Rady a tipy pro pasivní stavby

0
před 4 roky Kačka

S manželem už delší dobu plánujeme stavbu vlastního domečku. Konkrétně by to měl být pasivní dům. Je kolem toho však spousta zařizování, také se bojíme aby sme nenaletěly nějaké stavební firmě, která nám to odflákne. 
Byla bych ráda za rady od lidí co právě také řeší stavbu, nebo už mají postaveno. Takže jakou firmu vybrat, jak postupovat ke zdárnému cíly a tak :)

0
před 4 roky Lenka

My taky chcem taky pasivní dům, ale bojíme se, aby se to vyplatilo a pořád váháme. Nabídka jedné stavební firmy byla za cenu 6 000kc/m3. Hlavně pořád nevíme, pro jakou vzduchotechniku a topení bychom se měli rozhodnout. 

0
před 4 roky Gabka

Se stavbou pasivního domu jsme se obrátili na jednu stavební firmu, která nám zařídila vše od A do Z. Od projektu, přes vyřízení dotace, stavbu až po kolaudaci. Doporučili nám rekuperační techniku s drobným elektrickým dohřevem a přímotopy, takže v zimě máme krásně teploučko a nestojí nás to moc. Bydlíme už dva roky a je to náš splněný sen.

0
před 4 roky Jan

V pasivním domě bydlím už několik let, dotace Zelené úsporám se na naši stavbu bohužel nevztahovala, což dneska už neplatí. K dotazu Lenky, zda se to vyplatí, tak určitě ano, nás vyšla stavba pasivního domu téměř srovnatelně jako stavba domu klasického. A celková roční spotřeba našeho domu se solárním ohřevem je kolem 6 000kWh (topení, svícení, vaření, ohřev).

0
před 4 roky Kačka

A přes kterou firmu ste to měli? Myslíteže se vyplatí svěřit celý projekt jedný firmě? Kolik vás vyšla ta dotace ZU?

0
před 4 roky Gabka

Pro nás to byla vážně úleva, mít vše pod jednou firmou. Navíc byli fakt spolehliví, šikovní a rychlí. Nemuseli jsme nic reklamovat, upomínat, vše stihli v dohodnutém termínu. Náš domeček najdete v referencích na jejich webu:
http://www.pasivnistavby.cz/reference/

0
před 4 roky Dan

vsem pasivakum preji vam spokojene spani v zimnim obdobi a po ranu co nejmene vydychany vzduch v loznici ;-D;-D
taky si pripravte hadr na kazdodeni utirani oken v loznici :-/

0
před 4 roky Jan

A nemluví z vás závist, Dane? Lidi, co pasivní domy haní nebo na ně nadávají je v drtivé většině nemají a odsuzují něco, o čem nemají ani páru. 

0
před 4 roky Kačka

díky za typy :) Zkusíme se s manželem taky na tu firmu Wobau obrátit a pozjištovat info :)

0
před 4 roky Kačka

Tak jsme se na Wobau obrátili a jdeme do pasivního domu! Moc děkuji za tip na stavební firmu, zatím jsme z nich nadšení :)

0
před 4 roky Tira

Pasivním domům fandím, jen my už jeden máme (a ten je bohužel nepasivní).

0
před 4 roky jangrew

Co půjčky? Někdy je to nejvýhodnější řešení a možná i lepší, než si půjčovat v rodině. Bydlení by měl člověk mít podle představ

0
před 4 roky Radim

Kačka: Taktéž s ženou plánujeme stavbu rodinného domku a firma Wobau nás na internetu zaujala, nicméně vidím, že Váš příspěvek je starý cca 3 měsíce. Stavba u firmy Wobau již začala? jak jste s nimi spokojeni? Děkuji za případnou informaci, 

0
před 4 roky Marie

Ze společnosti Wobau, jsme byli nejdříve nadšeni příjemné vystupování, hezké řeči. Bohužel, když přišlo k řešení nedostatků z jejich strany, ukázalo se, že jim nejde ani tak o spokojené zákazníky, nýbrž především o to pro sebe získat co nejvíce peněz a zákazníku plať, i když vícenáklady byli způsobeny jejich chybou. Opravdu mě zklamali, ještěže máme dobrý stavební dozor, který nás na spoustu věcí upozornil a my tak nemusíme platit za jejich chyby.

