Polystyrénové tácky

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Škodí nebo neškodí polystyrénové tácky potravinám?
Jaký je Váš názor? Já takto zabalené potraviny nerad nakupuji.

0
Obrázek uživatele carme
před 8 lety carme

Nevím, zda škodí nebo, to by mohla s opravdovou skutečností říci jenom laboratoř. Porovnám-li dětské hračky z plastu, které jsou nevhodné pro cumlání dětí, protože vypouštějí jedy, lze se domnívat, že nepatrné množsví se může vyskytnou i v mase z tácku. Nemyslím, si však, že by to bylo nějak škodlivé.

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

Teď budu hádat, ale myslím, že to nebude uplně přesně polystyren, ale něco tomu podobného určitě, co má certifikát pro používání s potravinami.
Ono nejde jenom o tyhle tácky, ale celkově o obaly potravin. Vemte si, co všechno máte balené v plastech - jogurty, voda, pomazánky, sýry, atd...
Budu si radši myslet, že to je schválené a všechny ty plasty prošly kontrolou a neobsahují látky, které se uvolňují do potravin. Protože pokud ano, tak ta představa, co všechno by se nedalo jíst, je dost děsivá.

0
Obrázek uživatele 6sense
před 8 lety 6sense

myslím že mezi těma táckama a masem je ještě papír nebo něco takového. Nedávno jsem slyšel někoho známého, že zkoušely nepoužívat týden nebo měsíc (už si přesně nepamatuju) žádné výrobky balené plastem a že největší problém byl třeba u šampónů :D.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Nejvíc podezřelé se mi zdály uzené sardinky položené na tácku.

0
před 8 lety Vendula

Kdyby se měl člověk vším zaobírat, opravdu by nesměl nic. Planeta je už tak zaneřáděná, že ani kdybychom se jakkoliv snažili, nebude žádná potravina neposkvrněná a čistá. I na vlastní zahradě si vypěstujete mrkev, ve který se vyskytuje sajrat v nepatrném množství.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 8 lety Jirka

Sajrajt v mrkvi pěstované třeba u Spolany bude v množství víc než malém.

0
před 8 lety Vendula

Nebo v Pardubicích u Parama, nedaleko odsud tam lidé mají zahrádky na kterých si pěstují zeleninu i ovoce. V tomto případě si už myslím, že je lepší kupovaná zelenina.

0
před 8 lety Rajče

Většina potravin je zabalena bohužel do plastu, ten se pak hromadí na skládkách, protože lidé tento odpad už moc netřídí. Nejvíce vyhazují pet lahve a na kelímky, sáčky a či polystyrénové podtácký už kašlou.

0
před 8 lety Markéta

Plastové věci se mi též dost hnusí. Třeba to ani jedovaté nebude, jde spíš o pocit. Z čeho to vlastně je? Ze shnilích mrtvolek.

0
před 8 lety Markéta

Opr. : shnilých

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 3 + 4


Přidat příspěvek