Topení bordelem a boj se sousedy

0
před 7 lety Bermudka

Prosím o radu. Přestěhovali jsme se před dvěma roky z města na venkov za lepším vzduchem a celkově do přírody, protože k ní máme blízko a ve městě jsme byli neštastní. Jaké bylo naše zjištění, když si sousedi na zimu zatopí kde čím plastovým či gumovým, nebo zapálí koberec na zahradě, kdy je venku hezky a většina lidí tráví čas venku. To jim není hanba? Jak s nimi bojovat, abychom nebyli nepřáteli?

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

To Vám neporadím, jednoho takového smetištního kohouta jsem měl kdysi za souseda. Ty hromady bordelu jsou vidět dnes i na satelitu.
Kromě vzduchu, který denně zamořuje pálením kartonů, petek a překližek po něm zůstane ještě hektar zamořené a znehodnocené půdy.

0
Obrázek uživatele Sunriska
před 7 lety Sunriska

To, že vesnice už dávno není tak harmonická s přírodou jsem se přesvědčila už dávno..pocházím z vesnice, ale nyní pobývám ve městě. Vždy když se chystám domů, těším se na klid a čistý vzduch..Tomu tak ale už není, neboť soused si pořídil na sekání trávy traktůrek, který se svým zvukem spíš podobá tanku! Sousedi z druhé strany se zase vyžívají v pálení mokré trávy v tom největším vedru, kdy se nehne ani lístek, a kdy si pověsíme čisťounké prádlo na sluníčko...
V případě pálení evidentně toxického odpadu bych se obrátila na obec. Po domluvě by to šlo jistě i anonymně, aby jste se nebála si sousedy znepřátelit..

0
před 7 lety Bermudka

Obec tento problém pravděpodobně řešit nebude, jelikož tu žije většina starousedlíků s těmito návyky, pravděpodobně je pro ně tato činnost normální a nepozastavují se nad tím, že je někdo venku a dýchá ten jejich smrad. Zamořený vzduch jim asi nevadí a nebo si také ponadávají, ale před svým prahem si nezametou.
Děkuji alespoň za útěchu, alespoň vím, že v tom nejsme sami.
Řeší ještě někdo podobnou situaci?

0
před 7 lety Fazolka

Myslím, že bude ještě hůř, vzhledem k zavedení další daně za topení uhlím budou topit i ti co by bordel do kotle nikdy nehodili. Už takhle jim odevzdáváme 70% z příjmu a na co vybírat další a další na ty jejich nefunkční pandury, opencarty a cyklostezku ze zlata? Politika se sem nehodí a nač si kazit den. Hezký den všem slušným a pevné nervi .

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Co dodat humus lidi.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Tak jsem se v naší "malebné" vesnici obrátil na místního zastupitele s tím, že spousta lidí topí bordelem v kotli, pálí bordel na zahradě (poslední případ byly staré koberce, to je zážitek)...

A jaká byla odpověď ? Že prý není vůle to řešit, že jsou potřebnější věci ve vesnici a především, že jsou důležitější dobré sousedské vztahy.

Takže jinými slovy - ať si klidně všichni topí PETkama, hlavně, že se můžou v hospodě plácat po zádech a falešně usmívat v kostele.

Jestli někdo vidíte lepší řešení než je emigrace, tak napište...

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

V Rakousku to budete mít lepší co se týče životního prostředí, nejspíš i korupce, ale nedá mi to abych nepřidal několik nadčasových vět Karla Čapka i když zrovna sem politiku nerad tahám.
"Hallo, lidé. Nemáme vůči vám nepřátelských úmyslů. Potřebujeme jenom víc vody, víc břehů, víc mělčin pro svůj život. Je nás příliš mnoho .... Můžete se zatím uchýlit do hor. Hory se budou bourat až nakonec." ...... " Víš, kdo půjčuje Mlokům peníze, víš, kdo financuje tenhle Konec Světa, tu celou novou Potopu ?" "Vím. Všechny továrny. Všechny banky. Všechny státy." "Tak vidíš. Kdyby byli jenom Mloci proti lidem,tak by se snad dalo něco dělat; ale lidi proti lidem, to se, člověče, nedá zastavit."

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Včera se dostalo pokračování toho mého příběhu, kdy jsem viděl jak soused souseda (toho co tak hezky ekologicky pálil koberce) sklízí svá "BIO" jablíčka z jabloně, asi tak 4 metry od místa, kde ten první soused pálil koberce. Tak jsem si jenom říkal: Dobrou chuť.

0
před 7 lety Roman pešír

Tak jestli Vám zas nezáleží tolik na sousedských vztazích, tak je na to zákon o životním prostředí. Stačí, až zase zatopí, aby jste kontaktoval nejlépe starostu obce, nebo měl alespoň nějakého svědka. V případě nezájmu zastupitelstva kontaktovat hygienickou stanici. Rozhodně bych to nevzdával, protože raději jednou vymlácené okno, než rakovina... :-)

0
Obrázek uživatele Frodik
před 7 lety Frodik

Článek k tématu: http://aktualne.centrum.cz/zahranici/asie-a-pacifik/clanek.phtml?id=715817

Škoda, že u nás nemáme podobné zákony jako má Jižní Korea. Ani bych nepotřeboval žádnou odměnu, stačilo by mi, že dýchám čistý vzduch a nebrodím se v řece odhozených cigaret.

0
Obrázek uživatele Aranka
před 7 lety Aranka

Také bych tento problém řešila - nejdřív zkusmou dohodou ( ať nepálí nepotřebné věci - pomůžu mu je odvézt apod.)se sousedem prasákem, aby neměl do budoucna pocit, že jsem se o tom nezmínila. A kdyby to nepomohlo, tak bych šlapala na paty zastupitelstvu - samozřejmě písemně a kdyby to nepomohlo - hygiena.
Ale ta druhá varianta je opracdu jen v tom případě, že Vám tolik nevadí následky. Najednu stranu budete chvilku za prudila, ale do budoucna si myslím, že když neustoupíte a zastupitelé uvidí, že si s Vámi nemohou pohrávat a to nemluvím o zákonech, které porušují svou neochotou řešit, Vás budou brát vážně.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

Nejnovější satelitní fotografie řádění smetištního kohouta.
http://www.mapy.cz/#x=17.110669&y=49.586069&z=17&l=3&c=14-23-27-28-29-30-h&t=s
Zabetonovaná zahrádka, předzahrádka a hromady bordelu za zahrádkama.

0
před 12 měsíci Daša

Soused teď i v červenci topí v kotli, topí tam vším možným, i krabicemi(kartonem). Komín neodpovídá normám, co s tím mám dělat. Životní prostředí řekne,že mají potvrzení, tak můžou topit!!!!

0
před 10 měsíci Pavel

Postavili jsme si s přítelkyní místo půdy podkroví. Naše hlavní topení je teplovzdušná krbová vložka. Topíme tedy jen dřevem, nebo brikety. Čím topí ostatní nás vůbec nezrušuje.

0
před 3 měsíci Věrka

Budeme si pořizovat kotel na pevná paliva, protože jiné řešení u nás v baráku není možné. Žádali jste někdo o kotlíkovou dotací??

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 10


Přidat příspěvek