Papírové pleny vs. látkové

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

docela by mne zajímalo, jak jste na tom s plenkami :) volíte škodlivé papírové, či trochu nepohodlné látkové? V mém širokém okolí jsem jediná, kdo zvolil látkové a tak mě zajímá, jestli jsem opravdu jedna z mála, nebo je tomu jinak.

0
před 7 lety renata

Jednoznačně látkové, papírové jen výjimečně, když se jde na návštěvu a podobně. Já jsem vyrostla na látkových, za mých dob nic takového nebylo a všichni jsme živí. Lenost je podle mého názoru nemoc a životní styl daného člověka.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Tak mě napadlo, jestli a kde dnes koupíte ty látkové? Na každém rohu nabídka stovek papírových, ale o látkové jen tak nezavadíte, dají se dnes ještě běžně koupit, případně za jakou cenu asi?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

mno, dají se běžně koupit i v DM, mají je i v Tescu, takže myslím, že jsou dostupné dobře. MAjí od klasických, přes různě barevné, bambusové, biobavlnu atd...No a cena je naprosto nesrovnatelná s papírovými :)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

papírovky taky používám výjimečně. No ono to asi je i tou dobou, všude slyšíte jak jsou papírovky dokonalé, to nejlepší pro vaše miminko... :)

0
Obrázek uživatele monikki
před 7 lety monikki

Nejmlmadší dcerku jsme balili do látkových plen a oproti jednorázovkám používaných u dvou starších vidím veliký rozdíl.
První negativní věc u jednorázovek vidím v opruzeninách, pak v použité chemii, přehřívání a zapařovaní, odpad, ekologie a také finanční hledisko.
Látkové plenky se dají pořídit ve specializovaných eshopech i kamenných prodejnách po celé republice. Tam většinou narazíte na kvalitní(certifikované materiály)prověřené plenky všech možných druhů. V kamenných prodejnách je výhoda osahání plenek a většinou i rady zkušených poradkyň :-).

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

u mě tedy také vítězí na celé čáře ty látkové. Koupila jsem set vč ekologického prášku na praní a jsem naprosto spokojená. Hlavně je ještě použiju pro další dítě, takže náklady jsou naprosto minimální :)

0
před 7 lety Bjetka

Jednoznačně látkové, za ušetřené peníze můžete koupit něco jiného než kupit tunu odpadu kvuli pohodlnosti. Nevím jestli se nemýlím, bílé pleny barví savem, kdo chce dávat dítěti na zadeček savo je to jeho věc. Případné vyrážky a červené skvrny jsou potom zcela na místě. Miminko je citlivé oproti dospělému jedinci.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

ano, pleny sou skutečně bělené, nevím čím, ale každopádně je to chemie a pro miminka opět to nejlepší

0
Obrázek uživatele monikki
před 7 lety monikki

Komerčně vyráběné plenky se bělí chlorem, jsou vyráběné z ropy... Alternativou jsou jednorázové ekologické pleny, ale taky drahé jak čert.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

monikki: to ano, stejně jako vložky a tampony. Dají se koupit speciální eko, ale šíleně drahý

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Dnes jsem si ze zajímavosti opsala složení vlhkých kapesníčků pro miminka, s citlivou pokožkou. Dodatek na obalu: perfektní pro novorozence.: Voda, cetostearyl isopelargonát, mléčnan sodný, cetostearyl-20, glycerylstearát, glycerin, cetostearyl-12, kyselina citronová, ethylendiamintetraoctan disodný, fenoxyethanol, methylparaben, propylparaben, 2-brom-2-nitropropan-1,2-diol. No comment.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

a obal je plný hliníku

0
Obrázek uživatele monikki
před 7 lety monikki

Používám Jackson Reece, jsou bez parabenů, parfémů, alkoholu a podobných hnusů. Když byla dcera malinká, dělala jsem si vlhčené ubrousky sama. Nastříhané a obentlované staré čtvercové plenky (dají se koupit z různých materiálů i rozměrů). Uvařím čaj (měsíčkový, hěřmánkový...), vychladím, kápnu malinko kojenecké koupele Weledy, a kapku až tři 100% esenciálního oleje levandule, někdo přidává oblíbený kvalitní rostlinný olej. Zamíchám, ubrousky si naskládám do svačinové krabičky a zaliju připravenou směsí. Peru na 60 st. s ostatním prádlem. Nebo je oblíbená kombinace od Eoné - ubrousky Perlička, mycí olej Medvídek, ten se smíchá s vodou do lahvičky s rozprašovačem a je to.

