Nerezové lahve

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

jaký je váš názor na tyto lahve? http://www.mimibazar.cz/foto.php?id=43601931&tab=10 přemýšlela jsem nad koupí. Myslíte si, že je to lepší alternativa než pet lahve??? Díky

0
před 7 lety Dita

Já bych si vyžádala ty testy o kterých tam píše,
nejvíc věřím sklu.
Pak dej prosím vědět co ses v testech dozvěděla.

Nevím jestli to má nějakou souvislost s těmi termohrnky o který se teď hodně píše, že jsou škodlivé, protože jsem blíže nezkoumala materiál,a tak nevím jestli to není to samé.
Každopádně bych tak zjistila jestli je to z Číny, přeci jenom tam jsou jiné zákony než v Evropě. Z Číny bych nebrala i kdyby to mělo 1000 samolepek s certifikací a 1.000.000 potvrzení o neškodlivost.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

•Dostupná a kvalitní alternativa pro ty, kterým záleží na jejich zdraví a životním prostředí.
•Dokonalá náhrada za plastové láhve, které mnohdy obsahují bisfenol A – nebezpečnou chemickou látku, která se uvolňuje do tekutin.
•Vyrobeno z nerezavějící oceli jakosti 18/8 (304), což je ocel určena pro gastronomii. Nekoroduje, neobsahuje a neuvolňuje žádné škodlivé látky.
•Ocel je neporézní materiál, takže nezanechává uvnitř žádné příchutě nebo vůně z předešlých nápojů.
•Některé průzkumy prokázaly, že hliník z hliníkových lahví podporuje vznik Alzheimerovy choroby, což u oceli nehrozí.
•V ceně lahve je jeden sportovní uzávěr, který umožňuje pití bez otevření láhve a šroubovací uzávěr s kovovou sponou na zavěšení na batoh nebo pásek.
•Green Bottle™ uzávěry jsou vyrobeny z Polypropylénu 5. To je tvrdá, teplu odolná živice, používaná na výrobu mnohých potravinových nádob. Polypropylén 5 je považován za bezpečný plast a neobsahuje žádný bisfenol ani ftaláty.
•Lahev i uzávěry je možno mít v myčce, ale většinou je stačí jen vypláchnout teplou vodou.
•Použité akrylové barvy na bázi vody jsou netoxické.
•Lahve jsou velmi lehké a praktické. Jsou vhodné do většiny stojanů v autě nebo na kole. Široký otvor umožňuje vkládat kostky ledu.
•Možné použít i na sycené nápoje.
•Využíváním láhví na opakované použití můžeme výrazně redukovat plastový odpad, který se hromadí na skládkách nebo spaluje ve spalovnách. Láhev je plně recyklovatelná.
•Všechny barviva a části výrobku jsou testovány T. U. V. SUD. Green Bottle™ láhve jsou certifikovány Mezinárodní agenturou pro hygienu (National Sanitation Fundation

0
Obrázek uživatele Danah
před 7 lety Danah

S těmi plasty to je tak, že všechny jsou vyráběny z ropy a obsahují příměs změkčovadel. Otázka další je, jak dalece jsou chemicky stabilní a tepelně stabilní. Pokud se ta změkčovadla vyluhují při pokojové teplotě do čaje s citrónem, který jsme do té nádobky nalili, je to špatné. Určitě jste někde četli varování, nenechávat PET lahve s nápoji nebo vodou v autě, kde se zahřejí a dojde právě k uvolňování zmíněných změkčovadel. Všude dokola hlásám, že se fakt těším, až dojde ropa. :-))) Najednou zjistíme, že elektromobily a jiné alternativy paliv byly dány k ledu, do šuplíku, protože nebyla vůle je prosadit. Budeme zase pěstovat ovečky a angorské králíky na vlnu, začne se zase stavět z cihel, skla a dřeva, jídlo i kosmetika budou zdravé a ubude nemocí.

0
Obrázek uživatele wejk@
před 7 lety wejk@

http://www.greenbottleonline.cz/100/o-green-bottle/testy-bezpecnosti

tenhle výrobek jsem taky zjišťoval a tenkrát mě paní odkázala na tyto stránky.... jinak láhve jsou skvělé, jsem s nimi spokojený...

0
Obrázek uživatele btgreen
před 7 lety btgreen

no, nevím, přesně, jakým způsobem se získává mangan, nikl, chrom a co ještě je třeba k výrobě nerez oceli. Nepředpokládám, že by těžba probíhala za extrémně humánních podmínek. v tom to bude nastejno s ropou = devastace přírody.

