi.

0
před 8 lety bacil007

Zato že poctivě třídíme odpad a je ho málo se v roce 2013 svoz odpadu bude zdražovat a proto vás lidi vyzívám přestaňte třídit ať svoz odpadu neni ještě draší. Děkuji.

0
před 8 lety Lucka

Bacile, chápu vaše rozčilení, mě to štve taky a moc, ale asi by byla chyba trestat za to přírodu a ještě víc jí ničit, za tohle může opět jen lidská chamtivost neznající meze...tím že přestanu třídit nepomůžu ničemu, když si ti nenažraní páprdové tam budou chtít poplatky znovu zvýšit, znovu si je zvýší, bez ohledu na to, zda se třídí víc či míň, na naopak by to pro ně mohl být ještě důvod:/
Dokud to bude pod jejich vládou, bude na to doplácet dál přírody a mimo jiné i my...proto vás vyzívám, nevzdávejme to a třiďme dál:)

0
před 8 lety Dita

Bacil přesně jak píše Lucka, že si necháte s.t na hlavu svojí leností, chcete trestat někoho kdo za to nemůže. Nebuďte líný a začněte protestovat, tady se jenom mlčí a nikdo nic nedělá. To je takový problém se s lidma domluvit a sepsat petice a protestovat. Kam až to chcete dotáhnout, až jim dáte všechen plat, tak co budete dělat potom. Prostě nevolit je a ztěžovat si jim, ne tady navádět lidi ať netřídí. Oni tam ty páprdové nenasytní pracují pro Vás, a pokud neumí zajistit levnější odvoz popelnic, vyměňte je.

0
před 8 lety Lucka

http://ekolist.cz/cz/zelena-domacnost/rady-a-navody/jak-zrecyklovat-obalku-s-bublinkovou-folii-a-jak-papir-snadno-oddelit-od-folie
Zajímavé, přiznám se, že bublinky v obálce jsem nikdy neřešila... Ale začnu:)

0
před 7 lety Lucka

Tak nám přibyl do parády nový kontejner, dnes pánové přivezli červený na elektroodpad, ten mi tu docela chyběl, ale moc nevěřím tomu, že to v ostatních vzbudí zájem.

0
před 7 lety Danah

Minulý týden jsme dostali dárkem velký kontejner na kolečkách, o objemu 270 litrů. Je určený na papír, sklo a plasty dohromady. Dřív jsme všecko třídili zvlášť a tahali se s bednami, zatímco teď elegantně přivezeme odpad na kolečkách k odvozu. Firma si obsah vytřídí sama, což je pokrok.

0
před 7 lety Jana

Třídit rozbité sklo mezi plastem a papírem, to bude jak v té pohádce o popelce. Je to podle mého názoru zbytečné míchat a pak zase třídit.

0
před 7 lety Marta

Já si nemyslím, že je to až tak zbytečné, protože stejně, i když je to kontejner jen na jeden druh odpadu, tak to na třídící lince přetřizují znovu, protože mnoho lodí třídí špatně. Takhle to mají sice trochu složitější, ale dělali by to tak jako tak. Navíc si myslím, že by to lidi mohlo více motivovat třídit. Když budou mít doma jeden koš na plasty, sklo a papír, tak by jim to třeba nemuselo činit takový problém. U máme na všechno kontejnery zvlášť, ale třeba to k nám taky dojde. :)

0
před 7 lety Jana

Nedokážu si představit jak vybírají malé drobné kousky skla. Když rozbiji neopatrností skleničku, která se roztříští na malé až téměř neviditelné kousky, mám jistotu, že na zemi nebude střep jedině až po vysátí vysavačem. Důležité, ale je že se vůbec třídí a vytříděný materiál se dále zpracuje.

