Pitná voda z kohoutku

0
Obrázek uživatele btgreen
před 8 lety btgreen

zdravím vespolek, je zde někdo osvícený natolik, že ví, odkud bere vodu Praha 2, je to ze Želivky? Může mi, prosím, někdo doporučit dobrý filtr na vodu a kde se dá koupit?
Díky

0
před 8 lety Rulka

Jednou jsem viděla nějakou reportáž v telce o zdroji pitné vody pro Prah, byla to vodní nádrž Švihov. Nevím zda přesně zásobuje Prahu 2 ani jaká je její kvalita.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 8 lety happy.lenulka@

No přesně toto vlákno diskuze jsem chtěla založit... Piju víceméně jen vodu z kohoutku, ale poslední dobou k ní začínám mít averzi. Bydlím v Brně a poslední měsíc mi přijde jak kdybych pila vodu z chemičky... naprosto šílené... Sice nechávám vodu ustát, aby z ní vyprchal chlor, ale i tak je to humus.... proto taky ocením jakoukoliv radu ohledně filtrů a dalšího :-) díky

0
Obrázek uživatele Frodik
před 8 lety Frodik

Jojo, taky teď přemýšlím nad filtrováním vody. Ani ne tak pro sebe, máme tady na vesnici vodu z obecního hlubokého vrtu, takže voda málem kojenecká, ale jako dárek pro ty méně šťastnější. Jen za kopcem je město, kde jsem bydlel dřív a tam se voda z kohoutku prostě pít nedá - chlor, humus, smrad a pachuť. Jo ale podle vodáren je uplně v pořádku, jen ji nikdo nepije a lidi co nechtějí kupovat PETky si jezdí pro vodu ke známým do okolních vesnic. A tomu já říkám pokrok moderní doby !

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 8 lety happy.lenulka@

a máte někdo zkušenosti s nějakým filtrem? narazila jsem jen na filtry na tvrdost vody... :-/ spíš bych potřebovala nějaký antibakteriální

0
Obrázek uživatele Klarish
před 8 lety Klarish

Dobrý vodní filtr je od značky rainfresh. Dělají různé typy včetně antibakteriálního a není úplně nejdražší. Voda, která přes něj projde je bezkonkurenční (nevyrovná se jí snad ani balená voda) ;-)

0
Obrázek uživatele btgreen
před 8 lety btgreen

díky. Diskuse na téma flirt by byla asi bohatší...

0
Obrázek uživatele McJ
před 8 lety McJ

Já teda používám klasiku - Britu a nemůžu si to vynachválit. Jelikož ta voda, co u nás teče se bez filtrce opravdu moc pít nedá, tak je to takový malý poklad :)

0
Obrázek uživatele MartinMasar@
před 8 lety MartinMasar@

Pracuji v Praze a jsem velice rád, že se vracím domů na maličkou vesnici, kde máme prameny vody a ta vodička je krásně křišťálově čistá a dokonce jde vidět jak krásně prospívá i rostlinám.

0
před 7 lety Petr Sobol

Přidavam se do debaty o prirozene potrebe mit kvalitni pitnou vodu. Kdyz uz ji mame jednou doma. Na kazdou vodu dnes jiz existuji filtry. Ale musim zduraznit, ze kazda voda je jina (i kdyz i soused ma za plotem studnu, tak muze mit jiny pramen) a kazdy ma jine naroky na jeji kvalitu. Proto nedoporucuji shanet to co maji sosedi ci znami. Podobne i voda z radu. Nekomu vadi chlor, druhemu ze barvi do hneda, jinemu zase vodni kamen...Doporucuji kazdemu, aby si nechal udelat kratky rozbor vody jak ze studni tak i z radu a na tomto zaklade a informacich o namerenych hodnotach se rozhodoval CO mi vadi a CO konkretne chci odstranit. A na takovy pozadavek hledat reseni.Jinak hrozi, ze koupite neco co z velke casti nepotrebujete, nebo naopak malo vykonnou technologii.

