Nekalorické sušenky nebo oplatky.

0
před 7 lety xizal@

Ahoj, přestal jsem sladit kafe, ale bez něčeho malého k zakousnutí to prostě nedám. Neporadí mi někdo sušenky nebo oplatky co by byly dobré a nebyly kalorické? Musím totiž ze zdr, důvodů zhubnout. Už jsem zhubl 13 kg, ale ty sušenky mi chybí. Používal jsem Bebe, ale ty mají nějakých 500 kj.

0
před 7 lety sharunka03

Takové asi neexistují. Buď je v nich aspoň trochu cukru nebo aspoň trochu tuku.

0
před 7 lety xizal@

To je mi jasné, ale hledám ty co je tam toho málo.

0
před 7 lety sharunka03

No, ale v tom případě, asi žádné takové nejsou, budete muset zvolit něco jiného.

1
před 7 lety Stana

Zdravou sušenku jsem ještě neviděla. Nahraďte ovocem nebo zeleninou. Pokud už sušenku musíte mít snažte se jí jíst pouze výjimečně, třeba jednou za týden. Pomalu si na toto zvykat, jde to :)Jinak určitě vynechejte sušenky s různými polevami.

0
před 7 lety sharunka03

Přesně tak, takhle jsem to myslela taky.

0
před 7 lety xizal@

Jéžiši... ovoce a zeleninu jím pořád. Nebudu ke kafi hryzat papriku. Prostě hledám jen nejméně kalorickou sušenku. Taková být musí, když jedna má 1400 kj a jiná třeba 500.

2
před 7 lety Marta

A co si je upéct? Můžete použít celozrnné mouky, zvolíte obsah cukru i tuku, můžete použít i jiné sladidlo, než je zrovna cukr. Upéct sušenky není těžké a když si je schováte do dózy, tak vám i vydrží. :) Jinak co by se dalo najít v obchodech, to nevím, protože to moc nekupuji.

0
před 7 lety xizal@

To je dobrý nápad.

1
před 7 lety Marta

Jinak doma ještě dělávám sušenky z ovesných vloček. Jsou moc dobré. Nepamatuji se přesný recept, ten mám doma někde zašantročený. Stejně to většinou dělám jen tak od oka a dám tam, co mě zrovna napadne. Základem jsou ovesné vločky, máslo, med (nebo cukr nebo cokoliv jiného) a můžou se přidat i různé oříšky či semínka, popřípadě koření (ráda dávám skořici). Máslo (nebo jen část másla) se dá určitě nahradit mlékem nebo vodou. Z toho všeho umíchám takovou hustší hmotu, lžicí nakladu hrudky na plech vyložený pečícím papírem a vidličkou to zplacatím. Šoupnu to do středně vyhřáté trouby a upeču dorůžova. Nerada trávím zbytečný čas v kuchyni a tohle je taková jednoduchá rychlovka se kterou se nemusíte piplat. :-)

0
před 7 lety xizal@

Ale vločky jsou docela kalorické. Sice zdravé, ale vydatné.

0
před 7 lety Marta

To máte pravdu :)

0
před 7 lety xizal@

Já mám dietu sestavenou na 5000 Kj a když si dám něco tak kalorického ke kafi, tak přijdu třeba úplně o večeři či oběd, což je špatně. Rozlišujme potraviny zdravé a potraviny kalorické. Já chci prostě něco nekalorického. Jinak jím zdravě a ten malý prohřešek si můžu dovolit.

0
před 7 lety Irča

Tak si dejte kostičku kvalitní hořké čokolády.

0
před 7 lety Stana

Tak se zeptejte toho, kdo vám tu "dietu" nastavil. Nebo si vybírejte výrobky pro diabetiky. Stačí číst etikety a E hodnotu na obale.

0
před 7 lety Irča

Osobně si myslím, že kdybyste si dal jednu sušenku bebe dobré ráno z celého balíčku, tak se vám nic nestane a váha se Vám určitě nepohne směrem nahoru - to je blbost. Abyste po jedné oplatce přibíral. Dejte si čokoládovou, uspokojíte chuť na sladké jako je čokoláda a budete mít vyřešeno. A nebo si kupte malou musli tyčinku bez polevy v bio kvalitě, ty nebývají kalorické. Hlavní je být v pohodě a neděsit se každého sousta.

