Odpady a likvidace u vás doma - bioodpad

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Moc se mi líbí tento díl pořadu, kde ukazují o následcích odpadů, které lidé vyhazují se vším možným. Chtěla bych si jednou domů pořídit takový ten kompostér nebo něco, co ekologicky zlikviduje bioodpad, nemáte s tím prosím někdo zkušenosti? Nebo jak třeba zbytky jídla apod. likvidujete vy?

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/1092592063-pod-poklickou/411236100091020/

0
Obrázek uživatele ajkap7@
před 7 lety ajkap7@

Zbytky jedla podľa mňa nepatria do kompostu. Ale opravte ma, keď sa mýlim.
Ja doma triedim papier, plasty,kov a sklo, kde mesto vytvára možnosť sypať to do vyznačených kontajnerov. Tiež zbieram vaječné škrupiny, nosím ich na záhradku a starším nedojedeným vysušeným chlebom kŕmim sliepky našich znáymch. Bohužiaľ, kontajner na biologický odpad nemáme, tak mi je len ľúto, keď vyhadzujem šupky zo zemiakov a zeleniny a ovocia do smetia a predstavujem si koľko by z toho bolo prírodného kompostu, ktorý by mohol nahradiť umelé hnojivá.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Ano já také třídím aspoň to nejzákladnější co jde, ale u nás třeba postrádám popelnice na Bio odpad. Vím, že se vyrábí i různé vymoženosti a kompostéry domů, tak bych určitě raději likvidovala tento odpad nějak ekologicky a šetrněji, než to vyhodit s ostatními do popelnic. Viděla jsem třeba i vy bytech takové "odpadní roury" vedle dřezu, kam nasoukaly třeba nať z mrkve, slupky brambor atd.
Tak jsem chtěla poprosit, zda nemá někdo s něčím podobným zkušenosti nebo jiný návrh na likvidaci.

0
před 7 lety sobiik

V paneláku v bytě třídím klasicky..papír, plasty,plechovky a zbytek jde dohromady. Pokud jsem na chatě, tam mám na zahradě kompostér tak třídím i odpad z kuchyně. Navíc z toho mám hnojivo ke stromkům. :)

0
před 7 lety sobiik

Jinak ten kompostér mám odtud http://www.puruplast.cz/kompostery/

0
před 7 lety Jaruška

Já jsem kompostér koupila u firmy www.jp-drevo.cz
jsem s ním spokojena, jen je problém že je přestaly prodávat a dělají jenom dřevo, ale to od nich kupuji stále PS: mě se nezbaví :-)

0
před 7 lety Jaruška

Já jsem kompostér koupila u firmy http:www.jp-drevo.cz
jsem s ním spokojena, jen je problém že je přestali prodávat a dělají jenom dřevo, ale to od nich kupuji stále PS: mě se nezbaví :-)


0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

Mám štěstí, že tady se třídí a odváží i biologický odpad. Stejně ale hodně odpadu házím na kompost v zahradě. Kromě citrusových slupek a zbytků jídel.

0
Obrázek uživatele e.tuto@
před 7 lety e.tuto@

Dobrý stránka je zde: http://www.kompostuj.cz/
My máme malou zahrádku, tak tam dáváme vše, co tam patří: http://www.kompostuj.cz/vime-jak/jak-vyrabet-kompost/co-lze-kompostovat/

0
Obrázek uživatele ajkap7@
před 7 lety ajkap7@

Danah: môžem sa spýtať, prečo do kompostu nedávaš šupky z citrónu?

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

ajkap7: Citrusové plody jsou ošetřeny chemicky proti plísním a bakteriím, aby přežily dalekou dopravu. Chemický postřik kůry pomerančů, grepů a citronů je bifenyl, jedovatý pro člověka.Pokud se dostane bifenyl do kompostu, žádné přátelské hnilobné bakterie, které kompost dělají kompostem, tam nevydrží. Kompost je otrávený a rostlinné složky se pořádně nerozloží.

0
Obrázek uživatele ajkap7@
před 7 lety ajkap7@

Danah: ďakujem, zas som o čosi múdrejšia.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 7 lety Lucka

Produktem měst jsou odpady a výkaly. Tuny hnojiva putují do oceánu. Vlastně můžu říct, že město vyrábí hovno a ještě ho používá k tomu, aby jím zabilo kus moře...