0
před 7 lety Petr Sobol

Jeste vidim poznamku od McJ o filtrovani vody z rady pomoci filtracni konvice. Pro informaci jemu i vsem dalsim pripadnym uzivatelum. Je dulezite vedet, ze filtracni hmota u konvic je v drtive vetsine aktivni kokosove uhli, ktere funguje velmi dobre. Ale pozor na to! Jak se fitr zasyti tak se v nem zacnou mnozit bakterie a mel by se rychle vymenit. Je to zavisle od kvality vstupni vody a taky na dobe pouziti. U nekterych konvic jsou ruzne indiktory ktere vetsinou pracuji na velicine kolik uzivatelu tuto filtraci uziva a predpokladane spotrebe vody na piti a vareni/os. Vyjde vam mesic expirace. Doporucuji se o to zajimat u dodavatele!

1
Obrázek uživatele Lucka
před 6 lety Lucka

Achjo, některé fotografie prostě nepotřebují komentář:/

před 6 lety Zuzana
Tento příspěvek byl nahlášen 1x jako nevhodný

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: reklama

0
před 6 lety Jan

Ahoj, máme též doma eSpring naprostá spokojenost, zcela se změnila chuť vody, která je skutečně vynikající. Zaujala mě po roce výměna filtru, když jsem viděl co vše zachytil a v jakém je stavu - neskutečné. Mohu jedině doporučit, pořizovali jsme ho též na doporučení kamaráda. Vodní filtr eSpring se nedá sehnat v obchodech, pouze přes lidi, kteří mají licenci, dá se přes kamaráda pořídit. Hezký den H. trimo@email.cz

0
před 6 lety Lucka22

Ahoj, eSpring mám taky doma a super. Chuť vody mi úplně nesedla a tak mám navíc i filtrační konvici ('změkčuje' vodu - http://www.dommo.cz/Filtracni-konvice/Filtracni-konvice-s-displayem-cerna) a chuť vody už je parádní.

0
před 5 lety Bc. Vladimír Hanžl

Rád Vám vyhovím a odpovím na otázku ohledně vhodnosti filtrace vody u Vás přímo na místě, poradím případně s výběrem vodního filtru. Připojuji se též ke spokojeným uživatelům filtru eSpring předchozí přispěvatelé popsali to nejdůležitější. Pro více informací v.hanzl@seznam.cz

0
před 5 lety Austro

Voda z kohoutku je sice pitná a piju ji také, bohužel. Udělal jsem sérii pokusů s vodou a pro porovnání jsem si přivezl vodu z alpské říčky. Alpská voda nemá chybu. Tady jsou pokusy publikovány
https://sites.google.com/site/pametvody/

0
před 5 lety Mirek

Nevím jaké máte zkušenosti s nějakými filtry, osobně používám pro čištění vody křišťálové kameny a chuť vody je skvělá. :-)

0
před 5 lety Jasam

Dobrý den, jsem spokojeným uživatelem a propagátorem vodního filtru eSpring. Který obsahuje 4technologie integrované do jednoho celku. Nejdůležitější technologie je lisovaný uhlíkový blok a UV světlo. Více info a poradenství o ceně a montáži na:
vlastahodina@seznam.cz

1
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Jojo..:(

0
před 4 roky Daniel

Doporučuji si přidat skupinu na Facebooku: Opravdu víte, co pijete?
- spousta informací, fakt o pitné vodě,diskuze

0
před 4 roky Pavla

Vite jak vznikla voda? Odkud se vůbec bere? Zajímavý článeček o naší  drahé voděnce: http://eshop.techneco.eu/clanek-Zajimavosti-okolo-vody

Já taky piju vodu z kohoutku, občas osladím nějakou štávou nebo obohatím citrónem :)

