Taktika marketů

1
před 7 lety Irča

Dobrý den, jak jistě všichni známe, vydávají různé supermarkety a hypermarkety letákové akce. Člověk by ale předpokládal, že první den akce zboží bude. Ale zrovna teď jsem se setkala s tím, že v Kauflandu byla akce na hermelíny, když jsem ve čt přišla, nebyl ani jeden - vyprodáno. Tak jsem se ptala, kdy budou nové, prý v pátek, jelikož to mám z ruky, raději jsem si zavolala, zase nebyly, prý v sobotu. Mě spíše příjde, že lidi nalákají na něco, co je žádané, ale nemají to - a člověk, když už tam je, tak nakoupí spoustu jiných věcí, které ani nechtěl. Příjde mi to jako taktika na zákazníka a příjde i to nefér. Kdyby to nebylo 4 - 5 den, chápu, vyprodáno, ale první dva dny by to měli mít a ne lidi mást. Také jste se s tím setkali?

0
před 7 lety Dita

A vy si myslíte, že něco ušetříte, benzín a telefon, to jsou minimálně výdaje navíc. Opravdu se vyplatí kupovat něco v akci? A za kolik je měli v té akci, jen se chci zeptat pro zajímavost, abych porovnala za kolik je kupuji já a kolik peněz (ne)ušetřím. 

Jinak tohle je známá věc, že nemají. Proto je potřeba jít na akci hned jak otevřou a zmydlit se tam s ostatními. Je to taktika jak nalákat lidi do obchoďáku a když už tam jsou, tak si nakoupí i další věci, když už vážili tu cestu. 

0
před 7 lety Irča

Sleva byla 50%, normálně ten hermelín kupuji za 19,90 - jedná se o Sedlčanský hermelínek - 80 g, no a nyní za 9,90 - tak to byla dobrá cena - ale k ničemu, když nemají ani jeden už třetí den.

0
před 7 lety Frodik

No sleva je to pěkná, ale myslím, že Irča na to kápla. Mám i pocit, že o tom byla i nějaká reportáž, kde přesně tohle řešili, že to takhle markety dělají, vezmou pár kousků na sklad a na leták napíšou "do vyprodání zásob". 

Na druhou stranu je ale fakt, že důchodci jsou koordinovaní a dobře informovaní a po jejich náletu v obchodě po navežení zboží za 10 minut nemusí zbýt nic. Přesně mají zjištěno kdy se co naskladňuje. Takže taková naložená paleta může zmizet za 2 minuty, viz video.

0
před 7 lety sharunka03

A nebo jsou dobré, takové ty slevové kupónky. To se určitě ušetří, když vás nutí nakoupit třeba 5 kusů a teď když je to na něco, co nebývá normálně levné, dejme tomu třeba Frisco. Pak nějakých 23 kč, je směšných, i když už tu věc máte v akci a uplatníte kupon např.na toto, tak zrovna sleva nic moc. Asi se na nějaký clubcard vykašlu, stejně tahají z lidí peníze a Tesco dávno není levný. :-( A takhle je to se vším, musíte nakoupit více těch věcí, aby jste mohli uplatnit slevu.

0
před 7 lety Irča

Frodik: Jo, máte pravdu - Kaufland je v tom přeborník, naláká a pak to nemá, je to od nich sprosté.

0
před 7 lety sharunka03

Já ty vyprodané akce zažívám dost často v Lidlu.