0
před 4 roky Jarda

Musím varovat před firmou Wobau. Půl roku mi připravovali projekt pasivního domu, který neodpovídá mému zadání a je z důvodu předimenzování a předražení nepoužitelný. U předání projektu jsem si připadal jako u prodeje hrnců a praktiky byli hodně podobné tzv. Šmejdům. Podepiš, zaplať a neotravuj. Neumím si představit s touto firmou něco stavět. Po předání dokumentace a zaplacení se jednání jednatelů rázem změní, je arogantní a připomínky, ani reklamace je nezajímají. Co prezentují na webu neodpovídá skutečnosti a chování zásadně neodpovídá kodexu člena Centra pasívních domů. Já jsem naletěl slibům, ztratil s Wobau spoustu času a peněz. Projekt předělávám a začínám od začátku. Pozor na f. Wobau, jejich jednatelé Voltera Ing. Weisse, není pravda co o sobě píšou a tvrdí.

0
před 3 roky Marek

Plánujeme se ženou stavbu rodinného domu a přemýšlíme právě nad zmíněnou firmou. Určitě budeme nad tím ještě přemýšlet a poptávat i konkurenci, ale zaráží mě jedna věc. Když vám půl roku kreslili plány domu, to jste je za celou tu dobu neviděl? Přijde mi nelogické platit za něco, co jsem neviděl a věřit, že je to v pořádku.

0
před 3 roky Klára

www.tipa.eu Nářadí a vše co je potřeba ke stavbě :-)

0
před 3 roky Markéta

Taky máme domeček od firmy www.pasivnistavby.cz a jsme mooc spokojeni. Přesně jak píše paní Gabka

0
před 3 roky Kamil

Pane Jardo a proč jste platil, když Vám chování nepřišlo korektní? Promiňte, ale to byla teda asi vaše blbost. Nám firma vyřídila vše včetně dotace asi za 4,5 měsíců. 

0
před 3 roky Lenka

Já jsem teda s firmou velice spokojená, jsme ve fázi výkopu, ale zatím vše šlo jako po drátkch. Na čem jsme se domluvili to dodrželi. Od plánů až v vyřizování dotace.

0
před 3 roky Alena

Nevím co se vám nelíbí, my máme s firmou jen dobré zkušenosti. Nám stavěli komplet celý dům. Bydlí se nám moooc dobře a vše na čem jsme se dohodli splnili do puntíku. 

0
před 3 roky Jolana

Já jsem s firmou spokojená. Momentálně už začínáme stavět a žádný střed nebyl. Víte pane Jardo co to jsou vůbec šmejdi, když to tady tak píšete???

0
před 3 roky Kamil

Je to trend! Odpady se ze začátku taky třídit nechtěly a dneska je to automatické. Za 10 let to bude 80% nových staveb. Dneska je ještě ta výhoda dotací.

0
před 3 roky Felix

Pane Marku, neobávejte se firmy wobau. My s nimi stavěli a dostavěli. Vše bylo ok.

0
před 3 roky Eva

My rovněž postavili již se zmiňovanou firmou. Bez problému a vše bylo dokončeno včas a ve stanoveném finančním rozpočtu. Smlouva o dílo byla řádně dodržena.

0
před 3 roky Zuzana893

Zdravím, dneska už se prý navrhují i tzv. nulové domy, slyšeli jste o nich někdo? Případně máte zkušenost? Četla jsem o nich tady - http://www.dhome.cz/cihelne-zdivo-po-roce-2020-na-domy-s-temer-nulovou-spotrebou-energie/ - a podle toho, co píšou, jsou na tom ještě líp než pasivní domy.