0
před 7 lety Peta

A co zkusit vyřadit kafe, když Vám stejně samotné nechutná? Třeba zmizí i chut na sušenku ;)

0
před 7 lety xizal@

Ne ne, kafe musím, to bych nepřežil. Dělám nepřetržitý turnusový provoz /strojvedoucí/ a to by fakt nešlo. A jedna sušenka ke kafi je fakt málo. To 90% kafe zase musím pít bez ničeho.

0
před 7 lety karča

Zkuste ořechové mysli tyčinky nebo jakékoliv jiné nebo prostě sušenku, na jakou máte chuť. Pokud se celkově snažíte jíst zdravě, tak ta sušenka u kávy s radostí a s chutí snězená vám neuškodí. Neřešila bych to tak. Jím zdravě, ale když mám chuť, zblajznu Milu nebo Miňonky apod. blafy. Mysli je ale lepší varianta.

0
před 7 lety xizal@

Vy si ze mně děláte srandu že jo? Ořechy jsou kalorická bomba.

0
před 7 lety sharunka03

Buďte rád, že se vám snaží pomoci. Pak už asi nezbývá nic jiného, než si k tomu kafi tu sušenku jen vsugerovat a myslet si, že ji máte a zrovna si na ni pochutnáváte.

0
před 7 lety sharunka03

Sice jsou ořechy kalorické, ale zdravé. Pořád lepší, než prázdné kalorie z rádoby zdravých pochoutek plné jednoduchých cukrů.

0
před 7 lety Stana

xizal@ : Vidím, že vám není nic dost dobré. Smažíme se tu poradit a místo poděkování, za to, že někdoinvestuje svůj čas, máte akorát výtky. Když chcete sušenku tak si prostě přečtěte tabulku na obale s hodnotami a vyberte si tu, která vám vyhovuje. Sušenek je všude dost. Nevím co tu řešíte, oběhnutí pár obchodů a trocha vlastní snahy vám snad neublíží.

0
před 7 lety xizal@

Zatím skoro žádná rada nebyla ku věci. Snad jen abych si to napekl sám. A právě tomu obýhání jsem se chtěl vyhnout. Už tak blbě vidím a ještě nosit lupu a luštit kalorie na každé sušence, to se mi fakt nechce. Myslel jsem, že je tu třeba nějaký seznam, přehled, nebo že někdo ví. Tyhle rady kalorických bomb fakt nepotřebuju.

1
před 7 lety carme

Vy chcete po sušence zázraky. Sušenku bez cukru si musíte upéct jedině doma.  Kupte si tyhle trubičky http://www.chemievjidle.cz/trubicky/jablecne-trubicky-jan-trutna. Po špetce té čokolády na stranách nepřiberete. Má 29 kcal

1
před 7 lety Stana

xizal@: Vám se do toho snahu investovat nechce a my máme za vás hledat nekalorické sušenky?              Sušenka je sušenka a už z principu dietní nebude. To byste mohl vědět, když máte dietu.   

0
před 7 lety sharunka03

Stana: Přesně tak, sušenky se jedí pro doplnění energie, takže, co by pan, jako chtěl?

1
před 7 lety Irča

Podívejte se, lidé vám tu chtějí pomoci, a vy se ještě rozčilujete, tak si poraďte sám - co čekáte? Příjde mi to od vás až sprosté, ještě lidem pomalu nadat, že vám nic nenajdou podle vašeho gusta, přitom si myslím, že nápadů a rad jste tu dostal dost. Bylo by dobré se na Vás akorát "vyprdnout" a ne Vám ještě pomáhat, když si toho ani nevážíte.

0
před 7 lety sandra

Já teď ujíždím na polomáčených ovesných sušenkách od Emca. Chutnají mi mnohem víc, než ty normální. Sice jsou vločky hodnotné, ale pokud si k tomu kafi dáte 2, tak se svět určitě nezboří!;o)

0
před 7 lety Irča

Zkuste od Bonavity - tyčinky cereální Line, dělají s mléčnou náplní bílou nebo lískovoořískovou, jsou dvě, mají dohromady 20 g, asi 97 Kcal a ty čoko vám ke kafi udělají službu jako nějaké sušenky, i tím, že jsou křupavé.

