Plíseň mezi prsty

0
před 7 lety laydygaga

ahojky mám velké problémy s pokožkou už odmalička, poslední dobou mě velice trápí plíseň mezi prsty na nohou, už se za to i stydím, co Vám na to pomahá?

0
před 7 lety carme

A co koupel nohou v heřmánkové lázni, koupit si v lékárně sypaný heřmánek a máchat a máchat. Já si takhle přikládala obklad z heřmánkového vývaru na pokožku, kde jsem měla takovou jemnou vyrážku a pomohlo mi to. 

0
před 7 lety Irča

Zkuste Canespor, dá se koupit v lékárně, já používala vodičku, je to dražší, ale pomáhá, preventivně ji používám, když si ostříhám nehty u nohou. Jo, a dejte si pozor na zapaření nohou v ponožkách třeba po koupeli.

0
před 7 lety sharunka03

Jak vypadá píseň mezi prsty? :-)

0
před 7 lety Irča

Obvykle se to projeví nepříjemným svěděním.

0
před 7 lety karča

plíseň = svědění a olupování kůže mezi prsty.

0
před 7 lety Stana

:-)

0
před 7 lety Irča

Přesně tak.

0
před 7 lety ruza

Plíseň mezi prsty? = pěkná sviňa! Počítejte s tím, že se vám rozšíří i na celá chodidla, do třísel, pod nehty na nohou ale i na rukou (po škrábání suché kůže a bolavých míst) a časem se rozšíří i na všechny členy rodiny. Je to potom pěkný opruz a už to máte navždycky. Osobní hygiena je velmi důležitá. Plísni se daří ve vlhkém prostředí, což je mezi prsty, na chodidlech, v tříslech, dejte si pozor, ať se vám nedostane do pochvy. To je potom velký problém. Raději navštivte hned lékaře, nechte si poradit. Doma pečlivě udržujte hygienu, ručník ať má každý svůj, protože i přes ten se infekce přenáší. Ponožky měňte každý den. Perte je odděleně a také je nechte dezinfikovat v Savu. Boty nenechávejte vlhké, musí vždy řádně vyschnout. Můžete je vytírat octem, ale není to moc účinné. V pantoflích nechoďte naboso, ale pouze s ponožkou. Kontrolujte všechny členy domácnosti, jak udržují nohy v čistotě. Dobré je také ošetření nohou hned po příchodu domů. Tj. umýt řádně mýdlem a tvrdším hadrem (každý svůj) a to pečlivě všude mezi prsty, klidně 2x a poté ošetřit mastí Clotrimazol Al 1% krém a ihned natáhnout čistou ponožku. Toto ošetření byste měli provádět 3x denně - po příchodu z práce, před spaním, ráno před odchodem do práce. Tento postup dodržujte ještě nějaký čas i po odeznění příznaků  (min. týden nebo i déle), protože plíseň se ráda vrací zpět. Poznámka: Abyste neměli ruce věčně upatlané od masti, navlékněte si nejdříve na ruku mikrotenový sáček (svačinový...) a teprve přes něj roztírejte mast na nohách. Sáček potom stáhněte poruby, aby umaštěná část zůstala uvnitř sáčku. Můžete ho použít i několikrát. Někdy bývá problém přesvědčit k těmto opatřením manžela či prarodiče, ale vrámci zdraví dětí a celé rodiny se nenechte odbýt.  Mast kupujte ve větším balení, je to ekonomičtější. Je mnohem levnější než Canesten, či Canespor. O dalších variantách mastí vám poradí lékař či lékárna.

0
před 7 lety sharunka03

Ale já vím jak vypadá plíseň, jen nevím, jak vypadá píseň :-D máte to v názvu, elko vypadlo.

0
před 7 lety onlyone

zajděte na kožní, nechte se poslat na mykologické vyšetření kůže a pak dle typu plísně dostanete léky. to jediné zabere.

0
před 7 lety Miloš Kavický

Vnější zásahy jsou sice funkční, dočasně, ale neodstraní prvotní problém. Tzn. je potřeba též ozdravit vnitřně. Hlavně se nenechte zastrašit a psychicky zůstaňte klidní, hledejte prosím své možnosti. Jistě se k nim dostanete. Na kožním budou spíše nemoc potlačovat, ale ne řešit.

0
před 7 lety Jana

Na odplísnění organismu je vynikající čaj od firmy (snad mohu napsat) W.Grešík, myslím, že se jmenuje Mykotin. Řeší problém celkově, preventivně, ne jen akutní stav.