0
před 4 roky Vlastimil Hodina

Doufám že neporuším pravidla diskuse, když napíšu nějaké info k filtru eSpring. Takže pokud byste měli zájem o kompletní aktuální přehled k vodnímu filtru eSpring. Přeci jen občas dochází k úpravám cen, a tech. detailů provedení napište na mail: vlastahodina@seznam.cz
pošlu kompletní informace týkající se i toho proč se vůbec vodní filtry vyrábí a proč lidé nedůvěřují vodě z kohoutku a kupují raději vodu balenou. Je to vážně jen kvůli zbytečným obavám?
V současné době (od 16.03.2015) se vodní filtr eSpring nabízí jak se základní dvouletou zárukou, tak za příplatek s prodlouženou pětiletou zárukou.Se základní dvouletou zárukou je maloobchodní cena 30 330KčS prodlouženou pětiletou zárukou 33 365Kč.Filtr je dodáván s filtrační vložkou a je připraven k prvnímu použití.Následující a každý další rok se mění kombinovaná filtrační vložka (uhlíkový lisovaný blok a UV lampa) která stojí7 175Kč. A která má omezení trvanlivosti buď jeden rok nebo 5 000litrů vody. Podle toho která okolnost nastane dříve.Z toho důvodu, protože cílem konstruktérů bylo vyvinout téměř bezobslužný přístroj, který vydrží po dobu jednoho roku zásobovat početnou rodinu (6 osob po 2 Litrech pitné vody denně a podobu jednoho roku) dostatečným množstvím kvalitní pitné vody. Není pro mne problém zaslat bližší technické detaily ve formátu PDF. Včetně výčtu 140kontaminantů které tento přístroj dokáže z vody odstranit. - Výsledky laboratorních testů nezávislé, objektivní, neziskové zkušební a certifikační agentury NSF International.Co se týče ekonomického porovnání, tohoto přístroje. Tak skusme vzít v úvahu modelový příklad že byste denně skonzumovali 3balení vody v množství 1,5L v ceně za balení 9,5Kč. Po dobu jednoho roku -365dní. Tak se vám vodní filtr ekonomicky vrátí za 8,11roku. - Verze porovnání v pětileté záruční době, včetně výměnných vložek, kde shodně "utratíte" po 84 412,54Kč. A rozdíl je roven nule. A po této době šetříte, čili jste v porovnání s vodou balenou v plusu. Kromě toho byste museli domů dopravit 1,6tuny balené vody ročně. Zatímco s naším vodním filtrem stačí vyměnit 1Kg vážící vložku.Nainstaluji či poradím s instalací přístroje. Mým cílem je poskytnout kvalitní servis a poradenství. Proto poskytuji přístroj za katalagovou cenu. Samozřejmě poradím i s případným kvalifikovaným porovnáním jiných přístrojů a jejich dlouhodobým ekonomickým srovnáním v průběhu let, včetně přehledné srovnávací tabulky. A to i v případě že toto srovnání by nebylo pro vodní filtr eSpring příznivé.

0
před 4 roky hans

uv lampa se za rok opotřebuje???

0
před 4 roky Vlastimil Hodina

Ne UV lampa se za rok určitě neopotřebuje ale v kombinaci s 5000Litry vody, pokud by měla osvítit tak už asi ano. Protože výrobce si zadal cíl vytvořit téměř bezobslužný přístroj který dokáže pro početnou rodinu 6lidí x 2L/denně po dobu jednoho roku 365dní. Přefiltovat dostatečné množství pitné vody. A protože cílem bylo měnit vložku jednou za rok. A UV lampa je nedílnou součástí této kombinované vložky. Tak se mění celá kombinovaná vložka naráz jak s čipem tak UV lampou tak uhlíkovým filtrem. A je určitě pravdou, že vložka je dostatečně předimenzovaná aby poskytovala kvalitní pitnou vodu po celý rok či po pětitisíci litrech vody. Ale jak říkám ekonomicky to je zajímavé či srovnatelné i s konzumací vody balené.

před 4 roky Vlastimil Hodina

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 3 roky Karla

A může nepřefiltrovaná lampa zapříčinit to, že je pak tělo zavodněné? =)

0
před 3 roky Jan

Lampa? Myslela jste asi nejspíš vodu, že?

