Olovo ve vodě

1
Obrázek uživatele Anywetta@
před 5 lety Anywetta@

Dobrý den, přemýšlím nad koupí malého bytu v Praze a líbí se mi domy ze cca 30.let (a novostavby jsou drahé :-) ). Byla jsem ale upozorněna na to, že tyto domy mohou mít staré rozvody vody a mohou uvolňovat olovo. Chtěla jsem se zeptat, jestli se dá nějak poznat, jak jsou na tom rozvody konkrétních domů? Nebo kolik tak může stát rozbor vody, pokud by mě zajímalo jen "olovo"? Pokud píší v inzerátu, že jsou v domě nové stoupačky, znamená to, že je předpoklad, že jsou nové i rozvody vody?

Omlouvám se, pokud je tento dotaz "mimo", ale zajímá mě to. Děkuji za názory.

0
Obrázek uživatele Občan
před 5 lety Občan

Nové stoupačky jsou většinou v plastu. Pravděpodobně ale nebudou vyměněny ležaté rozvody (v suterénu) a přípojky do bytů - i když ty se většinou mění se stoupačkama. Stačí když se v suterénu podíváte jaký je materiál rozvodů. Ale pokud jsou rozvody nové komplet, realitky to uvádějí jako celkové rozvody. Jinak stoupačky můžou být voda, plyn, odpad.

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

Nejlépe se zjistí pohledem..Pokud chcete zjistit cenu,najdete určitě i ve vašem okresním či krajském městě firmu a na netu jim napsat. Je faktem, že není jistota, zda bude skutečně veškeré potrubí v baráku vyměněné, záleží, jak chtěli majitelé či společenství šetřit. Znám to u elektrorozvodů, na jakých formalitách chtějí občas lidi šetřit..

0
Obrázek uživatele Jana
před 5 lety Jana

rozbor vody stojí (velice zhruba) kolem 1000 Kč (záleží na místě bydliště, co vše byste potřebovala zjistit z vody apod. Já jsem si nechala dělat rozbor vody ze studny, vzorek jsem odvezla přímo do laboratoře, bylo to dva roky nazpět. Výsledky byly, myslím, do týdne. Asi je snadnější si vzít na obhlídku domu kamaráda, co se v tom vyzná a dívne se na ty rozvody. Hodně štěstí s nákupem nového bytu, ať se Vám líbí!

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 1 - 1


Přidat příspěvek