Oběti reklamy

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

http://www.youtube.com/watch?v=5qZdGY3xGsg&feature=related
Tohle video jsem nedávno viděla, i když o negativní vlivu reklam a TV jsem věděla už dávno, je až neuvěřitelné, kam to může zajít. V tomhle jsou tvůrci reklam a výrobků opravdu jedničky=(
A sama jsem byla už několikrát svědkem v obchodě, kdy si děti doslova poroučely nad rodičema, co přesně chtějí koupit.
Ti malí z toho nemají rozum, ale mají jasno, rodičů se neptají, rodičům to jen oznamují...

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Na reklamy moc nedávám, naopak jak je na obalu napsáno něco co potravinu vyzdvihuje a tváří se nechemicky, hned číhnu do složení, abych objevila nekalosti. Hláška tipu bez konzervantů je sice pěkná, ale je např. s umělýma sladidlama.
Někdy jsou však reklamy zajímavé a dokonce i pravdivé. Každopádně nikdy hned neběžím do prodejny si super výrobek koupit.
Reklama na půjčky a akce, výprodeje jdou mimo mě. Může být v reklamě třeba i Jágr, nebo Donutil na pilulky, mě však nepřesvědčí.
Banky se také předhání kdoví čím a pak mají třeba skryté poplatky a vysávaj vás a vysávaj.
A dobrý táta máma ve kterém stojí lžička ....:) myslej jako díky škrobu?
A nebo péct kuře v igelitovém pytlíku, no úžasné.
Sušenka k snídání? kdo snídá sušenky.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Tak to mám stejně, taky nedávám na reklamy nebo jejich první dojem a hlásavé nápisy a přitom bohužel na nich to dneska stojí. Je tolik lidí, kteří si tak rádi dají ty "zdravé a doporučované" sušenky k snídani vč. svých děti, jako sváča třeba "ideální" Brumík nebo Kinder (se spoustou mléka...), nemluvě ani o nápojích tvářících se ideálně a nevinně...dospělý s rozumem si to dokáže vysvětlit po svém, ale děti jsou v tomhle docela oběti. Přeslazený jogurt se šmoulou je prostě mnohem lepší, než ten obyčejný bez šmouly, že... :-)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

no tak se nabízí řešení nenechat děti čučet na reklamy :)

0
Obrázek uživatele bartson
před 5 lety bartson

Vystudoval jsem marketing, okolo reklam se chvilku pohyboval a jedna věta vysvětluje vše...kvalitní zboží nepotřebuje reklamu...jak se někde na něco začne objevovat reklama ve velkém tak to smrdí

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

bartson: to tedy, smůla lidí, že jdou jen za tou vůní smradu... :-)

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Já tedy rozděluji potraviny na chemické a nechemické, pokud se jedná o potravinu ač na první pohled nezdravou a obsahuje to co má, nemám s ní problém, o proti tomu na první pohled se tvářící potraviny zdravé mohou být chemické, tak tudy nejdu. Kolikrát jsem se už setkala, že jsem si myslela, že se jedná o potravinu velmi dobrou a zdravou, koukla jsem se na složení a nechápala jsem kolik do toho jsou schopni výrobci nacpat těch nejhorších aditiv.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

lidi maj holt vymytý mozky, média nás ovládají perfektně.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Jojo, taky nemám problém s tím, co někdo považuje za nezdravý, pokud je to ale vyrobeno z toho, z čeho to má být vyrobené. Že to třeba obsahuje spoustu tuku, cukrů apod. - pokud to k tomu výrobku patří, pak to neřeším...

