Odejít z VŠ?

0
před 3 roky Petr

Už nevím, kam se obrátit, snad mi někdo trošku poradíte... Studuju teďka prvním rokem na radiologického asistenta. Obor jsem si vybral proto, že jsem si myslel, že mě to bude bavit a že po škole najdu lehce práci. Ale ty předměty mě vůbec nebaví a ani si neumím představit dělat jednou tu práci. Ale rodiče pořád říkají, abych to už dostudoval, když jsem se na to dal. Měli jste to někdo taky tak? Jak jste se rozhodli? na jednu stranu mají pravdu, ale na druhou proč studovat na něco, co pak budu dělat s odporem?

0
před 3 roky Aluška

Já jsem to měla podobně, jen jsem to zabalila už v prvním semestru :D Pak jsem se nějak flákala ten další půl rok různě po brigádách. Kámoška mi pak doporučila ať si udělám test profesní diagnostiky a ta mě celkem nasměrovala :). Tak jsem tomu dala šanci a teď už jsem rok spokojená na jiné škole :)

0
před 3 roky Petr

A co to je za test?

0
před 3 roky Aluška

Mrkni a zkus to ze srandy aspoň :)http://www.chytrevzdelani.cz/

0
před 3 roky Petr

Fajn, dík, zkusím. A co ti tam vyšlo, že tě to tak nasměrovalo?

0
před 3 roky Aluška

Vyjelo mi to, na co mám talent a pro jaké obory se hodím. Musím říct, že jsem fakt koukala, že to ke mě všechno sedělo. Skončila jsem právě díky tomu u podnikání, ani bych nevěřila, že mě nějaká výška bude tak bavit :). Předtím jsem studovala cestovní ruch a to fakt nebyl můj šálek čaje, i když jsem si říkala, jak si jednou otevřu cestovku a jak to bude super... vůbec mi ty předměty neseděly, ani profesoři, tak jsem tam prostě přestala chodit, nebudu marnit čas nečím, co mě nabaví, život je krátký:).

0
před 3 roky Petr

Tak jsem si přes víkend ten test udělal a jako taky jsem docela koukal, co mi vyšlo :D. Největší poměr jsem tam měl kreativec a inovátor. Takže fakt úplně něco jiného než ten radiologický asistent. No vážně zvažuju, že bych teda přešel.

0
před 3 roky Aluška

A jakou profesi ti to teda navrhlo?

0
před 3 roky Petr

Masmediální studia. Nikdy jsem o tom takhle nepřemýšlel, ale fakt by to mohla být práce pro mě. Umím si představit pracovat třeba v novinách, na škole jsem byl v redakci časopisu a bylo to bezva.

0
před 3 roky Aluška

Tak to je prima, pokud víš, že na té radiologii stejně dělat nebudeš, tak neváhej a jdi do toho! :)

0
před 3 roky Eliz

Ahoj, odejít v prvním roce vš není nic neobvyklého a hodně takových lidí znám. Hlavní je se ale neukvapit.
Já radiologckýho asistenta studuji už druhý rok a říkám na rovnou, že většina předmětů ve škole s tím ani moc nesouvisí a jsou tam proto, abychom neměli té práce náhodou moc málo. ;) Předměty k oboru mi nevadí, ale taky jsem měla pochybnosti. Ale pak, co jsem šla na praxe normálně do provozu do nemocnice, tak jsem se utvrdila v tom, že tohle povolání mě bude bavit. Chci pracovat na nukleární medicíně, která je velmi zajímavá, nebo ve fakultce na onkologi ozařovat lidi. Už se těším, až tu školu dodělám a nastoupím do práce.
Tím chci jen říct, že předměty ve škole nemusí mít s výslednou prací moc společného. :) Hodně štěstí při rozhodování. :)

0
před 3 roky Eliz

Jen teda ještě doplním, že to "http://www.chytrevzdelani.cz/" je stránka patřící společenství vš - podnikání a práva, ekonomiky a pár dalších, takže vždycky budou ty lidi lákat na jejich nabídku. Buď vyjde obchodní/mediální manažer, právník, obchodní specialista, atd. - prostě to, co nabízí :) Tak se nenechat nachytat!  :)

0
před 3 roky Tomáš

Dívej se. Nic nedělej jenom, protože to chtějí rodiče. Zlepšuj se v tom co chceš dělat. Protože pak po letech školy a práce, co tě nebaví, vyhoříš a bude to k ničemu. Pokud chceš studovat vysokou školu, tak si ji najdi a studuj. Třeba já proto volil vysokou školu ekonomických studií http://www.vske.cz/cz/skola/info/soukroma-vysoka-skola-ekonomickych-studii , důvod?, protože je tam tolik předmětů, že časem poznáš, co ti sedlo a můžeš se pak realizovat v praxi. když budeš dělat speciální obor, který tě nebaví, tak to už lepší nebude. Pokud nechceš studovat a děláš to celé jen kvůli rodičům, tak se na to vykašli a jdi si po svém.

0
před 3 roky Robin

Určitě dostudovat. Nebo si najdi ke studiu práci a využívej http://www.vsprace.cz/seminarni-prace nebo http://www.bakalarky-diplomky.cz/. Praxe je důležitá, ale "papír" ze školy se ti určitě bude taky hodit. Zkus to teda dát dohromady obojí, zvládnout se to s pomocí určitě dá...

0
před 2 roky donlabuznik

Určitě to nevzdávej a pokračuj, snad tvoje bakalářská práce dopadne dobře, nezapomeň vyřešit i tisk bakalářských prací. Praha je sice velké město, ale najít firmu, která ti bakalářku připraví za rozumnou cenu je málo, já mám dobrou zkoušenost s https://www.supervazby.cz/vazba-a-tisk-bakalarskych-diplomovych-disertacnich-praci-praha

0
před 2 roky Janek

jojo, já to měl úplně stejně. Po několika semestrech jsem zjistil, že mě škola prostě nebaví... Rodiče mi naštěstí v odchodu ze školy nebránili, takže jsem školy nechal. Do práce se mi jít nechtělo, tak jsem se rozhodl, že začnu podnikat. A musím říct, že to bylo asi jedno z nejlepších rozhodnutí, které jsem kdy udělal. V podnikání se mi daří a teď mám dokonce svou valstní offshore firmu, kterou jsem si založil přes https://www.ioffshore.cz/

0
před 4 týdny Petrasek

Musím souhlasit s Jankem. Také jsem se před nějakou dobou pustil do podnikání a musím říct, že jsem se takto rozhodl. Je ale pravda, že především v začátcích jsem měl docela problém s nedostatkem zákazníků. To ale naštěstí vyřešila reklama, kterou mi otiskly tyto inzertní noviny https://www.abcinzert.cz/

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 8 + 10


Přidat příspěvek