0
před 7 lety Marie

tea tree oil.  mám vyzkoušeno i  upravit jídelníček ,inspirovala jsem se z publikace od Dr. Strnadlové a  pana Zerzána.

0
před 7 lety ruza

V čem tkví úprava jídelníčku?

0
před 7 lety Dalibor

Zejména určitě odkyselení organismu

0
před 6 lety hlavka03

Zanedbaná maziprstová plíseň může přejít až do stadia bolestivých prasklin kůže nebo "vyžraných" flíčků v kůži. Nejčastěji se jí nakazíte na místech, kde se sprchuje více lidí - nejhorší jsou dřevěné rošty na zemi, ale žádným ternem není ani stále vlhká dlažba... - nejlépe vás ochrání koupací obuv. Velmi rizikové jsou také boty "po někom" - ty je nutné řádně vydesinfikovat. Pokud už vás nějaká z kožních mykóz postihne, je samozřejmě nevyhnutná zvýšená hygiena (doporučuji např. zvlášť ručník na nohy, ale nutná je i opakovaná desinfekce veškeré obuvi. Velmi dobrým lékem na mykózy - zejména meziprstovou plíseň - je mast Mykoseptin, volně prodejná s cenou pod 100Kč, masti z televizních reklam pomohou jen krátkodobě. Pozor, důležité je po vymizení příznaků mykózy ještě asi 3-4 týdny pokračovat v léčbě, jinak se většinou onemocnění rychle vrátí! Také doporučuji vyhodit fusekle ze syntetických vláken a nahradit je přírodními materiály, které dobře sají pot.

1
před 6 lety hlavka03

Další bolestivou nepříjemností bývá ztvrdlá kůže, nejčastěji na patách. Zde uvádím osvědčený recept na léčení:
Do lavoru dejte vodu tak horkou, jak ještě snesete a přidejte lžíci soli (nejlépe nějaké lázeňské, ale funguje i běžná kuchyňská). Pak se posaťe, nohy dejte do lavoru a třeba luštěte křížovky nebo hledejte na netu rozumy, dokud vás voda nezačne chladit. Pak nohy osušte a promastěte poctivým vepřovým sádlem nebo mastným krémem. Nejlépe je kůru provádět večer před spaním a do postele si pak navléci ponožky, abyste nezamastili lůžkoviny.
Budete-li kůru absolvovat denně, do měsíce by se měla i hodně ztvrdlá a do živého rozpraskaná kůže blížit kvalitě "dětské prdelky".

0
před 6 lety Jitka

Mně jednou v obchodě se zdravou výživou poradili ychtamolové mýdlo. Prodává se od různých firem a za různé ceny. Dá se použít i na mytí hlavy proti lupům nebo třeba jako intimní mýdlo. Prodávala tam bývalá sestra z gynekologie a právě to použití jako intimní mýdlo mi poradila ona. Jinak je určitě potřeba omezit co nejvíc cukry. Sladké plísni chutná. A když léčbu doplníte nějakým protiplísňovým krémem z lékárny, měla by plíseň zmizet. A pokud to všechno nepomůže, tak jedině na kožní.  

0
před 5 lety Vašek

Dlouho jsem používal mast Mykoseptin a vcelku to zabíralo. Jednou jsem ho zrovna neměl, tak jsem sáhl po kosmetickém arganovém oleji, který manželka používá místo hydratačních krémů pro zlepšení pleti a ono to zabralo taky. Svědění ustoupilo už druhý den, postupně se ztratily i prasklinky a plíseň a hlavně to pomohlo na delší dobu.
Pátral jsem po nějakém vysvětlení - stručně řečeno, je to tím, že arganový olej má mimořádně vysoký obsah antioxidantů a vitaminů, které kůži vyživují tak, že se s napadením plísněmi pak dokáže lépe vyrovnat sama . Není to tvrdá chemie s okamžitým protiplísňovým účinkem, takže pokud je ložisko plísně rozsáhlejší, nasadil bych v první fázi raději ten Mykoseptin nebo tea tree olejíček a arganový olej použil až následně jako prostředek pro zklidnění a zlepšení kvality kůže. Dost pomáhá i prokrvování kůže střídáním horké a studené vody a dodržování zásad prevence.
Dobrý arganový olej se dá koupit třeba na  www.argan-oil.cz. Mykoseptin koupíte v každé lékárně volně bez receptu.

