Praní prádla

0
Obrázek uživatele Irča
před 3 roky Irča

Prosím o radu, už půl roku se potýkám s pračkou, i když dám málo prášku, tak hodně mám vždy pěny v bubnu, ale jen u ručníků, u jiného prádla ne, to je v pořádku, ale jak dám prát ručníky, mám po vyprání na bubnu pěnu, a to pak dávám třeba ještě 5x máchání navím, mám strach,aby tam nezbyl prášek, opravář mi kdysi řekl, že by to mohla být spíše napěněná voda, než prášek, ale nevím. Ale u jiného prádla to nemám, jen u froté ručníků. Nevíte čím by to mohlo být a pokud ano, poraďte. Dávám málo tekutého prášku- ne moc.

0
Obrázek uživatele Jana
před 3 roky Jana

ručníky (nebo všeobecně froté) do sebe nasákne velké množství vody, tzn. je pro jeho praní a hlavně pak máchání potřeba více vody než na obyčejnou látku. Dejte ručníků méně než jste zvyklá (třeba jen půl várky) a uvidíte. Třeba to bude ono.

0
Obrázek uživatele Irča
před 3 roky Irča

jenže ten problém mám i když peru jen 2 ručníky a to jeden velký a jedem malý na ruce, obvykle peru 1 klasický velký na tělo a tři malé - což není moc a mám ten problém stále, kolikrát musím dát i 8x máchání navíc a nebo odbublinkovat pračku a znovu dát přemáchat, což je velká spotřeba vody, tak nevím, ale i mamka mi říkala, že froté do sebe asi vtáhnou prášek a pak je problém to dostat pryč

0
před 13 měsíci Janečka

A perete někdy prádlo i ve veřejné prádelně? A co vlastrně říkáte na perstyle? Je to dobrá prádelna? Mají dobré pračky a nestane se, že by mi třeba zmizely kalhotky nebo ponožky? :-D

0
před 13 měsíci Irča

jj peru pravidelně ve veřejné prádelně - i když to zní jako veřejný záchodek, tak to rozhodně tak není. Je to fakt hodně dobré, čisté, moderní místo, kde na nějaké bezdáky apod. nenarazíte, co je rok dlouhý. =) Jinak perstyle znám a právě do té já pravidelně chodím. To je v klidu prádelna se super službama.

0
před 13 měsíci Janečka

Fakt? A je to fakt tak dobré, jak říkáte? Trochu si totiž nedovedu představit, že přes celý zlín nesu špinavé trenky, abych si je pak někde vypral. I když zase ta perstyle není tak drahá a určitě by se mi to více vyplatilo, než to čvachtat doma ručně...

0
před 12 měsíci Irča

jj je to fakt supúer. Jako mě to taky bývalo blbé, že jsem nesla špinavé prádlo na veřejnosti, ale teď už si to dávám do zavřeného batohu a nikdo neví, co si v tom nesu. Ale fakt je vždycky ten výsledek z perstylu tisíckrát lepší než například doma z pračky. =) Fakt je to bomba. Jsem strašně ráda, že něco takového vůbec existuje a funguje.

0
před 12 měsíci Janečka

Jo tááák. Tak to jste šikovně vyřešila. To mě fakt nenapadlo. :-D Tak jo. Tak tedy párkrát zajdu. Hlavně mám nějaké bundy a mikiny, které se normálně vyprat nemůžou, ale jen kvůli takovým starým hadrům to nebudud dávat do čistírny. =)

0
před 12 měsíci Irča

jj to já bych taky nenesla špinavé spodky přes celé město, aby každý viděl, co jsem předchozí dny nosila. :-) Navíc co je ještě u perstylu super, tak to, že tam mají tak kvalitní pračky a sušičky, že už potom skoro vůbec nemusíte žehlit. Já si vždycky prádlo tak krásné složím, že už ho pak vůbec nežehlím, takže je super pomoc.

0
před 9 měsíci Emula

Jaké kdo používáte prací prostředky prosím? Používáte kapsle, gely, prásek? Jaký/e?

0
před 8 měsíci HankaJ

Já Emulo mám kapskle na praní prádla. A to WaschKonig :) doporučuji :-) kupuji teda na eshopu (www.topmarkt.cz)

0
před 8 měsíci Emula

To jsem myslím už někde viděla tudle znakču, ale jinak jí nějak neznám.Díky vyzkouším asi. Zkusím objednat z toho topmarktu co píšeš :-)

0
před 8 měsíci HankaJ

Je to možné, ale doporučuji jí objednat opravdu z toho topmarktu, protože je to z Německa a tu kvalitu poznáš.

0
před 4 měsíci jouda

Dobrý den, potřebuji odstranit fleky z černého vlněného pleteného svetru. Jsou od bílé akrylové barvy na alkoholové bázi. Stejně zašpiněné černé triko jsem vypral na 40°C, ale skvrny zůstaly (to se, ale dalo očekávat)... :-(

0
před 3 měsíci Martina

Co se týče ručníků a osušek, tak nakupuji na https://www.kvalitex.cz/ a peru bez aviváže. Jedná se totiž o froté ručníky v mém případě (na jiné nedám dopustit) a někde jsem četla, že se mají právě prát bez aviváže a nežehlit. Jinak, Vám dlouho pěkně froté ručník, nebo osuška nevydrží. Z vlastní zkušenosti vím, o čem mluvím :-)

0
před 4 týdny Pepa

Dobrý den, celou dobu jsme prali s různými prášky a gely jako je Ariel a podobně. Potom jsme zkusili produkty z Německa a je to úplně o něčem jiném. Kdo to zkusil, ví o čem mluvím. Pokud chcete některé fakt kvalitní produkty vyzkoušet, doporučuji http://www.malechas.cz/praci-prostredky-2/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 6


Přidat příspěvek