Tady jsem chtěla ale hlavně vypíchnout spíš vliv na ty děti, jak píšete, rozmný dospělák si dokáže vybrat to dobré, ale znám tolik případů děti, které jsou přesně jako tam doslova ovládané reklamou, nesní žádný jiný jogurt, sušenku, cereálie atd. za žádnou cenu, pokud tam nebude oblíbená postavička nebo hrdina...
Zajímalo by mě, jak to potom ty maminy řeší - jestli vůbec, já sama bych dítě před takovým vlivem reklamy spíš bránila a snažila se o prevenci, aby nepodlehlo právě takovýmu jednání.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

Lucka: tady je to jn o vůli rodičů, tedy spíš maminek. Doba je na tohla zlá, ale i tak se dají děti krásně "vychovávat" a ne aby si v obchodě diktovaly, co chtějí koupit. Nechápu maminky, které v obchodě narvou dítěti rohlík a do druhé ruky pití, pak není divu, že je takové nechaj koukat na reklamy, a když jim dítě v obchodě stropí scénu, výrobek mu koupí, aby byl klid, místo toho, aby mu to vysvětlily. No a už to jede. Všimněte si kolik reklam mířených na děti je jen v Animáčku.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Dneska nemají děti u rodičů respekt, rodič běhá aby dítě všechno mělo, dítě si spokojeně diktuje od pc až po mobil, a dalších 1.000 hraček, které musí za každou cenu mít, když vidím holky, které mají už 2-3 leté děti, jak mají narvaný pokojíčky ze supermarketu plastovýma hračkama z číny chce se mi brečet, děcák narvanej k prasknutí.

Nedokážu pochopit, jak někdo na jedno dítě může mít 4 pytle věciček, proboha vždyť to neunosí i kdyby roky nerostlo. Tenhle konzum jde mimo mě.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

Dita: taky takové znám, malá má jednu bedýnku hraček, spoustu plyšů ještě po mě a to sem jí koupila asi tři hračky, zbytek dostala. Stejně jí nejvíc baví si hrát v kuchyni s miskou a vařečkou :D hlavně halda těch hraček je naprosto k ničemu, jde jen o to, aby se to rodičům líbilom, pro dítě to není nic. Já se snažím kupovat hračky, co dítě motivují a mají smysl

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Přesně o tom mluvím, když už mají rodiče takové děti - samozřejmě ne tom nesou svou vinu, páč oni narozdíl od těch malých by ten rzum mít měly, ale je ještě šance, že to prckovi nějak vymluvíte, zakážete...?
Nedokážu si představit život s takovým dítětem, které si diktuje a určuje rodičům to, co se mu dle reklamy zlíbí a strašně nutně to "potřebuje" mít...
O to je smutnější, že těch rodičů je dneska tolik, někdo si pak říká, jak maj nevychovaný děcka...
Myslím, že by se ale spíš nad sebou měly zamyslet právě ty matky.

A ohledně oblečků a věcí taky nechápu, proč kupují svým dětem tuny oblečení, které si stačí vzít třeba jen jednou na sebe, nehledě na to, že jsou často také jen značkové a pak jdou do koše...
Já sama jsem vyrůstala z mála a věci dědila i po své starší sestře:-)
A když jsme z toho vyrostly všichni, nikdy jsme nic nevyhodili, pokaždé jsme to buď podarovali dále maminám třeba aspoň na ven na lítačku a to co mě opravdu svá nejlepší léta za sebou jsme pravidelně vozily do našeho psího útulku, kde se to vždy využilo ať už na úklid nebo alespoň nějaké vyteplení do boudiček pro hafany.

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

taky si vystačím s málem oblečků, kupuju je v sekáči, třeba v tomhle www.kosacek.cz ten vřele doporučuji! Nejen že je to za krásné peníze, ale sou tam mnohdy daleko hezčí kousky než v obchodě. To radši koupím kvalitnější stravu, nebo hračku a levnější bodíčko.

0
před 5 lety Hana

Reklamy nějak nesleduji a ignoruji je. Pokud se zamyslím, tak jsem si snad ještě žádný výrobek na který byla reklama nekoupila. Až na prací prášek, ten ale kupuji už několik let nehledě na odvysílanou reklamu.
Na stravě by se šetřit a hlavně na kvalitě nemělo. Někdy výjde levněji raději nekupovat vůbec.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

http://www.denik.cz/rodicovstvi/obezita_walt_disney.html
Přijde mi trošku komické, že zrovna Walt Disney se rozhodne v Americe bojovat proti (dětské) obezitě, když jeho postavičky jsou na každém třetím rádoby zdravém výrobku pro dítě a slouží jen jako lákadlo a reklama, nicméně pozitivní je aspoň, že se vůbec snaží něco dělat proti tomu...