0
před 7 lety Marta

Jasně, vytřídit sklo je těžké, takže co třeba to třídit naopak? Vyberou plasty a papír a co zůstane je sklo... Určitě na to budou mít nějaký svůj důmyslný systém, jinak by to tak asi neudělali. Ale jak Jano píšete, důležité je, že odpad třídí a dál zpracovává. A já pevně věřím, že to donutí více lidí, aby začalo třídit. I kdyby to v tom místě byl jeden člověk, pořád to podle mě má smysl. :)

0
před 7 lety Rammy

Třídit odpad? To je přece základ. Používám tyhle odpadní pytle od puruplastu.. jiné se trhají, lepší jsem nenašla.

0
před 6 lety Marta

http://ekonomika.idnes.cz/pribudou-nove-kontejnery-na-bioodpad-dw1-/ekonomika.aspx?c=A140519_213041_ekonomika_zt#utm_source=sph.idnes&utm_medium=richtext&utm_content=top6

Podle mě je to dobrý nápad. Já sama jsem uvažovala nad tím, že bych si na balkón pořídila nějaký malý kompostér a pak bych to mohla využívat na květiny a bylinky které si pěstuji, ale stejně by toho asi bylo víc, než bych zvládla využít. 

0
před 6 lety Inka

:-O my máme u nás popelnici na bioodpad už si tři roky a na ekonomika,idnes to napsali až nedávno, že se to bude třídit? :D divné..každopádně třídit odpad mi přijde jako samozřejmost..jednou jsem byla na brigádě v souvislosti s tříděním odpadu a od té doby, když někoho vidím, jak háže pet lahev do normálního koše, mám chuť ho proplesknout :) když jsme se s přítelem stěhovali k sobě a já hledala, kde se dají koupit krabice na stěhování, tak jsem na jejich stránkách objevila i toto http://www.obalove-materialy.cz/odpadkovy-kos-orion-poker-4-x-20l/d-862#tb=1 ..nakonec jsem si to odnesla spolu s krabicemi :D a přítel nemůže nadávat, že ta má přílišná posedlost tříděním zabírá moc místa :)

0
před 6 lety Jana

Souhlasím s Inkou. Je pravda, že jsem si to dříve také neuvědomovala a odpad netřídila, ale teď mi to přijde jako samozřejmost. Naučila jsem se to v mém prvním zaměstnání, kde na třídění odpadu byli jako "psi" a teď mi to už zůstalo :-). Také domů jsem si pořídila koše na třídění odpadů a snažím se, aby si na to všichni kolem mě zvykli a třídili.

0
před 6 lety simonn

čaute, já třídím hlavně plasty. Tak uvažuji, že koupím lis na petky. Myslíte, že se to v domácnosti využije nebo je to na nic?

0
před 6 lety zaldy

mě učili třídit v podstatě odmalička :) Co se týká toho lisu simonn, moji prarodiče ho mají a jsou s ním spokojení, myslím, že pro starší lidi je to super věc :)

0
před 6 lety Teruš

My třídíme téměř všechno. Ten lis na petlahve máme doma a taky jsem s tím spokojená. Večer se nám ty petlahve vždycky nahromadí :-)

0
před 6 lety simonn

A můžu se zeptat, kde jste ho sehnali? Koukala jsem po obchodech a nikde jsem ho neobjevila asi to není tak úplně běžná věc nebo fakt nevim. Docela by jste mi tím pomohli :)

0
před 6 lety Teruš

My jsme ho kupovali přes internet z modrausporam.cz, nebyl ani drahý, navíc jsem ho nikde po obchodech nesehnala, takže by nejsnazší ho takhle objednat. Mrkněte na to a uvídíte ;-)

0
před 5 lety adelaflickova

My třídíme ten základ, sklo, papír plast, ostatní směs :)

0
před 5 lety alice.pachova

My doma používáme tyto koše http://www.decodoma.cz/Odpadkove-kose.html to nekonečné používání krabic nebo obyčejných igelitek mi po nějaké době přišlo otravné. Tohle vypadá dobře a je to praktické :-)

