Rady a tipy pro pasivní stavby

0
před 2 roky Kačka

S manželem už delší dobu plánujeme stavbu vlastního domečku. Konkrétně by to měl být pasivní dům. Je kolem toho však spousta zařizování, také se bojíme aby sme nenaletěly nějaké stavební firmě, která nám to odflákne. 
Byla bych ráda za rady od lidí co právě také řeší stavbu, nebo už mají postaveno. Takže jakou firmu vybrat, jak postupovat ke zdárnému cíly a tak :)

0
před 2 roky Lenka

My taky chcem taky pasivní dům, ale bojíme se, aby se to vyplatilo a pořád váháme. Nabídka jedné stavební firmy byla za cenu 6 000kc/m3. Hlavně pořád nevíme, pro jakou vzduchotechniku a topení bychom se měli rozhodnout. 

0
před 2 roky Gabka

Se stavbou pasivního domu jsme se obrátili na jednu stavební firmu, která nám zařídila vše od A do Z. Od projektu, přes vyřízení dotace, stavbu až po kolaudaci. Doporučili nám rekuperační techniku s drobným elektrickým dohřevem a přímotopy, takže v zimě máme krásně teploučko a nestojí nás to moc. Bydlíme už dva roky a je to náš splněný sen.

0
před 2 roky Jan

V pasivním domě bydlím už několik let, dotace Zelené úsporám se na naši stavbu bohužel nevztahovala, což dneska už neplatí. K dotazu Lenky, zda se to vyplatí, tak určitě ano, nás vyšla stavba pasivního domu téměř srovnatelně jako stavba domu klasického. A celková roční spotřeba našeho domu se solárním ohřevem je kolem 6 000kWh (topení, svícení, vaření, ohřev).

0
před 2 roky Kačka

A přes kterou firmu ste to měli? Myslíteže se vyplatí svěřit celý projekt jedný firmě? Kolik vás vyšla ta dotace ZU?

0
před 2 roky Gabka

Pro nás to byla vážně úleva, mít vše pod jednou firmou. Navíc byli fakt spolehliví, šikovní a rychlí. Nemuseli jsme nic reklamovat, upomínat, vše stihli v dohodnutém termínu. Náš domeček najdete v referencích na jejich webu:
http://www.pasivnistavby.cz/reference/

0
před 2 roky Dan

vsem pasivakum preji vam spokojene spani v zimnim obdobi a po ranu co nejmene vydychany vzduch v loznici ;-D;-D
taky si pripravte hadr na kazdodeni utirani oken v loznici :-/

0
před 2 roky Jan

A nemluví z vás závist, Dane? Lidi, co pasivní domy haní nebo na ně nadávají je v drtivé většině nemají a odsuzují něco, o čem nemají ani páru. 

0
před 2 roky Kačka

díky za typy :) Zkusíme se s manželem taky na tu firmu Wobau obrátit a pozjištovat info :)

0
před 2 roky Kačka

Tak jsme se na Wobau obrátili a jdeme do pasivního domu! Moc děkuji za tip na stavební firmu, zatím jsme z nich nadšení :)

0
Obrázek uživatele Tira
před 2 roky Tira

Pasivním domům fandím, jen my už jeden máme (a ten je bohužel nepasivní).

0
Obrázek uživatele jangrew
před 2 roky jangrew

Co půjčky? Někdy je to nejvýhodnější řešení a možná i lepší, než si půjčovat v rodině. Bydlení by měl člověk mít podle představ

0
před 11 měsíci Radim

Kačka: Taktéž s ženou plánujeme stavbu rodinného domku a firma Wobau nás na internetu zaujala, nicméně vidím, že Váš příspěvek je starý cca 3 měsíce. Stavba u firmy Wobau již začala? jak jste s nimi spokojeni? Děkuji za případnou informaci, 

0
před 6 měsíci Marie

Ze společnosti Wobau, jsme byli nejdříve nadšeni příjemné vystupování, hezké řeči. Bohužel, když přišlo k řešení nedostatků z jejich strany, ukázalo se, že jim nejde ani tak o spokojené zákazníky, nýbrž především o to pro sebe získat co nejvíce peněz a zákazníku plať, i když vícenáklady byli způsobeny jejich chybou. Opravdu mě zklamali, ještěže máme dobrý stavební dozor, který nás na spoustu věcí upozornil a my tak nemusíme platit za jejich chyby.

0
před 5 měsíci Jarda

Musím varovat před firmou Wobau. Půl roku mi připravovali projekt pasivního domu, který neodpovídá mému zadání a je z důvodu předimenzování a předražení nepoužitelný. U předání projektu jsem si připadal jako u prodeje hrnců a praktiky byli hodně podobné tzv. Šmejdům. Podepiš, zaplať a neotravuj. Neumím si představit s touto firmou něco stavět. Po předání dokumentace a zaplacení se jednání jednatelů rázem změní, je arogantní a připomínky, ani reklamace je nezajímají. Co prezentují na webu neodpovídá skutečnosti a chování zásadně neodpovídá kodexu člena Centra pasívních domů. Já jsem naletěl slibům, ztratil s Wobau spoustu času a peněz. Projekt předělávám a začínám od začátku. Pozor na f. Wobau, jejich jednatelé Voltera Ing. Weisse, není pravda co o sobě píšou a tvrdí.

0
před 3 měsíci Marek

Plánujeme se ženou stavbu rodinného domu a přemýšlíme právě nad zmíněnou firmou. Určitě budeme nad tím ještě přemýšlet a poptávat i konkurenci, ale zaráží mě jedna věc. Když vám půl roku kreslili plány domu, to jste je za celou tu dobu neviděl? Přijde mi nelogické platit za něco, co jsem neviděl a věřit, že je to v pořádku.

0
před 3 měsíci Klára

www.tipa.eu Nářadí a vše co je potřeba ke stavbě :-)

0
před 3 týdny Markéta

Taky máme domeček od firmy www.pasivnistavby.cz a jsme mooc spokojeni. Přesně jak píše paní Gabka

0
před 2 týdny Kamil

Pane Jardo a proč jste platil, když Vám chování nepřišlo korektní? Promiňte, ale to byla teda asi vaše blbost. Nám firma vyřídila vše včetně dotace asi za 4,5 měsíců. 

0
před 7 dny Lenka

Já jsem teda s firmou velice spokojená, jsme ve fázi výkopu, ale zatím vše šlo jako po drátkch. Na čem jsme se domluvili to dodrželi. Od plánů až v vyřizování dotace.

0
před 4 dny Alena

Nevím co se vám nelíbí, my máme s firmou jen dobré zkušenosti. Nám stavěli komplet celý dům. Bydlí se nám moooc dobře a vše na čem jsme se dohodli splnili do puntíku. 

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 - 2


Přidat příspěvek