0
před 5 lety Miroslav Sekal

No, na plíseň mezi prsty nohou, mi praktiky nepomohlo nic (masti, roztoky, čaje).Ale co opravdu "zabralo", byla aplikace navlhčeného kamence (používá se po holení) na pálivámísta 3 x denně po umytí nohou. Přeji úspěch v léčení.

0
před 5 lety Honza

používám krém Canesten

0
před 5 lety Leny

Výborný je oregánový olej v tabletách, odstranuje plísně v těle. nebo Factor Base od OKG.

0
před 5 lety Jarda

Užíval jsem různé masti s krátkodobým efektem, ale pak jsem se dočetl, že po koupeli je důležité vše mezi prsty osušit. Jenomže, to byste nevěřili, jak jednoduše to jde fénem. A tak jsem se ji po mnoha letech zbavil. 

0
před 4 roky hanka

Já mám dobrou zkušenost s chytrou houbou. Zabrala a pliseň se nevrátila.

0
před 4 roky Linda

A můžu se zeptat, jak dlouho se asi ta plíseň léčí?

0
před 4 roky Helena

Dlouhé roky mi pomáhala mast mukoseptin.

0
před 4 roky Dorka

Já si musím také vynachválit chytrou houbu. Moc jsem tomu nevěřila, ale zabralo to.

0
před 4 roky kasiopea

Ahoj lidi.Zásadně nikdy nepřidávám příspěvky do diskusí,ale už nemužu koukat na to,jak lidi zbytečně trpí.Od dětství jsem měla problém s meziprstní plísní,bylo to hrozné,ani nechci popisovat,věčně po doktorech,přípravky na předpis i bez....Styděla jsem se někde i zout....sama jsem to cítila,co teprve druzí.Je mi 44 let.Před deseti lety jsem byla u moře a v obchodáku si furt kupovala jogurty.Myslím opravdové jogurty,ne jen obarvené.Bylo to v Holandsku.Snědla jsem minimálně dva velké jogurty denně,byly normálně ochucené.Plísen se zlepšila,myslela jsem,že je to tím mořským vzduchem.No,nemám čas ted dlouho psát.Zajímám se už dlouho o tělo,a jak funguje,pro mne je zásadní to,že léčba je zevnitř a imunita je hodně ve střevech,ale ne jen tam,nemám čas se rozepisovat.Takže spánek,odpočinek,pít atd....např... používím místo krémů na plet sádlo za pár šupů,předtim jsem používala jen drahé znakové krémy...Ale to už jsem odbočila,takže se vracím k té plísni.Kupte si BÍLÉ JOGURTY!!!!!!Normální bílé jogurty třeba z TESCA,nejlíp levně vyjdou velké jogurty.KLIDNĚ SI JE OCHUTTE,NEMUSÍTE JE JÍST NEOCHUCENÉ,KUPTE SI I KEFÍRY,NEBO NAŘEDTE JOGURT NA KEFÍR A NEVĚŘTE HLAVNĚ TAKOVEJM KRAVINÁM,JAKO JE AKTIMEL ATD....JE TO TO SAMÉ,JEN DRAHÉ!!REKLAMA SE HOLT MUSÍ NĚJAK ZAPLATIT.MILUJU SI DO JOGURTŮ SYPAT I OVESNÉ VLOČKY.MYSLETE I NA POSÍLENÍ IMUNITY,PŘEDEVŠÍM DOSTAEČNÝM SPÁNKEM,POSLOUCHEJTE VLASTNÍ TĚLO!!!ALE JEZTE TY JOGURTY,TA PLÍSEN ZMIZÍ BRZY A UŽ SE VÁM NIKDY NEVRÁTÍ,I KDYŽ SE BUDETE POTIT TŘEBA V PRACOVNÍCH BOTÁCH.VĚŘTE TOMU LIDI,NEMÁM ČAS PSÁT,ALE PROTOŽE TO MÁM NA SOBĚ OVĚŘENÉ A UŽ SE NEMUŽU KOUKAT NA TO,ŽE TAK PROSTÁ VĚC NENÍ NIKÝM ZMÍNĚNA,TAK TO PÍŠU.NAPSALA BYCH SI POD TO KLIDNĚ I VLASTNÍ PODPIS,ALE JDE O INTIMNÍ ZÁLEŽITOST,TAK PROTO NE...TED NEKOUŘÍM,ALE DOKONCE JSEM I KOUŘILA,COŽ JE HODNĚ NEZDRAVÉ,ALE PLÍSEN ZMIZELA A UŽ SE NIKDY NEVRÁTILA.JINAK UMÍM PORADIT I S JINÝM,NEJEN OHLEDNĚ TOHOTO.,ALE NEJSEM SI JISTÁ,JESTLI BYCH DOKÁZALA NĚJAK ČASTO ODEPISOVAT.JSEM MOC ZVĚDAVÁ NA VAŠE OHLASY POZDĚJI.KASIOPEA.