0
před 3 roky František K.

Já můžu s klidem a čistým svědomím říct, že stavby tohoto typu se vyplatí. Hlavně v budoucnu. Vše se akorát zdražuje a může se stát, že taky dojde, nebo budou suroviny nekřesťansky drahé. 

0
před 3 roky Lubin

Zuzko893, o tomto jsem neslyšel, ale když máš dobře udělanou stavbu tak myslím, že zatím nic než pasivní dům lepšího není. teta co se nákladů a následných úspor týká.

0
před 3 roky Freedom

S firmou wobau jsme byli spokojeni. 

0
před 3 roky Zdeněk

U nás žádný problém nebyl. Nechápu proč pan Jarda píše co píše, ale třeba, se toopravdu stalo, já tomu teda moc nevěřím, ale budiž… 

0
před 3 roky Hela

Zdravím, je tu někdo, kdo právě teď staví s firmou Wobau?

0
před 3 roky Oli

Helo, my je máme teprve objednané na příští rok, začneme stavět na jaře :-)

0
před 3 roky Karel

Vyplatí se stavět pasivní dům? má s tím někdo zkušenosti? co dotace atd? návratnost?

0
před 3 roky Daniel

Určitě se to vyplatí, jednak energie budou čím dál dražší a navíc můžete využít dotaci zelená úsporám, já jsem si nechal vypracovat projekt na rodinný domek pasivní a po té i nechal postavit, je to investice do budoucna a také je to ekologické, projekci i výstavbu jsem realizoval přes firmu https://www.pasivnistavby.cz/

0
před 3 roky Marek

Kolik tak stojí projekt pasivního domku?

0
před 3 roky Daniel

Je to různé u mě stál myslím 160 tisíc, ale protože jsem pak u nich i stavěl tak jsem dostal ještě nějakých 25% slevu, ono se to až tak moc neliší od projektu na klasický domek

0
před 3 roky Luciaš

Dobrý den, chci se zeptat, zda někdo už stavěli s touto firmou? http://www.drevostavby-myhome.cz/

0
před 3 roky gsm5ko

Ahoj,
planujeme stavbu s firmou Wobau, Aktualne resime detaily rozpoctu. Byl by nekdo z Vas ochoten podelit o svuj polozkovy rozpocet Vasi stavby? Chci si srovnat jednotkove ceny za nektere polozky.
Predem dekuji

0
před 3 roky AlešKol

My jsme s ní stavěli. V celku jsme měli dost času na výběr firmy. I jsme uvažovali i o RD Řýmařov, ale tam mají děsné dodací lhůty. Sice je dřevostavby my home menší firma, ale zase za vás udělají opravdu vše - od stavebního povolení po předání hotové stavby.

0
před 2 roky Kristýna

S manželem jsme se rozhodli opustit pronajatý městský byt a pořídit si vlastní bydlení. Vzhledem k naší pracovní vytíženosti jsme hledali firmu, která by vše zařídila od A do Z. Nakonec jsme našli firmu Wobau. Mladý a příjemný kolektiv vycházející nám vstříc. Navštívili jsme několik domů realizovaných firmou Wobau a mohli se tak s manželem inspirovat. Zpracovali nám projektovou dokumentaci, poté nám domeček postavili, a nakonec vyřídili dotaci. Již skoro rok bydlíme a jsme spokojení. Stavba pasivního rodinného domu byla skvělá volba, stejně jako výběr firmy Wobau.

0
před 5 měsíci Renda

Stavebníci, odkážete prosím někdo poradit, podle čeho bych měl vybírat kvalitní krb do pasivního domu prosím?

0
před 5 měsíci Berka

Uděláte nejlépe, když si zajdete za topenářem, já jsem to tak také udělal, a ten mi doporučil vhodnou krbovou vložku do pasivního domu.

0
před 5 měsíci Renda

Mohl bych se tedy prosím zeptat, co Vám topenář doporučil? Když jste za ním byl pro radu?

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 9 - 5


Přidat příspěvek