0
před 5 lety Verča

Také si myslím, že třídění je správné a stejně to provádím i u nás doma. Přijde mi to už naprosto normální a překvapilo mě, že např. v Chorvatsku jsem neviděla zas tak často odpadkové koše na třídění. Nevím, jestli to tam neřeší tak jako my, ale je to zajímavé. Obalove-materialy.cz jsou super, ale použila jsem je spíše při stěhování :) Nenapadlo mě, že bych tam našla i odpadkové koše:D aspoň jsem opět o něco moudřejší;)

0
před 5 lety Ružena

Doposud jsem jen třídila do krabic, strašně moc mi jich zůstalo po stěhování. takže každý měsíc jsem utratila alespoň jednu krabici od obalove-materialy.cz, abych se těch krabic opravdu zbavila. Jsou to parádní krabice, ale mně je minimálně na 3 roky nebude třeba. Teď už jsme si koupili pořádný koš, kde máme obrovské části na plasty (ty jsou u nás nejčastěji) a pak jsou tam malé na papír a na lahve. Zbytek házím nějak hromadně do jedné plastové bedýnky, kterou na konci měsíce vždy vyseparujem a odnáším do sběrných dvorů :)

0
před 5 lety Zuzana

ja by som poprosila radu - kam so starými nevyužitými sprejmi - ako napr. lak na vlasy a podobne.

ďakujem za odpoveď

0
před 5 lety Jana

My třídíme doma odpad úplně celá rodiny a naši kluci 2,5 a 4 roky pochopili, do které barvičky mají co vyhazovat.Máme velikou kuchyň a tenhle koš: http://www.obalove-materialy.cz/odpadkovy-kos-orion-poker-4-x-20l/d-862 A to vyvezení potom do kontejnerů nezabere tokil času, aby ne to nějak omezovalo. Naopak si myslím, že kdybyto dělal každý, tak je na téhle planetce mnohem líp!Stejně to nevytrnu já vím ale mám z nás apoň dobrý pocit! Snažím se i nakupovat podle toho aby jsem neměla zbytečný odpad, vodu plastu nekupujeme, jogurty dělám doma...Ale něčemu se člověk neubrání!

před 4 roky akinom

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Nevhodný příspěvek

0
před 4 roky Monika

Já taky třídím odpad - ono když si člověk udělá systém, tak to není vůbec složité a hlavně si myslím že bychom se o tu naši planetu měli víc starat všichni! Bydlíme v domku se zahrádkou, takže biologický odpad hážu do kompostu, a pak třídím plast, sklo, a papír. Pokud se o tohle fakt zajímáte tak jako já, tak doporučuji stránku http://sberny-dvur-praha.cz/ jsou tam super informace o problematice třídění (co kam atd.) a je tam i seznam sběrných dvorů v Praze. Je to asi o zvyku, ale my tam vozíme celkem dost věcí a nepřijde nám to že by to bylo složité...častokrát je to po cestě.  

0
před 4 roky PavelKocab

Já jsem zastánce, aby se třídil odpad. Když si vezmete velké obchodní řetězce, které denně vyprodukují stovky kilo odpadu. Tak proč to nedělat i doma, ušetříte práci lidem na třídících linkách v komunálních službách.

0
před 4 roky sharunka03

My třídíme a konečně nám přistavěli i kontejner na biologický odpad, tak to jsem za to ráda :-) Jsem zvědavá, jak ho lidi moc budou využívat, tak snad často.

0
před 4 roky guides

Ahojda, já se stěhovala z baráčku po babičce do jiného domku a měla jsem spoustu věcí se kterými jsem nevěděla co dělat. Dávala jsem i inzeráty, že daruji za odvoz a nic moc. Na stěhování jsem si teda zavolala firmu. Mrkla na net a domluvila se se sberny-dvur-praha.cz, zda je možné staré televize, pračku a další věci odvést tam. Nebyl problém. Stěhováci přišli, já jim polepila štítkama věci na vyhození a oni při cestě do nového domku vyhodili vše, co bylo nepotřebné. Za den jsem měla přestěhováno a dušička měla klid, že se nikde neválí nepotřebné věci.

