Postroj nebo obojek pro psy?

0
před 5 měsíci HanaHanka

Ahoj, chtěla bych se zeptat, co byste mi doporučili pro pejska (americký bostonteriér)...obojek nebo postroj? Panička maminky doporučila postroj, říkala, že maminka ho nosí stále, když jdou ven a prý se jí lépe dýchá a je to dobré na páteř...jen naučit ji na to prý byl problém, zároveň je mi ale jasné, že s postrojem bude pejsek víc tahat, což se ne vždy hodí, tak jsem se chtěla zkusit poradit s někým z vás... já si nějak nevím rady, tak předem moc děkuji za jakoukoli radu.

0
před 5 měsíci Luke32

My máme boston teriéra taky a máme doma obojek i postroj, víc tedy využíváme postroj, ale že by mu nějak obojek vadil, to vůbec, na oboje si zvykl v pohodě, jen mi přijde, že se mu v tom postroji líp dýchá, tak ho používámě častěji, ale oboje je fajn.

0
před 4 měsíci Sandra

Ahoj, to záleží… někomu vyhovuje postroj, někomu obojek, ale  ano, obecně se říká, že v postroji pes tahá víc a v obojku že se na druhou stranu pejskovi hůř dýchá, ale nemusí tomu tak být zrovna u vás. Pokud je maminka pejska zvyklá na postroj a vyhovuje jí, zkusila bych prvně postroj, každopádně není nic jednoduššího, než při ''nejhorším'' vyzkoušet oboje a uvidíte, s čím budete vy i pejsek spokojenější, nebo to můžete střídat podle toho, kam třeba s pejskem půjdete, co budete dělat :-) Můj pes je takhle zvyklý na obojek i postroj. Oboje máme z 4dox, kde nám postroj udělali na míru a obojek máme polostahovací, takže fakt nic neškrtí a naopak sedí tak, jak má. Opravdu jsme nikdy neměli problém s tím, že by se mu v jednom či druhém špatně dýchalo, nebo by překvapivě moc tahal.

0
před 4 měsíci Terezz

Já jsem spíš za obojek, jsem totiž drobnější postavy a máme většího pejska a s obojkem ho dokážu líp ''usměrnit'' nebo jak to popsat :-D

0
před 4 měsíci Daniela

My máme s 4dox taky super zkušenost, hrozně se mi líbí, že je obojek originální a hodně toho vydrží.

0
před 2 měsíci Simona

Ono si myslím, že obojky jsou vhodnější pro menší a klidná plemena a postroje zase pro ta větší. Mám dva stafordy a oba moc nemusím psy, takže je mám na postrojích a rozhodně se mi s nimi líp manipuluje, když mají postroje než obojek. Ale je to opravdu asi individuální.

0
před 4 týdny Alča

No ono to je dost individuální ... já mám pitbulla a mám na něj i postroje, které používám při výcviku a pak obojek, který mu dávám na procházky. Nechávala jsem je dělat taky z 4dox, protože se mi líbili ty jejich barevné kombinace a celkové zpracování.

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 + 12


Přidat příspěvek