Praní prádla

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Prosím o radu, už půl roku se potýkám s pračkou, i když dám málo prášku, tak hodně mám vždy pěny v bubnu, ale jen u ručníků, u jiného prádla ne, to je v pořádku, ale jak dám prát ručníky, mám po vyprání na bubnu pěnu, a to pak dávám třeba ještě 5x máchání navím, mám strach,aby tam nezbyl prášek, opravář mi kdysi řekl, že by to mohla být spíše napěněná voda, než prášek, ale nevím. Ale u jiného prádla to nemám, jen u froté ručníků. Nevíte čím by to mohlo být a pokud ano, poraďte. Dávám málo tekutého prášku- ne moc.

0
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

ručníky (nebo všeobecně froté) do sebe nasákne velké množství vody, tzn. je pro jeho praní a hlavně pak máchání potřeba více vody než na obyčejnou látku. Dejte ručníků méně než jste zvyklá (třeba jen půl várky) a uvidíte. Třeba to bude ono.

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

jenže ten problém mám i když peru jen 2 ručníky a to jeden velký a jedem malý na ruce, obvykle peru 1 klasický velký na tělo a tři malé - což není moc a mám ten problém stále, kolikrát musím dát i 8x máchání navíc a nebo odbublinkovat pračku a znovu dát přemáchat, což je velká spotřeba vody, tak nevím, ale i mamka mi říkala, že froté do sebe asi vtáhnou prášek a pak je problém to dostat pryč

0
před 2 roky Janečka

A perete někdy prádlo i ve veřejné prádelně? A co vlastrně říkáte na perstyle? Je to dobrá prádelna? Mají dobré pračky a nestane se, že by mi třeba zmizely kalhotky nebo ponožky? :-D

0
před 2 roky Irča

jj peru pravidelně ve veřejné prádelně - i když to zní jako veřejný záchodek, tak to rozhodně tak není. Je to fakt hodně dobré, čisté, moderní místo, kde na nějaké bezdáky apod. nenarazíte, co je rok dlouhý. =) Jinak perstyle znám a právě do té já pravidelně chodím. To je v klidu prádelna se super službama.

0
před 2 roky Janečka

Fakt? A je to fakt tak dobré, jak říkáte? Trochu si totiž nedovedu představit, že přes celý zlín nesu špinavé trenky, abych si je pak někde vypral. I když zase ta perstyle není tak drahá a určitě by se mi to více vyplatilo, než to čvachtat doma ručně...

0
před 2 roky Irča

jj je to fakt supúer. Jako mě to taky bývalo blbé, že jsem nesla špinavé prádlo na veřejnosti, ale teď už si to dávám do zavřeného batohu a nikdo neví, co si v tom nesu. Ale fakt je vždycky ten výsledek z perstylu tisíckrát lepší než například doma z pračky. =) Fakt je to bomba. Jsem strašně ráda, že něco takového vůbec existuje a funguje.

0
před 2 roky Janečka

Jo tááák. Tak to jste šikovně vyřešila. To mě fakt nenapadlo. :-D Tak jo. Tak tedy párkrát zajdu. Hlavně mám nějaké bundy a mikiny, které se normálně vyprat nemůžou, ale jen kvůli takovým starým hadrům to nebudud dávat do čistírny. =)

0
před 2 roky Irča

jj to já bych taky nenesla špinavé spodky přes celé město, aby každý viděl, co jsem předchozí dny nosila. :-) Navíc co je ještě u perstylu super, tak to, že tam mají tak kvalitní pračky a sušičky, že už potom skoro vůbec nemusíte žehlit. Já si vždycky prádlo tak krásné složím, že už ho pak vůbec nežehlím, takže je super pomoc.

0
před 2 roky Emula

Jaké kdo používáte prací prostředky prosím? Používáte kapsle, gely, prásek? Jaký/e?

0
před 2 roky HankaJ

Já Emulo mám kapskle na praní prádla. A to WaschKonig :) doporučuji :-) kupuji teda na eshopu (www.topmarkt.cz)

0
před 2 roky Emula

To jsem myslím už někde viděla tudle znakču, ale jinak jí nějak neznám.Díky vyzkouším asi. Zkusím objednat z toho topmarktu co píšeš :-)

0
před 2 roky HankaJ

Je to možné, ale doporučuji jí objednat opravdu z toho topmarktu, protože je to z Německa a tu kvalitu poznáš.

0
před 10 měsíci jouda

Dobrý den, potřebuji odstranit fleky z černého vlněného pleteného svetru. Jsou od bílé akrylové barvy na alkoholové bázi. Stejně zašpiněné černé triko jsem vypral na 40°C, ale skvrny zůstaly (to se, ale dalo očekávat)... :-(

0
před 9 měsíci Martina

Co se týče ručníků a osušek, tak nakupuji na https://www.kvalitex.cz/ a peru bez aviváže. Jedná se totiž o froté ručníky v mém případě (na jiné nedám dopustit) a někde jsem četla, že se mají právě prát bez aviváže a nežehlit. Jinak, Vám dlouho pěkně froté ručník, nebo osuška nevydrží. Z vlastní zkušenosti vím, o čem mluvím :-)

0
před 7 měsíci Pepa

Dobrý den, celou dobu jsme prali s různými prášky a gely jako je Ariel a podobně. Potom jsme zkusili produkty z Německa a je to úplně o něčem jiném. Kdo to zkusil, ví o čem mluvím. Pokud chcete některé fakt kvalitní produkty vyzkoušet, doporučuji http://www.malechas.cz/praci-prostredky-2/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 5 - 1


Přidat příspěvek