Rady a tipy pro pasivní stavby

0
před 9 měsíci Kačka

S manželem už delší dobu plánujeme stavbu vlastního domečku. Konkrétně by to měl být pasivní dům. Je kolem toho však spousta zařizování, také se bojíme aby sme nenaletěly nějaké stavební firmě, která nám to odflákne. 
Byla bych ráda za rady od lidí co právě také řeší stavbu, nebo už mají postaveno. Takže jakou firmu vybrat, jak postupovat ke zdárnému cíly a tak :)

0
před 9 měsíci Lenka

My taky chcem taky pasivní dům, ale bojíme se, aby se to vyplatilo a pořád váháme. Nabídka jedné stavební firmy byla za cenu 6 000kc/m3. Hlavně pořád nevíme, pro jakou vzduchotechniku a topení bychom se měli rozhodnout. 

0
před 9 měsíci Gabka

Se stavbou pasivního domu jsme se obrátili na jednu stavební firmu, která nám zařídila vše od A do Z. Od projektu, přes vyřízení dotace, stavbu až po kolaudaci. Doporučili nám rekuperační techniku s drobným elektrickým dohřevem a přímotopy, takže v zimě máme krásně teploučko a nestojí nás to moc. Bydlíme už dva roky a je to náš splněný sen.

0
před 9 měsíci Jan

V pasivním domě bydlím už několik let, dotace Zelené úsporám se na naši stavbu bohužel nevztahovala, což dneska už neplatí. K dotazu Lenky, zda se to vyplatí, tak určitě ano, nás vyšla stavba pasivního domu téměř srovnatelně jako stavba domu klasického. A celková roční spotřeba našeho domu se solárním ohřevem je kolem 6 000kWh (topení, svícení, vaření, ohřev).

0
před 9 měsíci Kačka

A přes kterou firmu ste to měli? Myslíteže se vyplatí svěřit celý projekt jedný firmě? Kolik vás vyšla ta dotace ZU?

0
před 9 měsíci Gabka

Pro nás to byla vážně úleva, mít vše pod jednou firmou. Navíc byli fakt spolehliví, šikovní a rychlí. Nemuseli jsme nic reklamovat, upomínat, vše stihli v dohodnutém termínu. Náš domeček najdete v referencích na jejich webu:
http://www.pasivnistavby.cz/reference/

0
před 9 měsíci Dan

vsem pasivakum preji vam spokojene spani v zimnim obdobi a po ranu co nejmene vydychany vzduch v loznici ;-D;-D
taky si pripravte hadr na kazdodeni utirani oken v loznici :-/

0
před 9 měsíci Jan

A nemluví z vás závist, Dane? Lidi, co pasivní domy haní nebo na ně nadávají je v drtivé většině nemají a odsuzují něco, o čem nemají ani páru. 

0
před 9 měsíci Kačka

díky za typy :) Zkusíme se s manželem taky na tu firmu Wobau obrátit a pozjištovat info :)

0
před 7 měsíci Kačka

Tak jsme se na Wobau obrátili a jdeme do pasivního domu! Moc děkuji za tip na stavební firmu, zatím jsme z nich nadšení :)

0
Obrázek uživatele Tira
před 7 měsíci Tira

Pasivním domům fandím, jen my už jeden máme (a ten je bohužel nepasivní).

0
Obrázek uživatele jangrew
před 7 měsíci jangrew

Co půjčky? Někdy je to nejvýhodnější řešení a možná i lepší, než si půjčovat v rodině. Bydlení by měl člověk mít podle představ

0
před 5 měsíci Radim

Kačka: Taktéž s ženou plánujeme stavbu rodinného domku a firma Wobau nás na internetu zaujala, nicméně vidím, že Váš příspěvek je starý cca 3 měsíce. Stavba u firmy Wobau již začala? jak jste s nimi spokojeni? Děkuji za případnou informaci, 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 9


Přidat příspěvek