0
před 4 roky Dominika

Ahoj já jsem si pořídila krásný koš http://www.obalove-materialy.cz/odpadkovy-kos-orion-poker-4-x-20l. Vyhovuje mi hlavně to, že nezabírá až tolik prostoru a hlavně, že má všechny přihrádky na odpad. Takže třídím, plast, papír, hliníkové obaly a dokonce i nebezpečný odpad jako jsou baterky. Jednou za 14 dní nám jezdí firma pro papír a plast takže ten jen vyndám před branku. Nebezpečný odpad odnesu na úřad a hliníkové obaly do kontejneru k úřadu.

0
před 4 roky Soňa

Děkuji za příspěvek Dominika. Dlouho jsem hledala a upřímně tento koš mě zaujal. koukala jsem na ty stránky obalove-materialy.cz a dokonce jsem zjistila, že koš se dá vyskládat pouze do jednoho komínu a to mě opravdu vyhovuje. Super koš už ho mám objednaný.

0
před 4 roky Anika

Ahoj,
já třídím všechno. Prakticky nic nevyhazuju do normální popelnice. 
Třídím papír,sklo,plast,kov,bioodpad... :)
A myslím, že by člověk měl třídit nejenom doma. Je zvláštní, že doma již třídí hodně lidí, ale třeba na pracovišti netřídí nebo ve školách a když jsou v ulicích, tak si s tou PETkou taky nepočkají 100 metrů do tříděnýho odpadu.. (Teda, samozřejmě hlavně ve velkých městech jako je Praha je tříděný odpad na každým kroku, na vesnicích to už tak není.)
Nejhorší mi příjde ta nová generace "netřídičů." Mladí lidi, jako jsem já, okolo 20 let, prostě naschvál netřídí, "protože lidstvo se stejně utopí v odpadkách".. 

0
před 4 roky julie

Ahoj osobně moc netřídím a to zejména proto, že mě třídění již několikrát zklamalo. Nejprve jsem si pořídila tyto ohrádky https://www.obalove-materialy.cz/trojity-stojan-na-odpadkove-pytle a myslela jsem si, že bude vše ok. Bohužel po několika týdnech třídění jsem zjistila, že je to zbytečné. Když mi přijelo svozové auto, dali vše do jednoho a odjeli. Naložili odpad i od ostatních. Takže momentálně již třídím pouze odpad typu elektronika, baterky a jiný životnímu prostředí škodlivý odpad.

0
před 3 roky Elena

Dobrý den, dlouho jsme třídila skoro všechno. Je však pravda, že po tom, co jsme viděla jak to u nás v ulici všechno sesypali do jednoho auta, přestala jsem. Pořídila jsme si tuhle popelnici https://www.obalove-materialy.cz/plastova-popelnice-240-l a házím do ní všechno. Myslela jsem, že dělám něco pro naší zemi, ale po tom, co člověk viděl na milé třídění kašlu.

0
před 3 roky Lena

Jedena dobračka nám naplnila plnou popelnici odtrihanou ovčí vlnou. Co s tím?

0
před 3 roky Veronick

Já jsem fanoušek třídění odpadu už od puberty. Nejsem schopná vyhodit do smíšeného odpadu sklo ani plast, už to prostě nejde. Mám oddělené koše v kuchyňské lince, ale nestačilo to. Tak jsem ještě pořídila čtyřdílný koš do sklepa. Jenoduše mi dělá radost, že třídíme, že děláme správnou věc. Jo a především nekupuju nápoje v plastu ani plechu.

https://www.obalove-materialy.cz/odpadkovy-kos-orion-poker-4-x-20l

0
před 3 roky Denda

Ahoj všem... Mám dotaz... Využíváte kontejnerů na textil? http://www.recyklujemetextil.cz/kde-najdete-kontejnery Jak se tváříte na recyklaci? Má to smysl?

