Praní prádla

0
Obrázek uživatele Irča
před 4 roky Irča

Pěkný den, chtěla bych poradit, na kolik otáček perete? Já mám na kolečku nastaveno 700, ale někdy mi příjde, zda to není moc jakoby vycucané - to prádlo, někdy je to ok. Jak to máte vy? A jak dlouho vám pračka vydržela.

0
Obrázek uživatele janyka.h@
před 4 roky janyka.h@

Nevím, že bych se na pračce daly navolit otáčky pro praní. Určitě je to údaj pro otáčky při ždímání, pro bavlnu klidně používám i 1200 otáček a prádlo je super. Mám parní pračku LG tak asi pět let, peru cca 3 várky týdně. Předchozí pračka mi vydržela víc než 25 let, ale u dnešních výrobků si o tak dlouhé době používání můžeme nechat jen zdát.

0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Na pračkách mi vadí ta úspora vody při máchání. Protože prací prášek zůstává v prádle. I když prášku dám málo, jsou dost agresivní, nevymáchá se jinak než dalším extra máchacím programem. To je fakt ekonomické!

0
před 3 roky eva

S tou úsporou vody to řeším tak, že do pračky přilévám vodu. Jinak žmoulá skoro nasucho. Jako extra máchání dávám vyprat ještě jednou bez prášku na rychlý program opět s přiléváním vody a stejně tam zůstává prášek(přesto, že ho dávám málo).

1
Obrázek uživatele Jana
před 3 roky Jana

zkuste prát v mýdlovém slizu a při máchání přidat do kolonky pro aviváž klasický ocet. Ocet při posledním máchání neutralizuje případné zbytky prášku. (chem. reakce). Je to lepší než klasik prášek, ale se skvrnami si neporadí. Já takto peru látkové pleny pro dítě a veškeré dětské oblečení a i ručníky a spoďáry u sebe. Na rifle dávám normál prášek.
Třeba to pomůže i vám.
Peru denně, někdy několik praček. ždímání mám nastavené na 500 ot/min a to mi stačí. Jinak je to zbytečná energie a hlavně, prádlo je pak zmuchlané.
Pračku mám asi 8 let a zatím drží.... ťuk ťuk

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 2 + 5


Přidat příspěvek