Jinak jo, může. V klasické kohoutkové vodě je totiž obrovské množství antibiotik a hormonální antikoncepce, což to všechno způsobuje právě zavodnění organismu... Stačí ale pravidelně jíst H2Out a nebudete muset tento problém řešit.... :-D

0
před 3 roky Karla

Jé sorry, jo myslela jsem vodu.... A to H2Out se musí brát nějak dlouhodobě, nebo stačí třeba měsíc a pak už se voda nebude usazovat?

0
před 3 roky Jan

Dívejte - ono je to takové diskutabilní - H2Out má strašně rychlý účinek, takže skutečně stačí třeba pár týdnů nebo měsíc... Pak když to ale dlouho nebudeš brát, tak se zase dostaneš do stejného stavu jako předtím... Takže zezačátku stačí krátkodobě, ale pak to chce opakovat.

0
před 3 roky Karla

Ahá... Tak to je v klidu. Jako to H2Out fakt vypadá hodně dobře. Evidentně to fakt funguje, protože na to spousta lidí píše hodně pozitivní recenze.

0
před 3 roky Michal

člověk si myslí, že se něco dočte o vodě z kohoutku a najednou tady narazí i na nějaký příprvek H2Out, který by mi mohl pomoc, super :-)

0
před 3 roky Karla

To víš, diskuze se někdy rozvedou i k jiným tématům :-)

0
před 3 roky Michal

To jo..asi bych se o tom nikdy nedozvěděl, rpotože jsem netušil že něco takového existuje vůbec :D a takhle...to byl asi osud :)

0
před 3 roky Petr

Hej, též jsem vůbec nevěděl, že něco takového je... Až nedávno to přitáhla přítelkyně domů a říkala, že je to fakt super. Jako zezačátku jsem si o tom myslel svoje, ale jakmile po týdnu fakt vypadal štíhleji, začal jsem tomu taky věřit a teď má po třech týdnech 7 kilo dole a je to fakt hodně znát. =)

0
před 3 roky Michal

Fakt? Tak to nevěřím! Podle mě to muselo být změnou celého životního stylu... Nevěřím, že by něco takového dokázaly obyčejné pilulky... :-/

0
před 3 roky Petr

Hej fakt! Nic si nevymýšlím - vím, jak přítelkyně jí, co přes celý den dělá a jak moc pije a viděl jsem ji každý den před tím, než to začala brát, takže vím, jak vypadala a jak vypadá teď a je to skutečně obrovská změna. To H2Out fakt funguje! Jako můžeš to zkusit přímo na sobě, pokud mi nevěříš. =)

1
před 3 roky Malouš

Dobrý by mohl být filtr Berkey. Je u nás sice prodávaný krátce, ale v zahraničí je hodně oblíbený. Velkou výhodou se mi zdá to, že neničí minerály ve vodě a to je pro mě dost podstatné.

1
před 3 roky Kája P.

Zdravím! Já váhám právě nad tím výše zmíněným filtrem Berkey. Teď jsem i narazil na docela zajímavý článek http://www.zdravi-hubnuti.cz/jak-jsem-diky-vodnim-filtrum-ziskal-kvalitni-pitnou-vodu-pro-celou-rodinu/. Zdá se dobrý, že?

0
Obrázek uživatele Michel.T1
před 2 roky Michel.T1

Taktéž jsem o něm četl. Zdá se velice kvalitně zpracován - za velké výhody považuji množství přefiltrované vody, možnost přendavání (přenášení filtru) aj.

0
před 2 roky Michal F.

Dobrý den. I přesto, že informace podané k filtru Berkey jsou velice zajimavé, já osobně bych doporučil systém na úpravu pitné vody Espring. Kdyby už pro nic jiného, tak o proti Berkey proto, že eSpring je malé zařízení, které můžu schovat třeba pod kuchyňskou linku a nezabírá mi místo a dále proto, že má průtok mnohem větší a to 3,4l za minutu. Což je desetkrát více než dokáže Berkey. Navíc já osobně si nedovedu představit, že bych musel do Berkey nalévat nevím kolik litrů vody, která by mi v něm stála a kazila se a teprve až když budu potřebovat, tak se začne filtrovat ( ještě více zkažená voda), to mi příjde trochu kontraproduktivní. Mě připadá logičtější mít filtr zapojený přímo do vodovodního řádu aby filtroval čerstvou vodu. A to nemluvím už o tom, že eSpring zvládne mnohem lepší filraci, díky patentovanému lisovanému uhlíkovému bloku s kombinací s UV lampou... Pokud byste měli zájem o eSpring zařízení, mohu jej pro Vás zařídit a nyní je dokonce do 9.října 2016 10%sleva! Pokud máte zájem o jakékoliv info nebo o koupi, kontaktujte mě na michal.fackovec@gmail.com

