Peřina na zimu

0
před 6 lety SanMackova

Jaké peřině by jste dali přednost. Ráda bych zakoupila hodně hřejivou peřinu na zimu, večer vytopíno a k ránu jsme někde na 14 stupňů i méně. Koupit raději péřovou a nebo z dutých polyesterových vláken, aby nebyla ráno zima.

0
Obrázek uživatele Jirka
před 6 lety Jirka

Ty z dutých vláken jsou různě silné, můžete si vybrat jaká Vám vyhovuje a dají se prát, některé až na 90 °C, což je výhodné pro alergiky.

0
před 6 lety eva

Nejlepší je ovčí rouno(vypadá jak péřová),ale je hřejivější a příjemnější. Duté vlákno nesnáším, po několika vypráních se z toho stane "molitanová houba"

0
před 6 lety SanMackova

Ovčí rouno mě vůbec nenapadlo, jen jsem ho viděla v provedení jako deky a rozměry neodpovídají rozměrům povlečení. Pokud myslím stejné, jak je nabízejí na zájezdových akcích, kde manželský pár dostane úplně zcela zdarma večeři, šišku salámu, pro pány sadu šroubováků a pro dámy keramicky set nádobí :) nabízejí deku čtvercového tvaru. Teta mi ke svatbě ovčí deku nabízela taky , jen rozměr byl úplně pitomej, když se přehla na půl tak vznikla šířka o jednom metru.
Duté vlákno se tedy po vyprání zdrcne? Asi vyhraje péřová.

0
Obrázek uživatele Dita
před 6 lety Dita

Já spím pod péřovou prošívanou duchničkou a jelikož jsem velký zmrzlík nemůžu si na nedostatek tepla ztěžovat.

0
před 6 lety eva

Deku nemyslím, ale třeba tady:http://www.lambela.cz/prikryvky/z-ovciho-rouna/

0
před 6 lety SanMackova

Vypadá dobře, tyhle varianty vůbec neznám. A jak je na tom s čištěním a vy ji máte doma? Asi to bude nejideálnější varianta na zimu a bude i teplejší než péřová, co myslíte?

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 - 4


Přidat příspěvek