Proč pokutují řetězce

0
před 6 lety Dita

Nejsem žádným příznivcem supermarketů, protože berou práci lidem, tlačí na výrobce a zabírají velké plochy na polích a lukách kde berou domov myšákům. Nicméně nechápu proč pokutují supermarkety za to že prodávaly koňské maso ve výrobku, to jako mají každý produkt nejdříve sami otestovat a pak teprve ho dát do regálu, podle mého s tím moc nemá moc společného, ale měli by jít po výrobci, ten je přeci zodpovědný. Kdyby prodávaly supermarkety prošlé zboží nebo ho špatně skladovaly, omývaly by maso v octové vodě a znovu ho prodávaly a podobně tak to chápu, tak za to mohou. Ale tohle?
http://ekonomika.idnes.cz/tascu-hrozi-az-trimilionova-pokuta-za-konske-maso-v-lasagnich-p6z-/ekoakcie.aspx?c=A130321_202634_ekoakcie_cen

0
před 6 lety Bledá Tvář

Smluvní vztah s dodavatelem má obchod. Stát může udělit pokuiu obchodníkovi dle zákona a ten ji převede dle smlouvy na dodavatele. Obchod v tom nezůstane.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Dito, tohle mi také vrtalo hlavou, tím spíše, když Tesco nechalo samo vzorky otestovat, ale asi to mají (jak se píše přede mnou) nějak "ošéfované" smlouvami a ve finále pokuta poputuje opravdu k výrobci.
Možná na druhou stranu, když budu upřímná, tolik bych supermarkety stejně nelitovala, vezmu-li v úvahu, kolikrát a jak šidí (neustále) něčím nás, tak ať jednou ošidí také sebe:)

0
před 6 lety Dita

Tak to už dává smysl.

Lucko jak píšeš, žádná lítost s nimi, to nemám. Jen mě to přišlo divný.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Přesně tak, myslím, že naškudlíno mají od nevinných lidí díky podvodům víc než dost, bylo by na čase, aby došlo i na ně:)

0
před 6 lety Kuba

Těm řetězcům to patří. Když si vybírají dodavatele podle toho za jakou cenu jim budou zboží dodávat, nebo si rovnou určí příliš nízkou (nereálnou) cenu, bez ohledu na kvalitu těch výrobků...

0
Obrázek uživatele Danah
před 6 lety Danah

Kuba: Ano, neco jako objednavka masneho vyrobku za vyrobni cenu roztateho snehu. A ted se vyrobce predved,jestli chces s nami obchodniky obchodovat.

0
před 6 lety Radim

Pokuty plní svojí funkci jen tehdy, když ve větší míře zasáhnou pokutovaný subjekt, a to zejména ekonomicky. AHOLD dostal za rok 2012 cca 5 mil. Kč, což je směšné. Měli by dostat tolik, aby jim to vzalo minimálně 50% zisku, příště by si to rozmysleli. Je to jen aby se vlk nažral, lidem zavřeli huby a jede se dál.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Radime, to máte naprostou pravdu, pro ně jsou i milionové částky pakatelem:( Při jejich ziscích...

0
před 6 lety Bledá Tvář

Jak by stát pokutoval třeba výrobce ze Samoi (Budoucí konzervy pro naše čínské a vietnamské spoluobčany: http://zpravy.idnes.cz/samoa-chce-prodavat-psi-maso-d13-/zahranicni.aspx?c=A130408_223252_zahranicni_brm).

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 12


Přidat příspěvek