0
před 5 lety Snipp

Dita: Víte on na světě není jenom igelit. Plastů a obecně polymerů jsou stovky a tisíce a některé z nich se mohou používat i v troubě. Znám organické molekuly, které bez újmy zvládnou i přes 300°C. Pekla jste někdy na pečícím papíře? tak ten je rád že těch 200 vydrží :-D a třeba na vymazaném plechu? Tuky se běžně přepalují už kolem 160°C, ty velice kvalitní kolem 200.

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Píct kuře v igelitu opravdu nebudu. Naše babičky žily i bez těchto vymožeností a jak to jídlo pane bylo dobré, o tom se nám dnes může jenom zdát. Ovšem kuře jsem už neměla ani nepamatuju. Naše trouba ani 300 nemá a něco péct při této teplotě, tak to spálím do uhlíku. A je jasné, že na to nebudou používat pytlíky, které jsou běžně dostupné třeba na pečivo v obchoďáku.

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Taky jste se včera pobavili jako já? Večer si připravuji snídani na ráno a z TV slyším o vánočním zboží v marketech, myslela jsem, že si mi to zdá... Tomu už se fakt člověk musí smát, ono je pomalu 38°C jak v létě a v obchodech najdeme už vánoční Mikuláše a jiné zboží:D Proboha, kde to žijeme...
Ještě směšnější bylo vysvětlení mluvčího onoho marketu, cituji: "První chutná vždy nejlépe"...prý heslo, kterým se řídí:D Tak mu přeji, ať si udělá radost, koupí první čokoládovou náhražku (beztak jistě zbytky z loňska) a vychutná při 40°C na sluníčku, jistě ho to dokonale vánočně naladí:D

0
Obrázek uživatele Dita
před 5 lety Dita

Asi budu vypadat jako blázen, ale já už mám něco nakoupený. Když narazím na věc, která by mohla být pěkným dárkem tak ji koupím, proč čekat do listopadu či prosince, pak by to už neměli a nebo bych zapomněla co jsem vlastně chtěla.
Mamce dám k Vánocům šťávu z kustovnice, díky za včerejší odkaz Lucka, ale to koupím opravdu až v tom prosinci :).

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Dita: nen, za blázna tě vůbec nemám, sama mám (přiznávám) už nějaké dárky, podobně jak píšeš, když vím, co chci koupit a mají to už teď někde výhodněji nebo bych to jinak nesehnala, tak proč ne, to je ale spíš o tom, že pak nejdeme 23. před Štědrým dnem šílet do města, jako to nechává většina ostatních a mít dopředu nějaké (i když hodně dopředu) dárky mám každý rok;)

Jde mi spíš o tu jejich snahu se vším přijít první a vydělat co nejvíc, když vezmu, že sotva sundali cedule "letní výprodeje a slevy" můžou hned narazit nové s nápisem "Vánoce jsou tady" apod.:D Když na mě s tímhle vybafnout v tuhle dobu, kord když teploty jsou fakt vysoké, tak mi to přijde spíš jako směšnost samotného marketu:)

0
Obrázek uživatele vercounek
před 5 lety vercounek

jo, taky už jsem si říkala, že bych měla shánět dárky na vánoce, rozhodně to nenechávám na prosinec, to je pak šílenství všude :)

0
Obrázek uživatele Monika
před 5 lety Monika

Myslím, že máte, Lucko, pravdu.
Budou to zbytky z loňska. Potřebují to vyprodat, než tomu skončí minimální trvanlivost.
Jistě to bude kvalitní výrobek, když je z Kauflandu :)

0
Obrázek uživatele Lucka
před 5 lety Lucka

Určitě, pochybuji, že by v loňském roce vyprodali veškeré svoje zásoby, navíc lidi určitě koncem roku beztak zkoupí veškeré zboží, protože jejich děti už by si asi nedokázali Vánoce představit bez čokoládové náhražky mikulášů a čertů...