0
Obrázek uživatele monikki
před 7 lety monikki

Vencourek, jj, eko vložky a tampony jsou hodně drahé, znám Natracare a Organyc. V DM se dají pořídit levnější, mám pocit, že je to značka Jessa.
Já jsem z tamponů asi před dvěma lety přesedlala na kalíšek, jistím se látkovými intimkami a menstuace je daleko snesitelnější.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no o kalíšku sem slyšela, ale neznám nikoho, kdo to vyzkoušel, takže doporučuješ?

0
Obrázek uživatele karča
před 7 lety karča

Přiznávám se k papírovým plenám. Vyplatí se látkové i přes spotřebu el. energie při praní a žehlení?

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no hezky ses přiznala :) já papírové používám výjimečně taky. Rozhodně se látkové mnohonásobně vyplatí. Hlavně jsou i na další mimi :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

http://www.tyden.cz/rubriky/zdravi/deti/projekt-ukazal-ze-dite-za-zivot-spotrebuje-tunu-plenek_227519.html

No, myslím, že když na to někdy přijde, potěším svou ratolest určitě taky látkovými, ty čísla jsou docela dost jednoznačná

0
Obrázek uživatele vercounek
před 7 lety vercounek

no právě, rozklad až 250 let? To je docela dlouhá doba a když už tedy neste zastánkyně ekologie, tak se podívejte, kolik ušetříte u látkových plen, to už je přesvědčivé ne?

0
před 6 lety Aneta

Určitě látkové, nejvíce nám vyhovují AIO(vše v jendom)Gagapleny. A kupodivu je používají i mé látkující kamarádky. Maminek, co používají jendosázovky mám kolem sebe taky dost, ale řekla bych, že je to tak půl napůl:-)

-1
před 6 lety Leona

Vercounek....no tak ty jsi dobře hozená!!! Dneska praktický člověk, vydělávající, pracující na blbiny jako vyvařovat pleny nemá čas. Je vidět, že ti mateřství leze na mozek...zdar ekologii

0
před 6 lety Jana

Leona, nemusíš hned urážet, a jestli si myslíš že přírodu nepotřebuješ k životu, tak se pěkně pleteš, člověk na mateřské je doma a má času habaděj, znám plno matek co se koušou do zádele, čuměj na tv, a brouzdaj po fc, tak jaký pak čas. To jsou jen laciné výmluvy. Měla by jste uvítat, že jsou i lidé, kterým záleží v jakým stavu je planeta. A jak to dělali naši rodiče. Na práci jsem slyšela výmluvy vždy tipu není čas, ale na brouzdání a trávení hodin v supermarketu nikdy - na to má čas hodně lidí.

Zamyslete se nad otázkou co se stane, když se jenom 1 měsíc nevyvezou odpadky :). To že vám zatím fyzicky nikde nepřekáží neznamená, že se musí skládkovat a hromadit zbytečný bordel.

0
Obrázek uživatele karča
před 6 lety karča

Nemá smysl diskutovat s lidmi, jako je Leona. Jsou to laciní, drzí, sprostí ubožáci! Taky jsem nepoužívala látkové pleny (z vlastní pohodlnosti, ne nedostatku času), ale proto ještě nemusím urážet ty druhé! Věřím, že tu Leona zaparkovala jenom omylem!

0
před 4 roky Klaudie Opletalová

No myslím že látkové se nejlíp nakupují prostě na netu, můžeš si vyčíhat třeba i nějakou akci a slevu, nebo nakoupit vyloženě kvalitní značku. Já raději kvalitu, jak se říká koupíš levně koupíš dvakrát. Takže jsem si pořídila větší sadu látkových plen (bambusových) které se nemusejí žehlit:P...žehlení fakt nenávidím a to bylo u mě původně hlavní proti. Ale tahle je to paráda...mám:

