Praha :D a okolí

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Napadlo mě takové malé téma na odlehčení, hlavně pro zdejší pražáky jako jsem já:)) A zajímalo by mě co vás tu nejvíc štve, baví, rozesmívá atd. Život tady mi totiž přijde úplně opačný než jaký se tu řeší ve většině diskuzí:)

Mě teda poslední dobou (co se mi rozstvítilo) hrozně baví pozorovat lidi jak splašeně utíkají na metro, tramvaj nebo na autobus :D dřív jsem to taky dělal, ale teď mě to nechává těžce chladným. Nejlepší je když někdo urputně dobíhá metro ve špičce, kdy cca za minutu jede další metro :D je to vtipný ale zároveň smutný no :-)

Další co tu pozuruje je, kolik lidí tu zabíjí čas v různých fitcentrech při sportech jako spinning, alpining, zumba, fitbox a kdo ví co ještě. Lidi tu už vůbec neví jak se zabavit a když se tu s někým člověk dá do řeči tak v mnoha případech na něj vybafnou tyhle názvy. Samozřejmě je dobře že aspoň něco dělaji, ale :-).

A celkem by mě zajímalo jaká podle vás panuje nálada a atmosféra na vesničkách, v městečkách jako stálých obyvatelů. Já když jedu na chatu, tak to tak člověk nestačí vnímat do hloubky. Jestli třeba už i tam lidé jezdí do fitcenter v nejbližším velkém městě:))

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no já už v PRaze nebydlím několik let a díky bohu za to. Vždy, když musím do Phy, tak mám pocit, že sem hozena do velmi silné řeky a že mě ten dav lidí semele. Ale spíš mě drtí ta šílená negativita a totální bezohlednost, co mezi lidma je. Ale to neni jen v Pze, to je všude ve velkých městech. Na vesničce je svatej klid, tady zase panuje takovej klídek, že by to pražáka asi praštilo :D

1
před 7 lety Jana

Jsem ten nejšťastnější člověk, když můžu jít na zahradu vzít do ruky rýč a plít rostlinky, jsem ten nejšťastnější člověk, když se nemusím honit za tramvají, protože prostě nikam nespěchám, nehoním se za výdělkem, protože nepotřebuji mít každý den na sobě nové oblečení, ipady a iphony v ruce. Můj život je úplně jiný, obyčejný a přeci jen šťastný. Když vyrazíme jednou za uherský rok na nákup do centra, mám z toho osypky, nebaví mě to. Vím, že je hodně žen, které jsou nákupem bot, kabelek, šmínků a oblečením posedlí, já ne. Rozdíl je jen v tom, že se nepotřebuju honit za výdělkem, abych na všechny ty věci měla. Není nad krásu se jít odpoledne projít k rybníku a pozorovat káně na obloze, když se poštěstí vidět i přeběhnout srnku na louce. Ve městě bych byla nešťastná.
A proto jděte si za svými cíli, my jsme si svůj už splnili.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

plně souhlasím, když občas razíme do nákupního centra, je docela sranda sledovat ženský, jak lítaj z obchodu do obchodu a snažej se urvat co se dá :D chlapy zase šílej z techniky a přitom stačí tak málo ke spokojenému životu. Já sem si tohle všechno úplně odvykla, ale můj manžel v pze pracuje, no a tak ho nejde dost dobře "předělat" na vesničana :D

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

my máme chatu na samotě v lese u vody, ale bez vodovodu a elektřiny a často tam utíkáme a lidé si o nás myslí, že jsme blázni :-), že tam dovedeme v létě strávit 14 dní bez koupelny, při petrolejce...

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

jeee, no to je romantika :) lidi nechápou jak může bejt na světě krásně. Už zapomněli co je to ticho, příroda atd...

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Tak jsem si dnes udělal výlet do Prahy..
(taky zajímavý, většina lidí říká že jde do Prahy, přitom v ní jsou a bydlí v ní :D takže přesněji do centra:))
Vylezám z metra, dveře se zavírají a v plné rychlosti to do mě napálí nějaká ženská, nerudná, metro nestihla, dveře jí zavřeli před nosem..ještě než jsem se dostal k eskalátorům tak jelo další metro:) maj to ty lidi za potřebí?:))
jinak chatu máme taky bez vodovodu a bez elektřiny jen s petrolejkou :-) v dnešní době už je to dovolená jak z jiné planety jen tak si sednout k ohníčku, pak si vzít špekáček ke stolu s petrolejkou a poslouchat zvuky noci :-)

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

ještě kde vzít ten špekáček, který jsme si dávali dřív, když se do něj kouslo, krásně to křuplo...:-) jinak souhlasím, mám doma rybáře, tak vysedáváme u vody přes den i večer hodiny a hodiny...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

