Povrchová úprava nádobí

0
před 9 lety Renata

Koupila jsem si kuchyňského robota. Bylo tam napsáno,že plastové části se mohou mýt v myčce.Nějak jsem přehlédla slovo plastové a dala do myčky mlýnek na maso.Bohužel se mi z něj smyla povrchová úprava a výrobce mi napsal,že už mlýnek nemám používat,protože se z materiálu mohou uvolňovat zdraví škodlivé látky.Nevíte někdo, z čeho se vlastně kovové součásti robotů vyrábějí?Nějak mi nejde do hlavy,že jsou pokryty slabou vrstvičkou,která se v myčce smyje a pod touto vrstvou jsou jedovaté. Chtěla bych jen podotknout,že nemám nějaký levný šmejd. Jedná se o robota Bosch, který dokonce vyhrál v D-testu.

0
před 9 lety Frodik

Renata: Musím přiznat, že mě váš příspěvek pobavil, ale jen na jednu vteřinu, protože odpověď od výrobce je vtipná jen do chvíle než si člověk uvědomí její dopad. Je to šílený....

Můžete zde uvést o který konkrétní výrobek se jedná a jaká přesně byla odpověd výrobce - jestli jmenoval konkrétní látky, které se mohou uvolňovat ? A pokud je nenapsal, můžete ho urgovat, aby konkrétní látky sdělil ?

Nechápu v jaké době žijeme, jestli se tomuhle říká pokrok, tak potěš...

0
před 9 lety Alča

Nejspíš se bude jednat o nějakou slitinu kovů a myslím si, že používat jej nemáte, jelikož bude reznout a v potravinách by se tak mohly objevovat kousky rzi. Zkuste se poohlédnout po někom, kdo prodává náhradní díly, asi to bude jediné řešení

0
před 9 lety Renata

Jedná se o výrobek BOSH MUM 4655 EU. Výrobce mi látky, které se mohou uvolňovat nejmenoval. Už jsem i urgovala odpověď, ale neodpověděli. Ono se jedná o české zastoupení, tak možná čekají také na odpověď. Nevím. Každopádně jsem radši investovala 1000,- Kč a objednala nový mlýnek. Holt za blbost se platí. Jen můžu doufat, že když je mlýnek pokryt slabou vrstvičkou povrchové úpravy, tak se snad do potravin nic nedostane. Jenže to už asi těžko zjistím.

0
před 9 lety Frodik

Renata: Tak to vás obdivuji, já už bych ztratil po tomhle důvěru. Ale když si uvědomím, kolik člověk kolem sebe může mít dalších takových a třeba i horších přístrojů a předmětů, které mohou něco uvolňovat... Člověk aby se fakt dneska bál... A nejhorší, jak píšete, že je odkázán na to, když se něco takhle náhodou dozví... Jiný způsob jak to zjistit bohužel není, smutné :-(

0
před 9 lety Renata

Já toho robota mám pár dní a použila jsem ho jen jednou, právě ten mlýnek. Takže se mi ho nechce vyhazovat. No a protože jsem ho chtěla mít pořádně umytý od syrového masa,tak jsem ho dala do myčky. A podle diskuzí k tomuto výrobku nejsem sama, kdo se takto napálil.Přeložený návod je trochu zmatený a zmínka o tom,že se mlýnek nesmí dávat do myčky, je zakomponovaný v textu a snadno přehlédnutelný. Jenže tam je, tak že se s výrobcem dohadovat nemůžu. Chtěla jsem si udělat radost kvalitním přístrojem a bohužel to takto dopadlo.

0
před 9 lety Renata

Podívala jsem se ještě, kde byl robot vyrobený, protože se prý většinou pro český trh vyrábí v Číně. Byl vyrobený ve Slovinsku. Holt výrobce chce ušetřit, tak na to doplácejí zákazníci.

0
před 9 lety Dita

Prostě to přestříkaj a pohoda. Robota ač jinýho mám doma, mlýnek je ale úplně stejný, takže předpokládám, že na tom bude s výrobou úplně stejně. Do myčky jsem ho nikdy nedávala, vždycky jsem ho myla v ruce a je takový lehce oprejskaný. Naštěstí už maso nemelu, jelikož ho jím jen vyjímečně a v jiné úpravě, ufff. Ta představa z dřívějška, když jsem mlela i několikrát v měsíci je pro mě děsivá.

0
před 9 lety Jirka

Těžko říct z čeho je to vyrobené, z fotky to moc poznat nejde. Viděl jsem nádobí z chromniklové oceli 10/15, to je asi ta nejmíň škodlivá varianta, z duralu ten nepoužívám protože kyselé potraviny ho rozpouštějí i nádobí pokryté nekvalitním teflonem ze kterého se uvolňoval formaldehyd.
Ještě se používá pozinkovaná ocel, tam nevím jaká je škodlivost a ocel obyčejná, která rychle rezaví.
Ještě je jedna možnost, že je to vylisované a upečené z práškového kovu, to bych to rovnou vyhodil.
Už jenom to, že se ten povlak rozpustil v myčce je velmi podezřelé a bylo by dobré to nahlásit České obchodní inspekci.

0
před 9 lety Renata

Tak to jste mě moc nepotěšili. Sice budu mít nový mlýnek, ale nevím, jestli si na sekané ještě pochutnám. Dříve jsem měla robota Eta a ten měl mlýnek z plastu. Tam asi problém nebyl.Akorát jsem ho už vyhodila, protože za ty roky už dosloužil a vůbec byl celkové slabší ve výkonu.