0
před 4 roky kasiopea

Jinak toto je můj první příspěvek do diskuse v životě,ale asi to změním,když mi teda nikdo nebude kritizovat hrubky překlepy,místo aby byl vděčnej,že člověk obětuje čas,aby druhým pomohl.KASIOPEA

0
před 4 roky Eurona výrobky

Já jsem si poradila s plísněmi se speciálními vložkami do bot - přípravků proti zápochu do bot z www.topkatalogy.cz a www.r-club.webnode.cz Moc mi to pomohlo. Navíc je to česká výroba, takže podporuji i českou ekonomiku. Výrobky Eurona jsou moc super. Chytrý nákup.

0
před 4 roky Radim

Ahoj, nasel jsem pleovou vodu s dezinfekci pro nohy http://www.bikegallery.cz/morgan-blue-feet-lotion-200cc  mate to nekdo doma? Pomaha to? 

0
před 4 roky Magda

Ahoj, já mám s plísní takovou zkušenost: třeba šestkrát denně umýt nohy, jak už tady někdo zmínil, vysušit fénem a opravdu zmizela. Za několik měsíců se objevila,...... takže si myslím, že bude nejúčinnější, vnitřní očista a omezit cukr. Zkusím a písnu!

0
před 4 roky Libor

Ahoj. Mě pomohla mast z marihuany. Sice to trochu déle trvalo, ale fakt to pomohlo.....Občas máznu, aby se mi to nevrátilo, jelikož jsem měl prsty rozedřené do krve, jak to hlavně v noci svědilo....už to nechci zažít.....

0
před 4 roky Jojka

Ahoj Radime, rozklikla jsem váš odkaz a nic mi to nenašlo, máte s tímto obchodem nějakou zkušenost? Mají tu některé věci které bych si ráda pořídila

0
před 4 roky Radim

Ano právěže jsem si odtud už ledacos koupil tak jsem chtěl pořídit další věc.Každopádně za sebe můžu obchod jen doporučit

0
před 4 roky Zdeněk

Zdravim, i já s manželkou velice rádi kupujeme doplňky ke kolům v obchodě bikegallery.Většinou tedy objednáváme jelikož už máme s obchodem bohaté zkušenosti

0
před 4 roky Jarek

Jak dlouhá doba dodání je u blikegallery stihlo by odtud dojít ještě něco do Vánoc kdybych ted objednal? Nebo má ten obchod i prodejnu kam bych mohl případně zajet?

0
před 4 roky Simon

Dobrý večer, mám s tímto obchodem velmi dobrou zkušenost Jarku ale víte jak to chodí, před Vánoci takhle bývá všude spousta objednávek takže já bych aby byla jistota být vámi,zašel přímo do obchodu, prodejnu mají tady http://www.bikegallery.cz/obecne-informace/prodejna

0
před 4 roky Jarek

Dnes jsem v obchodě byl, také jsem naznal že před Vánoci raděj koupim osobně

0
před 4 roky Kristýna

Zdravíčko, dělala jsem si dnes registraci v obchodě bikegallery.cz a ráda bych i tu jejich kartu, tak se chci zeptat z těch co tu nakupujete jaký to má veškerý výhody?

0
před 4 roky Simon

Co já vím tak v eshopu je sleva 10% na zboží při každém přihlášení po registraci, a v obchodě když si vyžádáte kartu BikeGallery tak s tou je možné uplatnit slevy i na prodejně

0
před 4 roky Eva

Na plisen mezi prsty a i na dalsi kozni problemy/ne na vse/ jsou lecive rybicky Garra ruffa,mela jsem je na lecbu pro ruzne problemy lidi 6let a za tu dobu pomohly mnoha lidem.Pomaha to i na dermatitidu,i kdyz jsem tomu moc ze zacatku neverila.Opravdu vylecily a lidi jsou jiz bez obtizi.Jsou i na lecbu psychiky a mnoho dalsiho o cem mnoho lidi nevi.Jestli mate zajem,podivejte se na www.lecivka-rybka-mb.webnode.cz,je tam toho spousta i na  kozni problemy,hemeroidy a mnoho dalsiho.A vse bez chemickych "kouzel"

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 11 + 12


Přidat příspěvek