0
před 5 lety Jarda

Dobrý web je ještě http://www.puruplast.cz/kompostery/. Najdete tam několik článků a info o kompostování. Jinak ještě doporučuju web projektu EU, který podporuje domácí kompostování: http://www.miniwaste.cz/website/mainmenu/mainpage/

1
Obrázek uživatele Dalibor
před 5 lety Dalibor

u nás v UH naštěstí popelnice na bio odpad jsou..Ale příjde mi, že jen pro některé zdejší lidi. Byť jsou popelnice  papír a sklo hned vedle, hodně věcí  končí ve velké popelnici s komunálem. Nechápu tu neschopnost si přečíst velký nápis...Už jsem slyšel názor: "Já netřídím, protože platíme za popelnice dost, ať si to firma pořeší sama". :-(( Doma třídíme snad vše, tajně nosím do práce i spreje a kovový odpad k odvozu...vypadá sice komicky, že mezi starými vyhozenými díly ze strojů ve fabrice leží kalíšky od svíček a plechovky :-D Na naší hale jsem převzal zodpovědnost za odpady, tudíž vídám tu  spoustu hrdobců, kterým nic neříká ani PET flaška a žlutá popelnice...

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Prve chci říci, že Novinkám.cz je jinak nevěnuji žádnou pozornost, ale zaujal mě článek o povinném! třídění bioodpadu, jestli jsem z něho správně pochopila, tak chce stát zavést povinnou dostupnost kontejnerů různých barev... tedy povinnost pro města a obce, ale otázkou je, jak chce tuto povinnost donutit i líné lidi, kterým je nějaké třídění šumák? Myslím, že i kdyby měli před barákem 20 barev na vše možné, neroztřídí ani to nejzákladnější - nebudou-li chtít...
http://www.novinky.cz/ekonomika/338722-ministerstvo-chysta-povinne-trideni-bioodpadu.html

0
Obrázek uživatele Dalibor
před 4 roky Dalibor

Donutit lidi nelze...já myslím, že v tom budou možná jen zase nějaké zakázky pro někoho na výrobu spoustu popelnic a kontejnerů...navíc neuhlídá se ani očividné porušování zákonů třeba jen na silnici...odpad, kterého jsou tuny denně už vůbec..

0
Obrázek uživatele Sunriska
0
Obrázek uživatele Danah
před 4 roky Danah

Co jde, spálím v kamnech. Dnes například zbytky z ryb a rybí kosti. U nás máme malé kontejnety na kuchyňský odpad a ty se vyprazdňují 1x týdně, zatímco ostatní odpad- recyklovatelný a nerecyklovatelný, 1x za 2 týdny. 

0
před 4 roky Lenka.K

My třídíme všechno, máme ale celkem dost plastu a dost rychle se to plní. Napadlo mě koupit lis na pet lahve, nemáte to někdo doma? Nechci zbytečně utrácet za blbosti, ale říkám si, že by se to u nás využilo...

0
před 4 roky Tereza Markova

My recyklujeme, co se dá :) Lenko, moje maminka má takovýhle lis doma a využívá ho pravidelně, je to pro ni lepší než se ohýbat a sešlepat pet lahve.

0
před 4 roky Adam

My ho máme doma a používáme ho skoro denně, myslim, že je to hodně o zvyku :-), řekl bych, že když už ho jednou máte, tak ho využíváte ;-) Pro seniory je to podle mě úžasná vychytávka :-)

0
před 4 roky Míla

Také uvažuji nad tím, že lis koupím. Maminka je už starší, takže si myslím, že by ho využila, ale taky nechci kupovat žádný předražený.

0
před 4 roky Nika

Já jsem tenhle lis kupovala přes internet, zdál se mi za nejlepší cenu. Hlavně naši jsou s ním spokojeni, takže vítězství na všech frontách :D

-1
před 4 roky Lenka.K

A kde jste si lis kupovali? Nechci nějaký moc drahý... a hlavně aby fungoval :D

-1
před 4 roky Nika

Já jsem kupovala na modrausporam.cz, brali jsme to ještě se sadou spořičů dohromady :) Cena mi tam přišla dist dobrá :)

-1
před 4 roky Lenka.K

Díky Nika, já se tam podívám. Ale zní to jako fajn tip :) Nerada nakupi neozkoušené věci ;)

0
před 10 měsíci Denisa

Ahoj, mrkněte se případně taky na web https://www.komposterynazahradu.cz/ recenze a hodnocení co se týče kompostérů :-)

0
Obrázek uživatele sharunka03
před 10 měsíci sharunka03

My máme před barákem přistavěný hnědý kontejner na bioodpad,tak jsme spokojeni a třídíme ho :-)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 - 3


Přidat příspěvek