0
Obrázek uživatele happy.lenulka@
před 7 lety happy.lenulka@

a co třeba pro dítě? Není to lepší alternativa než plastové lahve? co myslíte?

0
před 6 lety Kuba

Má někdo zkušenosti s tímhle?

http://www.waterbobble.cz/

0
před 6 lety Jitka

A co termoska? Zvenku nerez, uvnitř sklo. Takže s nápojem přijde do styku sklo.

0
Obrázek uživatele monikki
před 6 lety monikki

happy.lenulka@, já ji mám a používám ráda, jen se šroubovacím vrškem, s tím původním se nenapiju.
Děti mají zdravé láhve, protože kovové ničí, jak jim padají. Navíc jim teď do školy dávám do ZL horký čaj a v termoobalu jim vydrží nějakou dobu teplý. Já si teď nosím horký čaj v termosce, protože máme v práci zimu.
Ono je to těžko, kovové i skleněné láhve mohou obsahovat těžké kovy, plastové zase jiné látky, které se pak hlavně teplem uvolňují a smrdí.
Láhve Envirosax jsou vyráběné v Číně, jinak výrobce je australský, jsou testované na těžké kovy.
Zdravé láhve jsou český výrobek, bez ftalátů, bisf. A, na opakované používání a horké nápoje. Setkávám se s názory, že stojí za prd a plesniví. Nechápu, myju, nechávám vyvětrat a plíseň se mi na nich nikdy neobjevila a to jich máme doma pět.

0
Obrázek uživatele ◄skarabeus►
před 6 lety ◄skarabeus►

A co láhve z nepolárních polymerů jako PP, či PE. Ty ftaláty a BPA neobsahují... Z těhle materiálů se dělají bidony na kolo a tak... Strašně jsem si oblíbil bidony R&B popř. menší Enervit, které jsem dostal od sponzora v několika velikostech. Beru si je už několik let i do školy.

0
Obrázek uživatele vojtano
před 6 lety vojtano

Danah: mezi "pěstovat" a "chovat" je velikánský rozdíl, který naznačím dotazem: "Kdy je nejlepší sázet králíky a jak hluboko do země by měla přijít ovečka...?" ;-)

0
před 6 lety Snipp

Samozřejmě skarabeus, jenže to tady nevysvětlíš že některé plasty neobsahují změkčovadla a nic neuvolňují atd. Jinak lahve se z PP a PE nedělají pravděpodobně proto že to není nejvhodnější. Třeba PE lahve se často používají na chemikálie, a jsou to velmi tlustostěnné a tvrdé nádoby, velký rozdíl od PET.

před 5 lety Věrka

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Reklamní příspěvek

0
před 4 roky Alča

Ani plastové, ani PET lahve bych nedoporučila a dětem bych je nedala. Je to všechno věc názoru. Já věřím skleněným lahvím lifefactory. http://www.pijemezeskla.cz/ . Nepojímají pachy, chutě, dobře se umývají, můžete je dát i do myčky. Někoho odrazuje o trochu vyšší cena, ale co je zdravé je v dnešní době ceněné jinak. A navíc, když si spočítáte kolik utrácíte za minerálky v petkách tak zjistíte, že se vám nakonec láhev vyplatí více :-)

0
před 4 roky petr

nerez je zcela neškodná, sám mám na sport takovouto láhev http://www.cyklospeciality.cz/nerezove-lahve-na-piti/, sice nebyla z číny za pár korun, ale 200 nejsou zas taková investice..

0
před 3 roky Johanuska

Z mých zkušeností jsou nerezové moc těžké a děti je nechtějí nosit. Doporučuji zkusit spíše něco takového - http://www.vetroshop.cz/sportovni-lahev-activ-orange-850ml/d-66239/ :)

0
před 7 měsíci malhostovice1

Já jsem synovi koupila termosku s pítkem a nemůžeme si ji vynachválit,využíváme ji jak v létě,tak i v zimě.

0
Obrázek uživatele devaj
před 7 měsíci devaj

Termoska s pítkem,tu bych také potřebovala mohu se zeptat kde jste ji koupili? díky

0
Obrázek uživatele malhostovice1
před 7 měsíci malhostovice1

Koupili jsme ji na www.inteligentni-termoska.cz

0

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 7 - 6


Přidat příspěvek