...protože to je pravá dovolená:-D my jezdíme taky do chatičky, jen místo petrolejky jsem pořídila obr svíčku, která odpuzuje moly, ale žádná elektřina:D večerní hygiena pěkně pod hvězdami s vodou z kanistru a hlavně, žádná TV a internet!:D

0
Obrázek uživatele Monika
před 7 lety Monika

Když projíždíme Prahou, vidím samé zamračené obličeje. Lidé spěchají, nekoukají vlevo, vpravo. Ani nevidí ty druhé kolem sebe. Asi se z toho stane časem zvyk, ale není nad to jít malým městem a potkávat známé, spolužáky,.. prohodit pár slov nebo jen popřát dobrý den.
Bydlíme na vsi stranou u lesa a každý den se těším domů. Když je léto, trávíme čas na zahradě a místo vaření večeře grilujeme. Děti běhají kolem domu, nikde nikdo. Je to super. Už aby bylo léto :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

http://www.vitalia.cz/clanky/farmarske-trhy-novinky-a-zmeny-v-praze/
Kdyč to tak čtu, asi udělám po létech výlet do oškolivé Prahy na pěkné trhy:-) Když už mám vyjet zase jednou mezi davy a stres, tak aspoň s nějakým užitkem:)
PS: Pražáčci, doporučili by jste mi prosím nějaké pražské tržiště?

0
Obrázek uživatele 6sense
před 7 lety 6sense

Mě tyhle trhy přijdou už takový "malý" a takový "mladý" na to aby lidi u stánků byly na sto pro výrobci, spíš si často myslim že jsou to většinou jen obchodníci a prodejci. Který trh ale doporučuju shlédnout je ten, kde byl i před boomem farmářských trhů... Pražská tržnice, halu 22, stanici od Vltavský.
odkaz
http://www.holesovickytrh.cz/
nebo
http://www.holesovickatrznice.cz/obchody.html/17_35-a---zeleninove-trziste---vegetable-market

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

6sense: souhlas, u nás v Letňanech se s velkou slávou rozjeli dokonce trhy dva, na jednom byly asi tak tři stánky a ten druhej byl opravdu vtip roku..byl před největším obchodním centrem a všeho všudy tam bylo taky tak 5 stánků a nic bych za to nedal že se tam prodávalo zboží právě z toho obchoďáku. Samozřejmě zájem nulovej a každej si to rovnou štrádoval na kvalitku do obchoďáku.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 7 lety Jirka

v Přerově naposledy tři stánky.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No já má v okolí právě jen takový menšího růstu:-) A práve jsem tam už několikrát narazila na ty farmáře ála supermarkeťáky, tak jsem si myslela, že takhle na těch větších by to mohlo být víc kontrolované a jistější, ale jestli je to jak píšete, tak to bude s těma našema asi prašť jako uhoď...

0
Obrázek uživatele Monika
před 7 lety Monika

Právě jsem se podívala z okna a za zahradou se pasou čtyři srnky a naproti na louce je obora s daňky.. je to nádhera :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

A já se podívám a vidím souseda v okně pokuřovat cigárko...nádhera:D
Už aby byl člověk zase doma:)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

já sem nedávno dokonce viděla lišku, srnky vídávám denně, jak si jdou na svačinku :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Při cestě u nás ale často můžu vidět zajíce, naposled byly 2 jen za krátký úsek, přesto se mi zdá, že jim dnes berou veškeré jejich plochy, vykácejí lesy i palouky a všude postaví tunely nebo silnice:( Za chvíli i ty srnečky budou vzácností.

0
Obrázek uživatele bartson
před 7 lety bartson

Tak to u nás tuhle několik dní přespával pod balkonem zajíc...připomínám že je to v Praze a připomínám, že na louce stojí mega giga supermarket s mega giga parkovištěm

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Tak to byl buď nejodvážnější zajíc široko daleko v Praze nebo byl už chudák přiotráven nějakým hnusem z mega giga supermarketů:D

0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

no já nedávno potkala na Černém mostě divočáka :-) tak proč ne zajíce :-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

evidentně šli nakupovat :D

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Veru, kdyby ty nebohý němý tváře jen vlezly dovnitř, "řezníci" by je hned ťafly a prodali za akční cenu :D

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

kenipin: :) jste na správných stránkách, tady lidé věčně nabízí různou elektroniku a jistě se vám spoustu zájmeců s mobilem ozve;D Kdyby jste měl zájem i o žehličky třeba, tak se ozvěte:D (ironie)

0
Obrázek uživatele vojtano
před 7 lety vojtano

Zajíc pod balkonem, divočák na Čerňáku - vypadá to, jak v jedné písni skupiny Jablkoň na Animantes Dei:
"A všechna ta hovada boží teď nakupují zboží" :-)

0
Obrázek uživatele Lucka
0
Obrázek uživatele Jana H.
před 7 lety Jana H.

mně už nepřekvapí nic... navíc tržnice SAPA je doménou jisté národnostní komunity... a ta mě štve celkově, protože v našem regionu vytlačili všechny útulné obchůdky s oblečením a v poslední době ovládají i trh s potravinami...ze zásady tyto obchody nenavštěvuji...