0
před 7 lety xizal@

Máte pravdu, jsem nevděčník. Hledám nejmíň kalorické sušenky a vy mi tu radíte samé zdravé, ale kalorické bomby. Takže až někoho bude škrábat v krku, poradím mu kyselinu sírovou, protože to mu ten krk hezky zruší a už nebude žádné škrábání. Jdu a už sem nevlezu.

0
před 7 lety Stana

Tak to děkujeme.
Zkuste si porovnat a vybrat v tomhle 3 bit- balení 900kj, banány v čokoládě- balení 810kj, deli- balení 700kj, fidorka- balení620kj, horalky balení - 780kj, kofila balení- 730kj

mila balení- 1190kj, BeBe dobré ráno 1 kus- 240kj,Bebe rodinné  1 kus- 110kj, esíčka 1 kus- 130kj,
piškoty 1 kus- 30kj, věnečky kakaové 1 kus- 250kj, věnečky žloutkové 1 kus 230kj.

1
před 7 lety Frodik

+xizal@ Nevím proč jste zbytečně agresivní, samozřejmě máte právo nebýt spokojený s radami, které vám někdo dává, ale zároveň není špatné dát najevo vděčnost, že se někdo chce zabývat vaším dotazem. Obzvlášť takovým, který je tak trochu rozporem sám o sobě. Když použiju váš příměr s kyselinou, tak jako byste se ptal, která z kyselin je nejméně kyselá...

Co se týče dotazu samotného, zkuste použít zdejší web - databáze potravin, kde si "skočíte" do kategorie sušenky a tam si vyberete řazení podle energetické hodnoty. A hned máte odpověď, kterou hledáte před sebou. Pokud byste to nemohl najít, přikládám odkaz na takto seřazené potraviny.

A tam zjistíte, že nejmenší evidovanou energetickou hodnotu mají sušenky Jiřinky - 375 kJ / 100gr, které jsou mimochodem moc dobré, i když strukturou neodpovídají klasickým oplatkovým sušenkám. Dál už pokračují různé klasické Bebe a další...  

před 7 lety Nicol

Příspěvek byl schován správcem. Vysvětlení: Podezření na skrytou reklamu

0
před 7 lety sedly

+Frodikmožná se pletu, ale u těch Jiřinek jsou zaměněné kcal za kJ, alespoň podle fotek (u těch dalších nejspíš taky). Takže ten žebříček asi trošku neodpovídá... :)

0
před 7 lety Frodik

+sedly Díky za upozornění, ano máte pravdu, u několika potravin je tam zaměněná jednotka, snad se to povede rychle opravit. Takže Jiřinky beru zase zpět, nicméně, to nic nemění na tom, že chutnají dobře :-)

0
před 7 lety stephi

Myslím si,ze sušenky Bebe dobre ráno jsou přijatelné.Mám jídelníček založený okolo 5000kj a mě oblíbené jsou brusinkove..takže ideální svacinka 25 g nebe a 100g bílého jogurtu..Je to mnamka,mohu doporučit a k těm susenkam...Určitě je dobre pokud nechcete péct si zajít do zdravého obchůdky např myslí: Pro figur,jablecne trubičky s karobem.pernicky s karobem a podobně je výborná věc..Ovšem mohu doporučit zdravé veganske marokanky s karobem nebo domácí sušenky podle petra havlíčka...skvela věc na mlsani

0
před 5 lety Jarka

Hlídat kalorie je oka ale všeho s mírou. Dejte si ke kave cokoli malého na co máte chuť. A rozhodně bych nevynechavala ořechy. Vlasaky jsou zdraví prospěšné a dobré na potenci

0
před 3 roky Linda45

Hezký den, skvělý recept na sušenky jsem našla na http://rodinadnes.cz/hobby-volny-cas/, ale asi nebudou nízkokalorické. Možná byste mohl zkusit nahradit cukr nějakým sirupem a použít nějaký lepší tuk.. případně se můžete spokojit s menším množstvím. :)

Nový příspěvek do diskuse

Jméno

Email

Ochrana proti SPAMu

  «   Napište číslicí kolik je 4 + 8


Přidat příspěvek