1
před 7 lety Lucka

Mě se často v našem Kauflandu stávalo, že zboží v "akci" mělo sice onu do očí bijící cedulku "AKCE", ale cena už akční nebyla :/ Spoléhají na to, že se lidé nebudou chtít vracet s reklamací a podstoupit vyřizování, možná dohadování apod., a že prostě když už teda koupili, tak to vezmou, byť za plnou cenu (a původně přitom jeli pro "akční zboží"...), já jim to klidně omlátím o hlavu, když dají jinou cenu, než uvedou, ale naštěstí teď v těch velkých marketech příliš nenakupuji, jen to nejnutnější, co stejně do akce nedají =)
Jinak shrnu to - naprosto souhlasím s Irčou, potažmo Frodikem, letáky si sice prohlížím, ale moc na ně nedám - jak už jsem psala, to co koupit chci stejně v akcích nebývá a to co nutně nechci prostě nekoupím, i kdyby byla akce 80% :)

1
před 7 lety Lucka

Irčo, večra jsi na vás MUSELA VZPOMENOUT! Kamarádka si jela totiž pro ty Hermelíny úplně stejně jako vy, myslíte, že je měli? :D (má to 7 km autem) :)

0
před 7 lety carme

+Lucka to nechápu, tolik aktivity kvůli hermelínu. Na tyhle akce chce jít hned po otevíračce nebo se na to vybodnout, protože, pak už je nemají. Já říkám, že tohle si může dovolit jen snad bohatej, jezdit si po obchodech, měli by to nazvat jako národní sport. Je to krásná ukázka toho, že si kupujete pouze pocit, že ušetříte, ale výsledek je projetý benzín a strávený čas mezi regály a vlepším případě si domů vezete co jste vlastně vůbec nechtěli. Já raději volím procházku venku. 

1
před 7 lety Lucka

Mě to nepovídejte, já bych pro nejela vůbec, nekupuji je nikdy =) A naprosto souhlasím, Češi jsou v tomhle experti, ujet desítky km, koupit věc o 1,- levnější, možná ani to ne, nakoupit další zbytečnosti a ve výsledku utratit víc (a za skoro nic), než kdyby si dotyčný koupil věc dražší, ale jen tu, co potřebuje... také to nechápu, že někoho baví trávit tolik času po obchodech ještě s vidinou útraty =)

0
před 7 lety Irča

Já si osobně myslím, že ten hermelín ani neměli jednou, byla jsem tam 4x a ani jednou nebyl, bylal to podle mě jen taktika nalákat lidi do obchodu.

0
před 7 lety Irča

Byla jsem tam pěšky, mám to kousek, takže mě to nestálo ani korunu a nic jsem nekoupila. Když jdu pro něco, tak mě zajímá jen to, a vůči ostatním věcem jsem naprosto imuní, když vím, že je nepotřebuji.

0
před 7 lety carme

Na začátku píšete, že to máte z ruky, ale to není podstatné. Každý ať si hospodaří s penězi jak uzná za vhodné a pokud mu nevadí trávit čas s letáky, tak ať ho tak tráví. Každý má jiné zájmy a koníčky. Já nakupuji hlavně podle toho co budu vařit. Nejlepší je si napsat na celý týden jídla, které budu vařit a na to nakoupit suroviny.

1
před 7 lety Stana

Pokud je v akci něco co potřebuji, jsem ráda, kontroluji ale pečlivě trvanlivost:), jinak ale nekupuji věci které nepotřebuji ať mají akci sebevětší. Leták projdu málokdy, jestli tam třeba zrovna něco potřebného v akci není, jinak to nepatří k mým zálibám. Jde totiž jen o to nalákat nás tam, abychom něco koupily, zboží v akci mají jen omezeně, čímž se ani netají. A někdy ho nemají vůbec, což se mi taky stalo, vysvětlením bylo, že zboží jim nedodali :)

1
před 7 lety koralky-ivet

Akcím a slevám věřím čím dál tím méně..zrovna včera jsem viděla v "akci" Lučinu v tom pevném obalu, když jsem podívala na tu druhou Lučinu v klasickém "měkkém" obalu, která má vyšší gramáž a byla levnější než tak v akci, tak se jen znovu a znovu utvrdím v tom, že z nás chtějí a ustavičně dělají blbce:/ a o těch pár korun mi opravdu nejde, že ušetřím, spíš mi už z principu vadí, že chtějí nachytat kupující. 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 12


Přidat příspěvek