0
před 9 lety Dita

Tak se mi dneska povedla taková nepěkná ošklivá věc. Vařím si vařím a ochucuju polívku česnekem. Dávám stroužek do lisovače, zmáčknu a lisovací sítko je v tahu.

0
před 9 lety Dita

Nejsem tak bohatá, abych si mohla dovolit kupovat věci na jedno použití. Vždycky se snažím vybírat věci za přijatelnou cenu někdy i vyšší a hlavně se dívám na kvalitu. Lisovač na česnek mám dva roky, teď lituju, že jsem si nevzala ten po babičce, protože ten vydrží sloužit ještě další dvě generace.

0
před 9 lety Alča

Dito, tak to ti gratuluju, že ti vydržel dva roky. Já jsem měla od Tescomy takový bytelný, ovšem přežil asi 5 let, pak jsem hledala, pátrala a koupila nějaký další (značku si teď už nepamatuju) a ten praskl po druhém stroužku. Tak jsem pořídila třetí a tomu po týdnu praskl nýtek. Tak ho manžel nahradil, aby fungoval, ale když to srovnám s tím, co mají rodiče x let, tak ten česnek opravdu lisuje, tady to ho jenom "rozhňácá" a to je vše. Takže jestli seženeš nějaký odolný a bytelný, dej mi, moc prosím, vědět

0
před 9 lety Dita

To jsi mě moc nepotěšila, budu tedy pečlivě vybírat, abych nemusela kupovat další a další. Já na to rozlomení koukala jak puk a ono to je asi normální podle toho co píšeš. Já to chápu, že pro ně je to byznys, aby člověk chodil a kupoval dokola jak blbec. Asi prohledám bazary a podobně,ty starý s tím placatým mačkačem jsme vyhodili, dneska se už asi nikde neseženou co?

0
před 9 lety Jirka

Četl jsem člának nějakého inženýra který popisoval jak se navrhují přístroje do domácnosti. Klidně by mohly vydržet 15 let, ale schválně se vyrábějí tak aby se rozpadly rychleji.

0
před 9 lety Alča

Jirko, taky jsem slyšela, že se třeba ledničky, pračky apod. dělají tak, aby vydržely cca rok po záruční době

0
před 9 lety Renata

Tak jsem dostala odpověď od německého výrobce. Prý sůl v myčce reagovala s hliníkem a ten teď barví a obarvené budou i potraviny. Jediné, co mi poradili, bylo, abych si koupila nový mlýnek. Já jsem si do dneška myslela, že hliník se na nádobí už nepoužívá, protože je zdravotně závadný. A ejhle, ono se z něj vyrábí dál. Mám takový dojem, že právě i ty lisy na česnek jsou z hliníku, aspoň můj tak vypadá.

0
před 9 lety Jirka

Renata: Máte pravdu, polovina lisů na česnek je z duralu, to je slitina hliníku a mědi. Z čistého hliníku jsem viděl pařák na knedlíky.

0
před 9 lety Frodik

Jojo, kdepak, ne nadarmo největší český velikán pravil: Budoucnost patří aluminiu.

A já k tomu jenom dodám - S hliníkem na věčné časy až k Alzheimerově chorobě, hip hip hurá.

Hlavně že se s velkou slávou zrušily hliníkové příbory. Ale tady ten lis na česnek je krásný důkaz toho, kolik toho neviditelného neurotoxického hliníku kolem nás je. A něco z jiného soudku, co třeba takhle deodoranty, zkoumal někdo složení ? Je docela těžké najít nějaký bez solí hliníku. A deodaranty se navíc aplikují do míst, kde ústí lymfatický systém, to se hnedky rychle dostane do oběhu. Já prostě tu dnešní moderní dobu miluju ...( = sarkasmus )

0
před 9 lety Jirka

Oprava, ty lisy na česnek nejsou z duralu ale z jiné slitiny hliníku, možná feal.

0
před 9 lety Alča

Souhlasím, s tím, že na trhu je většina lisů z hliníku....a máte nějakou alternativu? Já jsem kdysi viděla struhadlo z keramiky - nemáte s tím někdo zkušenost?

0
před 9 lety Dita

Dnes jsem přidávala česnek do jídla a jelikož jsem nestačila lisovač ještě pořídit jsem sáhla po struhadle. Vypadá to, že u něho asi i zůstanu. Má dvě výhody - snažší mytí a nastrouhaný stroužky na jemno dají pokrmu daleko více česnekové chuti, než z lisu.
Pro někoho by se to na první pohled mohlo zdát časově pracnější, ale ty dva tři stroužky jsou nastrouhaný v cukuletu a čas u mytí je několikanásobně kratší.

0
před 9 lety Renata

Já mám nejlepší zkušenost s klasicky utřeným česnekem se solí. Chuť se mi zdá také lepší.

0
před 7 lety Helena

Stalo se mi to same u stejneho vyrobku stejne znacky, dily mlynku jsem dala do mycky a pak jiz trvale cernily ruce, maso, vse, mlynek putoval do popelnice, neuveritelny zmetek, vyrabet mlynek, ktery nejde dat do mycky??? To bylo moje drahe pouceni.

0
před 4 měsíci Jenny

Moc. Osobně bych řekla, že třeba na titanový nádobí je to nejlepší shop, na kterým můžeš nakoupit, protože jinde pestřejší nabídku nenajdeš.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 + 9


Přidat příspěvek