0
Obrázek uživatele Michel.T1
před 2 roky Michel.T1

Michal F : na druhou stranu ale dvě filtrační vložky, které jsou v Berky přefiltrují něco přes dvacet tisíc litrů vody. Pokud jsem dobře četl info, tak jedna filtrační vložka u ESpringu přefiltruje pouze 5 tisíc. takže u berkey jistě ušetřím na filtrech. Pokud jsem koukal, tak náhradní filtry u eSpringu jsou o dost dražší...A hlavně: 30 tisíc za filtr dávat opravdu nechci. Filtr chci hlavně na chatu, doma ho nepotřebuju, takže Berkey mi bude, si myslím, stačit.

0
před 2 roky Laďka

Dobrý den, nejsem si jistá jak s filtry, my jsme nedávno dostavěli domek a po špatné zkušenosti s vodovodní vodou jsme si udělali vlastní studnu. Je to naprostá bomba, voda bez zápachu a s příjemnou chutí. Čerpadlo jsme koupili tady: https://www.cerpadlabezstarosti.cz/obsah/29-domaci-vodarny, u našich jsme měli špatnou zkušenost se slabým tlakem vody, ale tohle je naprosto bez problému, mohu jen doporučit! :)

0
před 2 roky Ráďa

Přemýšlíte, jestli se nestane z Vaší vody po filtraci destilovaná? Zde je článek, který mýty uvádí na pravou míru. Snad pomůže.

0
před 2 roky Ráďa

Ještě zmiňovaný článek: http://www.crystalis.cz/jak-muze-pomoci-filtr-na-vodu

0
Obrázek uživatele Sona15248
před 2 roky Sona15248

Filtr Berkey jsme si koupily a fakt skvělý filtr.

0
Obrázek uživatele cecko123
před 2 roky cecko123

Berkey je fakt suprový. My uvažovali právě nad timhle a espringem a cena rozhodla.

0
Obrázek uživatele Danah
před 2 roky Danah

Připomnělo mi to první kapitolu z knížky Nespěchejte do rakve. Jmenuje se Vrah z vodovodního kohoutku. http://nespechejtedorakve.cz/obsah-knihy/ Už dávno bylo odhaleno, jak ohromně nám škodí chlór v organismu. Jenomže pro úpravu vody je velmi levný, tak proč se zabývat jinými náhradami, např. ozónem? Vodárenský průmysl má rád chlór, zato naše cévy vůbec ne.

0
Obrázek uživatele Pája20
před 2 roky Pája20

Taky se přidávám ke spokojeným uživatelům filtru Berkey. A o to právě šlo - chtěli sme čistou vodu a ne tu kohoutkou (čištěnou chlorem).

0
před 2 roky Klára

Tak já zase hlavně řeším tvrdost vody kvůli přípravě kojeneckého mléka. Můžete třeba na http://homezin.cz/media/jak-se-pozna-tvrda-voda zjistit, zda máte nebo nemáte tvrdou vodu. Jinak já na vše potom jetě používám filtrační konvici, která si myslím, že by měla tu vodu jakžtakž vyčistit. Můžu doporučit tu od ETA.