0
před 7 lety Danah

Jano, a ze zásady ani nejmenovat!!

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

No a doufám, že po týhle zprávě se přidá víc lidí, který je už navštěvovat ani nebudou;)

0
Obrázek uživatele Monika
před 7 lety Monika

Mám ráda malé obchůdky, kde si s lidmi za pultem popovídám a naopak.
A ne jen " projet" čárové kódy kasou. Malé obchody si zákazníků váží a tak k nim také přistupují. Minulý týden jsem byla pracovně v Praze a strašně jsem se těšila domů. Paní= slečna na informacích v Jungmanově ulici nám ani neodpověděla na pozdrav,z devíti navštívených míst byl ochotný pouze jeden člověk, no strašný.

0
Obrázek uživatele Dita
před 7 lety Dita

Monika úplně my mluvíte z duše. Také mám ráda malé obchůdky, velké korporace co neví kde je hranice morálního chování a honí jenom zisk nepodporuji. Když si odnáším nákup z malé prodejničky mám příjemný pocit, jak říkáte, také hodíme řeč a hlavně cítím, jak si mě váží. Žádný automat, který projíždí denně 1000ks "odpadního" zboží kasou.

0
Obrázek uživatele mrkvicka
před 6 lety mrkvicka

Do centra Phy chodím, pouze když jdeme do divadla, na koncert a pod. Jinak, co se týká dobíhání MHD, cvičení v uzavřeném prostoru místo procházek... no comment :-))

0
před 6 lety Radek 111

Dobrý den přátelé.
Potřebuji do školy vyplnit dotazník od lidí z okolí Prahy.

Zde je odkaz:
https://docs.google.com/spreadsheet/viewform?formkey=dEtLVVR2VEQ5TVJzdFp4eFhCbjQtNlE6MQ

Moc děkuji za Vašich pár minutek času.

0
před 6 lety Jitka

Monika: radši nakupuji v samoobsluze, abych mohla studovat složení všech potravin. V malém obchůdku (pultovce) se mi jednou stalo, že mi prodali prošlý jogurt.Vrátila jsem se s ním asi za půl hodiny a tvrdili mi, že jsem ho nekoupila ten den, ale už před několika dny. Nakonec jsem vrácení peněz vyhádala, ale od té doby chodím jen do samoobsluhy, kde si můžu zboží prohlédnout.

0
Obrázek uživatele isabela.krasna
před 4 roky isabela.krasna

Zdravím, teďka jsem našla krásné články o památkách v Praze: http://www.prahanadosah.cz/prazske-pamatky/. Odkaz sem dávám proto, že právě památky se mi na Praze moc líbí. Na Vyšehradě je krásně. Akorát mi vadí moc turistů na známých místech a tak, ale s tím se musí počítat.

0
před 4 roky JanaK

Do Prahy jsem se přestěhovala před půl rokem a jsem za to nesmírně ráda, protože tu je pořád kam chodit, památky, divadla atd. Naposledy jsem s kamarádkou byla na představení v divadle Studio Dva a můžu jen doporučit.

0
před 3 roky pluma

Ve studiu dva jsem byla na podzim! Myslím, že se ta hra jmenovala vánoční příběh, bylo to moc pěkné, také doporučuji :) Mrkněte na jejich program na studiodva.cz, momentálně je největší lákadlo Evita <3
 

0
před 3 měsíci Klára

Já jsem si koupila opravdu krásný byteček v Praze, našla jsem ho v nabídce realitní kanceláře http://www.edoxreality.cz/

0
před 2 měsíci Tom

Máte někdo zkušenosti s realitní kanceláří v Praze, která by dokázala opravdu rychle najít kupce na dům?

0
před 2 měsíci Dan

Já jsem prodával přes http://www.faraon.cz/cs/ kupec za týden, super přístup ;-)

0
před 2 měsíci Tom

Super a najdu někde pobočku?

0
před 2 měsíci Dan

Ano stačí se mrknout do sekce kontakty http://www.faraon.cz/cs/kontakt/

0
před 5 dny Lukáš

Od koho máte internetové připojení?

0
před 3 dny Jarek

Já mám v Praze interneti televizi od https://www.a1m.cz/internet mám rychlost 100 mbps a 60 televizních kanálů za 600 kč

0
před 15 hodinami Lukáš

A co mám udělat pro to, abych si tento internet mohl také napojit?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 5


Přidat příspěvek