0
před 3 roky sharunka03

Já občas něco hodím do kontejneru na textil, když už to nemůžu nosit, ale měla jsme za to,že to jde sociálně slabým. Asi myslíte jiný kontejner než já,ne? :-(

0
před 3 roky Milena

No, jako třeba ty Potex kontejnery jsou dobré. Textil, který se hodí do jejich kontejneru se potřebným dostane...

0
před 3 roky Zdenka

Recyklace rozhodně smysl má! A to všeho, nejen oblečení... Jinak i já teda podporuji společnost Potex, jejich způsob nakládání s oblečením se mi líbí...

0
před 3 roky Tereza

I za mě teda rozhodně recyklovat. Fakt to má smysl... Doma se snažíme, dále pak speciálně vyvážíme baterie a ten textil taky,no...

0
před 3 roky Ilona

Terezo, kam textil dáváte? Já už jsem taky přemýšlela, že bych nějaké věci někam odvezla, ale chtěla bych, aby se dostal potřebným... Děkuji.

0
před 3 roky Tereza

Ilono, ty kontejnery od Potexu jsou dobré. Když se podíváte na ty jejich stránky, které tu jsou už uvedeny, tak přesně uvidíte, co se s textilem děje po jeho vhození do kontejneru...

0
před 3 roky Ilona

Terezo, jasně, děkuji moc. Tak fajn, je super, že se textil dostane potřebným. Děkuji.

0
před 3 roky Milena

Ahojky všem :) Ráda bych jenom sdělila svůj názor na třídění. Určitě třiďte, fakt to má smysl... Papír, plast i sklo pro další výrobu a textil pro další využití. Za mě je v tříděí odpadu budoucnost!

0
před 3 roky Blažena

Mileno, pěkně to máte napsané :) Jsem ráda, že si to vdomuje čím dál tím víc lidí...Jen ten textil kdyby se dostal více do povědomí lidí... Zatím se cílí práve na modrou, zelenou a žlutou :(

0
před 3 roky Angela

No, to je to... a taky tech modrych, zlutych a zelenych kontejneru je vic  jsou na kazdym kroku... jeste, že aspon ten potex ma ty oranzové kontejnery docela dobre rozmisteny po te praze :)

0
před 3 roky Martina

No, bohužel to tak je. KOnejnerů na textil je málo. Byla jsem teď v Brně u kamarádky. Strávila jsem tam několik dní, dost jsme po Brně chodily a jestli jsem za tu dobu viděla 2 kontejnery, tak moc. A ještě mi taky přišlo, že byly na dost nepřehledných místech... Ta Praha je v tomhle lepší...

0
před 3 roky Helena

No, martino, já to mám zase přesně opačně... z prahy nejsem, jsem z olomouce a když jsem byla v praze, tak jsem byla právě překvapená, jak se ten potex stará a kontejnery jsou krásně dostupné...

0
před 3 roky Macháčová

Jako takhle... s těma kontejnerama je to prostě tristní. Kontejnery na separovaný odpad jsou skoro na každém kroku, což je samozřejmě dobře, ale pokud se budeme bavit o těch kontejnerech na textil, tak jich je tristně málo. Dává na uvážení, zda by potex neměl expandovat i do jiných republikových měst...:) Určitě by to nebylo od věci :)

0
před 2 roky Petulka

Jako upřímně řečeno jsem opravdu ráda, že v Praze jsou občanům k dispozici oranžové kontejnery od Potexu! U nich přesně vím, jak je nakládáno s textilem, který tam vložím. Škoda, že nejsou na více místech republiky...

0
před 2 roky Ivanka

Souhlas se vším, co je zde uvedeno. Jen ještě uvedu, kde všude jsou kontejnery k nalezení - http://www.recyklujemetextil.cz/kde-najdete-kontejnery Myslím, že není od věci vědět, kde všude jsou.

0
před 2 roky Madlen

Ivanko, rozhodně máš pravdu, je fajn vědět, kde všude jsou... hele a nevíš náhodou, jak je textil dál zpracováván po jeho vhození do Potex kontejneru?