0
Obrázek uživatele Jana
před 4 roky Jana

Dneska už se žádné pleny nežehlí a pokud přejde 6nedělí, tak ani nevyváří. Já je mám (přiznám se) především z důvodu zdraví mých dětí, ekologie byla až na druhém místě.
Látkové pleny dnes nevypadají jako za dob našich babiček, vypadá vlastně jako papírová, tzn. gumičky, suché zipy apod., ale je vyrobena z biobavlny, bambusu apod. 
Má spoustu výhod: dítě se nepřehřívá (hlavně u chlapečků je to problém s následnouplodností), dle výzkumu děti,které mají papíráky mají častěji zaněty moč. cest - prý z toho důvodu, že dítě je v papírovce déle a množí se tam bakterie), nepotí se v ní, neškrábou ho gumičky, nemá na zadku chemii - viz výše info, když se dítě učí lézt a padá, tak padá do měkkého (spíš sranda, ale i to je klad), když sedí na studené zemi, nikdy neprochladne, v životě se mi nestalo, že by mi plena protekla na oblečení (což u papírových je dost často, takže vše sundat a komplet převléct, což je ve 3 ráno obzvlášť pruda), člověk se naučí prát v eko prášku a také si dělat vlastní ubrousky na dítě (hadr + voda s olejem) a ty hadry hází k plenám, každopádně se ekonomicky vyplatí a když dáte na dvě děti, tak je to fakt znát (přestože jsem kupovala téměř ty nejdražší na trhu!!!)atd.
Nemluvě tedy o té ekologii.
Ale jsou tu i nevýhody: musí se prát, věšet, také déle trvá nasazení pleny (plena, vložka do ní a pak nepromokavé kalhotky - je to blbost, ale zabere to víc času, ono se to nasčítá), doma zaberou látkové pleny docela místo a je to míň urovnané než pleny, též zabere v koupelně místo na koš se špinavými plenami, oblečení se musí kupovat s přihlédnutím na to, že zadek mimča je dost velký, atd atd.
určitě jsem nenapsala vše, ale pokud se bude někdo rozhodovat zda látkovky či papíráky, nechť se rozhodne dle svého uvážení, třeba mu toto pomůže
Co se týče Leony, ano, toto slýchám často, není bohužel jediná : )))
Ale i maminka, co musí chodit při dětech do práce by to dle mého názoru zvládla úplně v pohodě, zas tak náročné to není.
Je to vše jen o pohledu na svět.
JInak, jak píše ve své knize paní Strunecká, díky bělení chlorem se z plen uvolňuje dioxan, jehož karcinogenita je 500 000x větší než u zakázaného DDT. Jestli chce někdo vědomě své dítě vystavovat tak velkému riziku rakoviny, tak já tedy ne.


0
Obrázek uživatele elllzi@
před 4 roky elllzi@

Presne jak řika Jana dneska už jsou latkove pleny uplne jine ja mam 6 tydeního chlapecka a používam je uplne v pohode. Mam takove ktere nemají svrchní kalhotky a maji tedy stejny komfort jak ty papirove. A jeste je to ceska znacka tak podporuji trh :-D Jinak ted mam i papírove davam je na noc a k doktorovi ale použivam je hlavne že jsem je dostala tak že je nekupuji

1
před 4 roky Alča

já jsem pro látko pleny, mají mnoho výhod. Na http://www.mamaja.cz/latkove-pleny/ se dočtete vše co potřebujete znát a ještě tam levně a kvalitně nakoupíte :-)

0
Obrázek uživatele valterovaalena
před 3 roky valterovaalena

Ahoj, já myslím, že už je více maminek, které látkují. V mém okolí jich znám poměrně dost. Sice pořád jednorázovky vedou, ale už teď je to úspěch že je nás tolik. Já mám nejlepší zkušenosti z látkovkama z www.pop-in.cz . Sedli nám prostě nejlépe, nikde neprotíkají, netlačí a malému nedělají takový ten ,,mravenčí,, zadek :-D Taky mají originální motivy a pěkně sladěné barvičky. 

0
před 3 roky martina

Ja to taky stridam, ale papirove jsou rposte vic prakticke no.. obejdnavam je z internetove drogerie a i cenove to vychazi dobre, jinak latkove jsme dostali od maminky a ta nevim kde je koupila. :)

0
před 2 roky Kory

Papírové jsou hygieničtější i praktičtější :)    Jako taky dáváme doma občas tu látkovou ale jinak hlavně ty papírovky :)

0
před 2 roky Šárka

Jaký papírový plíny se vám osvědčily nejvíc?

0
0
před 2 roky Šárka

Momo, jak dlouho trvá dodání z té drogerie?

0
před 2 roky Janka

Objednávám si přes ageo téměř každý měsíc, a většinou mi objednávka přijde do dvou dnů :-)

0
před 2 roky Iva

Ahoj Janka ... pri nakupe nad 1000 korun je doprava zadarmo po celej republike?

0
0
před 2 roky Uršula

a jaké pleny používáte? Nemyslím ted látkové... :)

0
před 2 roky Adriana

Začala jsem objednávat na ageo pleny a jinou drogerii docela pravidelně poslední dobou, a teď je to tam tak že při nákupu nad 1200Kč je doprava zadarmo,ale vyplatí se to.Ceny jsou tam daleko lepší než kdybych to měla kupovat někde v obchodě

0
před 2 roky Klarisa

Zdravím, zajímalo by mě, jakým plenkám fandíte?

Budu za 6 týdnů rodit, a tak dokupuju to poslední, co mi do výbavy chybí - plenky.
A nemůžu se rozhodnout, jestli používat látkové na 100 % nebo kombinovat s pampers/huggies/něčím jiným?
Popř. jaké https://www.benu.cz/pampers
https://www.benu.cz/huggies

Která značka a řada vám přijde nejlepší?