0
před 2 roky Marie

Já si nemohu vynachválit filtr eSpring. 
Odstraňuje znečištění i bakterie a přitom zachovává minerální látky. Navíc ukazuje, kdy je třeba vyměnit vložku, takže nedochází k zpětnému vyplavování kontaminantů do vody. Voda chutná skvěle, jak ze studánky. A to i když si natočím vodu večer a piju ji až ráno.
A šetřím, protože to vychází líp, než voda balená.
V případě zájmu ráda zprostředkuji bližší info farska.m@icloud.com

0
před 2 roky Andrea

Dobrý den,
jsem ráda, že se najdou lidé, kterým není jedno, co pijí, či jak se starají o své tělo. Za mne mohu doporučit filtr E-spring, který jako první značka získal certifikát NSF/ANSI 401 = norma, která stanovuje požadavky na úpravu vody a na filtrační zařízení. Pokud by někoho zde zajímalo více, můžete se na mne obrátit na e-mail zij.kvalitne@seznam.cz. Sami tento filtr používáme a rozdíl je opravdu neskutečný.

0
před 2 roky Karin Dao

Dobrý den, já si nemohu vynachválit e Spring. Je to bezkonkurenční zařízení na úpravu pitné vody. E spring zredukuje zdraví škodlivé látky a zachovává minerály prospěšné pro tělo (př. sodík, vápník, hořčík, draslík atd..) je to dokonce první systém s certifikaci od NSF International (za dodržení 3hlavních norem) a má patentový monitorovací systém a UV lapmu. 100% spokojenost. Při domluvě i 10-15% sleva

0
před 2 roky Ivoš

Já si také nemohu vynachváli filtr Berkey.

0
před 2 roky Jatlík

Mě také vyhovuje právě zmiňovaný filtr Berkey. Já ho kupoval celkem nedávno, ale je fajn, že je přenosný. Takže nemusí být jen doma, ale také na chalupě.

0
před 11 měsíci Michal4

I my koupili filtr značky berkey. A je fakt kvalitní. Takže doporučuju.

0
před 6 měsíci Alena

Jak i nedávno zjistili v dTestu, pozor na obaly a pozor na chemickou úpravu balené vody. Testy balené vody z roku 2017 ukázaly, že je to hlavně s kojeneckou vodou dost katastrofa (https://blog.kuponovnik.cz/neni-balena-jako-balena/). Radši si pustit tu z kohoutku a skoro zadarmo... Malá investice do filtru se rozhodně vyplatí víc než velké peníze za balenou vodu, kterou se můžete i přiotrávit...

0
před 5 měsíci Arnošt

Neskutečné, jak jsou lidi hloupí a kupují zbytečné filtry. Za 8 let se to vrátí proti balené vodě, která je horší než pitná. Za jak dlouho se to vráti proti pitné vodě? Nikdy. Pitná voda je pitná, protože splňuje limity na celoživotní konzumaci.

0
před 5 měsíci Luboš

No někdo nemá možnost pitné vody. U nás doma je voda v limitech kojenecké. To je výborné. Jenže máme taky chalupu, kde máme problém s přípojkou vody (v okolí patří cesta, kudy by šla voda, několika majitelům a někteří jsou proti i když nechápu). Pokud chceme být na chalupě celé léto, je filtr pro nás jedinou schůdnou variantou. Už nejsme nejmladší, aby jsme se tahali s barelama vody z baráku. Proto taky máme filtr berkey (i jsme uvažovali nad Dionelou) a řeknu vám, že je to pro nás opravdu jediná varianta.

0
Obrázek uživatele jezinka49
před 3 týdny jezinka49

Ano i my jsme měly problém s pitnou vodou na chalupě - též jsme to museli vyřešit koupí filtru, abychom mohli na chalupě fungovat. Máme stejný jako Luboš v poměru ceny oproti ostatním je nejvýhodnější. Teď ještě uvažujeme nad cestovním filtrem na ty naše dlouhé výlety.

0
před 2 týdny Denča

No ono se sice říká, že nejlepší voda je z kohotku, ale bohužel to tak není. Mnohem lepší a kvalitnější je kupovat vodu balenou. Zatím kupujeme vodu od Rosenpharmy, která obsahuje i vápník

0
před 5 dny Simona

na kolik vychází ta voda od rosenpharmy ??

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 12 - 8


Přidat příspěvek