0
před 2 roky Abbie

Já se snažím třídit všechno, mám trošku trauma, když se u nás objeví plechovka nebo plechový vrček od alkoholu, protože to je to jediné, co nemám kam dát. Do kuchyně jsem si pořídila třídílný koš na tříděný odpad, ve sklepě mám ještě trojdílný stojan na papír plasty a sklo. Ty první dva nám odváží co čtrnáct dní, se sklem, baterkama a textilem musím chodit asi třista metrů, ale nijak mě to neobtěžuje a na to, že jsem na vesnici tu máme všechny kontejnery co znám https://www.obalove-materialy.cz/trojity-stojan-na-odpadkove-pytle

0
před 7 měsíci Diana

Ahoj, jak prosím doma třídíte odpad? Nemyslím plast, papír a ostatní odpad. Spíš mám na mysli, zda třeba ještě plasty řešíte dál? Třeba zda z PET sundáváte víčka? A co s nima pak?

0
před 7 měsíci Janica

Dobrý den, my to teda tak děláme. Snažíme se najít co nejlepší využití pro jednotlivé typy odpadů. A co se týká těch víček, pak doporučím senzační firmu https://www.plastozrout.cz/, která víčka vykupuje a pak dále zpracovává.

0
před 6 měsíci Pavlína

My třídíme opravdu poctivě… Plast, papír, hliník, dokonce i ta víčka z PET dáváme zvlášť. A teda využili jsme taky možnosti výkupu u toho plastožrouta. Za mě super nápad.

0
před 6 měsíci Janica

Je to senzační, když aspoň trochu můžeme pomoci té přírodě. Třídění odpadu by měla být samozřejmost.

0
před 6 měsíci Jessica

Já to bohužel vidím tady tak. Rozšiluju se denně, když chodím kolem našich popelnic. Ti lidi vyhodí bez ladu úplně vše. Třidit je povinnost, ale lidé na to jaksi nedbají.

0
před 6 měsíci Andula

Hledala jsem si to, o čem tu píšeš… To je prosím tohle https://www.plastozrout.cz/? Jak to funguje?

0
před 5 měsíci Petty

Ahoj, prosím o info… Výkup víček u https://www.plastozrout.cz/? Zkušenosti? Moc děkuji za info.

0
před 5 měsíci Hanka

Já to bohužel vidím tady tak. Rozšiluju se denně, když chodím kolem našich popelnic. Ti lidi vyhodí bez ladu úplně vše. Třidit je povinnost, ale lidé na to jaksi nedbají.

0
před 4 měsíci Petty

No, ani mi nemluv. U nás jsou popelnice děs! Zrovna v týdnu se tam vávela sluchátka. Co na to chceš říct. Ale teda... docela dost mě zajímá https://www.plastozrout.cz/. Jak to tam funguje?

0
před 4 měsíci Denisa

To snad nemyslíš vážne? :( Ne, ti lidi jsou ignoranti, jak píše Hanka. Ty jo, výkup víček? Neslyšela jsem o tom... Co je to?

0
před 3 týdny sharunka03

U nás to taky není jiné, bohužel, pořád budou lidé, jako my, že třídí, co jde. A pak lidé, kterým je jedno,že papír hází do plastu, plasty do papírů. Zrovna nedávno jsem viděla u nás před barákem, jak paní poctivě sype z papírové krabice papíry do popelnice na papíry a tu krabici, pak hodila do směsného odpadu,tak to mi hlava teda nebere :-( Jinak taky u nás, u popelnic se válí, kde co: vyřazené otáčecí židle, televizor, skleněné tabule, stolky atd. Hrozný čuňata. Jakoby si to nemohli odvézt do sběrného dvora nebo počkat na ty kontejnery, které na jaře přistaví, aby mohli lidi nepotřebné věci naházet tam. Pak to vypadá, jak to vypadá :-(

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 6 - 2


Přidat příspěvek