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 5 lety ◄skarabeus►

bartson: kvalitní zboží nepotřebuje reklamu??? To snad ani nemůžeš myslet vážně. Je to jen jedna z mnohých líbivých donekonečna omílaných frází. Pokud se o tom zboží nikdo nedozví, tak se nemůže nikdy prodat, byť je sebelepší. Reklama je i neplacená forma propagace výrobku. Čím lepší produkt, tím více marketing může počítat s neplacenou reklamou, ale nějaká forma reklamy vždy musí být. Jak víme, nejziskovější zákazník je spokojený zákazník, který krom jiného zpravidla přináší reklamu zadarmo a to v jedné z nejúčinnějších forem.

České firmy mají až na pár výjimek žalostný marketing… , přichází o spoustu peněz a zákazníků. Platí velké sumy za nefunkční reklamy, naopak levné funkční jim unikají.

Ještě bych doplnil Snipp tím, že plast je i známý teflon (PTFE), kterým se běžně povrchově upravuje nádobí kvůli jeho nízké povrchové energii – nepřilnavá úprava. Vydrží bez újmy 250 °C, nad 350 °C degraduje (zhruba – není teflon jako teflon).

0
Obrázek uživatele Lucka
před 4 roky Lucka

Jak na vás působí reklamy a doporučení typu "Vím co jím"? Zdá se mi, že jejich videa s panem Havlíčkem jsou najednou skoro všude, hojně propagovaná, přitom se v nich doporučuje třeba nízkotučná strava (se sladidly), používání margarínů atd...a to podle mě příliš zdravému stylu neodpovídá, navíc asi hodně hraje roli i slovo p. Havlíčka, je docela díky pořadu uznávaný...i já ho měla ráda a často dělala jeho recepty-to budu dělat nadále, ale nepřijde mi, že by jeho doporučení z videí "Vím co jím" byla ta nejvhodnější...
Trošku to zavání opět reklamou a penězi:(

0
před 4 roky Marta

Lucko souhlasím s Vámi, taktéž mi to přijde nějaké nekalé. Navíc některé potraviny co jsem viděla,byly plné né moc vhodných éček a stejně měly logo "Vím co jím". Je to smutné, ale vždy platilo a platit bude, že člověk se může spolehnout jen na sebe a ne na to, co mu kdo řekne, či na nějaké logo...

0
před 4 roky Bledá Tvář

Pan Havlíček je komerční dietolog ... .

Tím je řečeno vše o jeho úplatnosti ... .

0
před 4 roky Bledá Tvář

Viděli jste někdy v TV reklamu na sudové kysané zelí? Popřípadě na domácá. NE!!!!!!!!!!!!

A přitom má stejné/podobné střevní bakterie jako activie. NAVÍC NEMÁ TY OBLUDNÉ, NESTRAVITELNÉ LÁTKY JAKO VÝROBKY FIRMY ANO NE.

Navíc má to zelí užitečné, nenahraditelné, látky z mléčného kvašení.

To vám nepoví ani žádný dietolog, pokud se nepřeřekne, jako ... .

0
Obrázek uživatele Stana
před 4 roky Stana

Co je v televizi opravdu nemůže brát vážně.Pořady jsou udělány vždy aby byli zajímavé a lákavé, tedy formou show. A i tito "odborníci" jsou někým velmi dobře zaplaceni, aby tvrdili to co tvrdí. Co
na tom,že to není úplná pravda. Vždy´t i ty největší společnosti, které se tváří odborně, jako fórum zdravé výživy, omílají stále ty samé polopravy, a demagogie. Když narazíte na jejich publikace, vidíte v sestavených jídelníčcích samou Activii, Floru, Dannoe apod.

0
před 2 roky Maruška

Největší oběti reklam, jsou podle mě děti. Ty co vidí za hračky, to musí mít. Ještě že mají v hračkářstvích všechno možné, takže když děti vysloví přání není pak tak těžké nakupovat na narozeniny a Vánoce. :)

před 8 měsíci Kája

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 11


Přidat příspěvek