0
před 12 měsíci Pepa

Doporučuji jednoznačně nakupovat potraviny a drogerii včetně plenek z Německa. Naprosto jiná kvalita než to co se prodává pod stejnou značkou a podobným balení u nás. Vyzkoušejte třeba http://www.malechas.cz/pleny/ a uvidíte ten rozdíl.

0
před 12 měsíci Anittka

Dobrý den, já určitě doporučím babyplace. My tam pleny nakupujeme a jsou opravdu kvalitní.

0
před 12 měsíci Renáta

Za mě určitě Dada

0
před 11 měsíci Martina

Nakupuji pleny papírové od kvalitních značek přes cenového rádce. Pleny mám tak za poloviční cenu, než bych je jinak pořídila.

0
před 11 měsíci Linda

Dotaz… Do je interetový shop, nebo mají i kamennou prodejnu?

0
před 10 měsíci Bekka

Babyplace je jednak kamenná prodejna v Ostravě, ale mají i eshop. Já z Ostravy nejsem, takže u nich nakupuji přes net - https://www.babyplace.cz/ a vždycky jsem byla maximálně spokojená. Teď se zrovna chystám zase na nákup - Vánoce se blíží :)

0
před 9 měsíci Any

Já používám plenky DADA a jsou super, neměnila bych. Pro ty co bydlí v blízkosti polska můžete koupit v biedronce, pro ty co to mají z ruky jako já můžou zkusit http://www.plenylevne.cz

0
před 8 měsíci Rea

Za mě teda látkové… Za kolik je mají na Babyplace?

0
před 8 měsíci Jiřina

Chtěla bych poděkovat a doporučení :) Já jsem minulý týden na https://www.babyplace.cz/ nakoupila. Zboží přišlo brzy a hlavně v pořádku. Jsem spokojená. Vánoce určitě budu řešit tam :)

0
před 8 měsíci Helena

No, holky, malej mi dost blbě snáší snad všechny značky plenek. Už jsem myslela, že sáhnu po látkových. Nakonec jsme ale v Makru koupila ještě Muumi plenky (http://www.muumibaby.cz/) a ty jsou teda bezvadný. Malýho vůbec nedráždí, jsou savé a vůbec nejsou cítit...

0
před 8 měsíci Elza

Látkové vs. jednorázové pleny. Z hlediska ceny, co je výhodnější?

0
před 7 měsíci Sandra

Já jsem Helčo přešla z látkovek na jednorázovky a přijde mi to šul nul, protože to co s látkovkami spotřebuješ co se týče energie za praní, tak koupíš lepší plínky. S jednorázovkami je bonus ten, že ti to ušetří čas, protože vezmeš a vyhodíš, ne jak u látkovek hnedka do vody nechat odmočit, pak do pračky atd.

0
před 7 měsíci Miška

My máme trochu problém s těmy jednorázovýma plínama… Malýho dráždí, takže jsme přešli na látkové. To je pro něj lepší, i pro nás. Vyjde to i levněji, když jsme to všechno spočítali a vše zohlednili. Jinak my pleny kupujeme tady https://www.babyplace.cz/

0
před 6 měsíci Helena

Tak zkus Miško něco šetrného a bez chemie :) ať počítám jak počítám, tak ty látkovky stojjí přece jen víc peněz a hlavně ten čas okolo toho :/ z toho už jsem teda vyléčená a na muumi baby plínky bych nedala dopustit

0
před 5 měsíci Kája

Jak píše Helena. Hledala jsem něco hodně šetrného a narazila jsem tady na ty plínky a neměnila bych www.muumibaby.cz

0
před 5 měsíci Ilona

A máte od nich vyzkoušené i jiné věci jako jsou třeba ty bryndáčky nebo ubrousky ?

0
před 4 měsíci Jitka

Jsme pro papírové plenky, to je jasná věc :-) Máme osvědčené pleny DADA. Nakupujeme nejvíce pleny online na www.plenylevne.cz.

0
před 2 měsíci Zuzanka

v podstatě jakékoliv. Nejduležitější je zadeček miminka pořád a pravidelně natírat krémem proti opruzeninám.

0
před 2 měsíci Jarka

taky si myslím že nejduležitější je krém na zadeček. Pleny jsou všechny cca stejne. Hlavně pozor na opruzeniny

0
před 5 týdny Viki

z časových důvodu dávám jednorazové pleny. Myslím si ale že ono tak nejde ani o pleny ale o peči dětského zadečku. Chce to hold kvalitní kosmetiku

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 5


Přidat příspěvek